wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Rynek rowerowy 2021
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 28 Mar 21, 16:08:59     Rynek rowerowy 2021 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rośnie popyt na rowery, rosną też ich ceny. Kto nie zaopatrzył się zawczasu w wymarzony jednoślad lub poszukuje części do swojego modelu, może na nie długo poczekać. Kiedy inne branże ratują się sezonowymi wyprzedażami, sprzedawcy rowerów nie muszą martwić się o zainteresowanie ofertą. Gorzej jednak z podażą.


Faktycznie, jest aż tak źle? Nie jestem na bieżąco z częściami i ich dostępnością. Jak Wasze doświadczenia w tym temacie?

ja mogę jedynie potwierdzić, że już w 2020 było ciężko z dostępnością modeli Meridy i ich rozmiarami, straszyli brakiem kontenerów itd. Teraz jeszcze dochodzi korek na Kanale Sueskim.. ciekawe czasy Smile

cały artykuł: https://businessinsider.com.pl/biznesvscovid/rynek-rowerow-w-polsce-na-niektore-modele-czeka-sie-ponad-rok/f7vk1ry


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6138 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Nie 28 Mar 21, 17:42:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najpierw Chiny spowolniły produkcję a trochę później producenci rowerów wystraszyli się, że świat się kończy i odwołali zamówienia na części. Potem się obudzili bo jakoś ludzie tłumnie czwórkami nie szli na tamten świat, w dodatku spragnieni byli wolności i oddychania pełną piersią. A tego nie mogli zaznać w galeriach handlowych więc pozostało wybrać się za miasto. No a że ludzkość to leniwe istoty i nie chce im się chodzić na nogach jak zwierzętom to wielu postanowiło kupić rowery. Resztę załatwiło prawo popytu - jest podaż to ceny rosną. Po za tym są jeszcze dodatkowe koszty antykowidowe też są dobrą wymówką.
Części może i by były ale jak już producenci rowerów się ocknęli to często składali większe zamówienia niż poprzednio. No i lipa bo to co było na stanie nie poszło do sklepów bo te są na drugim planie bo biorą dużo mniej.
Ja na szczęście nie odczułem tego problemu choć na wszelki wypadek kupiłem do szosy ostatnią kasetę i łańcuch jakie były na sklepie i to w normalnych pieniądzach. Za to pod koniec września rzutem na taśmę kupiłem w dobrej cenie nowy trenażer. Kolejna dostawa (dwa tygodnie różnicy) była już o 200 droższa. Jakbym czekał według pierwotnego zamierzenia na "blak frajdej" to bym się nie doczekał bo takich nie było, za to od października ceny skoczyły.
MS Ever Given jest taką wisienką na torcie Very Happy. Choć może jeszcze nie jest bo wszystko zależy jak szybko go uwolnią. Jeśli w przyszłym tygodniu to luz, jak za kilka tygodni to może być nie ciekawie. Za dużo ropy w baryłkach tamtędy płynie.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy