wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Bezpieczeństwo - jazda w kamizelce odblaskowej Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6928 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Nie 05 Lis 06, 22:17:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
Wcześniej nie miałem takiej kamizelki, ale teraz odkąd ją mam będę ją zawsze zabierał ze sobą na jakieś dłuższe wypady za miasto i nie zmieni tego żaden fakt, że jeden czy drugi będzie mnie miał za DUPKA.



Ja również, przynajmniej będę bardziej widoczny na drodze, mimo oświetlenia roweru.

michaill napisał:
Będzie łatwiej odrużnić tych psełdo rowerzystów jeżdżących w kółko po miwście


A jak jeżdżę w kasku, to też jestem pseudo-rowerzystą ? W końcu kask tak samo zapewnia mi bezpieczeństwo na drodze, ale widać to obciach jeździć w czymś, co może uratować mi życie. Tak samo, jak kamizelka.


macus napisał:
Całuję. :*


Ja również :*


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
michaill Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6485 (92%)
Postów: 561
Wiek: 113

Częstochowa - Śródmieście

Post Pon 06 Lis 06, 17:58:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wolny kraj, wolna wola. Myśle że dobre oświetlenie i odblaski na ubraniu wystarczą (a takowe są na prawie każdym rowerowym ciuchu)


WSPÓŁCZEŚNI RYCERZE JEŻDŻĄ NA ROWERZE

ON BIKE TILL DEATH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 06 Lis 06, 22:23:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzę, że dyskusja nieźle rozgożała Very Happy

Ja uważam, że każdy wie co ma robić i należy dać wolną wolę Exclamation oczywiście bez przesady bo pewne regulacje muszą być (np takie jak oświetlenie), dlatego też nie powinno być miejsca na tego typu nakazy i zakazy, niech każdy sam zadecyduje w czym czuje się bezpiecznie, ja uważam, że oświetlony rower spokojnie wystarczy, a jak trafię na pirata albo pijaka to kamizelka teżmi nie pomoże, ale jak ktoś chce to jego wybór, widoczność pewnie poprawia ...


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
pumbus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6530 (93%)
Postów: 86
Wiek: 40

Czewa - Jasna Góra

Post Sob 11 Lis 06, 11:31:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fakty:
1. ROWER OŚWIETLONY JEST WIDOCZNY
2. KAMIZELKA NIEOŚWIETLANA NIE JEST WIDOCZNA

prosty wniosek:
3. ROWERZYSTA BEZ OŚWIETLENIA NIE WIDZI ROWERZYSTY W SAMEJ KAMIZELCE

dalej idący wniosek:
-
SKORO OŚWIETLENIE JEST NIEZBĘDNE (pkt 3) I WYSTARCZAJĄCE (pkt 1) to po ch*ja wprowadzać przepis z kamizelkami?

oczywiście jeśli ktoś ma taką fanaberię by jeździć w kamizelce to proszę bardzo, może będzie bezpieczniejszy, ale to jest tylko fanaberia i jak nie założy oświetlenia mandat i tak mu się należy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Sob 11 Lis 06, 13:38:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@Pumbus
Gęsto obłożona droga w Częstochowie (dajmy na to Jagielońska bo często zdarza mi się tam na rowerze śmigać). Większość drogi mogę przejechać chodnikiem, ale ze względu na budowę wiaduktu część muszę przejechać po ulicy. Mam oświetlenie które daje znać driverom za mną niezadużym czerwonym punkcikiem że gdzieś tam jestem. W dodatku mam na sobie kamizelkę która już z kilkudziesięciu/kilkuset metrów daje ostro jak tylko padnie na nie światło reflektorów. Dzięki temu mogę uniknąć tego że ten kierowca wiedzie mi w dupę co dla niego skończy się wgniecionym zderzakiem, dla mnie optymistycznie podchodząc do sprawy złamaniami. Tak więc nie uważam żeby kamizelka była "fanaberią", ekstrawagancją czy idiotyzmem.

Swoją drogą równierz nie jestem zwolennikiem przepisu nakazującego w nich jeździć.


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 11 Lis 06, 14:18:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kamizelki uważam za przydatne np. podczas jazdy poza miastem. Gdy się wraca późną porą jakąś drogą prowadzącą przez las lub pola, gdzie nie ma oświetlenia ulicznego - wtedy oprócz obowiązkowych lampek rowerowych taka kamizelka dużo daje - wtedy kierowca widzi, że to faktycznie rowerzysta z oddali.

I ja tak właśnie zamierzam stosować swoją kamizelkę. Po mieście w niej jeździć nie zamierzam. Jest to sprawa indywidualna, i ile osób tyle opinii na ten temat, więc nie wiem po co się spierać.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy