wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Imprezy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Rekolekcje rowerowe albo... coś w tym rodzaju
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gregor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6214 (88%)
Postów: 22
Wiek: 55


Post Sro 02 Maj 07, 20:28:29     Rekolekcje rowerowe albo... coś w tym rodzaju Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam prośbę: zimą, podczas podróży autem z młodzieżą przez Jurę, powstał pomysł zorganizowania rekolekcji rowerowych dla młodzieży. No i powoli sprawa zaczyna nabierać kształtów. Ponieważ ja sam nie znam za bardzo terenu (dobry rower mam od roku), dlatego proszę forumowiczów o pomoc i doradzenie co do trasy lub innych szczegółów. Oczywiście, wszyscy chętni są zaproszeni do udziału! Smile

Poniżej wstępny program (podkreślam, że to mają być rekolekcje, albo lepiej byłoby mówić o pielgrzymce):


Rekolekcje rowerowe – szlakiem sanktuariów Północnej Jury

Sanktuarium Krwi Chrystusa, Mstów, Gidle, Św. Anna, Leśniów,
Mrzygłód, Jasna Góra – ok. 200 km

8-13.07.2007

Dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych


Pierwsza wersja programu:


08.07, niedziela
przyjazd do Cz-wy (Sanktuarium Krwi Chrystusa)
Msza św., poświęcenie rowerów
ognisko integracyjne
wprowadzenie w rekolekcje i w trasę

09.07, poniedziałek
Sanktuarium Krwi Chrystusa – Sanktuarium św. O. Pio – Mstów – Gidle (ok. 40 km)
Msza św. w Mstowie

10.07, wtorek
Gidle – Św. Anna – Złoty Potok – Żarki-Leśniów – Jaworznik (ok. 50 km)
Msza św. w Gidlach

11.07, środa
Jaworznik – Morsko – Ogrodzieniec – Morsko – Jaworznik (ok. 60 km)
Msza św. w ?

12.07, czwartek
Jaworznik – Mrzygłód – Poraj – Sanktuarium Krwi Chrystusa (ok. 50 km)
Msza św. w Mrzygłodzie

13.07, piątek
Msza św. na Jasnej Górze, zakończenie

Zgłoszenia chętnych do końca maja u mnie. Noclegi raczej uda się załatwić przy parafiach, więc namioty nie będą potrzebne.

Nie wiem, jak wyglada sprawa przepisów co do przejazdu grupy: potrzebne uprawnienia, ilość opiekunów, itd. W tej sprawie też byłbym wdzięczny za informacje. Kontaktować się można na podane komunikatory (czasami jestem "niewidoczny") lub email.

Dzięki!


Gregor

Od czasu do czasu lubię kręcić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7017 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 02 Maj 07, 22:42:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja propozycja jest taka:

cała trasa w jeden dzień, bez Mszy Mr. Green nocleg w domu albo na polu Mr. Green



to jest moja opinia, ale mnie kręci tylko rower, myślę, że dla zainteresowanych będzie to ciekawa forma spędzenia kilku dni, pomysł chyba niezły


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6386 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sro 02 Maj 07, 22:47:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co do 11.07 proponuję mszę w Morsku, a dokładnie w Zawierciu Skarżyce, bo chyba tam przynależy Morsko (ale mogę się mylić). W Zawierciu Skarżycach osobiście znam proboszcza i szczerze polecam człowieka. 10.07 msza w Gidlach. Super, zważywszy że z Gidel pochodzę. A w którym kościele?? Parafialnym czy Bazylice?? osobiście mimo uroku Bazyliki proponuję w kościele parafialnym w "Kartuzach". fajne otocznie a i młodemu proboszczowi Czesławowi też niczego nie brakuje.


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
gregor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6214 (88%)
Postów: 22
Wiek: 55


Post Czw 03 Maj 07, 8:59:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
Moja propozycja jest taka: cała trasa w jeden dzień, bez Mszy Mr. Green nocleg w domu albo na polu Mr. Green

Nie, no, bomba! Tylko chyba nie będzie nas stać na wynajęcie kogoś do zbierania zwłok... Mr. Green

szczepan napisał:
to jest moja opinia, ale mnie kręci tylko rower, myślę, że dla zainteresowanych będzie to ciekawa forma spędzenia kilku dni, pomysł chyba niezły

Szczerze mówiąc, czekałem, ze ludzie napiszą: księdzu, daj sobie spokój - nikt z Tobą nie pojedzie, a trasa jest do "wiadomo-czego"... Przynajmniej miałbym z głowy. A tu masz babo placek... Very Happy

A tak serio: dzięki za opinię! Wiadomo, że jazda będzie głównym czynnikiem "czasożernym". Muszę być więc gotowy na to, że mogą się trafić osoby, które po raz pierwszy w sezonie poczują siodełko pod "siedzeniem"... A wtedy 10 km/h może być dla nich wyzwaniem nawet na 40 km odcinku, nie? Chcę wykorzystać postoje na różne elementy bardziej rekolekcyjne (modlitwa, rozważanie Pisma św., spotkanie w mniejszych grupkach... - nie wiem dokładnie, dopiero mi się to układa w głowie). O ile możliwe wolałbym dojeżdżać na nocleg o takiej porze, żeby spokojnie jeszcze coś zrobić na miejscu albo po prostu dobrze wypocząć. Stąd tak krótkie (dla zaawansowanych kołowców) odcinki.

magnum napisał:
co do 11.07 proponuję mszę w Morsku, a dokładnie w Zawierciu Skarżyce, bo chyba tam przynależy Morsko (ale mogę się mylić). W Zawierciu Skarżycach osobiście znam proboszcza i szczerze polecam człowieka.


Dzięki! Prawdopodobnie skorzystam ze znajomości, bo sam nie mam ich zbyt wiele w tej diecezji. Zamierzam, oczywiście, wystosować do proboszczów w sanktuariach i miejscach gdzie będziemy list z informacją o pielgrzymce, ale prywatne dojścia zawsze pomogą (nawet w Kościele Wink )

Zastanawiam się jedynie, czy tego dnia nie zrobić Mszy św. w jakimś uroczym zakątku na trasie (podobnie myślę o Mstowie). Ale jeżeli będzie deszcz, to i tak musimy znaleźć kościół.

magnum napisał:
10.07 msza w Gidlach. Super, zważywszy że z Gidel pochodzę. A w którym kościele?? Parafialnym czy Bazylice?? osobiście mimo uroku Bazyliki proponuję w kościele parafialnym w "Kartuzach". fajne otocznie a i młodemu proboszczowi Czesławowi też niczego nie brakuje.


Zobaczymy. Ja znam wikarego - ks. Bartka i wstępnie zasygnalizowałem mu sprawę. Tak sobie myślę, że jednak te rekolekcje mają jako cel odwiedziny sanktuariów, więc może jednak w bazylice..? Ale wezmę pod uwagę Twoją opinię... Problem w tym, że (wstyd się przyznać) jeszcze nie byłem w Gidlach, więc nie wiem jakie są warunki. Planuję zajechać tam autkiem za 2 tyg. w drodze do W-wy i rozejrzeć się.


Bardzo dziękuję wszystkim za szybką (i liczną) odpowiedź: wczoraj nie nadążałem stukać w klawisze na GG i Jabberze... Very Happy Będę wdzięczny za dalsze uwagi - im więcej krytycznych, tym lepiej. Czasami cenne są najbardziej banalne spostrzeżenia: po raz pierwszy robię taką imprezę i nie jestem w stanie wszystkiego przewidzieć. Bo jak słyszę tylko "ale super ksiądz to wymyślił!" i nic więcej, to mam wrażenie, że delikwent ma to w nosie, ale wazelinkę lubi... Mr. Green


Gregor

Od czasu do czasu lubię kręcić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6386 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Czw 03 Maj 07, 9:48:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

uhmmm, no szacuneczek!! chyba pierwszy ksiądz na forum! swoją drogą z wielką chęcią spotkam się z Tobą na gruncie prywatnym, by omówić kilka kwestii związanych z kościołem. pozdrawiam!


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7017 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 03 Maj 07, 10:25:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gregor napisał:
Zastanawiam się jedynie, czy tego dnia nie zrobić Mszy św. w jakimś uroczym zakątku na trasie (podobnie myślę o Mstowie). Ale jeżeli będzie deszcz, to i tak musimy znaleźć kościół.


Myślę, że o jest dobry pomysł, w Mstowie jest ten ołtarz na zboczu góry (górki) nad rzeką i to by było idealne miejsce. Chyba o tym samym miejscu myślałeś wspominając o Mstowie Question


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
gregor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6214 (88%)
Postów: 22
Wiek: 55


Post Czw 03 Maj 07, 14:07:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

magnum napisał:
uhmmm, no szacuneczek!! chyba pierwszy ksiądz na forum! swoją drogą z wielką chęcią spotkam się z Tobą na gruncie prywatnym, by omówić kilka kwestii związanych z kościołem. pozdrawiam!

Zapraszam! Jedynym problemem mogą być moje rozliczne wyjazdy i zajęcia, ale na pewno czas się znajdzie. A ekspres do kawy mamy... Wink
BTW: pisałeś wczoraj do mnie na GG (bo nie zapisałem sobie numeru kogoś, kto chciał doradzić jeszcze kilka spraw)?

szczepan napisał:
Myślę, że o jest dobry pomysł, w Mstowie jest ten ołtarz na zboczu góry (górki) nad rzeką i to by było idealne miejsce. Chyba o tym samym miejscu myślałeś wspominając o Mstowie Question

Dokładnie! Tam nasza pielgrzymka ma ostatnią Mszę przed Cz-wą, stąd znam miejsce. Ale nie jestem pewien czy się gramolić na górę (skąd widok fajny), czy też skorzystać z łączki i tam zorganizować ołtarz itd. (ale nie wiadomo na ile będzie grząsko... Very Happy )


Gregor

Od czasu do czasu lubię kręcić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Czw 03 Maj 07, 14:13:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szkoda , że ognisko integracyjne jest tylko pierwszego dnia , bo można by tak w jakiś inny dzień zrobić wypad z Cze-wy na ognisko... Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
gregor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6214 (88%)
Postów: 22
Wiek: 55


Post Czw 03 Maj 07, 14:30:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

piter napisał:
Szkoda , że ognisko integracyjne jest tylko pierwszego dnia , bo można by tak w jakiś inny dzień zrobić wypad z Cze-wy na ognisko... Wink

A czy ja napisałem, że TYLKO pierwszego dnia?! Shocked To pierwsza wersja programu, więc trzeba jeszcze mnóstwo rzeczy zaplanować i pozmieniać.
Już też kołatało mi się po głowie co tu robić wieczorami i myślałem nawet o codziennym grillowaniu. Także Twój pomysł jest jak najbardziej do zrealizowania: super byłoby umówić się gdzieś z większą ekipą, która dojechałaby "na kiełbaski" Very Happy Wiesz co? Proponuję, żebyśmy wrócili do tego, jak już będzie bardziej szczegółowy program na każdy dzień. Na razie nawet jeszcze nie dzwoniłem w sprawie noclegów, więc może być jeszcze dużo zmian.

BTW: zacząłem tworzyć stronkę o rekolekcjach i tam będę zamieszczał wszystkie informacje - tak będzie chyba sprawniej. A forum zawsze moze pozostać jako miejsce dyskusji i zgłaszania propozycji. Jak tylko dokończę wersję roboczą - wrzucę na nasz serwer. Adres będzie (prawdopodobnie) taki: www.bajk.cpps.pl , bo wymyśliłem sobie dzisiaj, że fajnie byłoby nazwać tą imprezę: "Bajk'owe rekolekcje". Brzmi śmiesznie, ale jak dla mnie - jest ok. Można by jeszcze dodać "recoolekcje", ale nie chcę przesadzić z nowomową... Mr. Green


Gregor

Od czasu do czasu lubię kręcić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6957 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Czw 03 Maj 07, 15:27:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gregor napisał:
Nie wiem, jak wyglada sprawa przepisów co do przejazdu grupy: potrzebne uprawnienia, ilość opiekunów, itd.




Tutaj masz trochę przepisów rowerowych -> http://www.rowerowy.bialystok.pl/index.php?id=subkat&subkat=43

Ale ważniejsze jest tutaj:

Cytat:
oddział 10 - ruch pojazdów w kolumnie

art. 32
1. Liczba pojazdów jadących w zorganizowanej kolumnie nie może przekraczać:
1) samochodów osobowych, motorowerów lub motocykli - 10
2) rowerów jednośladowych - 15
3) pozostałych pojazdów - 5
2. Odległość między jadącymi kolumnami nie może być mniejsza niż 500m dla kolumn pojazdów samochodowych 200m dla kolumn pozostałych pojazdów.
3. skreślony
4. Jazda w kolumnie nie zwalnia kierującego pojazdem od przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego.
5. Przepisów ust. 1 i 2 nie stosuje się do pojazdów uprzywilejowanych oraz do pojazdów jednostek podporządkowanych Ministrom Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Obrony Narodowej.
6. Zabrania się wjeżdżania między jadące w kolumnie rowery jednośladowe oraz pojazdy, o których mowa w ust. 5.



gregor napisał:
Bo jak słyszę tylko "ale super ksiądz to wymyślił!"


Ale pomysł naprawdę jest super ! Smile


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marek Podgórski Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6921 (98%)
Postów: 14
Wiek: 57

1000-lecie

Post Czw 03 Maj 07, 15:52:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gregor napisał:
Nie wiem, jak wyglada sprawa przepisów co do przejazdu grupy: potrzebne uprawnienia, ilość opiekunów, itd. W tej sprawie też byłbym wdzięczny za informacje. Kontaktować się można na podane komunikatory (czasami jestem "niewidoczny") lub email.


Kilka słów od "belfra" Smile

Przepisy mówią:
2 opiekunów na grupę 15 osób.
Pierwszy jedzie na początku, za nim najsłabszy uczestnik wyprawy, drugi opiekun "zamyka" grupę.
Rower pierwszego musi być wyposażony w lusterko, ostatniego w tzw. "ramię bezpieczeństwa". 1 i 2 powinni posiadać gwizdki.
Przepisy dość precyzyjnie określają długość trasy, jaką jednego dnia pokonać może młodzież (dzieci) - tu Cię zmartwię chyba, ale są to odległości rzędu 30-40 km , liczbę przerw w podróży ich długość itd.
To wszytko, co napisałem powyżej dotyczy tzw. "wycieczek szkolnych". Jak to ma sie do pielgrzymek rowerowych - nie wiem.
Warto jeszcze zwrócić uwagę na prawną odpowiedzialność za życie i zdrowie uczestników (sugeruję wykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej), dodatkowo są ubezpieczenia dla rowerzystów (sprawdź to, żeby potem się nie okazało, że "szkolne" ubezpieczenie dzieci/młodzieży nie obejmuje takich "imprez").
Rodziców należy wypytać o stan zdrowia dziecka, leki, na jakie jest ew uczulone, zebrać numery telefonów komórkowych (z doświadczenia proponuję i do ojca i do matki).
Oczywiście - można pojechać "na żywca" bez tego wszystkiego.
Ty organizujesz, Ty decydujesz, Ty ponosisz ewentualne konsekwencje.
Wybór należy do Ciebie.


2lo.traugutt.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
gregor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6214 (88%)
Postów: 22
Wiek: 55


Post Czw 03 Maj 07, 15:57:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

piotrusb napisał:
Tutaj masz trochę przepisów rowerowych -> http://www.rowerowy.bialystok.pl/index.php?id=subkat&subkat=43

Dzięki za konkrety! Smile

piotrusb napisał:
Ale pomysł naprawdę jest super ! Smile

Masz szczęście, że napisałeś jeszcze coś więcej... Wink

Marek Podgórski napisał:
Kilka słów od "belfra" Smile

Przepisy mówią:
2 opiekunów na grupę 15 osób.
Pierwszy jedzie na początku, za nim najsłabszy uczestnik wyprawy, drugi opiekun "zamyka" grupę.
Rower pierwszego musi być wyposażony w lusterko, ostatniego w tzw. "ramię bezpieczeństwa". 1 i 2 powinni posiadać gwizdki.
Przepisy dość precyzyjnie określają długość trasy, jaką jednego dnia pokonać może młodzież (dzieci) - tu Cię zmartwię chyba, ale są to odległości rzędu 30-40 km , liczbę przerw w podróży ich długość itd.
To wszytko, co napisałem powyżej dotyczy tzw. "wycieczek szkolnych". Jak to ma sie do pielgrzymek rowerowych - nie wiem.
Warto jeszcze zwrócić uwagę na prawną odpowiedzialność za życie i zdrowie uczestników (sugeruję wykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej), dodatkowo są ubezpieczenia dla rowerzystów (sprawdź to, żeby potem się nie okazało, że "szkolne" ubezpieczenie dzieci/młodzieży nie obejmuje takich "imprez").
Rodziców należy wypytać o stan zdrowia dziecka, leki, na jakie jest ew uczulone, zebrać numery telefonów komórkowych (z doświadczenia proponuję i do ojca i do matki).
Oczywiście - można pojechać "na żywca" bez tego wszystkiego.
Ty organizujesz, Ty decydujesz, Ty ponosisz ewentualne konsekwencje.
Wybór należy do Ciebie.

Bardzo dziękuję za te informacje! A "na żywca" nie pojadę z powodu, o którym piszesz: jestem odpowiedzialny za te dzieciaki. Kropka!


Gregor

Od czasu do czasu lubię kręcić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Marek Podgórski Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6921 (98%)
Postów: 14
Wiek: 57

1000-lecie

Post Czw 03 Maj 07, 16:04:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gregor napisał:
Chcę wykorzystać postoje na różne elementy bardziej rekolekcyjne (modlitwa, rozważanie Pisma św., spotkanie w mniejszych grupkach... - nie wiem dokładnie, dopiero mi się to układa w głowie).

Moim zdaniem wszelkie rozważania warto zostawić sobie na "koniec dnia" - po zakończonej wycieczce. Dlaczego? otóż, może się rozwinąć fajna rozmowa na jakiś temat, a tu trzeba ją przerwać, bo czas jechać. Potem zazwyczaj się do tego już nie wraca. A szkoda.
Niech odpoczynek będzie odpoczynkiem. Takim słodkim "nicnierobieniem". Przynajmniej - ja bym tak to widział.


2lo.traugutt.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 04 Maj 07, 7:16:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przepisy rowerowe mamy również na częstochowskich stronach:
http://rower.i365.pl/readarticle.php?article_id=27


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
gregor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6214 (88%)
Postów: 22
Wiek: 55


Post Sob 05 Maj 07, 0:00:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 17:00 04.05.2007 ----------

Marek Podgórski napisał:
Moim zdaniem wszelkie rozważania warto zostawić sobie na "koniec dnia" - po zakończonej wycieczce. Dlaczego? otóż, może się rozwinąć fajna rozmowa na jakiś temat, a tu trzeba ją przerwać, bo czas jechać. Potem zazwyczaj się do tego już nie wraca. A szkoda.
Niech odpoczynek będzie odpoczynkiem. Takim słodkim "nicnierobieniem". Przynajmniej - ja bym tak to widział.

Dziękuję, pomyślę o tym! Choć z programu, który zaczął mi się układać, to i tak wychodzi co chwilę postój, bo albo sanktuarium, albo Msza św., albo obiad... Ponadto na razie w ogóle zrezygnowałem z innych "elementów rekolekcyjnych" poza Mszą sw. oraz wspólną poranną i wieczorną modlitwą. W razie czego mogę jeszcze rozwinąć swój "talent krasomówczy" podczas homilii... Wink Powoli wrzucam to na stronkę... Chyba uruchomię ją już dzisiaj, bo i tak nie zdążę wszystkiego zrobić, a przynajmniej część informacji już będzie dostępna.

Aha, i z góry przepraszam za wygląd strony: nie jestem specjalistą, a jeszcze robię to w tzw. międzyczasie. Gdyby kogoś to tak zdenerwowało, że nie wytrzyma - chętnie przyjmę pomoc w jej tworzeniu... Very Happy

outsider napisał:
Przepisy rowerowe mamy również na częstochowskich stronach:
http://rower.i365.pl/readarticle.php?article_id=27

Dzięki! Jenki, kiedy ja to wszystko przeczytam?! (nie mówiąc o wprowadzeniu w życie... Mr. Green )

---------- 23:00 04.05.2007 ----------

UWAGA! UWAGA! Obywatele! Zaglądajcie na czynną już stronę www.bajk.cpps.pl ! I pomóżcie ją dokończyć i poprawić... Mr. Green
Aha, i jeszcze jedno: po konsultacji z młodzieżą, która akurat nawinęła mi się pod rękę, postanowiłem jednak zostać przy nazwie "Bajk'owe recoolekcje". Podobno tak jest bardziej cool, trendy... whatever! Very Happy


Gregor

Od czasu do czasu lubię kręcić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
gregor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6214 (88%)
Postów: 22
Wiek: 55


Post Pon 21 Maj 07, 12:28:57     UWAGA! Coś się ruszyło... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z wielką radością informuję zainteresowanych, że właśnie wróciłem ze spotkania z Ks. Abpem Stanisławem Nowakiem, który udzielił swojego błogosławieństwa naszym recoolekcjom. Tak między nami dodam, że naprawde ucieszył się z tego pomysłu i zasugerował, aby kiedyś pomyśleć także o sanktuariach leżących od Cz-wy w stronę Wielunia... Obiecałem, że jeżeli w tym roku się uda, to pomyślimy też o takiej trasie.

Otrzymanie takiego błogosławieństwa ma, wbrew pozorom, nie tylko znaczenie duchowe! Łatwiej będzie teraz zwrócić się do proboszczów i różnych instytucji z dokumentem wskazującym na poparcie archidiecezji, niż iść prywatnie "po prośbie".

Jest więc szansa, że na naszej skromnej stronce znajdzie się już wkrótce więcej szczegółów...

BTW: sorki, ze nie byłem wczoraj na wyprawie z p. Siwińskim, jak to niektórym obiecałem, ale niedziela to dla księdza główny dzień roboczy Wink , no i nie udało się...


Gregor

Od czasu do czasu lubię kręcić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
gregor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6214 (88%)
Postów: 22
Wiek: 55


Post Sro 30 Maj 07, 13:47:33     Sprawy idą naprzód... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dopiero dzisiaj odebrałem dokument z błogosławieństwem Ks. Arcybiskupa (jak się uda, to wieczorem przeskanuję i wrzucę na stronę).
UWAGA! Dodałem szczegółowsze informacje o PRZEWIDYWANYM programie: tutaj. Proszę o uwagi!
W czwartek jestem umówiony na rozmowę z naszymi radnymi: podobno jest jakaś szansa na dofinansowanie recoolekcji przez Miasto!
Za godzinę ruszam na objazd trasy (autem) i rozmowy z proboszczami. Prawdopodobnie dokończę jutro - wtedy będzie wiadomo więcej.


Gregor

Od czasu do czasu lubię kręcić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6416 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 30 Maj 07, 22:29:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

2 dzień - oczywiście zwiedzanie Złotego Potoku.
3 dzień- myślę żę lepiej jechać z Jaworznika przez Włodowice, Kromołów do Podzamcza . Zwiedzanie największych na Jurze ruin zamku w Ogrodzieńcu
to minimum 1.5 godziny . Powrót do Jaworznika przez Karlin, Morsko,Podlesice
Zdów, Bobolice/zamek, Mirów/zamek/. Trasa dość trudna ,warto wyjechać
wcześniej bo jest sporo do oglądania no i zawsze trzeba się liczyć awarią
roweru n.p. "kapeć"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
gregor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6214 (88%)
Postów: 22
Wiek: 55


Post Czw 31 Maj 07, 18:55:50     UWAGA! Idzie nowe, czyli zmiany! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za reakcję i za podpowiedzi - niestety, sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie i są już nowe sprawy.

Zapraszam na stronę recoolekcji: DUUUŻE zmiany! Very Happy


Gregor

Od czasu do czasu lubię kręcić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
gregor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6214 (88%)
Postów: 22
Wiek: 55


Post Sob 09 Cze 07, 1:29:24     Wyjeżdżam! Ratuuuunkuuu...! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już w poniedziałek 11.06 wyjeżdżam i nie będzie mnie aż do 02.07!!! Częściowo będę za granicą, częściowo zajęty rekolekcjami na Kaszubach. To wyłącza mnie prawie całkowicie z mozliwości przygotowań recoolekcji. Tymczasem kilka spraw jest ciągle nie załatwionych. Ich lista jest do wglądu tutaj. Bardzo proszę o pomoc w dokończeniu tych przygotowań!

Przypominam o zgłoszeniu uczestnictwa przez formularz na stronie recoolekcji. Na razie mamy tylko 1 oficjalnie zgłoszonego uczestnika!!!

Dopiero wczoraj, tj. 08.06, udało mi się złożyć wniosek do wiceprezydenta Miasta, p. Jacka Betnarskiego, o dofinansowanie recoolekcji. Z tego, co się dowiedziałem w UM, jedynie Fundusz Alkoholowy jest źródłem, które w tym momencie ewentualnie mógłby użyć magistrat dla wsparcia recoolekcji. Warunkiem jest udział młodziezy z rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. A ja nie mam jeszcze uczestników... Smile Zobaczymy, jak będzie odpowiedź.

Kontakt ze mną w najbliższym czasie będzie bardzo ograniczony - zob. tutaj.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i proszę o pomoc! Do zobaczenia! Smile


Gregor

Od czasu do czasu lubię kręcić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 11 Cze 07, 8:22:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sądzę że powinieneś nagłośnić to jeszcze bezpośrednio w parafiach, w naszej jest dużo młodzieży i nikt nic nie wie.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
gregor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6214 (88%)
Postów: 22
Wiek: 55


Post Sob 07 Lip 07, 13:34:17     Już za chwileczkę, już za momencik... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to stało się! Do rozpoczęcia recoolekcji (tego oficjalnego, w niedzielę) pozostało niecałe 31,5 h.

Zapraszam ewentualnych "jeszcze-chętnych" na uaktualnioną stronę, a zwłaszcza do działu Informacje z ostatniej chwili!!!

Bardzo prosze o kontakt osoby, które zgłaszały chęć udziału, ale nie zrobiły tego przez stronę recoolekcji! Można na komórkę.

Czy ktoś byłby gotowy już w niedzielę pomóc w przygotowaniu grilla (ewentualnie w zakupie kiełbasek, itp.)? Jeżeli tak - komórka!

Marcin, Majka - help! Gdybyście mogli pomysleć o przejeździe z Grabówki do Sanktuarium Św. O. Pio - chodzi mi o optymalną trasę. Aha, no i co z Waszym udziałem? Bo nie mam zgłoszenia i nie wiem, czy Was też liczyć. Dzięki!

No, to chyba tyle. Reszta na stronie. Gdyby ktos z forumowiczów chchiał dodatkowo gdzieś do nas dołączyć (grill, trasa, itp.), to proszę dać znać - no i zapraszamy!


Gregor

Od czasu do czasu lubię kręcić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
gregor Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6214 (88%)
Postów: 22
Wiek: 55


Post Pon 16 Lip 07, 15:31:54     No i po recoolekcjach! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do czytania, słuchania i oglądania (to akurat tylko do pewnego stopnia...) relacji z Bajk'owych recoolekcji. Jeszcze nie wszystko udało się wrzucić na serwer, bo jestem poza Cz-wą i stronę kończą sami uczestnicy. Na stronie także podziękowania dla forumowiczów Smile


Gregor

Od czasu do czasu lubię kręcić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Imprezy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy