wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Strona Masy Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6912 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 19 Lip 07, 19:47:45     Strona Masy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolega który tworzył stronę Częstochowskiej Masy Krtycznej trafił na nasze forum i wyraził chęć tworzenia u udoskonalania naszej upadłej stronki. Chodzi tu o użytkownika PiooiP. W imieniu organizatorów prosiłbym aby umieszczać w tym temacie propozycje zmian u niedociągnięć aby ułatwić pracę naszemu nowemu koledze.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękuje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Andrzej Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6921 (98%)
Postów: 594
Wiek: 34

Częstochowa - Raków Zachód

Post Czw 19 Lip 07, 23:28:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym proponował zainstalować wordpress'a, dać ładny skin i często aktualizować strone poprzez dodawanie jakiś niusów.


http://luda.eu/ fotografia na zamówienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6927 (98%)
Postów: 1116
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 03 Sie 07, 13:03:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei bym proponował zebrać wszystkie nasze dotychczasowe postulaty w jeden zwarty dokument, którym moglibyśmy machać urzędasom przed nosem non-stop.

Definicja i opis co to jest Masa na stronce jest i ogólny zarys naszych działań każdy może poznać. Przydałoby się moim zdaniem jeszcze coś na kształt załącznika w postaci rzeczywistych potrzeb częstochowskich rowerzystów.

Idealnie by było, gdybyśmy mogli co jakiś czas jakieś punkty odhaczać z tej listy i zapisywać je w archiwum jako nasz sukces i pozytywny skutek Masy - ale to z naszymi władzami raczej prędko nie nadejdzie Sad

chociaż w tym sezonie moglibyśmy zapisać jako plus malowanie ścieżek (jako takie..), a zeszłym np. porządki na Promenadzie.

Myślę, że taka lista "TO DO" by nam się przydała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
LukasDoUrden Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6079 (86%)
Postów: 6
Wiek: 38

Częstochowa- Raków

Post Sob 26 Kwi 08, 19:18:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co z stroną masy krytycznej? Minęło ponad pół roku i nic. Każde większe miasto ma stronę o masie krytycznej a Częstochowa nie.... A właśnie o to chodzi że mało ludzi o niej wie , pamięta , więc trzeba przypominać.

Moja propozycja brzmi, iż mogę zrobić taką stronkę. Studiuję informatykę i interesuje sie tworzeniem stron internetowych więc to dla mnie żaden problem. Jednak musiałbym najpierw porozumieć się z kimś kto organizuje masę aby omówić szczegóły projektu. Piszcie też propozycje co do funkcjonalności stronki. Strona będzie zrobiona na moim autorskim silniku ale z możliwością dodawania newsów przez moderatorów itp.


www.thesunrise.pl - strona prywatna.Blog,poradniki itp.
www.katalog-web.pl - autorski katalog stron, SEO friendly
stopka ukryta (adresy www widoczne po przekroczeniu 10 postow / tresci reklamowe sa platne!)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7067 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Sob 26 Kwi 08, 20:44:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fajnie ze masz dobre checi... calkiem niedawno byla tutaj dyskusja na temat masy - wniosek, brakuje osoby liderujacej ktora by sie tym wszystkim zajela, a kolejny chyba niebardzo sie nam chce tu w cz-wie cokolwiek robic z masa;)




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
LukasDoUrden Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6079 (86%)
Postów: 6
Wiek: 38

Częstochowa- Raków

Post Sob 26 Kwi 08, 21:23:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż... Jeśli do jutra nikt mi nie napisze, że robi taką stronę np. to zabiorę się za to ;] Mam wprawdzie mało czasu wolnego więc robota może iść dość wolno ale myślę że za miesiąc powinna być gotowa. Szkoda tylko że domena masa.czest.pl jest zajęta. W Częstochowie jest dużo rowerzystów. Ale też większość nigdy nie pamięta o masie , albo nawet nie wie że istnieje. Myślę że gdy się trochę uprzeć to da się zachęcić ludzi. Ja ze swojej strony zrobię najpierw ta stronę, dzięki której być może więcej osób się tym zainteresuje. Strona będzie ogólnie Częstochowskim portalem da rowerzystów, a jako forum myślę że podepnie się to Wink

Może uda się jeszcze uratować masę. Póki co jako po prostu przejazd wspólny miłośników rowerów.


www.thesunrise.pl - strona prywatna.Blog,poradniki itp.
www.katalog-web.pl - autorski katalog stron, SEO friendly
stopka ukryta (adresy www widoczne po przekroczeniu 10 postow / tresci reklamowe sa platne!)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6410 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sob 26 Kwi 08, 22:35:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Problemy Częstochowskiej Masy krytycznej opisane w temacie :wracamy na wiosnę. Po co strona Masy jak brak organizatora ,który załatwi co miesiąc
proste formalności związane ze zorganizowanym przejazdem rowerzystów przez miasto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7067 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Sob 26 Kwi 08, 22:50:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

doceniam Lukas twoja inicjatywe, jest ciekawa i napewno warta przedyskutowania na forum... czestochowski portal powiadasz? hmmm... spojrz na to: http://www.bikeportal.pl/ <----------- może z osoba która to tworzy nawiązesz jakąs współprace, dublowanie sie kilku stron moze i jest dobre bo konkurencje wproawdza ale jak kilka osob schodzi sie i działa nad jednym konkretnym pomyslem moze wieksze dzielo z tego wynikac:) po za tym trzeba sobie zadac pytanie jaka nowosc wprowadzi taka strona i czemu bedzie miala sluzyc? przeciez jest forum... i nawet ma się nieźle...pomysly takie juz powstawaly na rzecz cz-wskiech rowerzystow przyklad kolejny http://www.szprycha.go.pl/ <----------- co sie stalo z prowadzacymi ta strone? jakos te inicjatywy szybko upadaja... no i zastanówmy sie gdzie tu jest przyczyna?




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
LukasDoUrden Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6079 (86%)
Postów: 6
Wiek: 38

Częstochowa- Raków

Post Sob 26 Kwi 08, 23:21:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wiec właśnie... odbyłem dziś wiele rozmów i widzę ze rzeczywiście problem leży gdzie indziej. Ludzie jeżdżą na rowerach owszem ale brak jest kogoś kto to umie zorganizować. Rzeczywiście widzę że trochę się rozpędziłem bo w sumie pogadać zawsze można na forum.... Szkoda tylko że tak wiele upada projektów. Dlatego skontaktowałem się z pedagogiem Traugutta (notabene sam jestem absolwentem tego liceum). To właśnie uczniowie Traugutta rozpoczęli masę w Częstochowie. Potem poszli na studia i to się skończyło... Ale sam pedagog jest rowerzysta i umie zapalać ludzi do swoich pomysłów więc może znajdzie się tam ktoś kto by się czegoś takiego podjął. Sam bym tym się zajął ale... Nie jestem pewny w takich sprawach przez zwyczajny brak czasu. Dwa kierunki, praca i chwili wolnego czasem znaleźć nie można na nic innego :/ Z tego co mi wiadomo licealiści bardziej potrafią znaleźć czas/chęci/zapał. Zobaczymy


www.thesunrise.pl - strona prywatna.Blog,poradniki itp.
www.katalog-web.pl - autorski katalog stron, SEO friendly
stopka ukryta (adresy www widoczne po przekroczeniu 10 postow / tresci reklamowe sa platne!)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7067 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Nie 27 Kwi 08, 9:48:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

organizatorem masy powinna byc osoba zwiazana na stale z Cz-wa, i raczej z ustabilizowanymi planami na najblizsze - przyszle lata lub taka po ktorej ktos moglby przejac paleczke;) chwilowy zryw moze i jest dobry ale znow upadnie po jakims czasie... na tym polu warszowioki wygrywaja bez sprzecznie ....




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6972 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 27 Kwi 08, 12:39:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do LukasDoUrden:
1. Co do Masy. Ostatnia Masa, taka z dużą ilością uczestników i z oficjalnymi osobami ją organizującymi, odbyła się o ile się nie mylę w sierpniu 2007 i nosiła nr XXXII (czyli całkiem przyzwoita ilość). Wychodzi na to, że nie jest też tak, że "w tym mieście się nie da". Od tego momentu po rezygnacji ostatniego z jaj organizatorów - Marcina nikt nie wziął się za jej organizację. Nie wiem jak inni, ale pewna grupa bikerów tego forum systematycznie spotyka się w ostatni piątek miesiąca o godzinie 18:00 podtrzymując tradycję wspólnych wypadów, ale już nie "po mieście", ale raczej "za miasto".
2. Całkiem niedawno podnieśliśmy temat wskrzeszenia "dużej" Masy. Pomysł się nie rozwinął ze względu na brak osoby - lidera jej organizacji.
3. Co do pedagoga zapewne chodzi o pana Marka Podgórskiego...
Reasumując: MASY W CZĘSTOCHOWIE JAK NA RAZIE NIE MA KTO ORGANIZOWAĆ Exclamation Exclamation Exclamation Dotychczasowi organizatorzy - nastolatkowie lub coś koło tego, rezygnowali ze względu na naukę (przynajmniej oficjalnie), starsi bikerzy nie podejmowali tematu również ze względów czasowych (i pewnie chęci) - rodzina, praca zawodowa. Potrzebna jest osoba KTÓREJ SIĘ CHCE i MA CZAS... Chętni Question póki co - łącznie ze mną - nie widać... Nie ma nic odkrywczego w Twoim stwierdzeniu, że "inne miasta mają a Częstochowa nie..." My o tym wiemy - każdy z nas - grupy dalej jeżdżącej w terminach Masy - miał w nią mniejszy lub większy wkład i pewnie chciałby dalej przejeżdżać przez miasto w sąsiedztwie 199 innych rowerzystów... Ale jest jak jest i nie sądzę żeby w najbliższym czasie coś się zmieniło - przynajmniej biorąc pod uwagę kwestię wyłonienia 100% organizatora z ludzi z tego forum...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Gaber (usunięty)







Post Nie 27 Kwi 08, 15:36:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może to zdarzenie Arrow http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,48725,4193351.html miało późniejszy ujemny wpływ na Masę Krtyczną Question
Powrót do góry
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6379 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Nie 27 Kwi 08, 15:55:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wg mnie to wielkiego związku z Masą nie miało. przecież nie każdy rowerzysta w mieście jest studentem, swego czasu nawet sam prezydent był na biku przy okazji pewnych wydarzeń a studentem nie jest. ja związku nie widzę żadnego. problem dokładnie opisał arektacana, a o wskrzeszaniu oficjalnej strony masy też już kilka razy było głośno a do dnia dzisiejszego cisza i spokój...


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
LukasDoUrden Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6079 (86%)
Postów: 6
Wiek: 38

Częstochowa- Raków

Post Nie 27 Kwi 08, 18:07:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cisza i spokój bo za bardzo nie widać sensu robienia takiej strony. Żeby zrobić strone na której możnaby się logować, dodawać newsy itp to nawet w najprostrzym rpzypadku trzeba zastosować php. A dobrych darmowych serwerów php nie ma więc trzeba zapłacić. A po co robić to wszystko skoro póki co nie widać chetnych którzy by się zajęli organizacją masy? Stronke zrobić to naprawde nie problem. Ale ona miałaby sens gdyby masa sie obywała jak dotychczas. A zachęcać do niej to można na częstochowskich stronach i forum. Ale jak słusznie zauważyliscie nie ma organzatora i tyle.

Co do wydarzenia jakie miało miejsce rok temu to myślę podobnie jak kolega że nie miało to wpływu na masę. Juwenalia to całkiem inna sprawa, choć trzeba przyznać, że juwenalia u nas są śmiechu warte. Zobaczymy co w tym roku będzie, ale nie zapowiada się lepiej :/


www.thesunrise.pl - strona prywatna.Blog,poradniki itp.
www.katalog-web.pl - autorski katalog stron, SEO friendly
stopka ukryta (adresy www widoczne po przekroczeniu 10 postow / tresci reklamowe sa platne!)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6983 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 28 Kwi 08, 7:28:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcesz rozwijać swoje pomysły pod szyldem bikeportalu to zapraszam, silnik fusiona jest wystarczający do takich działań, zresztą zawsze chętnie zamieszczam art. o ile ktoś coś ciekawego napisze, co więcej zapraszam do ściślejszej współpracy ale jak na razie nie doczekałem się żadnego chętnego. Chociaż nie chwaląc się jest to jedyna regularna częstochowska strona już dość znana, powoli zastanawiam się nad dalszą przyszłością (finansowanie jej nie jest dla mnie problemem ale raczej brak czasu na częste aktualizacje). Generalnie jej celem było promowanie regionu pod wiadomym kątem ale jakoś moi koledzy co dużo więcej ode mnie jeżdżą wolą traski zachować dla siebie. Więc wygląda na to że i ta strona zejdzie śmiercią naturalną jak masa bo strona która stoi w miejscu przestaje być atrakcyjna.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6410 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Czw 05 Cze 08, 10:11:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po wczorajszym przeglądzie ścieżek Z-ca dyr MZD Pan Sosnowski zapytał o Masę Krytyczną. Było mi wstyd ale odpowiedziałem zgodnie z prawdą.
Na twarzy Dyrektora nie dostrzegłem wyrazu ulgi że Masa już nie jeżdzi.
Ale może jestem mało spostrzegawczy ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Overlord



Status: Offline
Dni: 5863 (83%)
Postów: 22


Post Nie 26 Paź 08, 16:35:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesć!
Potrzebuje małej pomocy. Dajcie dobrzy ludzie jakieś zdjęcia, z którejś z MAS KRYTYCZNYCH. Potrzebuje jakiegos fajnego zdjecia lub zdjęć na strone internetową MK. Z góry dzięki za odzew. Mój mail [email protected].
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6972 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 26 Paź 08, 17:33:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O kurczę... Była tego cała masa w Galerii, ale dopiero teraz zauważyłem, że galeria jest pusta... Sad Pewnie przy przenosinach za starego serwera gdzieś się zapodziało... Overlord walnij @ do Speedy co z tymi zdjęciami...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Overlord



Status: Offline
Dni: 5863 (83%)
Postów: 22


Post Wto 25 Lis 08, 23:20:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stronka gotowa już w 90% pod względem technicznym(co do wiadomości itd to jeszcze nic nie ma) Very Happy Oto link> http://zakonct.i365.pl/masa/ .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6471 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Sro 15 Kwi 09, 23:25:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieje się coś dalej z tą stroną masy?


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6410 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Czw 16 Kwi 09, 0:08:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Strona w budowie... tak jak polskie autostrady !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
pbm Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5778 (82%)
Postów: 235
Wiek: 36

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Czw 16 Kwi 09, 9:20:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No z tego co widzę, to stronka jest, wisi nawet pod odpowiednią domeną (masa.czest.pl) i całkiem nieźle się prezentuje. Teraz wystarczy ją wypełnić treścią, więc chyba potrzebny by był ktoś, kto tą treść ułoży.

Btw, kto robił tą stronkę? To jakiś CMS jest czy coś autorskiego? Kto może dodawać treści?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6673 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Czw 16 Kwi 09, 11:04:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

stronka wisi bo wykupił ją jeśli się nie mylę pan nieporadny M. z swoim przyjacielem i niedoszłym panem koordynatorem overlordem, niestety jak to zwykle bywa w takich przypadkach - coś się stało i się zesrało. Czym bliżej było marca tym mniej pana nieporadnego na forum a i pan koordynator przestał pełnić funkcje zanim ją zaczął ale nic to ważne ,że można było sobie coś na swojej stronce napisać http://maranda.pl/page/index.php?option=com_content&task=view&id=227&Itemid=65
Reasumując znów została garstka zapaleńców , którzy mimo wszystko próbują coś zorganizować (mam nadzieje , że uda się to jakoś rozkręcić), strona pozostaje pan nieporadnego - jak znalazł na następną kampanie samorządową.
A na koniec taka osobista refleksja, jeśli uważacie, że politycy,radni czy samorządowcy jakiegokolwiek szczebla to zwykłe cwaniaczki, karierowicze,itp., którzy maja w dupie interesy innych ludzi, to nie zmieniajcie poglądów bo wcześniej czy później i tak okaże się , że mieliście racje


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6410 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Czw 16 Kwi 09, 11:53:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://maranda.pl/page/index.php?option=com_content&task=view&id=227&Itemid=65 Przeczytałem. A feee !!! Dzięki Blabla za rewolucyjną czujność !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6410 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pon 20 Kwi 09, 13:42:22     Apel Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rowerzystko ! Rowerzysto !
Chcesz zamanifestować że rowerzysta jest pełnoprawnym uczestnikiem
ruchu drogowego ? Jeśli tak to zaproś i przyjedż z dziewczyną ,dziadkiem,
żoną / niekoniecznie swoją /, kolegą, sąsiadem , konkubiną na Częstochowską Masę Krytyczną 24 kwietnia o 18:00 na plac Biegańskiego !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy