wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nasze dzienne przebiegi ale i nie tylko... Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 64, 65, 66  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MK Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6573 (93%)
Postów: 178
Wiek: 33

Częstochowa - Raków

Post Nie 18 Kwi 10, 22:02:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Emul, my też chyba w sobotę musieliśmy się minąć, nawet foto mam z prawie tego samego miejsca Wink

Poza tym zdecydowanie odraczam szlak zielony między Cz-wą a Dębowcem, chyba, że ktoś lubi piach po piasty Rolling Eyes

Ogólnie razem z Marcin91 przejechaliśmy skromne 40 km, ale piach i wiatr mocno dał się we znaki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
emul_007 Kobieta



Status: Offline
Dni: 5928 (83%)
Postów: 597
Wiek: 31

Teraz Krakow/Wreczyca Wielka

Post Wto 20 Kwi 10, 17:39:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

'Wyżyna Krakowsko-Częstochowska zmieniła swoje oblicze po historycznej szadzi, która nawiedziła region w styczniu. Takich spustoszeń nie jest w stanie poczynić nawet trąba powietrzna. Dla leśników to drugie zjawisko byłoby jak zbawienie, ponieważ zniszczenia w drzewostanie miałyby jedynie zasięg lokalny, tymczasem szadź i oblodzenie objęły cały region, powodując największe szkody w polskim leśnictwie w całej jego historii. Połamane i powalone drzewa znaleźć można w bardzo wielu miejscach północno-zachodniej części woj. małopolskiego i na terenach przyległych województwa śląskiego, w pasie od Skały przez Olkusz i Wolbrom po Zawiercie. Łącznie to około 1,5 tysiąca hektarów obszarów leśnych, czyli rekordowe milion metrów sześciennych drewna. Żadne siły nie są w stanie usunąć drzew z takiego obszaru w ciągu zaledwie kilku tygodni. Leśnicy i wspomagający ich wolontariusze będą porządkować lasy co najmniej przez następny rok, tymczasem ponowne zalesienie i odbudowa drzewostanu może potrwać nawet kilkanaście lat. Wiele popularnych szlaków turystycznych prowadzących przez Jurę jest zatarasowanych przez drzewa, które wciąż stanowią poważne zagrożenie. Do niektórych miejsc leśnicy wciąż nie dotarli, więc drzewa nie są zabezpieczone. Właśnie z tego powodu do odwołania utrzymywany jest zakaz wstępu do lasu w całym nadleśnictwie Olkusz. W innych nadleśnictwach zakaz zdjęto, ale wcale nie oznacza to, że jest bezpiecznie. Turyści przemierzający na przykład popularny Szlak Orlich Gniazd na odcinku czerwonym, między zawierciańskim Karlinem a Podzamczem, muszą się liczyć z tym, że jest on tylko częściowo drożny. Jeśli nie będziemy uważać, to może spaść na nas połamane drzewo. Leśnicy obawiają się szkodników, które pojawią się w najbliższych tygodniach. Będą one degradować częściowo połamane drzewa. Jeśli nie uda się ich powstrzymać, to straty i spustoszenia będą jeszcze większe. Jak doszło do największej klęski w historii polskiego leśnictwa? Wszystko zaczęło się 8 stycznia, gdy nad regionem padały obfite deszcze przy ujemnej temperaturze. 9 stycznia temperatura dosłownie na kilkanaście godzin przeszła nad wartości dodatnie. W Małopolsce temperatura wzrosła do 1-2 stopni. Jednak 10 stycznia znów chwycił mróz, który zamroził kropelki wody na gałęziach, ścianach domów i liniach energetycznych. Jednak nie sam mróz, lecz porywisty wiatr wiejący z północnego wschodu, doprowadził do kataklizmu. Na kablach energetycznych zaczęła się tworzyć coraz grubsza warstwa szadzi (osad w postaci ziarenek lodu), która po kilku dniach osiągnęła grubość około 10 centymetrów. Energetycy w skrajnych przypadkach mieli do czynienia z liniami energetycznymi oblepionymi szadzią o grubości nawet 25 centymetrów. Nic więc dziwnego, że kable z łatwością pękały, podobnie jak gałęzie drzew. Krajobraz na wyżynie okazał się nieziemski. Najstarsi mieszkańcy mówili, że takich widoków jeszcze w swym życiu nie widzieli. Jednak to co jest piękne, bywa też niezwykle kosztowne. Region, który tak naprawdę był już bardzo słabo zalesiony z powodu intensywnej wycinki na przestrzeni kilkudziesięciu lat, teraz w znacznej mierze będzie pozbawiony drzew w całości. '

Jednak zniszczenia są dość intensywne.


"Nemo nascitur sapiens, sed fit"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6435 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pon 03 Maj 10, 19:00:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Złoty Potok-Góry Gorzkowskie-Niegowa -Mirów-Kotowice-Żarki -Poraj 102 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5483 (77%)
Postów: 174


Post Wto 04 Maj 10, 10:37:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Blachownia - zielonym do Kłobucka - czarnym do Krzepic - zielonym do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego - 95 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
tombike85 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5505 (78%)
Postów: 18
Wiek: 38

Brzeziny

Post Sro 05 Maj 10, 22:17:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

art mozesz podac wiecej szczegol co do tej trasy ? Jeszcze nie mialem okazji pedalowac w tamtych stronach . Jaki rodzaj to trasy ( szosa/szuter/las) i stopien trudnosci ( gorki jak w biskupicach;p czy plasko jak na pustyni) . dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5483 (77%)
Postów: 174


Post Czw 06 Maj 10, 17:19:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przez Blachownie wiedzie zielony szlak rowerowy (zaczyna się w Korwinowie, dalej Poczesna, Konopiska). Zaraz za zalewem jedzie się w stronę Cegielni. Dalej szlak jest równoległy z niebieskim turystycznym, ale później odbija w prawo.

Omijamy szerokim łukiem Wręczycę Wielką jadąc do Kłobucka. Ten szlak to ok. 60-70% terenu (leśne ścieżki i szutry).

W Kłabucku zjechałem na czarny szlak rowerowy w kierunku Złochowic (bardzo fajny zjazd po szutrowej drodze). Dalej Opatów, Iwanowice Duże aż do Krzepic, gdzie odbiłem na zielony rowerowy. Trochę się zgubiłem z powodu obwodnicy, która powstała stosunkowo nie dawno, a oznaczenia szlaków nie zostały zaktualizowane.

Zielonym szlakiem przejeżdżamy przez Liswartę do Dankowa, gdzie warto obejrzeć ruiny zamku Warszyckiego. Dalej miejscowość Lipie, gdzie odbijając w prawo dojedziemy do wsi Rozalin. W Rozalinie droga dzieli się na dwie leśne ścieżki, która jedna z nich powinna być kontynuacją zielonego szlaku. Niestety brak oznaczeń, zmusił mnie do wyboru. Oczywiście wybrałem źle Very Happy. Na szczęście mapa i kompas pomogły mi wrócić na szlak i zwiedzić Rezerwat Szachownica z ponad kilometrową jaskinią, której wejścia nie znalazłem Very Happy

Gdzieś w tych okolicach zaczyna się woj. łódzkie i zmieniają się szlaki (kolor zielony zamienił się na żółty). Po 4 h 25 min jazdy dotarłem do celu, czyli do Załęcza Małego, gdzie czekali na mnie znajomi i impreza Very Happy. Po drodze minąłem jeszcze wieś Draby i rezerwat Węże.

Gdy ucichły mi promile we krwi Razz wybrałem się na exploring Ząłęczańskiego Parku Krajobrazowego. Trasy całkiem przyjemne do jazdy, mało blachosmrodów, asfalt dość względny, ale w terenie sporo piachu. Plusem jest także dobre oznakowanie szlaków. Poza tym nie ma tam zbyt dużo ciekawych miejsc do zwiedzania. Nie ma to jak Jura Very Happy

Podsumowując: trasa 50:50 teren i asfalt. Stopień trudność 6/10 (wg mnie Wink ) sporo "umiarkowanych" górek, ale i płaskie tereny też się zdarzają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
CSA Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5876 (83%)
Postów: 44
Wiek: 42

1000

Post Pią 07 Maj 10, 11:30:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakiś tydzień temu wypadzik do Krakowa, większość asfalt, bo w terenie jak dobrze wiecie póki co bez zmian. Spod Wawelu powrót koleją, a dokładniej "Orlikiem" Smile

Kilka fotek:

http://picasaweb.google.pl/empia81/OneDayKrk?authkey=Gv1sRgCNva1N-Hn9rNiAE&feat=directlink#

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
emul_007 Kobieta



Status: Offline
Dni: 5928 (83%)
Postów: 597
Wiek: 31

Teraz Krakow/Wreczyca Wielka

Post Nie 09 Maj 10, 19:38:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzis ok 40 km po okolicach. Jazda glownie terenem. Wreczyca - Klobuck - Lobodno - Miedzno - Klobuck - Grodzisko - Wreczyca. Dzis wrocilam wyjątkowo ubłocona Very Happy i strasznie duzo much w lasach.


"Nemo nascitur sapiens, sed fit"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
KSW Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7029 (99%)
Postów: 228
Wiek: 47

Panki (30km od Cze-wy)

Post Pon 10 Maj 10, 11:23:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W niedziele ok 67 km na wycieczce z tematu:
http://rower.czest.pl/viewtopic.php?p=28656#28656

to dużo km zważywszy na to że lekarz nie zezwolił na więcej niż 30 Smile

aha ..

> Na szczęście mapa i kompas pomogły mi wrócić na szlak i zwiedzić
> Rezerwat Szachownica z ponad kilometrową jaskinią, której wejścia
> nie znalazłem

no jak można napisać że sie zwiedziło ten rezerwat bez znalezienia jaskini skoro ta jaskinia jest jego główną atrakcją i to ona stanowi jako tako ten rezerwat Smile - wejścia do głównej jaskini są dwa takie wieksze plus kilka innych mniejszych. Mała mapka topo do zobrazowania sytuacji :

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6435 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Nie 23 Maj 10, 18:29:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lisów -nad Liswartą do Przystajni- Panki-Węglowice-Blachownia. Koło Blachowni spotkałem naszą Forumową Panią Meteorolog ,która mimo choroby jadąc rowerkiem osobiście sprawdzała stan pogody.94 km .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
emul_007 Kobieta



Status: Offline
Dni: 5928 (83%)
Postów: 597
Wiek: 31

Teraz Krakow/Wreczyca Wielka

Post Nie 23 Maj 10, 20:00:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzis Wreczyca-Blachownia-Lasy w Blachowni-Czestochowa-Wreczyca.

Ok. 45-50 km. Siedzac 4 dzien w domu, mimo choroby wyszlam na rower. Nie dalo sie wytrzymac w taka pogode. No a Pani Meteorolog to oczywiscie ja Mr. yellow


"Nemo nascitur sapiens, sed fit"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5341 (75%)
Postów: 373
Wiek: 47


Post Wto 25 Maj 10, 14:29:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sobotę zaliczyłem najszybszy sprint w życiu.
W okolicach pewnej wioski siedziało sobie kilku miejscowych meneli w polonezie i sączyli piwko a obok biegał sobie piesek; kiedy zacząłem się zbliżać ów piesek zaczął biec w moją stronę, ujadając. Nie zastanawiając się długo odpiąłem bucik i zasunąłem kundlowi takiego kopa, że wywinął salto :0
Właściciel pieska, który chwilę wcześniej bardzo się śmiał kiedy jego kundel mnie atakował, wyskoczył z poloneza i cisnął we mnie butelką, na szczęście był tak nawalony, że nie trafił, ale niestety nie na tyle, żeby zpowrotem wsiąść do auta i mnie gonić. Tyle wysiłku w pedałowanie jeszcze nigdy nie włożyłem Smile.
Buraki prawie mnie dorwały ale skręciłem w pole, oni pojechali za mną i się zakopali Very Happy


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
emul_007 Kobieta



Status: Offline
Dni: 5928 (83%)
Postów: 597
Wiek: 31

Teraz Krakow/Wreczyca Wielka

Post Sro 26 Maj 10, 20:46:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to dzis ok 50 km. Trasa taka sama jak ostatnio. A plakatów zadnych nie spotkalam niestety Sad


"Nemo nascitur sapiens, sed fit"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Gaber (usunięty)







Post Nie 30 Maj 10, 16:15:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tym razem około 68 km Częstochowa-Poraj-Masłońskie Natalin i powrót... na pół godziny przed deszczem Twisted Evil
Kilka wrzutek znad zbiornika.












Powrót do góry
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5983 (84%)
Postów: 691

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Nie 30 Maj 10, 21:11:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj trasa w okolicach Olesna:

Fosowskie - Bzinica Stara - Bąki - Dobrodzień - Zębowice - Wachów - Grodzisko - Olesno - Borki Wielkie - Wędzina - Molna - Pawełki - Lubockie - Kochanowice.

Trochę słońca, więcej chmur, sporo deszczu i na drogach dziur... Smile

DST: 107 km, RT: 5h 46m.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6532 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Pon 31 Maj 10, 15:54:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

PIĄTEK- 81km. Poraj, Zaborze, Srocko, Cze-wa.
SOBOTA- 158km. Ogrodzieniec, Rabsztyn, Krzeszowice, Kryspinów, Kraków
NIEDZIELA- 154km. Ojcowski Park Narodowy, Rabsztyn, Ogrodzieniec, Bobolice, Poraj, Cz-wa

Jakieś fotki dorzucę wieczorem.


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6532 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Pią 04 Cze 10, 20:22:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj z Nataszką pojechaliśmy na kawę do zamku w Toszku. W dwie strony wyszło nam 140km.


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Gaber (usunięty)







Post Pią 04 Cze 10, 23:10:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tym razem dystans 72,49km.
Kierunek z Częstochowy przez Antoninów-Wola Hankowska-Czarny Las-Ostrowy nad Okszą (zbiornik) Nowy Folwark-Kuźnica do Orczuchy i z powrotem...
Trochę fotek z podróży
Arrow http://picasaweb.google.pl/115303062416435393485/PrzedLasem?authkey=Gv1sRgCOS43Yi27cqX4gE
Arrow http://picasaweb.google.pl/115303062416435393485/OstrowyZbiornik?authkey=Gv1sRgCOboxLv_pKGNcQ
Arrow http://picasaweb.google.pl/115303062416435393485/NaOrczuchach?authkey=Gv1sRgCOOjnbLdu4Sk8wE
Powrót do góry
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6532 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Sob 05 Cze 10, 21:07:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po wczorajszych 140km praktycznie bez zmęczenia, nabrałem ochoty na jakiś dłuższy dystans.
Rano o 5tej wskoczyłem na rowerek i ruszyłem w stronę Krakowa. Trasa prowadziła przez. Poraj, Zawiercie, Ogrodzieniec, Rabsztyn, Krzeszowice, Kryspinów i ścieżką rowerową od toru kajakowego do Krakowa.
Jako że w Krakowie byłem dosyć wcześnie to postanowiłem wracać do Częstochowy na rowerze.
Po przebiciu się przez tłumy turystów i rozkopaną ulicę Długą dotarłem do początku czerwonego szlaku pieszego.
Tym pięknym lecz strasznie błotnistym szlakiem dojechałem do doliny Prądnika i dalej już asfaltem do miejscowości Skała gdzie obrałem kierunek na Częstochowę przez Wolbrom, Pilicę, Ogrodzieniec, Zawiercie, Myszków, zbiornik Poraj i bokami do domu.
Dystans 288km.
Czas 12godź 48min.

http://michaill.fotosik.pl/albumy/765306.html


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5341 (75%)
Postów: 373
Wiek: 47


Post Wto 08 Cze 10, 7:49:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiedz gdzie można dealera namierzyć co ci taką amfę sprzedaje Very Happy


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
MK Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6573 (93%)
Postów: 178
Wiek: 33

Częstochowa - Raków

Post Wto 08 Cze 10, 10:49:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli do Krakowa w jedną stronę około 140km. Całkiem przystępnie, bo czerwonego pieszego w 1 dzień raczej bym nie przejechał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Gaber (usunięty)







Post Wto 08 Cze 10, 11:01:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapewne "michaill" ma odpowiednio dostosowany sprzęt do daleko dystansowych wypraw, Ja na Swoim Feltuchu o kołach WTB MOTORAPTOR 26 x 2.1. 22TPI mogę się zapuścić po okolicznej Jurze.
Powrót do góry
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6404 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Wto 08 Cze 10, 17:59:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zapewniam cię że się mylisz...


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
MK Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6573 (93%)
Postów: 178
Wiek: 33

Częstochowa - Raków

Post Wto 08 Cze 10, 18:23:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z fotek wynika, że jeździ na MTB, tak więc trzeba mieć parę w nogach, dużo samozaparcia, chęci no i przede wszystkim czasu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6532 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Wto 08 Cze 10, 21:04:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie lubię jazdy po ancwalcie Confused
Ala stan leśnych ścieżek po szadzi, potopach i kołach traktorów skutecznie zniechęca do dalszych wypraw Evil or Very Mad
Zostaje tłuczenie się na gumach 26x2.10 po ancwalcie i od czasu do czasu wjazd do lasu tam gdzie można poszaleć Razz


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 64, 65, 66  Następny
Strona 44 z 66

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy