wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
O popularności wypożyczanych hulajnóg elektrycznych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5957 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Pią 20 Sty 23, 23:52:57     O popularności wypożyczanych hulajnóg elektrycznych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobry wieczór!

Praktycznie nie ma już dnia, żeby, poruszając się po tym wątpliwie pięknym mieście, nie spotkać porzuconych, wróć! ...zaparkowanych hulajnóg na drogach rowerowych czy środkach chodników.

Miałem zamiar, w ramach trochę dłuższego wstępu, napisać tutaj parę słów, ale ponieważ wszystkie one były cierpkie i nieprzyjemne, pozwolę sobie przejść od razu do meritum.

Chciałbym przedstawić cztery główne powody, dlaczego wypożyczane hulajnogi elektryczne stały się tak popularne, ze szczególnym naciskiem na użytkowników: młodzież i dzieci.

1. Jazda hulajnogą elektryczną nie wymaga wysiłku fizycznego. Natomiast patrząc na sposób jazdy i sposób parkowania praktykowany przez wielu użytkowników, stwierdzam, że również wysiłku umysłowego nie wymaga. A więc pełen relaks! Wybornie!

2. Hulajnogę elektryczną wypożycza się na minuty. Ktokolwiek miał styczność lub chociażby wie z zasłyszenia jak szybko współczesna młodzież i dzieci potrafią się znudzić czymkolwiek, a właściwie znudzić się wszystkim, temu tłumaczyć tego nie trzeba. A zatem rozwiązanie jest świetne!

3. Obsługa wypożyczania hulajnogi elektrycznej odbywa się przez aplikację w smartfonie. Ponieważ obecnie ludzie młodzi i dzieci większość swojego życia spędzają w sieci i w smartfonach, więc inaczej być nie może. To oczywiste!

4. Wisienka na torcie: wypożyczoną hulajnogę elektryczną można zaparkować wszędzie. No, może nie na torach kolejowych, ani w jeziorze, no ale, kuuuurwa... Ze wszech bezmiaru tego, co widziały moje oczy, przytaczam tylko dwa obrazki:





Podsumowując:
Jest w pytę! Laughing


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6925 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 21 Sty 23, 0:32:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No, fajnie to wygląda. Tak z jajem.

Pewnie to ci sami ludzie co wydają po 100zł na zakup Mega Szybkich Butów dla swojej postaci w ulubionej grze online itp.

Najlepsze jest to, że takiego głupiego cymbała można by było namierzyć z imienia, nazwiska i numeru telefonu, bo gdyby taka firma oferowała zgłoszenie tak zaparkowanej hulajnogi z godziną i lokalizacją, to przecież mają w systemie który głupi cymbał ją wypożyczał w tym czasie, co nie. Być może taki mechanizm jest udostępniony, nie wiem, nie korzystam, nie jestem młodzieżą ani dzieckiem, chyba Very Happy Gdyby taki głupi cymbał zbierał negatywne opinie o swoim parkowaniu to można by mu było podwyższać cennik za kolejne wypożyczenia, argumentując to np. dodatkową opłatą za korzystanie z hulajnogi przez osoby z rozwolnieniem mózgu.



Szzz...szzzz....bzzzzz...ssssss.......szszzzzzzz

przerywamy program, aby napisać teraz coś z zupełnie innej beczki.

Dosłownie wczoraj miałem okazję zaobserwować ciemną postać w ruchu kołowym. Nie była ona na hulajnodze. Była ona na rowerze. Niby nic specjalnego. Zwykły człowiek jadący po ciemku chodnikiem (a jakże Very Happy), w tym smutnym jak pizda mieście, ul. Warszawską w stronę pl. Daszyńskiego. Nie wspomniałbym o tym człowieku, gdyby nie fakt, co zrobił. Jechałem pojazdem o napędzie mechanicznym i zostałem zatrzymany, wraz z wieloma innym pojazdami za mną na sygnalizacji świetlnej. Wzbudziło się światło czerwone dla mojego kierunku. No ale nie samo, wzbudzone zostało przez dotyk tego ciemnego człowieka na rowerze Very Happy Poczekał ładnie na zielone dla pieszych i przejechał sobie na drugą stronę jezdni, na chodnik i pojechał dalej w co raz to jaśniejszą stronę placu Daszyńskiego. "No debil" pomyślałem. Odczekałem swoje, wrzuciłem jedynkę i pojechałem dalej.

Sebiq, przepraszam za off topic, ale i tak nikt tego nie czyta, nikt tutaj nie zagląda Very Happy


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
zbyszko61 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5443 (77%)
Postów: 210
Wiek: 62

Częstochowa-Raków

Post Nie 22 Sty 23, 21:44:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sebiq, przepraszam za off topic, ale i tak nikt tego nie czyta, nikt tutaj nie zagląda


Mylisz się, przeczytałem Laughing


http://zbychu.eu/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6925 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 23 Sty 23, 1:22:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zbyszko61 napisał:
Cytat:
Sebiq, przepraszam za off topic, ale i tak nikt tego nie czyta, nikt tutaj nie zagląda


Mylisz się, przeczytałem Laughing


Życie czasem lubi zaskakiwać! w tym przypadku pozytywnie Smile miło, że "stare" dusze tego Forum jeszcze tutaj są Smile


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5957 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Wto 24 Sty 23, 4:52:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
zbyszko61 napisał:
Cytat:
Sebiq, przepraszam za off topic, ale i tak nikt tego nie czyta, nikt tutaj nie zagląda


Mylisz się, przeczytałem Laughing


Życie czasem lubi zaskakiwać! w tym przypadku pozytywnie Smile miło, że "stare" dusze tego Forum jeszcze tutaj są Smile


Tak, ale "stare" dusze są jak duchy. Teraz mamy "noc duchów", bo (aż) trzy dusze się odezwały... Wink


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 05 Lut 23, 18:34:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
ale i tak nikt tego nie czyta, nikt tutaj nie zagląda


To ja też Cię zaskoczę,
Sam się zdziwiłem, że coś do przeczytania zostało poczynione.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6159 (87%)
Postów: 875
Wiek: 45

Częstochowa

Post Sob 18 Lut 23, 13:20:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
oferowała zgłoszenie tak zaparkowanej hulajnogi z godziną i lokalizacją, to przecież mają w systemie który głupi cymbał ją wypożyczał w tym czasie, co nie

Oddając zieloną hulajnogę, trzeba zrobić zdjęcie ukazujące sposób w jaki zaparkowało się sprzęt. W apce pojawia się też monit, aby zostawiając hulajnogę nie blokować DDRek. Sądzę, że bot z pewnością wyłapałby niefrasobliwych i przekazał zdjęcia do dalszej weryfikacji.
Też nie jestem młodzierzą, ale korzystałem. Fajna sprawa, zwłaszcza w takim Korksztadzie w jaki przemieniła się Czewa Cool. Tylko trzeba trochę myśleć. Trochę jak z alko czy maryśką Wink


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy