wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
XXXIX MASA KRYTYCZNA (maj 2009) Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
początkujący Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5474 (77%)
Postów: 29
Wiek: 30

częstochowa

Post Pią 24 Kwi 09, 21:20:45     XXXIX MASA KRYTYCZNA (maj 2009) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie, a mianowicie: czy mogę jakoś pomóc w tej Masie ?

chciałbym mieć swój udział w propagowaniu i rozpowszechnianiu tej wspaniałej idei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pią 24 Kwi 09, 21:37:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydzieliłem temat żeby zmniejszyć bałagan.

początkujący napisał:
czy mogę jakoś pomóc w tej Masie ?


Jasne, że możesz pomóc. Napisz ile masz lat i gdzie się uczysz ewentualnie pracujesz. Pomóc możesz np robiąc projekt plakatu (uprzedzając o tym), pomagając rozlepiać plakaty i rozdawać ulotki, zanosząc pisma do MZD i Policji, organizując jakieś atrakcje. Dziś narodziło się kilka luźnych pomysłów. Nie jesteśmy zamkniętym środowiskiem, każda pomoc się przyda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Reklama
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5774 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Sob 25 Kwi 09, 8:31:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak na szybko lista TODO (z m.in. z tego co rozmawialiśmy po wczorajszej) przed majową masą:

- przygotować ulotki na których będzie bardziej wyjaśnione co to masa
- odebrać masowe nagłośnienie
- odzyskać domenę i stronę
- dowiedzieć się w Policji o możliwość przejazdu ulicami: Niepodległości (przez wiadukt), Jagiellońską, Bohaterów Monte Cassino (przez wiadukt), skrzyżowanie Niepodległości/Jagiellońska, Al. Pokoju
- ustalić trasę Wink (z tym, że warto by wcześniej załatwić punkt powyższy)

To tyle z tego co mi się przypomniało.. Wink Ja postaram się zająć stroną i domeną, pomyślę też nad jakimiś ulotkami..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Fludi (usunięty)







Post Sob 25 Kwi 09, 10:04:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pbm napisał:
- przygotować ulotki na których będzie bardziej wyjaśnione co to masa

Wystarczyłoby żeby na plakat był adres strony www, na której byłoby wszystko wyjaśnione, jaka jest koncepcja masy itd... Ale póki strony nie ma to się mija z celem.
Powrót do góry
początkujący Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5474 (77%)
Postów: 29
Wiek: 30

częstochowa

Post Sob 25 Kwi 09, 22:13:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

grafikiem jestem kiepskim ale mam pewną koncepcję plakatu - ale nie znam się na Photoshopie itp

Jeśli jakiś plakat będzie to ja mogę dużo drukować i obkleję tu i ówdzie, tylko sobie sprzęt drukujący naprawię Smile

A co do tras to nie jestem pewien ale zdaje mi się, że nie możemy po drogach krajowych i wojewódzkich takiej przejażdżki robić.
Ewentualnie po ścieżce (czyt. chodnik'u)

Wymyśliłem pewną trasę nawet fajną tylko że nie wiedzie przez centrum jak poprzednia i nie wiem czy może być.

I jeszcze pomysł mam by zrobić jakąś zrzutkę i jedna osoba niech kupi hurtem gwizdki super głośne.
Widziałem takie po kilka zł są.

Jak 200 (prognozuję że wzrośnie w maju Smile ) osób będzie miało gwizdki to całe miasto zwróci na nas oczy i będzie git

A co do strony to skoro się nie da starej zreaktywować lub są problemy to zróbmy nową.
Mam jako takie pojęcie, tylko nie jestem grafikiem...
I może byśmy coś razem wspólnymi siłami wymodzili.

Jeszcze mam milion innych pomysłów ale post by był za długi by wszystko wymienić i nikt by go nie czytał Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6923 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 25 Kwi 09, 22:42:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co Marcin mówił możemy każdą drogą przejechać czy przeciąć - trzeba tylko pisać do odpowiednich urzędów. W przypadku dróg wojewódzkich są to urzędy czy komenda w Katowicach.

Trasy Masy muszą prowadzić przez centrum miasta i inne ważne drogi, tak aby Masa oraz jej idea zostały zauważone. Sam przejazd rekreacyjny nie ma sensu. Mamy tyle ładnych okolic na takie wycieczki poza miastem (pan rzecznik Urzędu Miasta też to wie!!) Wink

Prawdziwym wyzwaniem byłby przejazd przez DK1 Exclamation Exclamation

Co do strony to proponuję skorzystać z Wordpress'a. Jak na nasze potrzeby myślę, że jest w sam raz.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6895 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Nie 26 Kwi 09, 0:35:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pomysłów i pomysłodawców było wiele i wielu , uważam ,że najlepszym "pomysłem" jest propagowanie wśród znajomych ideii masy lub nawet zaznajomienie się samemu z nią (bo nie sądzę ,żeby wszyscy uczestnicy , a nawet co niektórzy uczestniczący w dyskusji wiedzieli o co chodzi). Co do gwizdków ok , ale nikt nie będzie robił takiego halo ze zbiórką - masz - to weź go ze sobą - jest mnóstwo sposobów na rozkręcenie tej imprezy.Polecam pogrzebanie w internecie - masy w Nowym Jorku z lat 90.

Ale do rzeczy - w tej chwili jedyne czego nam potrzeba - to jeszcze większej liczby uczestników o możliwie jak największej rozpiętości wiekowej.
pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6968 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 26 Kwi 09, 10:27:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem po Masie z gościem na rowerku, który prawdopodobnie jest też rolkarzem i zapytał czy nie mamy nic przeciwko temu, żeby na majową Masę dołączyli do nas także rolkarze. Jak pamiętacie takie integracyjne przejazdy już się kiedyś odbywały w ramach Masy i poza jednym przypadkiem jazdy pod prąd ( Wink ) nie było żadnego problemu. Zresztą na rowerostradzie do Olsztyna symbioza rolkarzy z rowerzystami funkcjonuje bez zastrzeżeń. Myślę, że nie mamy nic przeciwko wzmocnieniu naszej ekipy rolkarzami i możemy ich oficjalnie zaprosić? Co Wy na to?


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
kirq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5470 (77%)
Postów: 3

Częstochowa Wyczerpy

Post Nie 26 Kwi 09, 10:37:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fludi napisał:
pbm napisał:
- przygotować ulotki na których będzie bardziej wyjaśnione co to masa

Wystarczyłoby żeby na plakat był adres strony www, na której byłoby wszystko wyjaśnione, jaka jest koncepcja masy itd... Ale póki strony nie ma to się mija z celem.


Co do ulotek to myślę, że moglibyśmy stworzyć podobne to tych, jakie ma masa z Katowic http://mk.slask.pl/MK/kserokracja. Część ulotek można rozprowadzać przez cały czas wśród znajomych i nieznajomych, żeby zwerbować nowych masonów. Z kolei w trakcie przejazdu masy można by też rozdawać przyglądającym się ludziom ulotki informujące o co w ogóle chodzi. Myślę, że większość oglądających nas ludzi kompletnie nie ma pojęcia o co chodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5954 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Nie 26 Kwi 09, 19:34:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Myślę, że nie mamy nic przeciwko wzmocnieniu naszej ekipy rolkarzami i możemy ich oficjalnie zaprosić? Co Wy na to?

To bardzo dobry pomysł!! Smile
Niech rolkarze też się pokażą i zaznaczą swoją obecność. Oni w końcu mają w tym mieście jeszcze gorzej od nas, rowerzystów...


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7007 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 26 Kwi 09, 21:06:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poprawiłem numer Masy, jednak nie jestem pewien czy nie zaniżyłem, gdyż:

- ostatnia zarejestrowana masa w tematach na forum ma numer 35 i odbyła się w listopadzie 2007
- w roku 2008 jestem pewien, że odbyła się przynajmniej jedna masa i była 25 kwietnia 2008, numer 36,
- nie wiem, czy odbywały się jeszcze jakieś, szczególnie zwróćcie uwagę na:
- maj - pracowałem więc mogło mnie nie być,
- czerwiec, lipiec i sierpień - nie było mnie w Polsce,
- w tym roku wystartowaliśmy w marcu więc kolejny numer 37 i 38 dla kwietniowej

Bardzo proszę o zweryfikowanie moich wątpliwości, może uda nam się stwierdzić na pewno, który numer będzie miała kolejna, majowa Masa Krytyczna w Częstochowie

do dyskusji zapraszam w temacie: Numer Masy Question (maj 2009)

Posty dotyczące numeru Masy w tym miejscu będą usuwane Exclamation


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
jacie Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6572 (93%)
Postów: 11
Wiek: 50

centrum

Post Pon 27 Kwi 09, 13:18:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z pewnością gwizdki dzwonki to rzecz obowiązkowa !! na majowej masie z pewnością pojawię się z transparentem propagującym jedyne słuszne hasła hahaha
pytanie
Czy policja będzie obstawiać następne spotkanie ??
pytanie zadaje z myślą o najmłodszych uczestnikach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6406 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pon 27 Kwi 09, 15:11:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rolkarze oczywiście ! Ale nic za darmo ! Very Happy Poprosimy aby rozdawali ulotki
informujące o Masie. Rolkarze mają wolne ręce ! Policja będzie.
Poszukiwana osoba która wykona transparent lub flagę z napisem Masa Krytyczna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pon 27 Kwi 09, 15:30:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o rolkarzy to zapomniałem o tym napisać. Też o tym rozmawiałem z tym gościem. Moim zdaniem jest to dobry pomysł. Ja osobiście nigdy na rolkarzy na masie nie narzekałem, chociaż... jak wiadomo jazda na rolkach jest trudniejsza niż na rowerze. Myślę że można ich zaprosić.
jacie napisał:
Czy policja będzie obstawiać następne spotkanie ??

Przy takiej ilości ludzi raczej na pewno będzie policja.
Lukas napisał:
Z tego co Marcin mówił możemy każdą drogą przejechać czy przeciąć - trzeba tylko pisać do odpowiednich urzędów. W przypadku dróg wojewódzkich są to urzędy czy komenda w Katowicach.

Otóż to... Przygotowanie przejazdu przez drogę wojewódzką (DK1, Jana Pawła II) to ok 2 miesięcy. Najpierw trzeba napisać do Katowic oni muszą odpisać i z ich odp. musimy iść do naszych policjantów i MZD. Poza tym DK1 to raczej utopia. I tak Częstochowa to dla DK1 jeden wielki korek a jak by jeszcze wjechała masa na DK1 to myślę że moglibyśmy gościć TVN i ministra dróg i autostrad na naszej masie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6406 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pon 27 Kwi 09, 21:11:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś PBM i ja byliśmy w MZD. Urzędnicy nie widzą problemu z przejazdem przez ul Jana Pawła II na Tysiąclecie i z powrotem.Poszliśmy od razu na Policję ale funkcjonariusz odpowiedzialny za te sprawy miał dziś wolne ,skontaktujemy sie z nim jutro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6406 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Wto 28 Kwi 09, 11:51:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dodzwoniłem się do Sekcji Ruchu Drogowego. Na wstępny projekt trasy :Biegańskiego, Nowowiejskiego ,Sobieskiego, Wolności, II i I al NMP ,Kościuszki, Armii Krajowej ,Kiedrzyńska, Dekabrystów, Dąbrowskiego,plac Biegańskiego nie protestowali... Jestem umówiony na jutro 8:00...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Kangel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6590 (93%)
Postów: 96
Wiek: 31

Częstochowa - Podjasnogórska

Post Wto 28 Kwi 09, 13:10:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć chłopaki! Dawno tu nie pisałem... Pamięta mnie ktoś jeszcze? :P Jak ja się strasznie cieszę, że ktoś się wziął za masę z takim zapałem! :D

Powiem Wam, że kilka miesięcy temu byłem w Warszawie i przechodziłem przez plac Zamkowy, gdzie zauważyłem w cholerę rowerzystów i rolkarzy (w końcu Masa to przejazd pojazdami napędzanymi siłą mięśni, nie samymi rowerami! :)), po chwili dopiero zauważyłem, że jest to akurat ostatni piątek miesiąca i godzina osiemnasta :) W każdym razie część ludzi na rolkach jeździła po placu i rozdawała ulotki. Zachowałem taką jedną w celu przedstawienia jej tutaj kiedy już masa się reaktywuje, niestety jednak mi się zagubiła, z tego co widzę :( Myślę jednak, że warto wziąć przykład chociaż częściowo właśnie z ludzi z warszawskiej masy :) Chociażby taka rzecz, że mają bardzo fajną stronę internetową z dużą ilością informacji :)

Ja, szczerze powiedziawszy, jestem za ulotkami, spróbuję się dowiedzieć czy jest możliwość druku ulotek w zaznajomionej drukarni i ile by to ewentualnie kosztowało (oczywiście biorąc pod uwagę to, by drukarnia na ulotkach umieszczała logo i np. adres swojej strony internetowej :) Co Wy na to?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5774 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Wto 28 Kwi 09, 19:21:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Druk czegokolwiek to nie problem - ulotki byłyby małe - 4 na strone - 50 stron i mamy 200 ulotek. Kserowanie tego kosztowałoby <5 pln.. Wink

Co do reszty kwestii proponowałbym jakieś spotkanie. Pasowałby wam powiedzmy wtorek 18:00? (weekend dla mnie odpada - jestem na konferencji)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Wto 28 Kwi 09, 19:27:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie wtorek 18:00 odpada we wtorek albo 16:30-17:00 albo po 19:00.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5774 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Wto 28 Kwi 09, 19:32:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może być i 19.. jak dla mnie odpada po prostu weekend, poniedziałek do 20:00 i środa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6406 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 29 Kwi 09, 9:22:55     Trasa majowej Masy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z pbm byliśmy na Policji,projekt trasy majowej został zaakceptowany,
MZD też nie miał zastrzeżeń. Trasa wygląda tak : Plac Biegańskiego, Nowowiejskiego,Sobieskiego, al Wolności ,II Aleja NMP , I Al. NMP ,plac
Daszyńskiego alejami do Kościuszki, Armii Krajowej , Kiedrzyńska ,Dekabrystów,
Dąbrowskiego, plac Biegańskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
slaweks Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6128 (87%)
Postów: 17
Wiek: 49


Post Sro 29 Kwi 09, 9:54:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
To ze mną rozmawialiście ostatnio na temat udziału rolkarzy w Masie. Jak wspomniał Marcin, takie inicjatywy miały już miejsce w przeszłości i sprawdziły się znakomicie.
Również interes jest wspólny, bo im więcej powstanie gładkich nawierzchni dostosowanych dla rolkarzy, tym bardziej skorzystają na tym rowerzyści. Już na rowerze jazda po brukowanej ścieżce jest uciążliwa, a na rolkach to właściwie istna walka o życie. Dobrze, żeby władze wreszcie to zauważyły i wyciągnęły odpowiednie wnioski.

Co do tempa przejazdu, to takie jak ostatnio jest idealne. Z doświadczenia wiem, że prędkość 10-15km/h jest tempem spacerowym dla przeciętnego rolkarza jeżdżącego rekreacyjnie.

Chętnie wesprzemy Masę poprzez rozdawanie ulotek, zarówno przed, jak i na samej imprezie. Jesteśmy prawie codziennie na ścieżce rowerowej na Kręciwilku. Przejeżdża tamtędy wielu rolkarzy oraz rowerzystów, którzy mogą być potencjalnymi uczestnikami imprezy. Obecnie informuję ich słownie, ale przydałyby się ulotki do rozdania, więc jak już będzie wzór do ściągnięcia, to dajcie znać.

Dobrze by było, aby na ulotce, chociaż drobnym maczkiem, pojawił się zapis o możliwości udziału rolkarzy oraz o asyście policji, gdyż jak wiadomo, rolkarz czuje się na jezdni jeszcze większym intruzem, niż rowerzysta Smile (to takie polskie realia) i dobrze by było, aby miał świadomość, że w tym jednym dniu w miesiącu może swobodnie wraz z resztą uczestników wjechać na ulicę i nikt mu za to mandatu nie wystawi Smile

Pozdrawiam
Sławek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6406 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 29 Kwi 09, 10:07:34     Rolkarze ! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trasę już znacie,tempo będzie podobne jak ostatnio , Policja asekuruje, ulotki i plakat będą. Jedziemy razem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
t3d1 (usunięty)







Post Sro 29 Kwi 09, 15:51:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czekam na wzór ulotki, często jestem w okolicach promenady gdzie jest dość dużo rowerzystów w ogródkach piwnych, odpoczywających na ławkach czy śmigających tempem spacerowym więc nie widzę problemu żeby rozdać ulotki.

Jest jakieś oficjalne logo Częstochowskiej Masy które można umieścić na koszulce ?
Jeśli będzie potrzeba do obstawy Masy mogę pomóc.
Powrót do góry
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 29 Kwi 09, 16:42:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

logo jak znajdę to wrzucę na jakiś serwer dajcie mi czas do jutra.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy