wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[serwis] - Wolę zrobić sam czy oddać do specjalisty ? Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Naprawa Roweru
wolę sam to zrobić
25%
 25%  [ 8 ]
niech tym się zajmie ktoś kto się na tym zna
9%
 9%  [ 3 ]
sam dłubię przy rowerze ale wszystkiego nie zrobię
65%
 65%  [ 21 ]
Wszystkich Głosów : 32

Autor Wiadomość
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Wto 01 Mar 05, 20:16:29     [serwis] - Wolę zrobić sam czy oddać do specjalisty ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie:

Wolicie sami pracować przy swoich bike'ach czy oddać do serwisu gdzie zrobią to profesjonalnie Question no chyba, że czujecie sie profesjonalnymi mechanikami Wink
Posiadacie wszystkie potrzebne narzędzia do konserwacji roweru, mówię tu oczywiście o kluczach typu: do wolnobiegu lub kasety, supportu, sciągacz do korb, wyciskacz do łańcucha, itd.


Ostatnio zmieniony przez szczepan dnia Czw 15 Mar 07, 0:01:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Wto 01 Mar 05, 22:03:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wole oddac do specjalisty.... a ze specjalista jestem ja wiec..... oddaje do siebie Very Happy.... czyli robie sam Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Wto 01 Mar 05, 22:04:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja od tego sezonu robię sam... jakie będą tego rezultaty to zobaczymy jak go złożę do kupy Very Happy


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Wto 01 Mar 05, 23:27:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bo ja właśnie też staram się wszystko robić sam i są tego dwa podstawowe powody:

1) ucze się i wiem dokładnie jak wszystko działa, a czasami naprawdę jest to potrzebne np w terenie jak coś strzeli
2) wychodzi dużo taniej niż jak bym miał oddać do serwisu

Staram się zaopatrzyć we wszystkie narzędzia no ale wszystkiego nie kupię (np klucza do nabijania sterów Shocked - bo to jakby trochę drogie a ile razy zakłada się stery Question)
poza tym to mam większość potrzebynch mi kluczy do serwisowania bike'a
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sro 02 Mar 05, 1:16:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie gdybym miał wszystkie narzędzia to bym wszystko pewnie zrobił na własną rękę, ale nie zawsze mam możliwość, więc czasem oddaje w inne ręce Confused
Ogólnie to sam i tak wszystko robię co mogę, a jak kiedyś zaopatrze się w wiecej narzędzi, to już serwis domowy na maxa Smile
Problemów z tym nie mam bo teorię łącze z praktyką i coraz więcej wiem na ten temat wychodząc z doświadczeń oraz prób i błędów na nowym jak i starym biku Very Happy



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 02 Mar 05, 6:20:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MonteRochee napisał:
wychodząc z doświadczeń oraz prób i błędów na nowym jak i starym biku


Pewnie, trening czyni mistrzem Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Sro 02 Mar 05, 20:20:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no ja tylko u specjalisty robie centrowanko, smarowanko amorka (o nie mam klucza) smarowanie piast , montaż kasety, no a reszte czyli prawie nic (linki, regulacja czyszczenie) robie sam a to dlatego ze tak na dobra sprawe jeszcze nigdy mi sie nic nie popsuło a przynajmniej nie w sposób uniemożłiwiajacy mi dalsze szalenie,,, wiec


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
Nataszka Kobieta



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 285
Wiek: 52

Częstochowa - Śródmieście

Post Wto 08 Mar 05, 16:50:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja niestety musze bulić kaskę bo umiem tylko nasmarować łańcuch a reszta to czarna magia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 09 Mar 05, 10:01:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wolałbym oddać do specjalisty ale jak mam trzy rowery to taniej wychodzi kupić klucze i robić samemu, więc umiem zrobić większość rzeczy sam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sro 09 Mar 05, 10:03:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
ale jak mam trzy rowery


Shocked Shocked ty masz, czy należą np. do innych członków rodziny...
ja sam mam jeden i jestem uhahahany... ale w garażu jeszcze 4 stoją Very Happy


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 09 Mar 05, 10:16:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzy rowery mojej rodziny mój + żony + córki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 09 Mar 05, 15:18:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam 1,5 czyl i jeden (cały) mój i do tego rama, widełki, koła (beż opon), przerzutki, korby, łańcucg, amnetki, klamiki, sztyca itd
muszę tylko kupić chwyty i hample (ale dla siebie), i będe miał dwa, jeden dla siostry żeby mojego nie dotykała


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 25 Mar 05, 13:25:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piszę nowego posta bo edytowanie tamtego nie miało by sensu;

Dzisiaj dowiedziałem się, że nie zawsze samemu jest dobrze robić przy rowerze Sad przez to, że miałem zbyt mocno skuty łańcuch mam do wymainy wielotryb z tyłu Sad bo zjechał mi tryby i mi łańcuch skacze Sad. Przy okazji wymainy wielotrybu dobrze by było kupić nowy łańcuch (nawet bym powiedział, że trzeba) a do tego jak już wymieniam wielotryb i łańcuhc to widziałem fajne blaty RPM i nawet nie drogie Very Happy, no i oczywiście pakiecik supportu przy okzaji wymainy korb, w sumie to ponad 150 zł znowu nie moje Neutral


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pią 25 Mar 05, 23:22:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie czeka wymiana suportu i ... prawdopodobnie amora! Confused Własnie załapał powazne luzy...ehh shit, moze jeszzce troche pokręce na nim, ale suport nie moze czekac... Rolling Eyes



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Pią 25 Mar 05, 23:24:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wszystkim się coś sypie... Speedy, Szczepan, Rochee... ale Siwy i Wizar się jeszcze jakoś trzymają... Very Happy Macuś też... Wink


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 25 Mar 05, 23:30:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to trzymamy kciuki, żeby tak pozostało, bo to naprawdę się można zdenerwować Neutral


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Sob 26 Mar 05, 16:51:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to was zasmucę: stery bo nei dzialaja i jade jakbym mial pare % w głowie (są skręcone na maxa - bo mają luzy ,a jak skręcone to ciężko kiera chodzi i zastyga w pozycji 12,01 co obsituje sciaganiem na jedna stronę)
oponki bo juz widać płótno
siodełko bo ma już swoje i wreszcie trzeba by coś bardziej anatomicznego:) linka przód bo się strzępi no i maszynka przód choć dziala jeszcze to ma troszke luzów i nie wrzuca/zrzuca precyzyjnie lancucha i to na tyle narazie


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 26 Mar 05, 17:00:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No t o witam w klubie tych co mają awarię pojazdu Very Happy Fajnie mamy sezon się zaczął a my rowerów brak Neutral


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sob 26 Mar 05, 17:07:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko przez hardkorową jazdę w śniegu Cool przynajmniej u mnie:)



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 26 Mar 05, 17:11:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja sobie załatwiłem wolnobieg zbyt mocno skutym łańcuchem Neutral Tak, że moja wina


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 29 Mar 05, 7:45:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No a mnie chłopaki w I alei przeczyścili bębenek i koniec kłopotów, rowerek chodzi jak żyleta. Od dziś pełna inauguracja sezonu, samochód zaczyna rdzewieć pod blokiem Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 31 Mar 05, 16:43:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tam sam grzebę przy rowerze. Już kilka w życiu złożyłem. Kupiłem kilka narzędzi (klucze do suportu i kasety, "bat" do trzymania kasety przy odkręcaniu, wyciskacz do sworzni łańcucha, ściągacz do korb, dobry klucz nastawny i oczywiście kombinerki Toya do linek i pancerzy1 Very Happy ) i 99% napraw i regulacji robię sam. 99% bo kół nigdy nie odważę się zapleść - to powinni robić doświadczeni serwismeni. Dzięki temu sporo kasy już zaoszczędziłem, bo trzeba wam wiedzieć że większość części do roweru mam zapasowych tzn. zakładam je na zimę by nie niszczyć solą drogich komponentów. A wymieniam cały napęd, koła, amora itp... Wiecie ile dy to kosztowało w serwisie... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 31 Mar 05, 17:59:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też się zaopatrzyłem w wiele narzędzi do serwisu bike'a Very Happy, niestety nie mam wszysstkich bo niektóre są po prostu zbyt drogie.
Cały czas się uczę i czasami przez błędy muszę wydać trochę kaski (tak jak z tym wolnobiegiem), ale już idzie mi coraz lepiej. Najbardziej to się jednak można zdenerwować w sytuacji jak się zaopatrzysz w klucz (w moim przypadku do wolnobiegu) i okazuje się, że po zmnainie piasty nie pasuje (bo ma zbyt grube ścianki Neutral) i znowu muszę płacić w serwisie Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Czw 31 Mar 05, 22:26:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

trzeba uwazac jak sie kupuje klucze ... trzeba myslec przyszlosciowo Wink ..

czlowiek uczy sie na bledach ... niestety ...


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 31 Mar 05, 22:58:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, ale tamtego co ma ten Koleś w serwisie to i tak bym nie kupił bo za drogi jest, a ten sie przyda do starego bike'a siostry Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy