wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zbiórka pieniędzy na rzecz ofiar trąby powietrznej Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6911 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 25 Lip 07, 12:39:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Lukasem Exclamation

Żeby nie wyszło że zły pan Marcin robi coś na pokaz informacje do mediów wyśle Piotrusb i za przelanie pieniędzy na konto też odpowiedzialny będzie Piotrek !

Ja oczywiście dorzucę się na szczytny cel. Każdy kto zechce wspomóc akcje dostanie szprychówekę za którą organizatorzy nie wezmą ani złotówki Exclamation

Tyle mojego w tym temacie Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6378 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sro 25 Lip 07, 14:12:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzisiaj od samego rana w radio trąbią, że na piątkowej tragedii chcą się wzbogacić fałszywi wolontariusze zbierający pieniądze do puszek. Trąbią również, żeby ludzie wpłacali pieniądze na konta Caritas Polska, bo to Oni odpowiadają za zbiórkę, a poza tym, zbiórka będzie również w całej diecezji w niedzielę na mszach. Takie info podaje radio. Jakiś stosunek do tego??


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6409 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 25 Lip 07, 14:46:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O zasadach organizowania zbiórek pieniężnych juz pisałem cytujac odpow.
przepisy.
Jeśli pomysł "ot" był jak Sama pisze spontaniczny to zamiast cyt. ...ściągać
z pasów /radnego/ bo akurat przechodził ... wystarczyło napisać na Forum
które jest czynne całą dobę.
Wybór innego rozwiązania wzbudził "rewolucyjną czujność" prawdziwych
rowerzystów. I bardzo dobrze !!!

Cel szlachetny metody niestety mało profesjonalne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
maranda



Status: Offline
Dni: 6136 (87%)
Postów: 5


Post Sro 25 Lip 07, 20:31:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Treść jednego z postów:

"Cel zbiórki bardzo szlachetny ale...
Art 56 par. 1 Kodeksu Wykroczeń : Kto bez wymaganego zezwolenia organizuje
lub przeprowadza publiczną zbiórkę ofiar podlega karze grzywny.
par. 2 Podżeganie i pomocnictwo są karane.

Jeśli Pan Radny Maranda namawiając uczestników Masy do zbiórki miał
stosowne zezwolenie to w porządku a jeśli nie to znaczy że Radny bez
należytej staranności podszedł do tematu."

Wszystko, co jest napisane w przytoczonym poście, to święta prawda. Ze względu na charakter zbiórki staranność ustąpiła miejsca świadomości, że niedaleko od nas ludzie nie mają dachu nad głową i potrzebują każdej pomocy od zaraz. Przez ostatni tydzień (po wypadku autokaru we Francji i trąbie powietrznej w okolicach Częstochowy) takich zbiórek były setki. Uważacie, że organizatorzy mieli stosowne pozwolenia? Według procedur na pozwolenie czeka się MIESIĄC !!! Nie chcę przez to powiedzieć, że musimy postępować tak samo, dlatego, czytając wszystkie argumenty na forum, proponuję orgnizatorom MK zorganizowanie zbiórki pieniędzy po wakacjach. Będzie więcej ludzi, będzie czas na załatwienie formalności. Jestem przekonany, że nie będzie za późno - tam cały czas będą potrzebne pieniądze.
===========

Zgadzam się, że pomysł powinien zostać zgłoszony do organizatorów MK. Przykro mi, że tak się nie stało i m. in. z tego powodu powstało zamieszanie.
===========

Podtrzymuję swoją decyzję o mojej absencji na piątkowej MK - tak będzie lepiej - zobaczymy się w sierpniu.
===========

Kilka informacji o zbiórkach pieniędzy, mogą się przydać.

I. Podstawa Prawna
• Ustawa z dnia 15 marca 1933 r. o zbiórkach publicznych (Dz.U. z 1933 r. Nr 22, poz. 162 z późniejszymi zmianami);
• Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 6 listopada 2003 r. w sprawie sposobów przeprowadzania zbiórek publicznych oraz zakresu kontroli nad tymi zbiórkami (Dz.U. z 2003 r. Nr 199, poz. 1947 z późniejszymi zmianami).
• Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz.U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późniejszymi zmianami);
• Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 1999 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej dla organów gmin i związków międzygminnych (Dz.U. z 1999 r. Nr 112, poz. 1319 z późniejszymi zmianami)
II. Wymagane wnioski
• wniosek o przeprowadzenie zbiórki publicznej - F-SO0081
III. Wymagane załączniki
• - aktualny wyciąg z rejestru sądowego,
- statut organizacji lub
- akt organizacyjny komitetu (w przypadku gdy zbiórkę ma przeprowadzić komitet tylko w tym celu utworzony) podpisany przez wszystkich członków komitetu, zawierający następujące dane:
a) cel powołania komitetu,
b) sposób realizacji celu (plan zbiórki),
c) zasady podejmowania uchwał dotyczących realizacji celu,
d) imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za zbiórkę,
e) nazwiska i adresy członków komitetu,
f) adres komitetu.
IV. Dokumenty do wglądu
• dowód osobisty
V. Opłaty*
• 82 zł za wydanie zezwolenia
VI. Termin załatwienia sprawy
• miesiąc
XII. Uwagi
• Pozwolenie na zbiórkę publiczną może być udzielone jedynie:
ˇstowarzyszeniom zarejestrowanym,
ˇorganizacjom posiadającym osobowość prawną,
ˇkomitetom zorganizowanym dla przeprowadzenia określonego celu.
===========

Wkrótce, m. in. na mojej stronie internetowej, informacje na temat powołania zespołu roboczego, który w terenie zbada stan techniczny ścieżek rowerowych i zakwalifikuje je do remontu.
===========

Pozdrowienia dla wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6409 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 25 Lip 07, 21:44:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wpłaćmy bez zbędnej zwłoki i propagandy pieniądze na konta organizacji
do tego powołanych i zakończmy ten temat!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Frantic



Status: Offline
Dni: 6439 (91%)
Postów: 11


Post Sro 25 Lip 07, 21:56:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
uwazam ze zbiorka pieniedzy podczas Masy Krytycznej jest pomyslem dobrym. Jesli znajdzie sie grupa kilku osob, ktora bedzie chciala przeprowadzic kweste, to bardzo dobrze. Mysle ze najlepszym sposobem dostarczenia pieniedzy jest przelanie ich na odpowiednie konto np. utworzone w celu pomocy ofiarom traby konto caritasu.
To kto podal pomysl, jest w tym momencie moim zdaniem bez znaczenia, cel jest szczytny.
Radny Maranda, z tego co mi wiadomo jest sympatykiem rowerzystow, wspolorganizatorem Masy. Ma wiec prawo do wypowiadania sie tutaj na forum, a za pomoc w organizacji kwesty wypadaloby mu tylko podziekowac! Zrozumcie prosze ze to jest jeden z nas, rowerzystow.
Z drugiej strony, nie bardzo moge zrozumiec decyzji pana Marandy o zrezygnowaniu z tego wydania Masy w mysl: jestem obrazony i nie pojade.

No coz, ja na pewno pojade, do kwesty chetnie sie dorzuce. Do zobaczenia na masie!
Dominik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6378 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sro 25 Lip 07, 22:50:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeżeli radny Maranda jest wg ciebie współorganizatorem Masy, to Ja i ty też... a może się mylę??


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6911 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 26 Lip 07, 20:24:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostateczne Informacje:

Jutro przeprowadzamy "zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar trąby powietrznej". Jako organizatorzy robimy to aby wesprzeć ludzi którzy zostali poszkodowani przez żywioł, nie robimy tego po to aby zrobić komuś lub sobie reklamę, czy być częścią kampanii wyborczej.

Nikt organizatorów nie robi tego dla zysku zarówno materialnego jak i nie materialnego.

Po masie pieniądze zostaną przekazane Piotrkowi Bednarkowi (nick na forum piotrusb) który jest odpowiedzialny za wpłacenie ich na konto.

Każdy kto wrzuci symboliczną sumę do puszki zostanie nagrodzony "szprychówką". Wiemy że to nie wiele ale liczy się gest Wink

Marcin Maranda nie jest koordynatorem ani organizatorem Częstochowskiej Masy Krytycznej. Lecz pomagał nam przez akcje "masa sławnych" polegającą na zapraszaniu sławnych osobistości na przejazdy masy krytycznej. Nie oczekując za to wymieniania przez megafon ani żadnej formy odwzajemnienia. Przez organizatorów traktowane było to tak jak akcja Forumowiczów polegająca na rozdawaniu "koszulek z akcętem rowerowym".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6971 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 27 Lip 07, 7:34:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uważam, że troche przegięliśmy.... Pan Maranda jak do tej pory zrobił dla rowerzystów tyle, co inne ekipy przez wiele miesięcy. Nie widzę specjalnie żeby przy tej okazji jakoś specjalnie pchał sie na afisz, czy miał "parcie na szkło". Na Masach zawsze stał z boku, nie pchał sie do mikrofonu, chyba że poproszony o głos przez organizatorów. Negowanie przez nas każdej inicjatywy ocierającej się o sprawy użędowe i dopatrywanie sie w niej własnych korzyści politycznych czy też innych jest według mnie polowaniem na czarownice i wprowadzanie w życie spiskowej teorii dziejów. Czy Pan Maranda robi rozgłos wokół siebie? Nie sądzę... Na dobrą sprawę po tylu kontaktach z tym radnym ja nawet nie wiem jakie ugrupowanie polityczne reprezentuje. A to chyba o czymś świadczy... Tyle mojego zdania i sorka za OT... A co do zbiórki to czy będzie legalna czy też nie ( Confused ) oczywiście wrzucę dychę...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6911 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pią 27 Lip 07, 20:02:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i po XXXI Częstochowskiej Masie Krytycznej.

Udało nam się zebrać całkiem niezłą sumę bo aż 162,92 zł. Myślę że przy tak niskiej frekwencji zebrała się całkiem niezła suma i daliśmy tym dowód że nie jest nam obojętne cierpienie innych ludzi.

Przepraszam za dzisiejsze zachowanie Olka. Nie wiem co temu człowiekowi sie stało ale do dziś zawsze zachowywał się jak na organizatora przystało.

Trochę przykro że całe przygotowania do masy zostały spaprane przez jednego człowieka który miał powiedzieć parę słów.... Ja ze swojej strony zrobiłem to co do mnie należało: załatwiłem formalności związane z policją, przygotowałem puszki. Piotrek przygotował szprychówki, zbierał i liczył pieniądze, wysłał informacje prasowe. Wystarczyło tylko wziąć megafon przywitać wszystkich, powiedzieć że zbieramy i na co zbieramy. Po czym po masie powiedzieć ile zebraliśmy pożegnać ludzi i zaprosić na kolejną masę. I jeszcze ta muzyka... Pozostawię to bez komentarza... Dlaczego ja tego nie zrobię ? Bo nie lubię publicznych wystąpień. I zazwyczaj jak mam coś publicznie powiedzieć coś pokręcę albo o czymś zapomnę więc skoro nie mam do czegoś talentu to staram sie za to nie brać. Nie każdy jest wszechstronnie uzdolniony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6898 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Sob 28 Lip 07, 8:26:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koleś z megafonem :/ , zachował się gorzej niż dzieciaki w przedszkolu (są o wiele bardziej inteligentne) , nie rozumiem jak można trąbić o zbiórce pieniędzy w sposób mniej więcej taki "...na rzecz poszkodowanych przez trąbę , która ostatnio była ... pod częstochową ... nie wiem gdzie ... była..." , może nie słyszeli tego wszyscy , ale ja tak. Wystarczylo sięgnąć do lokalnej gazety , i zrobić sobie notkę , a później ją przeczytać. Ciekawe co pomyśleli sobie starsi ludzie , którzy także byli , ale ja bym mu już megafonu (przynajmniej włączonego )do łapek nie dawał.... Exclamation Exclamation


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6950 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Sob 28 Lip 07, 10:02:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękujemy za wszystkie pieniądze przekazane do puszki, po Masie zostały one bezzwłocznie wpłacone na konto Fundacji w Skrzydlowie "Pomóżmy Dzieciom Poznać Świat" Smile Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie ii..... do zobaczenia za miesiąc Wink


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
olo



Status: Offline
Dni: 6107 (86%)
Postów: 1


Post Wto 31 Lip 07, 0:10:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
To ja jestem tym człowiekiem z megafonem i BYŁYM organizatorem masy krytycznej. Chciałbym wyjaśnić parę spraw... po pierwsze, nie wchodzę na forum i nie czytam go, zazwyczaj marcin to robi, lecz właśnie przypadkiem przeczytałem co on o mnie napisał i się nieco zmieszałem ponieważ on teraz pisze że nic nie zrobiłem dla masy. W porządku, zgadzam się, tylko marcinie przypominam ci że Ja już dwa miesiące temu powiedziałem że się z masy wycofuję ponieważ tak pracować nie mogę, a to dlatego że wszystkie poprzednie masy organizowałem tak naprawdę Ja, ty nawet przez trzy tygodnie nie potrafiłeś napisać pisma do policji i MZD, to robiłem Ja, poza tym te pisma do prasy pisałeś bo przygotowywałem ci tekst. Na ostatniej masie muszę przyznać zachowałem się niestosownie, nie wiedziałem miejscowości w której zdażył się ten wypadek, tylko że tak się składa że dopiero w piątek o godzinie 13 wrócielm do domu po dłuższej przerwie, przez ten czas byłem odcięty od wszelkiego rodzaju informacji, o trąbie dowiedziałem się zaraz przed masą i wiedziałem tylko tyle że była w okolicach częstochowy. Szczeże powiedziawszy mógłbym jeszcze wiele wymieniacz czego nie zrobiłeś dla masy ty marcinie a co Ja zrobiłem za ciebie, bo koszulki też załatwiłem, znalazłem sponsora, uzgodniłem wszystko, koszulki były tylko do odebrania, tylko że tak się złożyło że dzień przed masą i w dniu masy mnie nie było, miałeś dopilnować tego Ty, i widać, koszulek nadal nie było, potem postanowiłem przez cały miesiąc nic nie robić i widać jakie są tego efekty, ledwie co napisałeś pismo do policji i MZD, pan Maranda załatwił całą akcję ze zbieraniem pieniędzy na ofiary, piotrek bednarek zrobił szprychówki, czyli ty nie zrobiłeś NIC. Kiedy ja jeszcze BYŁEM organizatorem, przynajmniej próbowałem coś załatwić, ty sobie olewasz.
Jedynie za co chciałem przeprosić to za to moje zachowanie, które jest z resztą uzasadnione, o tym nawet nie chce mówić, bo sam wiesz jak się zachowałeś.
Za moje zachowanie SERDECZNIE PRZEPRASZAM
ps. wózek też zepsuleś, nie umiałeś nim dojechać nawet do placu biegańskiego, i też Ja go naprawiałem.
I ostatnia rzecz, dziękuję panu Marandzie, który bardzo pomagał w promowaniu masy, zaprosil np. pana Janusza YANINĘ Iwańskiego, zorganizował akcję zielone dla rowerów, a najważniejsze że nie robił tego wcale dla względów politycznych, tylko dlatego że tak jak Ja i Wy ceni sobie rower.
Teraz chcialem tylko powiedzieć że od tej pory kończę z masą krytyczną, może was kiedyś odwiedzę, bo jeśli mam rezygnować ze wszystkiego, tylko po to aby marcin lewandowski mógł pochwalić się czego to on nie robi dla masy, to Ja się na taki układ nie zgadzam.
Pozdrawiam wszystkich, i jeszcze raz przepraszam jeśli kogoś uraziłem swoim zachowaniem podczas ostatniej i poprzednich mas krytycznych,
Przepraszam i żegnam. Od teraz zajmę się tylko tym co naprawdę lubię...rowerem
Powodzenia w organizowaniu masy.
I marcinie, pamiętaj że wszelkie formalności w związku z koszulkami nadal są załatwione, tylko pójść i odebrać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6672 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Wto 31 Lip 07, 9:23:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ej chłopaki a może byście tak pogadali w cztery oczy a nie oczerniacie się, i wylewacie brudy na forum


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6911 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 01 Sie 07, 12:41:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie jest to ewidentna prowokacja i nie zamierzam odpisywać na post olo.

Dla mnie forum nie jest miejscem na załatwianie swoich problemów tylko na wymienianie opinie.

Tak więc ZAMYKAM TEMAT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy