wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lance Wszechmogący - TOURMINATOR Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 08 Maj 09, 9:01:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podobno nowy rowerek Lance`a na Giro:




Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG


Ostatnio zmieniony przez Poisonek dnia Pią 08 Maj 09, 9:42:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pią 08 Maj 09, 9:27:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ehhh, jak by mnie było stać to bym kupił i powiesił w salonie na ścianie - jednym słowem wypas


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 07 Lip 09, 19:17:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyżby znów się zaczynało :> :
http://sport.onet.pl/0,1273116,2004345,wiadomosc.html


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Sro 08 Lip 09, 17:35:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tu liczy się systematyczność. czyli już się zaczeło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Rafi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5329 (76%)
Postów: 12
Wiek: 30

Łochynia

Post Wto 25 Sie 09, 22:37:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lance to gieniusz ^_^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sob 18 Gru 10, 19:30:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A tak Lance gubi chłopaków jadących na kole:
http://www.youtube.com/watch?v=6CbQOLqZ8IA&feature=player_embedded
xD xD xD Zajebista reklamówka. Od jezia, któremu nie chciało się wrzucić... Very Happy


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5233 (74%)
Postów: 251


Post Sob 18 Gru 10, 20:39:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wiesz Arku Wink o takie lenistwo mnie posądzać hehehehe


KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 15 Sty 13, 13:04:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to chyba koniec legendy...
http://portal.bikeworld.pl/rower/artykul:a7/10354/Armstrong+przyzna%C5%82+si%C4%99+do+dopingu/


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 15 Sty 13, 13:10:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nasza dyskusja z początku tego wątku nabiera innego wymiaru niż się spodziewałem Sad


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
pietro1978 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4767 (68%)
Postów: 186
Wiek: 45

Częstochowa-Północ

Post Wto 15 Sty 13, 14:34:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można się było tego spodziewać Sad
Człowiek siedział całymi dniami przed telewizorem (ja wielki fan Jana Ullricha) czułem wielkie wku..... patrzyłyłem jak to lajtowo odjeżdża jemu i innym szczególnie w górach.Póżniej się okazało że jeden i drugi (inni zresztą też)byli siebie warci oszukiwali wszystkich,przede wszystkim kibiców Sad ale to jeszcze można jakoś zrozumieć itd.
A co mają powiedzieć ludzie walczący z nowotworami(chodzi o fundację livestrong założoną przez Lance'a)dla nich to prawdziwy szok Sad
Można by wiele napisać na ten temat-myślę że nie ma sensu


pietro1978
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
bartek034



Status: Offline
Dni: 4672 (66%)
Postów: 87
Wiek: 38

częstochowa

Post Wto 15 Sty 13, 17:44:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prawda jest taka ze większość bierze/brała .. i dużo dużo czasu upłynie do czasu aż to sie zmieni ...
Co nie zmienia faktu za nadal darze go ogromnym szacunkiem " za wszystko "


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 15 Sty 13, 18:42:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bartek034 napisał:
Prawda jest taka ze większość bierze/brała .. i dużo dużo czasu upłynie do czasu aż to sie zmieni ...


Powiedz to tym kilku - kilkunastolatkom, którzy patrzą na takich jak ten "mistrz" i próbują go naśladować.. w tym czy innym aspekcie. Przykre.

Każdy zwycięzca, mistrz wg mnie powinien być jasnym i klarownym przykładem dla pozostałych. Jeśli ktoś uważa inaczej (bo "inni też biorą..") to zmieńmy zatem definicję tego słowa w encyklopediach. Lance to dla mnie złodziej i oszust. Mógł się od razu przyznać. Darowałbym mu wtedy jeszcze resztki należnego mu szacunku.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Sro 16 Sty 13, 21:52:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lance_Armstrong_powie_wszystko_?


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 18 Sty 13, 8:51:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

onet.pl napisał:
Stało się. Lance Armstrong wprost i jednoznacznie przyznał się do używania niedozwolonego dopingu farmakologicznego. Oszukiwał praktycznie przez całą karierę zawodowego kolarza, stosując pełną paletę dostępnych środków. Wyznania dokonał podczas wywiadu z popularną amerykańską prezenterką Oprah Winfrey.


Rozmowa zaczęła się od konkretów, na które czekał cały sportowy świat. – Proszę, abyś odpowiadał na pytania tak lub nie – przywitała Armstronga Oprah.

- Czy podczas kariery kolarza sięgałeś po niedozwolone środki?
- Tak.

- Czy było wśród nich EPO?
- Tak.

- Przetaczanie krwi?
- Tak.

- Testosteron?
- Tak.

- Wszystkie siedem zwycięstw w Tour de France odniosłeś biorąc doping?
- Tak.

Był to wstrząsający początek rozmowy, którą można nazwać spowiedzią Armstronga. Po latach kłamstw zawodnik wreszcie wydawał się szczerze odpowiadać na kwestie dotyczące dopingu. Przynajmniej na większość z nich.

- Wiem, że jest za późno na skruchę. To tylko moja wina, że przez tyle czasu ukrywałem prawdę. Moje życie było jednym wielkim kłamstwem, ale była to historia idealna. Człowiek, który pokonał chorobę, siedem razy wygrał Tour de France, ma szczęśliwą rodzinę. Powtarzałem to wiele razy i tak długo, że nie było łatwo z tym skończyć – powiedział Armstrong.

Kolarz powiedział, że nigdy nie bał się wpadki, bo najpierw nie było testów na EPO, a gdy się pojawiły, on i tak w czasie wyścigu był czysty. Dopingował się wcześniej, w trakcie przygotowań.

- To była kwestia dobrego rozkładu kalendarza – stwierdził.

Armstrong przyznaje, że dziś jego oszustwa nie byłby możliwe. – Po pierwsze wprowadzono częste kontrole wyrywkowe, poza zawodami. Po drugie stosuje się paszporty biologiczne – powiedział. Kolarz zarzekał się też, że swoje dwa ostatnie Toury – w 2009 i 2010 roku, przejechał czysty.

Wielu komentatorów uważa, że Armstrong zdecydował się przyznać do winy, by będąc przypartym do muru uratować co się da. Po odebraniu mu zwycięstw w Tour de France i medalu olimpijskiego mógł zrobić już tylko jedną rzecz. Walczyć o współczucie Amerykanów, przyjmując rolę skruszonego bohatera.

Wystarczy jednak przywołać wcześniejsze wypowiedzi, by uzyskać obraz cynicznego kłamcy. Armstrong nie wahał się nawet odwoływać do raka, by oddalić podejrzenia.

- Rozważcie moją sytuację. Faceta, który był jedną nogą martwy i pozbierał się z choroby. Czy miałbym w tej sytuacji wejść do sportu, brać doping i ponownie ryzykować życie? To szaleństwo. Nigdy bym tego nie zrobił. Nie ma mowy – stwierdził w jednym z wywiadów.

W tym świetle prawdopodobieństwa nabiera wersja, przedstawiona w raporcie Amerykańskiej Agencji Antydopingowej USADA. Armstrong został w nim nazwany "notorycznym oszustem, który kierował najbardziej zaawansowanym naukowo, profesjonalnym i skutecznym programem dopingowym w historii sportu".

- To, co przeczytałem w raporcie wzbudziło we mnie odrazę. Nie ma dla niego miejsca w kolarstwie. Zasłużył na to, żeby być zapomnianym - stwierdził szef Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) Pat McQuaid.

Według USADA Armstrong miał nie tylko samemu się dopingować, ale wymagał też tego od kolegów z drużyny. Całe otoczenie było zaangażowane w proceder.

- To absolutna nieprawda. Mieliśmy wymagania, by każdy był w dobrej formie. Ale nigdy nie postawiłem nikogo przed wyborem: bierz doping, albo odejdź – powiedział Armstrong u Oprah.

- Czy był to najbardziej zaawansowany system dopingowy w historii? Raczej nie. Był to profesjonalny system, zachowawczy i nastawiony na minimalizowanie ryzyka. Ale nie można go porównać z dopingiem z lat 70-80 w krajach bloku wschodniego – stwierdził Armstrong.

Nowoczesne metody pozwalały kolarzowi być zawsze o krok przed kontrolerami. Dzięki temu mógł zbywać podejrzenia o doping, powołując się na ponad 500 próbek oddanych do kontroli. Żadna nic nie wykazała.

Według USADA, dopingowe imperium pomógł stworzyć doktor Michele Ferrari. Ekspert od medycyny sportowej, który zasłynął słowami, że EPO nie jest bardziej szkodliwe niż sok pomarańczowy. W raporcie USADA znajdują się relację świadków, jak skazany przez włoski sąd za oszustwa w sporcie Ferrari dożylnie wstrzykiwał Armstrongowi EPO. Po wyroku grupa US Postal oficjalnie zerwała z nim kontakty, ale stanęła w jego obronie.

Eksperci zastanawiają się dziś, czy Armstrong nie nabawił się raka jąder, który przerzucił się na płuca i mózg, właśnie przez farmakologiczne wspomaganie. Nowotwór zdiagnozowano u niego w 1996 roku, kilka miesięcy po podpisaniu kontraktu z grupą Cofidis. Był już wtedy znanym kolarzem, mistrzem świata i zwycięzcą dwóch etapów na Tour de France.

Po operacji mózgu, wycięciu jednego jądra i wyleczenie płuc eksperymentalnymi koktajlami, Lance wrócił na rower. W 1999 roku po raz pierwszy wygrał Tour de France i robił to nieprzerwanie do 2005 roku, stając się prawdziwą inspiracją dla osób chorych na raka.

Wyznanie Armstronga niesie wiele konsekwencji, łącznie z możliwą karą więzienia. W jednym z postępowań kolarz zeznał pod przysięgą, że nigdy nie sięgnął po doping. Za krzywoprzysięstwo grozi mu do pięciu lat więzienia. W podobnych okolicznościach na pół roku pozbawienia wolności skazano lekkoatletkę Marion Jones.

Po przyznaniu się do winy prawnicy mogą doradzać Armstrongowi ogłoszenia bankructwa. Nad kolarzem wisi kilka pozwów o odszkodowanie, które są dobrze uzasadnione. Zwrotu odszkodowania w wysokości 500 tys. dolarów z odsetkami domaga się gazeta „Times”. Wypłacono je w ramach ugody po tym, jak gazeta opublikowała fragmenty książki, w której pojawiały się oskarżenia Armstronga o doping.

Poważny wydaje się potencjalny pozew o defraudację państwowych pieniędzy. Amerykańska poczta przekazała 30 mln dolarów na grupę US Postal, która została zbudowana wokół Armstronga. Armstrong już wcześniej deklarował, że zwróci te pieniądze.

Cyniczny oszust to jedna strona Armstrogna, ale nikt nie zaprzeczy, że kolarz uczynił też wiele dobra. Jego fundacja Livestrong zebrała w sumie 500 mln dolarów na walkę z rakiem. Wiele pieniędzy na ten cel kolarz przekazał z własnego majątku. Po zdyskwalifikowaniu przez USADA i UCI Armstrong zrezygnował z funkcji prezesa fundacji, a kilka dni temu przeprosił pracowników za stres, na jakich ich naraził.

Tak więc wygląda koniec. Jedna z największych legend współczesnego sportu ostatecznie runęła. Armstrong przyznał się do winy, pozostawiając jeszcze po sobie pamiętną myśl.

"Gdy wygrywałem Tour de France, na dwieście osób w peletonie może pięć było czystych. Ta piątka to prawdziwi bohaterowie kolarstwa".



Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
arusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4467 (63%)
Postów: 158
Wiek: 54

Częstochowa-Tysiąclecie

Post Pią 18 Sty 13, 10:14:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zwykły drań z niego.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Pią 18 Sty 13, 11:27:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

..ale tych emocji,
smaku zwycięstwa..
kiedy każdy kolarz chciał być jak Armstrong..
- nikt mu nie odbierze.
a szkoda.


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 18 Sty 13, 13:07:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W kwestii sportowej byłbym mu w stanie wybaczyć. Powoli staje się oczywiste, że taki wysiłek jak TDF, przejeżdżany takimi trasami i z taką prędkością jest nierealny fizjologicznie bez wspomagania. Był po prostu najlepszy wśród całej reszty również naszprycowanych cyborgów. Ale tego, że zrobił to tym wszystkim chorym, którzy się nim inspirowali, nie wybaczę mu nigdy. Dla mnie przestał istnieć.
Pozostaje mi tylko wspierać duchowo podopiecznych fundacji LIVESRTONG.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
rafik1000 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4247 (60%)
Postów: 169
Wiek: 53

Raków

Post Czw 31 Sty 13, 20:27:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.sport.pl/kolarstwo/1,64993,13327123,Kolarstwo__Rasmussen_przyznal_sie_do_dopingu.html#BoxSportTxt nastęny kolarz się przyznał do dopingu


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6485 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Pią 01 Lut 13, 21:27:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od dawna wiadomo że w KAŻDYM sporcie zawodowym są koksiarze Exclamation
Nawet szachiści się szprycują Rolling Eyes
Za tym idzie ogromna kasa.
Każdy sponsor płaci i chce wyników. Nie obchodzi go jak to zrobisz. Masz wypromować produkt i sprzedać go jak największej liczbie naiwniaków.
I pomyśleć ze ludziska tak gościowi wierzyli.
Firma NIKE powinna teraz oddać kasę wszystkim którzy się na to nabrali.


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6561 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Nie 24 Mar 13, 15:25:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiem Wam tak, jego przyznanie się do dopingu w moim przypadku nic nie zmieniło. Ja na te ucieczki w górach i jego zwycięstwa mogę patrzeć godzinami. Słuchajcie przecież bez takich scen kolarstwo szosowe jest nudne !! Embarassed
Mielą się w peletonie kilka ucieczek kasowanych przez peleton na koniec atak i koniec. Niewątpliwie był to medialny gość i strasznie waleczny, a przy tym najlepszy z koksujących choć nie wiadomo co stosowali inni Shocked
Mnie osobiście dał dużo frajdy podczas oglądania TDF ostatnio jeszcze Ironman, druga sprawa napewno zawiódł wiele osób w tym te osoby z nowotworami, ale pamiętajmy, że livestrong z nieba nie spadł i nie osiągnął by takiego poziomu bez niego. Oczywiście druga strona medalu po tym wszystkim fundacja może dstać znacząco po tyłku ale gdyby się nie "zdarzył" Armstrong tej fundacji równie dobrze mogło by nie być...

Tyle odemnie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy