wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[łańcuch] - Łańcuch... Może by coś zmienić?...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 22 Sty 07, 21:39:03     [łańcuch] - Łańcuch... Może by coś zmienić?... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę o poradę. Od wielu lat jeżdżę na łańcuchach sram`a PC 58 (na ósemkę). Starcza mi go na około 6000 km. Jestem wlaśnie przed zakupem łańcucha na przyszły sezon i zastanawiam sie czy kupować go ponownie. Koszt tego komponentu to w przybliżeniu 55 - 60 zł. No i właśnie sie zastanawiam czy nie macie jakichś propozycji tańszych łańcuszków. Może jakiś KMC??? Sam nie wiem... Chciałbym kupić coś tańszego niż te sram`y... Jedyny warunek to to, że chciałbym coby był srebrny. Pomóżcie...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Pon 22 Sty 07, 23:43:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie, niestety stanowczo odradzam KMC, szczególnie niższe grupy. Z własnego doświadczenia wiem, że KMC potrafi haczyć się z napędami Shimano (przód), szczególnie podczas szybkiej próby wrzucenia na większy tryb z najniższego. Poza tym, bardziej niż Sram podatne są na rozciąganie, często nierównomierne!! Pozdrawiam


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Wto 23 Sty 07, 0:12:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja miałem fabryczny KMC i dość szybko się rozciągnął, była to chyba seria "Z" niskiej klasy raczej, na "piątce" Srama tej co Ty masz jeżdżę już ponad dwa razy tyle co na tamtym Very Happy



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6859 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Wto 23 Sty 07, 11:01:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety muszę potwierdzić opinię poprzedników. Na poprzednim napędzie miałem łańcuch KMC (jakiś niski model) i może nie zużył się aż tak strasznie szybko - jeśli dobrze pamiętam coś około 5tyś, jednak po rozebraniu wyglądał nieco dziwnie. Na jednych jego elementach prawie nie było zużycia a te zewnętrzne boczne blaszki wchodzące pod trzpień wyglądały masakrycznie (nie wiem jak się poszczególne elementy nazywają). Może jakieś wyższe modele są lepszej jakości, jednak tych niższych nie polecam. Teraz mam jakiś niski model IG jednak jak narazie nie mogę o nim za wiele napisać bo ma niewielki przebieg, a poza tym nie spełnia kryterium że ma być srebrny.


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Wto 23 Sty 07, 20:47:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.allegro.pl/item158287848_tani_lancuch_deore_lx_8_biegowy_centrumrowerowe.html
a może by tak Arku coś takiego! podobno shimano są mocniejsze. podczas swoich experymentów z bikami kilka razy takie miałem i chociaż nie zdążyłem ich ściorać to wizualnie wyglądały solidniej od srama! a, na marginesie może zastosujesz 9? xt po 61 zł! i trochę zabawy przy sprzęcie, i małe odswieżenie kilku części Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 24 Sty 07, 9:23:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tu bym polemizował jeździłem na kilku łańcuchach i shimano są zdecydowanie bardziej miękie od srama, inna kultura pracy są cichsze ale bardziej miękie, zdarzyło mi się pare razy zerwać łańcych shimano,a sramowskiego jeszcze nie


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sro 24 Sty 07, 16:43:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobra a co sądzicie na temat Rohloff'a Question
jedyne co przeraża to cena, gdyż za takąsumkę mamy kilka łańcuszków całkiem dobrej klasy innej marki Rolling Eyes

http://www.ampbike.com/modules.php?name=marki&file=view&marka=rohloff&asortyment=rohloff_lancuchy2



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sro 24 Sty 07, 19:03:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do Rohloff'a to "czapki z głów". łańcuch warty swojej ceny, nie zerwiesz ani nie rozciągniesz drania, choćbyś bardzo tego chciał. Najlepiej założyć z nową kasetą i cieszyć się przez 15000km!


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
mario66 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5037 (71%)
Postów: 151
Wiek: 57

Częstochowa , Raków

Post Czw 14 Lut 13, 2:22:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie odświeżyć stary temat łańcucha .
Wymieniłem napęd , tj kaseta , blat i srodkowa zębatka , łańcuch sram pc971.
Dotychczas jeździłem na jednym łańcuchu . I tu moje pytanie . Jak to jest z jazdą na powiedzmy trzech łańcuchach ? Jakie , jak często zmieniać i o ile przedłuża to żywotn napędu ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Pon 14 Lip 14, 23:33:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej,
PILNE!!!
Prosze Was o pomoc, czy nie mielibyscie w swym arsenale czesci rowerowych 3 moze 4 ogniw do lanucha wipperman connex 908, (minimum 2 srodkowych jeden zewnetrzny), pekl mi skubaniec i to jak nazlosc tuz przed niedziela, moge odkupic, nawet uzywany? a najelpeij te 3 lub 4 ogniwka




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy