wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Łańcuch] [porady] Sposób na łańcuch Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Czw 05 Maj 05, 17:52:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

spoko szczepan ja w sobote tez nie mam czasu, ale po niedzieli moze sie zgadamy Smile



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 05 Maj 05, 17:53:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to przynajmniej nie będę musiał wychodzić bo chyba sobie odpuszcze to spotkanie :|

P.S. Ile kosztuje benzyna Estrakcyjna i czym jeszcze można czyścić łańcuch, może być olej napędowy Question


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Czw 05 Maj 05, 18:14:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:

Ile kosztuje benzyna Estrakcyjna i czym jeszcze można czyścić łańcuch, może być olej napędowy Question


W Tesco bodajże 2.80 PLN za 0.5 L (nie wiem dokładnie bo kupowałem razem a ojciec wziął rachunek, ale coś tak mówił ze tyle) inaczej "Rozcieńczalnik ekstrakcyjny"

tylko nie wiem czy można ją rozcieńczać jeszzce z innym płynem czy wodą Shocked Question ale chyba raczej nie wypada....

co do oleju napędowego to raczej bym nie czyścił tym łańcucha...ewentualnie ropą Smile



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6928 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Czw 05 Maj 05, 18:53:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

po co się będziesz bawić w jakieś rozpuszczalniki itp, wyczyść wodą z mydłem na błysk i po kłopocie Laughing nie no, serio, to ja czyszczę płynem "ECOWASH - Emulsja do czyszczenia wałków nawilżających (drukarskich)" - po tym płynie każdy brud i szit zejdzie Very Happy


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 05 Maj 05, 21:17:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja sobie jednak sprawię benzynę ekstrakcyjną i będzie git Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Czw 05 Maj 05, 23:34:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
Ja sobie jednak sprawię benzynę ekstrakcyjną i będzie git Very Happy


tak szczepan polecam, a pozniej pamiętaj Exclamation woda i z Ludwikiem Very Happy



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6839 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Pon 11 Lip 05, 21:41:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tam używam maszynki do czyszczenia łańcucha. Kupiłem na allegro za złotych bodajże 20. W komplecie mam 3 zapasowe szczoteczki. Leje benzynkę ekstrakcyjną, zapinam na łańcuch, kręcę korbą do tyłu i tak ze trzy razy(oczywiście benzynka za każdym razem do wymiany)i łańcuszek się błyszczy. Po wyschnięciu po kropelce oliwki na każde ogniwko i wszystko działa jak należy.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
dr_Kevinek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6836 (97%)
Postów: 49
Wiek: 35

Częstochowa - Śródmieście

Post Pon 11 Lip 05, 22:13:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 21:11 11.07.2005 ----------

czy taka miksturke mozna kupic w naszym Świetym Miescie??:>

---------- 21:13 ----------

sorka nie przeczytalem wyzej Very Happy sorka


W.W.J.D?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 13 Lip 05, 11:30:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja dzisaj zaopatrzyłem się w specyfik Pedro'sa na mokre warunki bo podobno dłużęj się trzyma na łańcuchu Very Happy a jak to będzie to zobaczymy Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 13 Lip 05, 11:47:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak ale w suchych warunkach lepiej się syf czepia łańcucha.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 13 Lip 05, 11:54:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wiem, dlatego koleś w sklepie powiedział mi żebym najpierw mu pozwolił wniknąć w łańcuch a potem wytarł do sucha


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 13 Lip 05, 11:55:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I tak lepiej się syf czepia Very Happy


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sro 13 Lip 05, 13:02:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Według poradnika na bike.pl:
Cytat:
Jednym z najistotniejszych i najczęściej czyszczonych komponentów jest łańcuch. Oto co trzeba zrobić, żeby przywrócić mu dawną świetność;

1. Wyczyść łańcuch i zębatki szczotką z błota i resztek smaru.
2. Spryskaj wyczyszczone elementy WD-40 lub odtłuszczaczem i odczekaj kilka minut. Możesz użyć wspomnianych domowych środków czystości i zmyć je dokładnie ciepłą wodą. Metoda ta jest szczególnie polecana gdy w swoim rowerze masz łańcuch ze specjalną spinką ułatwiającą jego zdjęcie z roweru (m.in. SRAM, WIPPERMANN).
3. Wytrzyj szmatką do sucha łańcuch i zębatki.
4. Na każde ogniwo łańcucha nanieś dokładnie jedną kroplę smaru.


Więcej o smarowaniu:
Arrow http://www.bike.pl/wiadomosc/31/

Wydaje mi się, że jest to rozwiązanie skuteczne i niezbyt kłopotliwe. Więc po co kombinować? Wink

Tylko czemu nic nie piszą o zdjęciu łańcucha?! Shocked


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 13 Lip 05, 13:32:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 13:30 13.07.2005 ----------

Najlepiej po prostu zdjąć łańcuch, wrzucić do butelki PET z benzynką porządnie wytrząść, wysuszyć, założyć, nasmarować, ewentualnie użyć maszynki do czyszczenia.

---------- 13:32 ----------

Bo ten opisany sposób nie przewiduje zdjęcia łańcucha, tylko czyszczenie w stanie zastanym Smile


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 15 Lip 05, 18:58:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja sobie sprawie benezynę jeszcze i przed następnym smarowaniem wykąpać łańcuch w niej, a potem ludwikiem z wodą i wysuszę Very Happy będzie chodził jak trza Wink


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sob 16 Lip 05, 16:37:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
Ja sobie sprawie benezynę jeszcze i przed następnym smarowaniem wykąpać łańcuch w niej, a potem ludwikiem z wodą i wysuszę Very Happy będzie chodził jak trza Wink

no ja tak robię, tylko że na początku jazdy troche rzęsi jak by był jeszcze nowy, ale wystarczy troche pojezdzić jeszcze nasmarwoać i elegancko Smile



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6928 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Sob 16 Lip 05, 18:50:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kiedyś słyszałem, że jacyś kolesie w stanach gotują łańcuch w jakimś płynie/smarze i że później do niego nic nie przywiera, wie ktoś coś na ten temat ?


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Sob 16 Lip 05, 18:55:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kurczem obilo mi sie cos kolo uszów ale konkretów nie znam


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6986 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Sob 16 Lip 05, 23:33:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja moj lancuch po wymoczeniu w rozpuszczalniku gotowalem w wodzie z mydlem a pozniej w oleju silnikowym z samochodu, pozniej wycierajac do sucha (trwa to ok 1h) smarowalem finish line`m. czytalem gdzies kiedys na jakies stronie ze niektorzy tak robia przed zawodami. bardzo dobrze sie pozniej jezdzi bo lancuch po takiej kuracji jest jak nowy:) co do przywierania to ... przywiera tak jak bys mial nowy lancuch i pozniej jest latwiej wyczyscic ten syf. Takie cos powinno sie robic co 1000km ale.. mnie sie nie chce:D..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 17 Lip 05, 23:31:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no trochę z tym zamotki i do tego syf w domu :/ zostanę jedank przy benzynce, poźniej co najwyżej można go przegotować w wodzi z płynem do mycia naczyń, ale olej silnikowy niestety odpada :/


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 29 Lip 05, 10:29:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj fajnie smarowałem łańcuch, nie miałem nic co by mi pomogło go wyczyścić, tzn benzyna, nafta, olej; więc wytarłem go szmatką bo był mokry, bo wcześniej był zabłocony i pływał z bike'iem Wink na to machnąlem smarem na mokre warunki i nawet hula dość dobrze. Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 23 Paź 06, 13:30:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj wpadłem na genialny pomysł dotyczący czyszczenia napędu i całego roweru. Wybrałem się na stacją BP przy KFC na Rakowie. Jest tam bezdotykowa myjka samochodowa. Koszt 1 minuty = 1 zł. Wrzuciłem 3 zł i wyczyściłem cały rower wodą pod mega ciśnieniem. Efekt pioprunujący!!! Napęd błyszczy jakby był nowy!!! Cały rower aż lśni!!! Naprawdę polecam!!!


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 10 Lis 06, 15:21:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio przetestowałem sposób na czyszczenie łańcucha podsunięty mi bodajże przez Pabla, otóż stary bidon, do środka łańcuch i trochę benzyny estrakcyjnej, a potem jak barman
Ja ze względu na pewne braki w starym osprzęcie użyłem do tego butelki 1,5 l PET (po użyciu rozciąłem żeby wyjąć łańcuch a potem wyrzuciłem) a jako środek czyszczący naftę, kilka razy wystarczy wstrząsnąć a nafta wypłukuje cały stary smar a wraz nim cały syf jaki jest wewnątrz, po wytarciu łańcuszek jak nowy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6387 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 10 Lis 06, 17:05:10     "gotowanie" łańcucha odp Piotrusb Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten smar na gorąco to smar grafitowy ,skuteczny ale stosowany w ub wieku !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pon 13 Lis 06, 17:31:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:

Ja ze względu na pewne braki w starym osprzęcie użyłem do tego butelki 1,5 l PET (po użyciu rozciąłem żeby wyjąć łańcuch a potem wyrzuciłem) a jako środek czyszczący naftę, kilka razy wystarczy wstrząsnąć ... po wytarciu łańcuszek jak nowy


hehe ja tak do tej pory robiłem ze słoikiem i benzyną ekstrakcyjną (słoik oczywiście zakręcony Very Happy ), potem nie wycierałem bezpośrednio łańcucha, ale jeszcze wyczyściłem owy sztoką w gorącej wodzie z płynem do mycia naczyń (powoduje dodatkowe wypłukanie starego smaru), dopiero po tym zabiegu wytrzeć do sucha i zakładać na napęd Smile dalej oczywiście operacja smarowanie "na czysto"

powodzenia Very Happy



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy