wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[serwis] - Wolę zrobić sam czy oddać do specjalisty ? Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Naprawa Roweru
wolę sam to zrobić
25%
 25%  [ 8 ]
niech tym się zajmie ktoś kto się na tym zna
9%
 9%  [ 3 ]
sam dłubię przy rowerze ale wszystkiego nie zrobię
65%
 65%  [ 21 ]
Wszystkich Głosów : 32

Autor Wiadomość
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 15 Lip 05, 19:23:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Coraz ładniej. Jak będą tak dbać o klientów, to się przekonają co oznacza pojęcie konkurencji...



Jka tak dalej pójdzie to nie będzie gdzie iść z rowerem :/ kicha jak nie wiem :/


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 31 Mar 06, 16:27:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedrogie narzędzia, które pozwolą Nam zrobić coś samemu, tyle, że rury obcina się tak rzadko, że nie koniecznie warto mieć taki sprzęt,

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=95245917

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=95244773

I zobaczcie sobie jeszcze to:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=95315171

niezły motyw, prawda Question ciekawe jak się sprawuje i czy dało by radę zrobić coś takiego samemu


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6982 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 03 Kwi 06, 7:37:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja bardzo chciałbym ten poradnik dostać Laughing Laughing


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6652 (94%)
Postów: 490


Post Pon 03 Kwi 06, 10:21:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Plecenie kół to jedyna rzecz, której nie robie sam. Na wszystkie inne złotą receptą jest cierpliwość. Jeśli chodzi o narzędzia wydałem poniżej 100 i mam wszystko co niezbędne w domu. Nie kupowałem wszystkiego na raz, tylko po kolei za drobniejsze sumy. Nic nie jest jednorazowe więc po złożeniu 4 roweru już się zwróciły Very Happy
No i zauważyłem, że czym wiekszej klasy komponenty (mniej się psuja-to oczywiste), ale też łatwiej je się naprawia!
Wszystkim polecam samodzielnośc, szczególnie widząc ile niektórzy pozostawiają kasy w czasami nieudolnych serwisach!
Za 2 przeglądy można kupic narzędzia!.......a za resztę zaoszczędzonej kasy cos dobrego do roweru.....! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 03 Kwi 06, 14:55:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie jeszcze zostało do kupienia parę rzeczy, jeśli chodzi o zaplatanie to jak wyżej, ale jak tylko kupię sobie nowe kółeczko do tyłu, to co mam teraz dan siostrze, a jej stare koło przeznaczę na naukę centrowania, mam gdzieś jeszcze stare widełki to sobie odrazu zrobię "centrownicę"


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6911 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pon 03 Kwi 06, 15:01:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ostatnio znalazłem drewnianą centrownice z pierwszej połowy XX wieku i zamieżam sie nauczyć z niej kożystać Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 03 Kwi 06, 15:34:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
ostatnio znalazłem drewnianą centrownice z pierwszej połowy XX wieku


Ja bym na Twoim miejscu pogonił ją i kupił sobie narzędzia


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
piotrus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6557 (93%)
Postów: 8
Wiek: 34

1000

Post Nie 07 Maj 06, 19:35:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bym nigdy nie oddal roweru do serwisu wole zainwestowac w jakis scaigacz niz dostac rower zrobiony na odwal sie ktory sie rozleci po jednym dniu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7074 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Nie 07 Maj 06, 20:22:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja tam miejsca sprawdzone i wiem gdzie oddac tak by nie martwic sie o sprtzet i nie miec go zrobionego na odwal i nigdy sie jeszcze nie zawiodlem tyle ze to kosztuje a kasa jak to kasa z nia roznie bywa


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7066 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Nie 07 Maj 06, 23:17:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to wizar napisz coz to za sprawdzone miejsce:)




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6971 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 16 Cze 06, 15:44:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odświeżam...
No to pięknie!!! Teściu poprosił mnie cobym przywrócił do życia jego rower "górski", który leżał w piwnicy z 10 lat... Jak go zobaczyłem to się załamałem... Totalna ruina... No i dziś od rana z nim walczyłem. A musiałem zrobić następujące rzeczy:
- Wymiana ogumienia
- Likwidacja luzów w piastach, sterach i ośce suportu
- Wymiana linek i pancerzy hamulcowych i przerzutkowych
- Wymiana hamulców cantilever na V-ki
- Centrowanie obu kół
- Montaż bagażnika i koszyczka na bagażnik
- Wymiana klamek
- Regulacja obu przerzutek i hamulców
- Rozwiercanie i gwintowanie piwotu hamulcowego w widelcu bo ukręciłem w nim starą, zardzewiałą śrubę...
- Ogólne smarowanie
- Generalne czyszczenie
Czas pracy 5 godzin... i w dodatku pracowałem bez koszulki na działce i w związku z tym mam poparzone plecy. Niech mnie jeszcze ktoś poprosi o wskrzeszanie trupa Evil or Very Mad :/ Evil or Very Mad ZABIJĘ!!!
Takie sprzęty tylko do specjalisty!!! Nich się ktoś inny męczy!!!


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6652 (94%)
Postów: 490


Post Pią 16 Cze 06, 20:25:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
rower "górski"


arektacana napisał:
z 10 lat...

no cóż dobrze, że jest tam " "

...sumienne podliczenie kosztów naprawy (czy też konserwacji) Very Happy przerośnie cenę makrokesza Exclamation a i podobny skutek pewnie będzie osiągnięty Confused
arektacana napisał:
Takie sprzęty tylko do specjalisty!!!

święta racja, tyle, że więcej wykrzukników bym dodał (jak teść nie uwierzy, że jego bik był w słabej formie to niech przeczyta tego posta) o ile sam jest w lepszej od swojego rowera i to wytrzyma Laughing
arektacana napisał:
Nich się ktoś inny męczy!!!

2 raz święta racja (szkoda, że w emotionikonach nie ma aureoli) Laughing Exclamation
arektacana napisał:
ZABIJĘ!!!

a i to za mało Exclamation Exclamation Exclamation Twisted Evil


teść powinien za zaoszczędzone pieniądze (względnie własne nerwy) postawić kratkę nektaru bogów Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6971 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 19 Cze 06, 17:36:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bikerx napisał:
...sumienne podliczenie kosztów naprawy (czy też konserwacji) przerośnie cenę makrokesza a i podobny skutek pewnie będzie osiągnięty


No zamknąłem się w 110 zł (ogumienie {opony 36 zł, dętki 16 zł}, linki i pancerze {16 zł}, bagażnik, koszyczek{39 zł}). V-ki dałem mu "po żonie" a smar i robociznę gratis...

bikerx napisał:
teść powinien za zaoszczędzone pieniądze (względnie własne nerwy) postawić kratkę nektaru bogów


Na pytanie teścia "ile za robociznę", powiedziałem, że nic. To rzucił wspaniałomyślnie, że "da mi sie przejechać" xD xD xD Taaaaa!!! Już jadę nim na setkę...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Darek_Pn Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6525 (92%)
Postów: 42

Częstochowa - Północ

Post Wto 20 Cze 06, 14:25:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobrze by bylo gdyby jego rower byl za cene z co najmnie 10000, to wtedy by bylo fajnie sie takim rowerkiem przejechac, gorzej jak to jakis 10 latek...

Moderowany:
OT Exclamation



www.liveforspeed.pl - dla wszystkich maniaków symulatorów. SKAD SKOMBINOWAC NAKLEJKE KELLY'SA NA RAME??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6971 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 29 Cze 06, 8:21:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://allegro.pl/item111882524_pozostalosci_po_rowerze_rower_bcm_.html
coś w tym stylu, z tym że w dużo gorszym stanie wskrzeszałem teściowi...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6652 (94%)
Postów: 490


Post Czw 29 Cze 06, 10:54:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
z tym że w dużo gorszym stanie

tylko pozazdrościć, tyle, że cierpliwości Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6971 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 20 Lut 07, 15:01:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odświeżam...
Niby jak pisałem wczesniej raczej większość rzeczy robię sam, ale w przypadku amora odpuściłem sobie. Dałem do przeglądu po dwóch latach jazdy. Standartowa procedura: rozebranie, wyczyszczenie, wymiana oleju i ewentualnie uszczelek. Ewentualnie, bo może nie będzie trzeba. Mógłbym sam z tym zawalczyć, ale narzędzi do takiej operacji jeszcze sie nie dorobiłem...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7073 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sro 21 Lut 07, 1:20:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co do amora to Arek zdaj relację, jak Ci go oddadzą bo sam muszę oddać na przegląd, ponieważ chyba olej do wymiany już jest, bo skok się zmniejszył hmm Rolling Eyes



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6971 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 27 Lut 07, 18:00:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No amor po serwisie - wymiana oleju (15 zł) i kompletu uszczelek (66 zł). Po dwóch sezonach i około 10 tysiącach km amortyzator w dobrym stanie. Na górnych i dolnych goleniach praktycznie brak śladów jakiegoś większego zużycia - zalety chromowanych goleni górnych. Olej w stanie złym. Praktycznie smoła. Przy opróżnianiu amora konsystencja glutów. Generalnie wszystko ok, ale jak to powiedział serwisant "dobrze, że do niego zajrzeliśmy".


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6911 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Wto 27 Lut 07, 18:44:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gdzie go oddawałeś ??
Cytat:
wymiana oleju (15 zł)
to cena za sam olej czy z robocizną ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6971 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 27 Lut 07, 20:39:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do zaprzyjaźnionego warsztatu :> . 15 zł to cena za sam olej. Jeżeli chodzi o robociznę to jakby tu powiedzieć... mnie to na szczęście nie dotyczy Very Happy .


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6971 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 28 Lut 07, 22:36:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W kwestii tytułowych "specjalistów"... Krótka historia:
Jakiś czas temu zauważyłem, że naklejki z napisem "PILOT" na moim amorze zaczęły się odklejać i całe się pomarszczyły. Wyglądało to paskudnie, więc postanowiłem sprawić sobie nowe. Niestety żaden sklep rowerowy w Polsce, do którego wysłałem @ z pytaniem o takie naklejki, nie zechciał nawet pofatygować się żeby odpisać na mój list. Skierowałem się więc w stronę allegro i sprzedawców oferujących na aukcjach gotowe naklejki z różnymi wzorami oraz "możliwość wykonania dowolnej naklejki z powierzonego wzoru". Żeby było prościej chodziło mi tylko o sam napis PILOT i to nie taki jak był w oryginale - czarny z białą odwódką - tylko cały biały, żeby było go lepiej widać na czarnej goleni. I ponownie na próżno oczekiwałem na odpowiedź od chyba sześciu sprzedawców do których wysłałem @ z wzorem naklejki i pytaniem "czy da się zrobić?". Dopiero siódma Pani odpisała mi, że może zrobić take naklejki za.... 15 zł za sztukę. Podziękowałem grzecznie i wziąłem sprawę w swoje ręce. Poszedłem do firmy wykonującej reklamy z folii samoprzylepnej i poprosiłam o jakiś ścinek białej folii - chciałem zapłacić. Dostałem za free płachtę na 20 takich naklejek. Od znajomego pożyczyłem skalpel modelarski i zacząłem rękodzieło. Po pół godzinie skończyłem pracę, która kosztowała mnie 0 zł. Efekt poniżej:




Zdecydowanie "Wolę zrobić sam..." Very Happy


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7010 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 01 Mar 07, 13:00:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No no, na fotce wygląda to bardzo ładnie, widać że dokładna robota, ciekawe jak się to będzie trzymać na goleniach Confused bo te folie to chyba też lubią się po jakimś czasie odklejać, ale bądźmy dobrej myśli ...
mam nadzieję, że niebawem efekt będzie można podziwiać na żywca na szlaku ...


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7073 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pią 02 Mar 07, 13:15:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to Arek odwaliłeś kawał dobrej roboty, moja kobita jak to zobaczy to powie kolega po fachu Laughing normalnie sztuka rękodzieło Idea Smile

można na tym zarobić stary Wink



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Linkin_Dark Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6488 (92%)
Postów: 103

Częstochowa - Północ "D"

Post Pią 02 Mar 07, 19:09:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sam to wyciąłeś?? Gratulacje! Zeby naklejki sie trzymały, zawsze można goleń dolna przeleciec bezbarwnym lakierem jak w ramach :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy