wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
XXXIX MASA KRYTYCZNA (maj 2009) Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6911 (98%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Sro 29 Kwi 09, 19:46:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłoby bardzo dobrze , żeby od masy majowej - godzinkę zjazdu wyznaczyć na 17.30 , tak jak to ma miejsce w większości miast - policja niech sobie przyjeżdża na 18 i startujemy. a w ciągu tych 30 minut ludzie sobie spokojnie przyjadą , pogadają....
Trzeba zrobić 2 ulotki , wzorem Katowic -świetny pomysł - wystarczy je gdzieś zamieścić - wtedy każdy sobie może ściągnąć wydrukować i rozdawać , rozadawać...rozadawać.
Ja postaram się o pamiątkowe vlepki - majową i zaległą - marcową.
Jeżeli . chodzi o stronę masy - to uważam , że adres naszego forum , na ewentualnych flagach , czy małych banerach jest wystarczający.
Postarajmy się zrobić wszystko sami , bez zbędnych reklam drukarni i innych tego typu rzeczy nim mniej będziemy uzależnieni od kogokolwiek tym lepiej.
pozdr.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
początkujący Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5490 (77%)
Postów: 29
Wiek: 30

częstochowa

Post Sro 29 Kwi 09, 20:21:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam takie samo zdanie co do tego loga drukarni i do przyjazdu wcześniej.

co do domeny można by pracować nad jakąś stroną i wrzucić ją na serwer przypisując tą domenę.

a na stronie byłby klik do forum i była by strona pod fajnym adresem i forum bardziej popularne...

co o tym sądzicie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5790 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Sro 29 Kwi 09, 20:24:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stroną już się zajmuję - sprawę przedstawię szerzej na spotkaniu we wtorek...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6939 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Czw 30 Kwi 09, 1:08:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój przykładowy projekt plakatu:




Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
t3d1 (usunięty)







Post Czw 30 Kwi 09, 9:48:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas czarno biały !
Nikt tego nie będzie drukował ani kserował bo to jednak znacznie większy wydatek, chyba że ma możliwość za free to nie mam nic przeciwko.
Powrót do góry
slaweks Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6144 (87%)
Postów: 17
Wiek: 49


Post Czw 30 Kwi 09, 10:40:25     Re: Rolkarze ! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jurczyk napisał:
Trasę już znacie,tempo będzie podobne jak ostatnio , Policja asekuruje, ulotki i plakat będą. Jedziemy razem!

Super! W takim razie jedziemy razem.

Co do plakatu, to zgadzam się z "t3d1". Jeżeli mamy drukować na zwykłych drukarkach, to raczej nie powinny być atramentożerne. Ale uważam, że kolorowa wersja również mogłaby być - na wszelki wypadek (podoba mi się ten plakat zaprojektowany przez "Lukasa") . Przecież kilka sztuk zawsze można wydrukować i nakleić w miejscach najbardziej uczęszczanych, żeby się jeszcze lepiej rzucały w oczy.

Poza tym, przydałyby się jeszcze projekty kolorowych banerków na stronę w kilku różnych rozmiarach. To jedna z najprostszych form rozpowszechniania informacji. Niedługo pojawi się nasza częstochowska strona wrotkarska i chętnie umieścilibyśmy u siebie taki baner.

Ponadto uważam, że należałoby opracować stały charakterystyczny motyw logo Masy, który pojawiałby się na wszelkich materiałach informacyjnych z nią związanych. Wówczas materiały informacyjne byłyby zawsze jednoznacznie kojarzone z tą samą imprezą.

Pozdrawiam
Sławek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6911 (98%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Czw 30 Kwi 09, 18:21:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Plakat super!!!
Ale napis zmieniłbym:
ZBIÓRKA - PLAC BIEGAŃSKIEGO 17.30!!!
STARTUJEMY ZAWSZE O 18.00!!!

A XERO KOLOROWE TO CHYBA ISTNIEJE???
Wystarczy sprzedać 150-200 szprychówek po złotówce i mamy fundusze na następną partię plakatów i szprychówek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6939 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Czw 30 Kwi 09, 19:46:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

t3d1 napisał:
Lukas czarno biały !
Nikt tego nie będzie drukował ani kserował bo to jednak znacznie większy wydatek, chyba że ma możliwość za free to nie mam nic przeciwko.


Spokojnie.. to tylko podgląd. Zrobiłem to na szybko i jeśli się przyjmie i uzyska akceptację to wtedy zrobię wersję kolorową oraz czarno-białą i udostępnię w większej rozdzielczości i innym formacie.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby ktoś inny zrobił oficjalny plakat.

Piter --> ok, będą poprawki.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
t3d1 (usunięty)







Post Pią 01 Maj 09, 9:09:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas nie zrozum mnie źle plakat jest świetny i szacunek dla Ciebie, ale tak jak napisał slaweks coś co pożera mniej tuszu.

piter istnieje coś takiego, kampania reklamowa której strategią jest strategia niskobudżetowa.
Jesteśmy grupką ludzi, których nikt nie wspiera finansowo, musimy zrobić jak największy szum jak najmniejszym kosztem [finansowym].
Mnie nie stać na ksero kolorowe a mam możliwość ksera czarno-białego za free.

Takie moje skromne zdanie.
Powrót do góry
kulik Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5480 (77%)
Postów: 18
Wiek: 32

Częstochowa - Raków

Post Pią 01 Maj 09, 11:45:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze chciałbym się przywitać(jestem nowy na forum).
Mogę pomóc w tworzeniu strony(już ich trochę zrobiłem) zajmuje się tez grafika, wiec mogę pomoc w jakiś projektach graficznych. Aktualnie pracuje nad plakatem/ulotka. Będzie ona w 8bitach, wiec nie pożre dużo tuszu. Mam pytanie. Jakie informacje powinny się znajdować na tej ulotce?
edit:
Oto mój wstepny projekt. Wymaga jeszcze poprawek. Trzeba będzie go jeszcze wycieniować i może inaczej rozłożyć napisy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5970 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pią 01 Maj 09, 12:39:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moje drobne uwagi co do plakatu / ulotek:

Kulik, czy nie lepsze byłoby zdjęcie z rowerzystami na różnych rowerach, w czasie zwykłej przejażdżki? Chodzi o to, że kolarze na tym plakacie to czysty wizerunek wyścigu. Obrazek ze spokojnie jadącymi rowerzystami trafi do szerszego grona odbiorców. Smile

Poza tym, czy konieczne jest umieszczanie informacji "zbiórka o 17:30" ? Przecież to nie lotnisko, odprawy nie będzie. Wystarczy "start o 18:00". Niech się Polacy wreszcie nauczą punktualności!


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
kulik Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5480 (77%)
Postów: 18
Wiek: 32

Częstochowa - Raków

Post Pią 01 Maj 09, 12:44:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sebiq mogę zamiast tych kolarzy wrzucić tak samo przerobione zdjęcie uczestników ostatniej masy. Tekst jest na razie tylko przykładowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5970 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pią 01 Maj 09, 12:47:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kulik napisał:
Sebiq mogę zamiast tych kolarzy wrzucić tak samo przerobione zdjęcie uczestników ostatniej masy. [...]

Myślę, że to byłoby bardziej w temacie Masy. Smile

A plakat Lukasa też jest dobry! (Żeby nie było, że jestem stronniczy.) Wink


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6911 (98%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Pią 01 Maj 09, 12:58:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

też fajne , ale rowrzystów trzeba zmienić , bo kolarze i napis "START" kojarzy się jednoznacznie - może "RUSZAMY O 18.00" brzmi lepiej - adnotacja o zbiórce jest też spoko , albo może "PLAC BIEGAŃSKIEGO OD 17.30"

I NAJWAŻNIEJSZE!!!!
GŁÓWNY NAPIS ZMIENIŁBYM NA:

"ROWEROWA MASA KRYTYCZNA"

ponieważ samo "masa krytyczna" nie jest nazwą oznaczającą naszą "imprezkę"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Pią 01 Maj 09, 23:30:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Sebiq peleton kolarski kompletnie nie pasuje... Jeśli chodzi o plakat formatu A4 i czarno biały to ja w sumie mogę tanio drukować u kumpla w akademie, bierze po 10groszy od strony. Przydałaby się też notka odnośnie daty imprezy, czyli coś w stylu piątek 29.o5.
Powrót do góry
Galeria użytkownika
RoadRunner Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5480 (77%)
Postów: 39
Wiek: 37

Częstochowa

Post Sob 02 Maj 09, 0:52:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich! Jestem nowy na forum. Wczoraj moja siostra postanowiła zrobić projekt plakatu na Masę Krytyczną. Czytając posty wyżej widzę, że powstały już pewne projekty. Plakat mojej siostry wygląda tak:
http://www.imageshock.eu/?img=4252008~masa111.jpg
Sami oceńcie;)


Ostatnio zmieniony przez RoadRunner dnia Sob 02 Maj 09, 23:57:48, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
kulik Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5480 (77%)
Postów: 18
Wiek: 32

Częstochowa - Raków

Post Sob 02 Maj 09, 11:33:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RoadRunner projekt bardzo podobny do mojego. Wprowadziłem trochę poprawek. Oto moja nowsza wersja projektu:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
everest Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6253 (88%)
Postów: 74
Wiek: 36

Częstochowa - Stradom

Post Sob 02 Maj 09, 12:10:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ten jest niezły, a szczególnie fajnie rzuca się w oczy ten mały ziombel bombel na czele peletonu Smile


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
RoadRunner Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5480 (77%)
Postów: 39
Wiek: 37

Częstochowa

Post Sob 02 Maj 09, 21:03:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kulik kiedy umieszczałem projekt plakatu też zauważyłem podobieństwo Very Happy , lecz projekt został stworzony przez siostrę przed umieszczeniem twojego;). Tak więc trop projektu idzie chyba ogólnie w dobrą stronę, czyli jest jasny, przejrzysty i zrozumiały. kulik - moim zdaniem świetna robota, tylko zastanawiam się czy Jasna Góra jest na odpowiednim miejscu? Czy w ogóle jest potrzebna? Ostatnio na masie padło podobno pytanie "w jakiej intencji jedziecie?"... Laughing
MK raczej pielgrzymką nie jest, tak więc ten temat bym jeszcze przemyślał Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
kulik Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5480 (77%)
Postów: 18
Wiek: 32

Częstochowa - Raków

Post Sob 02 Maj 09, 22:19:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można powiedzieć, że Jasna Góra jest symbolem Częstochowy. Dla podkreślenie, że to jest częstochowska MK ją wstawiłem. Można równie dobrze wstawić ratusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7023 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 02 Maj 09, 22:28:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kulik napisał:
Można równie dobrze wstawić ratusz


I to jest według mnie bardzo dobry pomysł, szczególnie, że startujemy z Placu Biegańskiego więc spod Ratusza.
Ja jestem za Ratuszem, szczególnie, że i tak zbyt wielu ludzi kojarzy nas TYLKO i wyłącznie z Jasną Górą :/


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6684 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Nie 03 Maj 09, 0:28:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan miałem dokładnie takie same skojarzenia, Częstochowa to nie tylko Jasna Góra, wg mnie jak na razie rządzi projekt lukasa, chociaż przydała by się wersja ekonomiczna czarno biała. nie zmienia to faktu, że pozostałe projekty też są ok.

i taki mój pomysł na przyszłość: jak wiadomo plakat będzie jeden, a pomysłów już w chwili obecnej jest parę, więc można by ustalić datę zgłaszania projektów plakatów na przyszłą masę, jeśli by było więcej propozycji niż jedna wtedy któryś z modów robiłby ankietę, która wisiała by przez kilka dni i ludzie glosując wybieraliby plakat miesiąca, który stawałby się oficjalnym plakatem kolejnej masy co do szczegółów można by to jeszcze uściślić ale myślę że byłoby to sprawiedliwe


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6422 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pon 04 Maj 09, 21:27:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 23:11 03.05.2009 ----------

Jasne że może być ratusz , ale na wieży musi siedzieć...!

---------- 21:27 04.05.2009 ----------

Majowy przejazd Masy zgłoszony pisemnie w MZD i na Policji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6422 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pon 11 Maj 09, 15:05:31     Trasa Majowej Masy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj zadzwonił do mnie Naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Policji z informacją że nie może zaakceptować trasy majowego przejazdu. Przebieg trasy był uzgodniony ustnie z Policją i na tej podstawie zostało złożone pismo.
Udaliśmy się na Policję razem z PBM z mocnym postanowieniem obrony uzgodnionej wcześniej trasy na Tysiąclecie.
Naczelnik wyjaśnił że ul Armii Krajowej jest częścią drogi wojewódzkiej oraz przypomniał że obowiązuje na niej zakaz jazdy rowerem. Poinformował że uzyskanie zgody na przejazd taką ulicą może wydać tylko Komenda Wojewódzka Policji. Zaproponowaliśmy w związku z tym aby ul Armii Krajowej
kolumna jechała ścieżką rowerową. Po dyskusji Pan Naczelnik wyraził zgodę, wprowadzając małą zmianę w końcówce trasy a mianowicie z ul Dąbrowskiego nie
skręcimy na plac Biegańskiego a pojedziemy dalej Nowowiejskiego ,skręcimy
w Waszyngtona, w Śląską i dojedziemy do Placu
Tak więc trasa nie uległa zmianie, będziemy na Tysiącleciu !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Pon 11 Maj 09, 16:43:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co z plakatami? Do masy zostało troszkę ponad 2tygodnie, więc wypadałoby żeby zacząć informować o niej ludzi. Może zrobić by tak ankietę na wybór plakatu jaki pójdzie w świat, no chyba że idą 2-3 wersje...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy