wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
gripy czy manetki ??
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Axeleres Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4705 (66%)
Postów: 3
Wiek: 37


Post Nie 12 Cze 11, 19:47:33     gripy czy manetki ?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
posiadam rower na kołach 28 ,ostatnio dowiedziałem się że przy posiadaniu manetek obrotowych można bardziej krzyżować łańcuch ,problem polega na tym że na prostej drodze najchętniej jezdze na przełorzeniu : na 3 zębatce korby (największa) a na kasecie lubie jak łancuch jest gdzies po srodku- 4,5 jest to idealne przelorzenie dla mojego tampa,ale jak wiadomo nie powinno się za bardzo krzyżować łańcucha , tym bardziej że łancuch obciera o przednią przerzutkę
posiadam manetki deore lx przerzutke przednią deore lx i tylnią deore xt
pytanie jest takie czy jak zmienię menetki na gripy to czy bedę mógł bardziej krzyżować łańcuch -tak mi włąsnie powiedział mechanik rowerowy ale niedokonca mu wierzę
kolejne pytanie jest takie czy jak zmienię manetki na gripshifty od srama to czy bedę musiał zmieniać też przerzutki na sram-owskie ?? - niby z tego co wiem to przednia mogła by zostać a tylnią musiał byz zastapić jakaś x.7 albo x.9 ale znam goscia który ma przerzutkę tylnią xtr a grypy sramowskie i chodzi mu to idealnie

mam nadzieje że zrozumieliscie moje pytanie ..trochę się motałem...to chyba przez kaca :d
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6169 (87%)
Postów: 877
Wiek: 45

Częstochowa

Post Nie 12 Cze 11, 20:12:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zmień mechanika bo gada bzdury. Pzzekos łańcucha zależy od tego jak bardzo skrajnych przełożeń używasz.
Sram produkuje sprzęt w swoim systemie ESP i jest on niekompatybilny z Shimano oraz manetki i przerzutki, które z nim współpracują. Nie wiem czy wymiana ma sens, bo skoro teraz ci ociera to po zmianie manetek też będzie.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6681 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Nie 12 Cze 11, 20:42:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ech trochę pomieszałeś krzyżować można tak samo z tym, że gripy w przeciwieństwie do manetek mają mikroindeksację, która pomaga na obcierając łańcuch więc zakres przełożeń na których nie występuje upierdliwe tarcie jest większy. jak chcesz zmienić na gripy nie musisz zmieniać przerzutek tylko wybrać gripy srama pod shimano - mrx, centera, attack, rocket


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6936 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 12 Cze 11, 21:29:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W moich gripach X-9 mikroindeksacja jest tylko dla przedniej przerzutki. I z tego co pamiętam to chyba tylko na przodzie jest Wink ESP na tyle to właśnie zasada 1:1, więc nie ma miejsca na kompromisy. Warto o tym pamiętać.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6169 (87%)
Postów: 877
Wiek: 45

Częstochowa

Post Pon 13 Cze 11, 8:22:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W moich 5.0 też nie ma mikroindeksacji. Mógłbym co prawda kupić samą lewą ale wtedy to nie będzie komplet. Z kolei wymiana obu każe się z przejściem na 9. Póki co pozostaje rzy tym co mam.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Axeleres Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4705 (66%)
Postów: 3
Wiek: 37


Post Pon 13 Cze 11, 14:06:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki za wyjasnienia , ja też narazie chyba zostanę z tym co mam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5895 (83%)
Postów: 732


Post Pon 13 Cze 11, 21:34:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gripy to też manetki Razz
z mikroindeksem pozwalają na większe przekosy. używam dwóch zębatek z przodu i indeksu sobie u siebie nie wyobrażam Smile
mają też kilka innych zalet. ale nie każdemu będą odpowiadać.
też u mnie kiepsko działała przednia przerzutka XTR z manetką Attack/7.0. po zmianie na SRAMa 9.0/X-9 jest sporo lepiej.

Mr. Dry napisał:
W moich 5.0 też nie ma mikroindeksacji. Mógłbym co prawda kupić samą lewą ale wtedy to nie będzie komplet. Z kolei wymiana obu każe się z przejściem na 9

na Drogowców leżała przednia manetka GripShift 5.0 z mikroindeksem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5466 (77%)
Postów: 174


Post Wto 14 Cze 11, 18:34:12     Re: gripy czy manetki ?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Axeleres napisał:
problem polega na tym że na prostej drodze najchętniej jezdze na przełorzeniu : na 3 zębatce korby (największa) a na kasecie lubie jak łancuch jest gdzies po srodku- 4,5 jest to idealne przelorzenie dla mojego tampa,ale jak wiadomo nie powinno się za bardzo krzyżować łańcucha , tym bardziej że łancuch obciera o przednią przerzutkę


Jeśli na takim przełożeniu łańcuch obciera Ci o przednią przerzutkę to na 99% masz ją źle wyregulowaną. Łańcuch może lekko obcierać na krańcowych przełożeniach (np. 3:1) albo/i jeśli korba jest mało sztywna a "ciśniemy" mocno na pedała. Przy stałym tempie jazdy na przełożeniu, o którym pisałeś łańcuch nie powinien obcierać o przerzutkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy