wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Strona Masy Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6930 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pon 28 Wrz 09, 18:19:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak na początek starczy - dzięki za wkład.

Może docelowo oprzeć stronę o Wordpress'a?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6474 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Pon 28 Wrz 09, 18:37:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy w ogóle jest po co ładować to w CMS skoro raczej rozbudowana ta strona nie będzie (tym bardziej, że Wordpress to system blogowy i wątpię żeby znalazło się na tyle informacji żeby je tam ładować co jakiś czas). Niech się wypowie więcej osób (a przede wszystkim organizatorzy Masy) na temat tego czy coś poza tym co jest teraz będzie tam trzeba wrzucać. Aktualizacja treści raczej trudna nie jest teraz i tak, bo oparłem to o XHTML i CSS przez co nie trudno się połapać w plikach. Raczej wątpię zresztą żeby co chwila trzeba było tam coś zmieniać (poza podmianką plakatu ale to jeden plik tylko) czy dokładać nowe strony/artykuły itd... Przy HTML o tyle lepiej, że jak hosting się skończy to można władować na jakikolwiek serwer bez konieczności posiadania bazy danych czy obsługi PHP (w przypadku płatnych wystarczy najtańsza opcja).
Lukas - napisz jeszcze jak to jest z tą domeną, bo jeśli się kończy to trzeba pozyskać jakieś fundusze na jej utrzymanie.


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Reklama
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6986 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 29 Wrz 09, 7:51:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Merytorycznie: b. fajny nagłówek zrobiłeś (i nawet trend na czasie) ale osobiście widziałbym w tle ulicę z Częstochowy. Moim zdaniem to jest na razie wystarczające i cms to przerost formy nad treścią.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Mr. Dry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6164 (87%)
Postów: 877
Wiek: 45

Częstochowa

Post Wto 29 Wrz 09, 9:35:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
osobiście widziałbym w tle ulicę z Częstochowy

Albo zdjęcie rowerzystów na Biegana bądź na Starym Rynku. I przydałby się jeszcze jakiś odnośnik z forum do tej strony.


Nieważne gdzie jest pies pogrzebany, jeśli masz siłę kopać znajdziesz zwłoki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6474 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Wto 29 Wrz 09, 10:28:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
osobiście widziałbym w tle ulicę z Częstochowy

Jeśli masz na myśli tło w sensie tło całej strony to odpada - w grę wchodzą tylko wzorki, które można powielić bo różnych rozdzielczości ludzie używają, a takie posklejane fotki w tle kiepsko wyglądają... Poszukam może jakiegoś wzoru z rowerami - fotka na pierwszej stronie jest z ostatniej Masy i można ją ew. wymienić na coś bardziej charakterystycznego dla Cz-wy tylko hmm i tak lepsze są fotki z dużą ilością rowerzystów, a wtedy zasłaniają krajobraz Razz hehe

Powtórzę się jeszcze tylko - potrzeba mi danych organizatorów Masy żeby dorzucić do działu kontakt Wink


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6986 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 29 Wrz 09, 13:56:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, mam na myśli w sensie sam nagłówek.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Fludi (usunięty)







Post Wto 29 Wrz 09, 14:40:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 14:33 29.09.2009 ----------

dunDer napisał:
Powtórzę się jeszcze tylko - potrzeba mi danych organizatorów Masy żeby dorzucić do działu kontakt Wink

Zbyt wielu tych organizatorów by do wszystkich wrzucać kontakt... Najlepszym sposobem skontaktowania z organizatorami jest wypowiedź na forum Wink
Ewentualnie można utworzyć @ masową. A wraz z domeną powinien chyba być jeden darmowy e-mail..?

---------- 14:35 ----------

Aha, drobna uwaga...
Linki do filmików z masy na YT, zdjęć na piccassie i do forum lepiej by były jakby się automatycznie otwierały w nowym oknie, bo troszkę beznadziejne jest jak tak skaczemy między różnymi portalami.

---------- 14:40 ----------

I trzeba zerżnąć pewne informację, które są choćby na stronce stołecznej masy
http://www.masa.waw.pl/
Typu: archiwum szprychówek, plakatów, do tego dochodzi stała informacja o tym, że masa odbywa się zawsze w ostatni piątek miesiąca o 18.00 z biegana, zasady zachowania na masie... ITD...
Powrót do góry
Galeria użytkownika
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6915 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Wto 29 Wrz 09, 15:22:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fludi żeby zrobić archiwum szprychówek/plakatów trzeba było by to wrzucić na jakiegoś CMS`a bo wątpię by komuś się chciało co masę modyfikować kod żeby wrzucić szprychówkę (oczywiście nie są to jakieś masakryczne zmiany bo to kilka linijek). Oczywiście warszawska strona jest na CMS`sie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Wto 29 Wrz 09, 15:44:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Archiwum ich szprychówek nie jest na CMS Wink Bo jest co prawda troszkę mniej oficjalne... Ale... To jak działa myślę, że jest wystarczające.
http://travers.pl/szpr.html

To może jednak będzie trzeba pomyśleć o jakimś delikatnym CMS, takim jak mówił dunDer.
Powrót do góry
Galeria użytkownika
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6383 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Wto 29 Wrz 09, 16:32:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to może fludi zamiast 100 postów gadania weźmiesz się do pracy i na październikową masę zobaczymy twoje efekty Twisted Evil


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Wto 29 Wrz 09, 16:58:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moderowany przez Marcina:
Panowie może załatwicie to na PW/GG ?

Cytat:
to może fludi zamiast 100 postów gadania weźmiesz się do pracy i na październikową masę zobaczymy twoje efekty Twisted Evil

A może zamiast się dopierdalać, że nic nie robię sam coś zrobisz?
Powrót do góry
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6930 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 29 Wrz 09, 17:09:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Archiwum szprychówek i plakatów można na Picassie zrobić, razem ze zdjęciami - np. album "Szprychówki" oraz "Plakaty".

Myślałem nad takim rozwiązaniem ostatnio i jeśli uznacie, że to dobry pomysł to mogę dwa takie albumy stworzyć.

Gdyby nie było maila w domenie to ja założyłem już dwa masowe skrzynki mailowe - jedna na Gmail'u, druga na Onecie - jedną z nich można podać w kontakcie.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6474 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Wto 29 Wrz 09, 23:42:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
Nie, mam na myśli w sensie sam nagłówek.

Nagłówek to grafika którą ktoś zrobił i wziął za to pieniądze dlatego zostawiłem. Nie mam pliku źródłowego więc trzeba by od nowa robić... już się musiałem nakombinować żeby logo masy na nowe zamienić Wink

Cytat:
Aha, drobna uwaga...
Linki do filmików z masy na YT, zdjęć na piccassie i do forum lepiej by były jakby się automatycznie otwierały w nowym oknie, bo troszkę beznadziejne jest jak tak skaczemy między różnymi portalami.

Zgodnie z W3C to jest niemożliwe i otwieranie w nowym oknie zależne jest od usera a nie strony. Można użyć shift+lewy klik, dwa klawisze mychy na raz albo środkowy żeby to zrobić, a jak ktoś nie chce to otwiera mu się w tym samym oknie. Taka specyfikacja XHTML Wink

Fludi napisał:
Typu: archiwum szprychówek, plakatów, do tego dochodzi stała informacja o tym, że masa odbywa się zawsze w ostatni piątek miesiąca o 18.00 z biegana, zasady zachowania na masie... ITD...


Skleci ktoś tekst na ten temat? Wink

Cytat:
Archiwum szprychówek i plakatów można na Picassie zrobić, razem ze zdjęciami - np. album "Szprychówki" oraz "Plakaty".


To chyba najlepsze wyjście bo link do picassy jest i wszystko można tam trzymać, a na stronce tylko aktualny plakat.


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6986 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 30 Wrz 09, 7:33:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

E no dunder gimp i do roboty: pokroić, użyć filtr, przeczytać i użyć tutka do efektu i po sprawie Wink


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
marcin maranda Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5880 (83%)
Postów: 12
Wiek: 46

Stare Miasto

Post Pon 02 Lis 09, 20:57:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

13 listopada mija termin ważności domeny masa.czest.pl
Opłaciłem domenę na kolejny rok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy