wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Gdy auta parkują na ścieżkach Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6935 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sro 27 Cze 07, 23:26:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co dziś za dzień, ale jakoś wyjątkowo wszyscy ci, którzy chodzili po ścieżce szybko z niej schodzili i mnie przepraszali... Smile Dziwne uczucie.

Co do dbania o ścieżki to oprócz traw i chwastów to jeszcze dopisać do tego należy piach - działa jak poduszka wodna.

No i nie wiem dlaczego miasto uporczywie hoduje obskurne krzakole wszędzie. Nie dość, że to paskudne (bo niezadbane) to dodatkowo utrudnia widoczność Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6980 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sob 25 Paź 08, 14:38:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Smutna i wkurzająca codzienność ścieżki rowerowej na Zawodziu...



Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7075 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Sob 25 Paź 08, 19:29:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wina sklepu... rozwiazanie choc drastyczne jest bardzo rpste... nie kupowac w sklepie sklep upadnie samochody nie beda podjezdzac:)




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7019 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 25 Paź 08, 20:11:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prawda też jest dość drastyczna, myślę, że żaden z naszych tam nie kupuje i jakoś sklep nie chce upaść. Myślę, że gdyby czarni tak chętnie karali takich kierowców, jak karają rowerzystów za np. jazdę po przejściu czy nieposiadanie lampek. Z drugiej strony gdyby twardogłowi z zarządu dróg trochę pomyśleli i w delikatny sposób utrudnili wjazd na ścieżkę to też by było miło.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7019 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 02 Mar 09, 17:18:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Warto poczytać:
http://silas.bikestats.pl/index.php?did=151705
http://silas.bikestats.pl/index.php?work=blog2&category=2487&uid=1444
a może warto w końcu zabrać się do roboty Question Exclamation


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6980 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 09 Mar 09, 20:44:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tu do pobrania gotowy plik w Word`zie do wydrukowania 9 wlepek na parkujące na ścieżkach blachosmrody:
http://plikojad.pl/bbizcofdrehy
Oczywiście drukować należy na źle odklejającym się papierze :>


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6661 (94%)
Postów: 490


Post Pon 09 Mar 09, 22:18:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 22:17 09.03.2009 ----------

arektacana napisał:
Oczywiście drukować należy na źle odklejającym się papierze


bezczelnie klejone na wysokości wzroku na szybie nie stanowią problemu do usunięcia, ewentualnie małe wkurzenie podczas dojazdu złośliwca do nory Smile
klejone na lakierze przy odrobinie inwencji twórczej też są do usunięcia bez szkody dla auta.
niszczenie czyjegoś mienia w przypadku jakiegoś potknięcia może być niemiłe w skutkach dla niszczyciela (skutkach natychmiastowych o_o lub ew. prawnych Idea ) ogólnie odradzam Exclamation
jest kilka sposobów prawnego rozwiązania problemu na naszą korzyść, ale w realiach naszego kraju jest to czasochłonne i w przypadku, gdy przeciwnik jest zamożny bardzo utrudnione Arrow patrz (poprzedni ustrój).
tak więc raczej jest nadal przesrane Exclamation
szczepan napisał:
Z drugiej strony gdyby twardogłowi z zarządu dróg trochę pomyśleli i w delikatny sposób utrudnili wjazd na ścieżkę to też by było miło.


to wydaje się najlepszym rozwiązaniem Exclamation

rozumię nastroje Evil or Very Mad :> Mad Confused forumowiczów, bo wszyscy Macie rację Exclamation
ja jednak wyluzowałem i omijam Neutral

---------- 22:18 ----------

wiem, że to nie jest rozwiązanie dla mas, ale cóż zrobić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6920 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pon 09 Mar 09, 23:49:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardziej wnerwiające będzie przykleić na lusterko. Jak sie wsiada do auta to nie zawsze patrzy się w lusterka. Nagle chce sie zmienić pas a tu zonk Twisted Evil Wiem bo ostatnio ktoś złożył mi prawe lusterko w aucie i zauważyłem jak chciałem wrócić na prawy pas Evil or Very Mad . Nie parkowałem na ścieżkach żeby nie było Razz Generalnie autkiem to zawsze szacunek dla jednośladów Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6980 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 10 Mar 09, 16:27:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A tak wracając do sedna sprawy: czy problem parkowania samochodów na ścieżkach jest w Częstochowie znaczącym czy raczej marginalnym problemem? Czy ktoś z Was ma inne niż ścieżka na Zawodziu pokazana na zdjęciu 7 postów wyżej przykre doświadczenia z zaparkowanymi na ścieżkach blachosmrodami? Bo tak myślę i nie znajduję w mojej pamięci analogicznych przypadków z innych rejonów miasta. Jak macie inne - podawajcie przykłady.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7019 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Wto 10 Mar 09, 18:35:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Bo tak myślę i nie znajduję w mojej pamięci analogicznych przypadków z innych rejonów miasta. Jak macie inne - podawajcie przykłady.


Moim zdaniem, odpowiedź na postawione przez Ciebie pytanie jest prosta:
Nie parkują bo ścieżek nie ma ...


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Lisu



Status: Offline
Dni: 7032 (99%)
Postów: 144
Wiek: 36

Czestochowa-Zawodzie

Post Wto 10 Mar 09, 19:00:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I tu masz szczepan niestety racjęSad Jednak ja we Wrocławiu obklejam ile się da Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5895 (83%)
Postów: 732


Post Wto 10 Mar 09, 22:08:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
macie inne - podawajcie przykłady.

Olsztyn i tamtejsza dróżka w kierunku na Janów.
właściwie to w przeciwną stronę.
pomykam sobie i patrzę i widzę rover na całej szerokości...
nie rower ale właśnie rover. cóż kierowca chyba coś literki pomylił Confused
w mieście w rejonach gdzie się poruszam ( głównie z Centrum w kierunku Parkitki ) największym problemem są panie z wózkami/spacerowicze z psami Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6980 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 10 Mar 09, 22:25:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok proszę państwa, ale temat brzmi "Gdy auta parkują na ścieżkach"... nie zmieniajmy go w dyskusję na temat ścieżek ogólnie - ich braku czy spacerujących na nich pieszych. Zadałem pytanie o samochody parkujące na zielonym w celu wykrycia innych miejsc z takim problemem oprócz wspomnianego miejsca na Zawodziu...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6935 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 10 Mar 09, 22:44:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koło estakady na Rakowie jest niewielki odcinek drogi rowerowej (od przystanku w stronę miasta wzdłuż DK1) - ale czasami jak tamtędy jeżdżę to ktoś albo najedzie połową samochodu albo stanie wzdłuż i nie ma jak przejechać.

Druga sytuacja jest na Kilińskiego na skrzyżowaniu z Dekabrystów - tam jest "świeży" odcinek drogi rowerowej, a też można spotkać samochód - chociaż tam mało rowerzystów się spotyka..

No i oczywiście Zawodzie...

to moje zaobserwowane zjawiska parkowania na drogach rowerowych..


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6991 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 11 Mar 09, 8:11:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na lusterku vlepiać nie można, można tylko w miejscu nie ograniczającym widoczności (wtedy nie ma przestępstwa) i tak samo zdrapywanie tego jest denerwujące..
Vlepka na samochodzie wg. prawa nie jest niszczeniem mienia bo da się ją usunąć bez szkody (czytałem cały wywód prawny na jakiejś stronce rowerowej tak więc w tym wypadku to kierowca ma większy problem bo musi udowodnić że jest inaczej).


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Warrior Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5437 (77%)
Postów: 36
Wiek: 29

czestochowa - śródmieście

Post Pią 12 Cze 09, 8:45:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

marsman napisał:

w mieście w rejonach gdzie się poruszam ( głównie z Centrum w kierunku Parkitki ) największym problemem są panie z wózkami/spacerowicze z psami Evil or Very Mad

s tym tę przydało bysie coś zrobić z 4 dni temu zabił bym fajego haskiego bo oczywiście jego pani musiala go wyprowadzć na ścieszcze. dobrze że mam dobre hamulce ale gdyb to byl maly kundel to chyba nie zdążyłym nacisnąć hamulca Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6169 (87%)
Postów: 877
Wiek: 45

Częstochowa

Post Pią 12 Cze 09, 13:03:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
Druga sytuacja jest na Kilińskiego na skrzyżowaniu z Dekabrystów - tam jest "świeży" odcinek drogi rowerowej, a też można spotkać samochód - chociaż tam mało rowerzystów się spotyka..

Parkują praktycznie gdzie się da na odcinku do Dębińskiego. Mieszkam w pobliżu, ale unikam tej ścieżki. Najwięcej jest ich przy studiu poligraficznym i koło zakonników (tam gdzie piszesz).


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Fludi (usunięty)







Post Pią 12 Cze 09, 13:18:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak parkującym kierowcom zrobiłbym coś w stylu, co dostało się podobno lata temu jednemu osławionemu doktorowi Pcz, który prowadził kreski...
Prostą przez 2 płaszczyzny Wink
Tzn. pręt stalowy przez 2 szybki Laughing
Powrót do góry
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5895 (83%)
Postów: 732


Post Pią 12 Cze 09, 13:37:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rover na ścieżce rowerowej kolo Olsztyna...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6479 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Sob 13 Cze 09, 15:55:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę że wkurzanie kierowców raczej nic nie da. Trzeba by się raczej zastanowić nad tym, jak zmienić świadomość ludzi jeśli chodzi o rowerzystów w mieście. Nawet gdybyśmy mieli przepisy i ścieżki rodem z Holandii, przypuszczam, że problemy byłyby takie same, bo mentalność ludzi w naszym mieście i kraju jest zupełnie inna. Rowerzysta tutaj to w oczach większości pieszych i kierowców palant, który im utrudnia poruszanie się po mieście i stanowi zagrożenie.

Mało komu przechodzi przez myśl, że promocja kultury rowerowej zmniejszyłaby zanieczyszczenie miasta, rozładowałaby ruch w centrum i na dodatek poprawiła kondycję mieszkańców (po co obowiązkowe w-f'y na uczelniach i w szkołach, skoro jest na to prostszy sposób?). Niestety nikt tego nie zauważa, łącznie z urzędnikami, przez co kierowcy, rowerzyści i piesi wchodzą sobie w drogę bardzo często nie z własnej winy, a rozplanowania komunikacji w mieście.

Jedyne rozwiązanie jakie ja tutaj widzę, to większa akcja finansowana przez UM albo fundusze EU, która dotarła by do ludzi i zmieniła ich myślenie - spoty w TV, radiu, prasie i na billboardach. Jeśli ludzie zmienią swoje podejście i liczba zwolenników komunikacji rowerowej się zwiększy, to wtedy łatwiej lobbować o restrukturyzację miasta w tym kierunku.

Nawet jeśli zmiany nie będą wprowadzone tak od razu i tak ułatwi to komunikację, gdy nastanie ogólnomiejska moda na rowery. Do tego trzeba by w pierwszej kolejności doprowadzić.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany takim pomysłem, to i bez olbrzymich nakładów finansowych można zacząć działać. Zamiast denerwujących kierowców naklejek proponowałbym robić plakaty i wlepki promujące jazdę na rowerze z informacją o pozytywnych jej aspektach. Można by też na własną rękę namawiać do tego znajomych i np. oferować im pomoc w złożeniu roweru, czy naprawie usterek, a przy tym ich uczyć aby potrafili robić to sami. Szeptana reklama jest z reguły najskuteczniejsza.
Poza tym można by organizować imprezy pod szyldem promocji ruchu rowerowego np. koncerty lokalnych kapel, albo dołączyć się do imprez ekologów i wegetarian. Możliwe, że jakieś lokalne media przyłączyłyby się do akcji.
Internet też jest dobrym kanałem przekazu, więc można np. umieszczać w podpisie maili jakiś slogan i adres strony (którą trzeba by opracować) promującą jazdę na rowerze (chodzi tutaj o prostą, czytelną i atrakcyjną stronę zachęcającą do jazdy na rowerze), a do tego banery, cornery itp.

Zamiast walczyć z innymi użytkownikami dróg, lepiej przeciągnąć ich na naszą stronę. Można by się jakoś zorganizować, podzielić zadania i coś zacząć robić w tym kierunku... co wy na to?


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6935 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 13 Cze 09, 16:06:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o wlepki czy ulotki to proponuję hasła:

"Nie stawaj nam na drodze - rowerzyści."

"Parkujesz na drodze rowerowej. Na drugi raz dostaniesz adres do lakierni!"

"Ostrzeżenie! Stoisz na drodze rowerowej - parkujesz też na torach kolejowych?"


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6479 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Sob 13 Cze 09, 18:18:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
Jeśli chodzi o wlepki czy ulotki to proponuję hasła:

"Nie stawaj nam na drodze - rowerzyści."

"Parkujesz na drodze rowerowej. Na drugi raz dostaniesz adres do lakierni!"

"Ostrzeżenie! Stoisz na drodze rowerowej - parkujesz też na torach kolejowych?"

Zupełnie nie o to mi chodziło. Miałem na myśli wlepki/ulotki bez agresywnego przekazu, a bardziej zwracające uwagę na pozytywne aspekty komunikacji rowerowej. Hasła które proponujesz rozjuszą tylko kierowców i spowodują reaktancję, co jest do przewidzenia... Ja bym proponował coś w rodzaju "Problemy z parkowaniem? Przesiądź się na rower!" i przy tym adres stronki ew. jakieś chwytliwe pozytywne aspekty tego sportu. Na pewno kierowca wtedy zorientuje się, że źle zaparkował i przy okazji może rzeczywiście stwierdzi, że nie wszędzie musi cisnąć się samochodem. Jestem też całkowicie przeciwny przylepianiu czegoś na samochód bo to już w ogóle prowadzi do regularnej wojny pomiędzy kierowcami, a rowerzystami, a nie o to chodzi - lepiej ich przeciągnąć na naszą stronę jak pisałem już powyżej Wink


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6169 (87%)
Postów: 877
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sob 13 Cze 09, 18:24:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tyle, że w większości ulotki, które można by wkładać za wycieraczki prawdopodobnie znajdą się później na chodniku. I bylibyśmy postrzegani jak banki jako śmieciarze. Może lepiej byłoby w niektórych miejscach przy ścieżkach, jak na zdjęciu z zawodzia umieszczać tabliczki z takimi tekstami? Bądź malować hasła na samej ścieżce.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6479 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Sob 13 Cze 09, 19:30:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moje propozycje:


W wolnej chwili spróbuję zmontować coś więcej w tym kierunku...

Ponawiam pytanie - co myślicie ogólnie o akcji promującej komunikację rowerową (o szerszym zasięgu, o czym pisałem wcześniej)?


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6935 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 13 Cze 09, 19:48:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Druga ulotka bardzo fajna - o zagadnieniu z pierwszej nic nie wiem, nie słyszałem i trochę nie rozumiem. Akcja na pewno by się przydała - jak każda w naszym mieście, ale czy ma ona sens u kierowców parkujących na drogach rowerowych to nie wiem do końca, choć zawsze można próbować tłumaczyć i wierzyć, że zmieni się na lepsze..


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następny
Strona 11 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy