wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Rower mtb na 135cm wzrostu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dernel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5107 (72%)
Postów: 51

Cz-wa płd.

Post Sro 06 Gru 23, 20:44:54     Rower mtb na 135cm wzrostu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie
Proszę o pomoc w doborze roweru... budżet, powiedzmy 1900zł
Będzie używany na tutejszej jurze, i do jazdy na codzień do szkoły i na górki/teren.
Zastanawiam się nad dwiema opcjami
A) Złożenie z części aby waga nie przekroczyła 10kg. Czy przy takim budżecie to możliwe, z częściami używanymi?
Znalazłem ramę dartmoor sparrow junior 12" tzw mullet. geometria na koło 26" przód a 24" tył. Producent podaje wagę ok. 1.8kg... 850pln nowa. Nie wiem czy taki mullet to dobry wybór na w miarę płaski teren poza wycieczkami ze zjazdami?
Teraz kwestia reszty... żeby się zmieścić w budżecie i wadze do tych 10kg. Czy da się skonfigurować coś takiego? Koła mogłyby być używane, jestem w stanie przemalować, jak i np. amortyzator...
B) a może lepiej kupić gotowca
np. Rower MTB Author A-Matrix 26 rama 13 cali koło 26 " 12,6kg za 1890pln?
albo np. Author Limit rama 13 cali koło 26 " za 1900pln tyle że ma sztywny widelec do wymiany na amor.. a ogólnie ma ok. 10.8kg
to już raczej lepszy wybór ten a-matrix powyżej, jak kombinować z amortyzatorem i dokładać do tego i tak waga te 2kg pójdzie w górę.


Dan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6166 (87%)
Postów: 877
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sro 06 Gru 23, 23:17:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O ile gotowca w tych pieniądzach dostaniesz, to w tej wadze już nie. Używane części tak, ale nie wiem czy budżetu starczy. Najwięcej z wagą można zjechać na amortyzatorze i kołach. Do tego części - slx może już być za ciężki. Nowy rower na tej ramie waży według producenta 12,5 kg, na częściach budżetowych.
Zajrzy na http://wagarowerowa.pl/.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
dernel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5107 (72%)
Postów: 51

Cz-wa płd.

Post Czw 07 Gru 23, 20:43:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź. i pomoc.
Ciekawa strona choć mechanizm wyszukiwania bardzo słaby.
Znalazłem amortyzator na razie ok 1.6kg rock shox judy xc long travel 100mm pod 26" za ok. 290pln z przesylką. Szczerze to trochę się obiawiam takich używek bo nie wiadomo jaki stan. Niby ktoś pisze bdb mechanicznie.
Jeszcze Rock Shox Indy C z wagą taką samą tj ok. 1.6kg.
Wygląda to obiecująco jeśli chodzi o wagę aktualnie rama plus amor i kolo tylne 4.3kg
870 rama
290 amortyzator
116 stery zint. dartmoor blink intro z redukcją (bo glówka ramy tappered a amor z prostą rurą)
Koło tylne nowe 24" składajace się z alexrims ace18 (470g) plus piasta shimano pod kaestę fh-m475 (550g) za ok. 170 z wysylką (+1kg)
powyższe ok. 1450 pln


Dan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6166 (87%)
Postów: 877
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sob 09 Gru 23, 23:37:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli uda ci się złożyć to daj znać. Jestem ciekawy całości, choć widzę że budżet już się kończy


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy