wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Good news :) na naszych oczach powstaje ścieżka :] Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kombryg MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5218 (73%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Sob 28 Mar 15, 23:14:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Warto w tym miejscu przypomnieć, że zgodnie z prawem o ruchu drogowym dziecko w wieku do lat 10 poruszające się na rowerze wraz z opiekującym się nim rodzicem są pieszymi, a nie rowerzystami. Jako piesi mają oni, zgodnie z polskim prawem, obowiązek korzystania z chodnika, a ponieważ są pieszymi to nie wolno im jechać po drodze dla rowerów. Obecnie są w Alei Wolności obustronne chodniki i nie trzeba niczego więcej do zaspokojenia potrzeb takich rowerzystów. Nie sądzę także, żeby stróże prawa czepiali się dzieci trochę starszych, które skorzystają z chodnika, zamiast jechać po jezdni.
Proponowane rozwiązanie w żaden sposób nie zaspokoi potrzeb rodziców z dziećmi, zamiast z chodnika o szerokości około 3 m, jaki jest tam teraz, będą oni musieli korzystać z wąskich jego resztek, które zostaną po zabraniu miejsca na drogę dla rowerów. Za jazdę po drodze dla rowerów powinni być karani mandatami.

A co do starszych... Wielokrotnie widzę osoby w wieku emerytalnym, które zgodnie z przepisami korzystają z jezdni, podczas gdy po chodniku, slalomem między pieszymi śmigają rowerzyści, których sprzęt, osprzęt i ciuchy wskazywałyby, że nie brakuje im sprawności i doświadczenia w jeździe rowerem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
STi MężczyznaStatus: Offline
Dni: 6968 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Nie 29 Mar 15, 1:58:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc jedzie się tam gdzie jest "wolne". Taka zaleta roweru w mieście. Tym czasem nie życzę sobie abym był reprezentowany przez samozwańczych "przywódców".


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
voit MężczyznaStatus: Offline
Dni: 4681 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Nie 29 Mar 15, 9:26:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyznaję, że łaczenie chodnika i ścieżki rowerowej, celowo używam słowa ścieżka, bo tam nie bardzo możemy mówić o drodze rowerowej, nie zawsze się sprawdza. Na tamtym odcinku ruch pieszych nie jest zbyt duży i to rozwiązanie, w tym konkretnym przypadku nie jest najgorsze. Tam nie ma idealnych rozwiązań.
Propozycja Endecji spowoduje, że piesi będą się poruszać całą szerokością tego ciągu i nawet przy niewielkim ruch rowerzysta bedzie zmuszany do zmiany pasa.
Jestem też kierowcą i jadąc na tamtym odcinku w stronę PKS naprawdę mało miejsca na 2 auta obok siebie. Momentami jest to szerzej to bardziej wąsko. Rowerzysta,jadący tamtędy jezdnią porusza się może szybciej i sprawniej jak napisałeś, ale nie do końca bezpiecznie.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piter MężczyznaStatus: Offline
Dni: 6984 (98%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Nie 29 Mar 15, 12:39:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Voit,
jak dla mnie jest super bezpiecznie, bo tamten odcinek pokonywałem już tysiące razy i dla mnie jest to jeden z bezpieczniejszych odcinków w mieście(tam bezpieczne gdzie często jeździsz).
Co do chodnika zarówno po zachodniej stronie - gdzie mamy samochody dobijające niemal do budynków, oraz trochę wyjść ze sklepów, oraz bramy wyjściowe z posesji - to jazda tam na rowerze powinna być zakazana i tyle - zresztą mamy już pierwszy znak odnoszący się do tego po przejechaniu ul.Sobieskiego.
Po stronie wschodniej Wolności już jest bezpieczniej , bo nie mamy samochodów zabierających sporo miejsca, jest co prawda kilka wyjazdów z posesji, ale bezpieczeństwo i komfort współistnienia pieszych i rowerzystów jest zdecydowanie większy.
Osobiście uważam, że należy tylko poprawić chodnik, a nie na siłę wciskać asfaltową ścieżkę, bo chyba zaczynamy lekko przesadzać. No chyba ,że MZDiT, wytnie krzaki i drzewka - dzięki temu będziemy mieli więcej miejsca dla pieszych i porządną ścieżkę rowerową - Po co tyle zieleni w centrum!!!

Może MZDiT pomyślałoby raczej jak wytyczyć i zrobić porządną rowerową drogę od skrętu na Olsztyn,przez Kręciwilk do istniejącej już rowerostrady.
To z pewnością przysporzyłoby im zdecydowanie więcej korzyści niż 100-200 metrowe odcinki chaotycznie rozrzucone i zupełnie nie w pełni wykorzystywane przez 50% rowerzystów.

Jeszcze takie pytanie - jadąc np. na Dekabrystów z Alei Pokoju, to po dojechaniu do PKS urzędnicy kierują mnie w lewo(zgodnie z ich tokiem myślenia), no przecież wiadomo ,że każdy normalny pojedzie prosto ulicą, lub wciśnie się między tłum pieszych, który na odcinku od PKS do Jasnogórskiej jest zdecydowanie tutaj "panem i władcą" i nie ma innego rozwiązania jak odcinek Al.Kościuszki z wymalowanymi "rowerkami-przypominajkami".


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
kombryg MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5218 (73%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Nie 29 Mar 15, 17:07:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jestem też kierowcą i jadąc na tamtym odcinku w stronę PKS naprawdę mało miejsca na 2 auta obok siebie. Momentami jest to szerzej to bardziej wąsko. Rowerzysta,jadący tamtędy jezdnią porusza się może szybciej i sprawniej jak napisałeś, ale nie do końca bezpiecznie.


Jazda rowerem nie jest zajęciem bezpiecznym, nawet w takich krajach jak Holandia, czy Dania, gdzie poziom bezpieczeństwa drogowego jest taki, że dzieci jeżdżą rowerami same do szkoły czy przedszkola, zdarzają się wypadki i giną rowerzyści. Podobnie jazda samochodem nie jest bezpieczna, zwłaszcza w Polsce. A jeszcze nie słyszałem kierowcy, który z tego powodu zrezygnował z jazdy po Alei Wolności albo innej ruchliwej ulicy.

Nie ma takiej infrastruktury rowerowej, która dawałaby pełne bezpieczeństwo.

Jeśli chciałbyś mieć stuprocentową pewność, że unikniesz wypadku na drodze to musiałbyś nie wychodzić z domu. Ryzyko wypadku spadnie do zera, za to wzrośnie znacząco ryzyko choroby i śmierci z powodu braku ruchu:)

Kierowcy mimo wszystko moim zdaniem zachowują się bardziej przewidywalnie niż piesi. Nie skaczą nagle o dwa metry w bok żeby wyrzucić niedopałek papierosa do kosza na śmieci, który stoi po drugiej stronie drogi dla rowerów, nie ciągną psa na smyczy, nie machają siatkami, nie obracają się znienacka o 180 stopni, nie wchodzą na przyczepkę z dzieckiem w środku i jej nie przewracają bo nie zauważyli itp. (wszystkie przykłady z własnego doświadczenia).

W takiej ciasnocie jaka będzie panowała po wykonaniu drogi dla rowerów po wschodniej stronie Alei Wolności będzie bardzo duże niebezpieczeństwo, że przy mijaniu się z innym rowerzystą albo w wyniku nieuwagi pieszego, który wystarczy że rozmawiając z kimś machnie ręką albo ją wyciągnie w bok zaliczysz lot przez kierownicę albo wylądujesz na którymś ze słupów, które będą stały przy samej krawędzi drogi. Żeby bezpiecznie pokonać ten odcinek należałoby zsiąść z roweru i pokonać go piechotą, a i to nie pomoże w konfrontacji z kierowcą, który uważa, że jako silniejszy ma święte prawo pierwszeństwa przy wjeżdżaniu albo wyjeżdżaniu z bramy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
matiz9376Status: Offline
Dni: 3957 (55%)
Postów: 70
Wiek: 30

Częstochowa - Stradom

Post Czw 02 Kwi 15, 1:17:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tam nie ma powstać droga rowerowa tylko ciąg pieszo-rowerowy. Droga rowerowa jest oddzielona od chodnika i jezdni.
Dróg rowerowych w mieście mamy jak na lekarstwo.

Cytat:
Może MZDiT pomyślałoby raczej jak wytyczyć i zrobić porządną rowerową drogę od skrętu na Olsztyn,przez Kręciwilk do istniejącej już rowerostrady.


Z tym akurat się zgodzę, że warto by pomyśleć o czymś dla rowerów w miejscach gdzie faktycznie mogłyby się przydać. Ul. Bugajska do najbezpieczniejszych nie należy z powodu natężenia ruchu.

W Alei Wolności ten kto jeździł chodnikiem i tak będzie jeździł tam, a Ci co jechali woleli by nią jeździć, niż na tym wąskim ciągu poprzerywanym kilkoma wyjazdami z bram. Postawienie znaku C-13/C-16 znów może budzić interpretacje czy rowerzysta będzie miał obowiązek jazdy tym ciągiem. Niby spoko, bo w pewien sposób łączy to infrastrukturę z Alei Niepodległości z ul. Sobieskiego, jednak ta jezdnia należy (według mnie) do bezpiecznych i spokojnie możnaby wyznaczyć tam pasy rowerowe. Na 2 przepisowe pasy ruchu dla samochodów nie ma natomiast miejsca. Centrum powinno być dla wszystkich.
Tak dla przykładu - Aleja Kościuszki ma mniej więcej podobną szerokość chodników i jakoś dało się tam wtrącić rowerzystów na jezdnię. Nie ma tam wprawdzie ani pasów rowerowych, ani drogi rowerowej, ale wymalowali piktogramy rowerów, jezdnia sprzyja ruchowi rowerowemu;)


Matiz9376
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Mr. Dry MężczyznaStatus: Offline
Dni: 6246 (87%)
Postów: 877
Wiek: 45

Częstochowa

Post Czw 25 Cze 15, 19:05:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak część z was zapewne wie, mamy w mieście kolejny odcinek asfaltowej DDR wzdłuż Alei Wolności na odcinku od PKS-u do ronda Mickiewicza. Za to z kolei na Nadrzecznej przy okazji ramontu nawierzchni wyrasta takie coś.

Czyżby czyżyk?


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
endecja_czwa MężczyznaStatus: Offline
Dni: 5402 (75%)
Postów: 373
Wiek: 47


Post Pią 26 Cze 15, 22:35:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak zapewne część z was wie mamy w Częstochowie Zarządzenie Prezydenta miasta w sprawie Wytycznych do projektowania, wykonania i utrzymania dróg dla rowerów w Częstochowie....."Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Sebiq MężczyznaStatus: Offline
Dni: 6044 (84%)
Postów: 692

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pią 11 Wrz 15, 10:18:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Przemalowują ścieżki z zielonych na czerwone"

Oczywiście GW manipuluje w tytule tego niusa, bo przemalowane zostaną nie całe ścieżki (a szkoda Laughing), a tylko przejazdy, które do tej pory były zielone.

Cytat:
MZDiT rozpoczął akcję przemalowywania przejazdów rowerowych z zielonych na czerwone - wzorem innych polskich miast.

Gdy na początku lat 90. Częstochowa przyporządkowała zielony kolor dla dróg rowerowych, samorządy miały w tym pełną dowolność. A europejska praktyka była różna, np. w Holandii i Niemczech są czerwone, ale we Francji - zielone.


Art. na GW, foto 1, foto 2, foto 3.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Mr. Dry MężczyznaStatus: Offline
Dni: 6246 (87%)
Postów: 877
Wiek: 45

Częstochowa

Post Nie 02 Lip 23, 19:37:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odkopuję, ale co tam Very Happy . Niedawno jechałem Jesienną i czułem się jakbym nie jechał przez Czewkę. Piękny asfalt, krawężników właściwie nie było, tylko na jednej krzyżówce coś tam mocniej tompnęło, ale da śmigać szosą bez stresu. Jak zazwyczaj jeżdżę po naszych włodarzach jak po burej suce tak tym razem chwalę.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq MężczyznaStatus: Offline
Dni: 6044 (84%)
Postów: 692

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Wto 11 Lip 23, 16:43:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mr. Dry napisał:
Niedawno jechałem Jesienną i czułem się jakbym nie jechał przez Czewkę. Piękny asfalt, krawężników właściwie nie było, tylko na jednej krzyżówce coś tam mocniej tompnęło, ale da śmigać szosą bez stresu. [...]

Być może są to pewne plusy... ale, jak mówił prezes Ochódzki: "Rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów!"


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy