wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
XXII Masa Krytyczna (październik 2006) Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Linkin_Dark Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6495 (92%)
Postów: 103

Częstochowa - Północ "D"

Post Pią 27 Paź 06, 22:50:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

t3d1, też miałęm podobnie, jade promenadą na Masę, a tu wetyl puścił... Na szczęśćie blisko miałem kolegę, podpompowałęm u niego Smile
Co do Masy - by ło fajne, ten konkurs, kamizelki, ale pisało, że tylko dadzą tym, którzy mają prawidłowo oświetlone rowery, a tak nie było... Trasa fajna, łagodna, była chyba jedna sprzeczka z samochodem, bo słyszałęm jakiś klakson samochodowy..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6957 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Sob 28 Paź 06, 8:18:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Linkin_Dark napisał:
pisało, że tylko dadzą tym, którzy mają prawidłowo oświetlone rowery, a tak nie było...



To chyba dobrze, przynajmniej ta jedna rzecz sprawi, że będą widoczni na drodze (o ile ją założą w ogóle Cool

Pozdrawiam
Piotrek


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7017 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 28 Paź 06, 10:21:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie osobiście Masa się bardzo podobała, byłem mile zaskoczony, widząc poprzednie maski, trasa była naszczęście długa i w miarę ciekawa,

Konkursik też był fajny, szczególnie, że udało się wygrać Mr. Green dobry pomysł żeby ściągnąć ludzi Exclamation

Kamizelki też niezły pomysł, kto je sponsorował, bo policjant mówił do Przeydenta, że to nie od urzędu ... Question ciekawe czy ludzie będą nich jeździć Question bo ja raczej nie zamierzam ... Wink


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Kangel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6601 (93%)
Postów: 96
Wiek: 31

Częstochowa - Podjasnogórska

Post Sob 28 Paź 06, 12:35:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi też się podobało (chciałem skomentować wczoraj, ale wolałem nie pisać dwóch postów pod rząd Wink )... trasa długa, ale lekka. Szkoda tylko, że tak dużo osób wyjeżdżało do przodu: ci co prowadzą, powinni mieć kamizelki innego koloru, np. zielone albo pomarańczowe... I w dodatku przez to ciągle byłem spychany, bo nieciekawie się jedzie w 5 osób na jednym pasie. Było kilka "stłuczek" z Piotrkiem bokami kierownic... Wink
szczepan: W czasie sesji kwalifikacyjnej przy 3 pytaniu zgłosiłem się pierwszy, ale mnie nie zauważono Sad A liczniczek by mi się przydał... (chociaż wolałbym kask Very Happy)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6936 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Nie 29 Paź 06, 2:14:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja doskonale wiedziałem, kto na tą masę przyjedzie - i nie myliłem się.
Było do przewidzenia - w końcu to ostatnia masa przed wyborami.
Cel przyjazdu jest chyba jasny.

NIE PODOBA MI SIĘ wykorzystywanie Masy do takich zagrań - ale skoro organizatorzy pozwalają upolityczniać masę... wasza sprawa, ale ja do tego więcej ręki nie przyłożę, i ni ch*** już nie pomogę w organizacji żadnej masy, tak jak miało to miejsce w lipcu i sierpniu - chociażby się waliło i paliło.


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Nie 29 Paź 06, 11:38:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...zobaczymy czy Pan "W" pojawi się na listopadowej masie ( w co wątpię ) , ..... cóż można było zaprosić wszystkich kandydatów....przynajmniej wiadomo by było kto ma najlepszą kondychę...... Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7017 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 29 Paź 06, 11:51:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Harry napisał:
A ja doskonale wiedziałem, kto na tą masę przyjedzie - i nie myliłem się.
Było do przewidzenia - w końcu to ostatnia masa przed wyborami.
Cel przyjazdu jest chyba jasny.

NIE PODOBA MI SIĘ wykorzystywanie Masy do takich zagrań - ale skoro organizatorzy pozwalają upolityczniać masę...


Pewnie masz rację, ale po co od razu doszukiwać się wszędzie spisku, w końcu na Masę ma prawo przyjechać każdy więc nie zależnie od tego jaki był cel przyjazdu nie można nikomu odmówić prawa do uczestnictwa, ja proponuję nie zagłębiać się tak w sprawy polityczne bo szkoda zdrowia, a to czy pojawi się na kolejnej Masie to już Jego sprawa, mnie to lata, a to, że ktoś parę razy pokaże się na mieście dla mnie nie jest argumentem, żeby na Niego głosować ...


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Linkin_Dark Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6495 (92%)
Postów: 103

Częstochowa - Północ "D"

Post Nie 29 Paź 06, 11:53:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To chyba pierwsza Masa, na której był.. A ten Informator też on rozdawał? (z tej okazji że był)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
t3d1 (usunięty)







Post Nie 29 Paź 06, 13:28:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1. to nie pierwsza masa na której Pan W. był
2. to Pan W. się zareklamował przed wyborami. moje pytanie: Po co go przedstawiać jak wszyscy wiedza kto to jest! To na następnej Masie może wszystkich przedstawimy z imienia? przecież każdy człowiek jest równy nie ma równych i równiejszych. Prezydent czy bezdomny nie widzę różnicy poza zarobkami, To człowiek i to człowiek. Darmowa kampania wyborcza? Evil or Very Mad
Powrót do góry
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7015 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Nie 29 Paź 06, 16:11:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do ORGANIZATOROW

jak przyjezdza (były) PAN PREZYDENT to po jakiego go przedstawiac i "pokazywac" ze JEST?? .. NIE dla polityki na masie!!!!!!!!!!!!! to ze był to chwała mu za to ale nie mozna tego nagłasniać!!!! ..

ZADNYCH KAMPANII WYBORCZYCH !!!!!!!!!!


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6416 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Nie 29 Paź 06, 18:36:12     Masa Krytyczna ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajna impreza.Przez miasto przejechało kilkudziesięciu rowerzystów,jechał też
Pan Prezydent ,bez kasku ale bezpieczny pod osłoną Policji /twarz kandydata
bez kasku jest lepiej widoczna/.Wszyscy otrzymali zakupione za pieniądze
podatników odblaskowe kamizelki,był cichy konkurs. Były też dobre wiadomości
n.p. że w mieście do 2013 r. powstanie 80 km dróg rewerowych To tylko 6 lat !
W tym czasie większość uczestników Masy wyjedzie z miasta aby pobierać nauki
część wyjedzie do Irlandii, część pędząc używanymi samochodami z pogardą
będzie patrzyć na uczestników kolejnych Mas. Może nie będzie tak żle.
Może z racji kolejnych wyborów ktoś przetnie wstęgę przy nowej trasie rowerowej
o dł 1800 m, może Putin zamknie kranik i wszyscy przesiądą się na rowery, może Polska Partia Cyklistów wygra wybory do Sejmu. Może, może...!
Ale zanim to nastąpi Masa Krytyczna musi się stać BARDZIEJ KRYTYCZNA
wobec tego co dzieje się w naszym mieście a raczej wobec tego co się NIE dzieje.
Pozdrawiam wszystkich uczestników Masy w kaskach, bez kasków i tych w kaskach policyjnych !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Łukasz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (97%)
Postów: 27
Wiek: 36

Częstochowa - Zawodzie

Post Nie 29 Paź 06, 21:09:01     Masa a kampania wyborcza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jako, że czuję się współodpowiedzialny za organizację Masy, chciałbym uporządkować pewne informacje i zabrać swój głos w tej dyskusji:

1. Tadeusz Wrona, ani żaden inny kandydat na prezydenta, nie został przez nas osobiście zaproszony na Masę. Wychodziliśmy i ciągle wychodzimy z założenia, że Masa to impreza otwarta dla każdego, kto chce w tym dniu w towarzystwie innych rowerzystów przepedałować przez miasto. Jedyną przyjętą formą „zaproszenia” na Masę – taką samą dla wszystkich jej potencjalnych uczestników - są plakaty i informacja rozsyłana do mediów.

2. Zgadzam się ze zdaniem, że oficjalne powitanie i przedstawienie kandydata na prezydenta, który zjawia się na Masie, jest widocznym ukłonem w jego stronę i może być odbierane jako element gry wyborczej. Ale powitanie URZĘDUJĄCEGO prezydenta miasta, który przyjeżdża na Masę, jest moim zdaniem po prostu formułą grzecznościową. Jako osoba, która trzymała w ręku szczekaczkę, przywitałem prezydenta Tadeusza Wronę, jako przedstawiciela władz miasta (do których kierujemy NASZE postulaty odnośnie poprawy warunków poruszania się na rowerze po Częstochowie)

3. Prezydent Tadeusz Wrona wziął już dotychczas udział w jednej Masie (w październiku 2004r., na oficjalne zaproszenie poprzednich koordynatorów Masy)

4. Prezydent Tadeusz Wrona nie uzgadniał z nami wcześniej swojego udziału w Masie ani kwestii rozdawania wśród masowiczów biuletynu informacyjnego Urzędu Miasta. Podzielam zdanie, że Masa nie może stać się wiecem wyborczym. NA PEWNO zareagowalibyśmy stanowczo, gdyby pojawiły się na Masie ulotki wyborcze Tadeusza Wrony (lub któregokolwiek innego z kandydatów na prezydenta). Masa nie jest naszym zdaniem miejscem
odpowiednim do częstowania kiełbasą wyborczą – w jakimkolwiek wydaniu.

5. Kamizelki odblaskowe, który były rozdawane na Masie, zostały ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie (a więc organ finansowany przez Marszałka Województwa i zupełnie niezależny od Urzędu Miasta ani w żaden sposób powiązany z którymkolwiek z kandydatów do prezydenckiego fotela). Uwierzcie, że zwrócenie się z prośbą o sponsoring właśnie tam, a nie gdzie indziej – w gorącym okresie przedwyborczym – nie było przypadkową decyzją.

6. Nasze – czyli ekipy Porozumienia na rzecz Przyjaznego Miasta - stanowisko w sprawie szastania problemami rowerzystów w kampanii wyborczej wyraziliśmy jasno w tekście zamieszczonym we wrześniowym numerze „Szprychy”. Dla zainteresowanych, cytuję poniżej:

„Idą wybory. Wszystkie problemy miasta i jego mieszkańców zyskują „polityczny” charakter, a każda inicjatywa czy publiczne wystąpienie nabiera kształtu wyborczej kiełbasy. Z braku miejscowej Parady Równości, istnieje obawa, że jej lokalnym substytutem mogą okazać się konflikty wokół tzw. „problemów rowerzystów”. Apelujemy do zdrowego rozsądku mieszkańców Częstochowy o olewanie wszelkich prób upolityczniania tematu ruchu rowerowego w naszym mieście. Ostrzegamy wszystkich cwaniaków, że będziemy bezwzględnie piętnować wszelkie nieuczciwe zagrania mające na celu wmanewrowanie naszej sprawy w wyrachowaną grę o stołki. Mimo wszystko, jesteśmy dobrej myśli. Zalety rowerów docenia się zarówno w ultraliberlanej Holandii, jak i na komunistycznej Kubie. Wierzymy więc, że niezależnie od wyniku wyborów, cykliści dalej będą cieszyć się sympatią i zainteresowaniem władz miasta.”


7. Oczywiście, można (i należy!) dyskutować, czy przyjęta wobec władz miasta strategia działania jest słuszna i czy przynosi oczekiwane efekty. Jurczyk, chętnie o tym z Tobą porozmawiam. Myślę, że inni forumowicze też mają w tej kwestii coś ciekawego do powiedzenia. Z doświadczenia wiem jednak, że łatwiej i efektywniej prowadzi się takie dyskusje w realu, a nie na forum internetowym. Chcesz, to wpadnij pogadać na spotkanie Porozumienia albo zaczekaj na otwarte spotkanie, które zorganizujemy w drugiej połowie listopada, przed kolejnym zebraniem zespołu konsultacyjnego w Miejskim Zarządzie Dróg.

pozdrawiam,
Luk


Częstochowska Dżihad Rowerowa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6416 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Nie 29 Paź 06, 23:21:49     Masa Krytyczna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piszesz ...cyklisci dalej będą się cieszyć sympatią i zainteresowaniem władz miasta.
Ja nie chcę się cieszyć sympatią i zainteresowaniem ale nowymi torami /trial/,
parkingami i ścieżkami rowerowymi !
Bardzo chętnie wezmę udział w spotkaniu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6936 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Pon 30 Paź 06, 2:00:53     Re: Masa a kampania wyborcza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to jedźmy po kolei :

Nie przeszkadza mi, że na Masę przyjeżdża Tadeusz Wrona - pod warunkiem, że przyjeżdża jako osoba prywatna, a nie prezydent miasta (bez wyraźnego powodu - bajki o ścieżkach słyszeliśmy już wcześniej - jest masa gadania, z którego nie wynika kompletnie nic - żadnych wymiernych efektów) - dziwnym trafem przypomina sobie o masie na dwa tygodnie przed wyborami - dziwne, że jakoś wcześniej go nie widywaliśmy, poza pierwszymi dwiema masami w historii.

Nie przypieprzałbym się, gdyby przyjeżdżał regularnie - spoko, wtedy możnaby powiedzieć - zawsze przyjeżdża, był i tym razem.

Wy dalej wierzycie w bajki ? Powodzenia.

Łukasz napisał:
Powitanie URZĘDUJĄCEGO prezydenta miasta, który przyjeżdża na Masę, jest moim zdaniem po prostu formułą grzecznościową.


A mi się wydaje zwykłym lizusostwem, ale to moje prywatne odczucia.
Skoro piszesz, że każdy ma prawo przyjechać, (bo tak jest) to nie widzę sensu przywitania go z osobna - następnym razem ja przyjadę, to też mnie przywitasz z osobna ?

Przyjechał ? Spoko, nie przeszkadza mi to - ale skoro przyjechał jako osoba prywatna, to nie widzę sensu robienia z tego cyrku.

Wszyscy wiemy czemu przyjechał, i gadaj co chcesz, nikt w to nie uwierzy.

Jakby nie było - zatańczyliście jak Wam zagrano - w końcu o to chodziło.


Łukasz napisał:

Prezydent Tadeusz Wrona nie uzgadniał z nami wcześniej swojego udziału w Masie ani kwestii rozdawania wśród masowiczów biuletynu informacyjnego Urzędu Miasta.


To po cholerę ten cały cyrk ?
Skoro nie uzgadniał, to przyjechał prywatnie - robicie podział na równych i równiejszych ?

Sorry, ale ni ch***. Nie będziecie dzielić.


Łukasz napisał:
Podzielam zdanie, że Masa nie może stać się wiecem wyborczym. NA PEWNO zareagowalibyśmy stanowczo, gdyby pojawiły się na Masie ulotki wyborcze Tadeusza Wrony (lub któregokolwiek innego z kandydatów na prezydenta). Masa nie jest naszym zdaniem miejscem
odpowiednim do częstowania kiełbasą wyborczą – w jakimkolwiek wydaniu..


Jak to się ma do tego co wyżej, pozostawię bez komentarza.


Łukasz napisał:

Idą wybory. Wszystkie problemy miasta i jego mieszkańców zyskują „polityczny” charakter, a każda inicjatywa czy publiczne wystąpienie nabiera kształtu wyborczej kiełbasy. Z braku miejscowej Parady Równości, istnieje obawa, że jej lokalnym substytutem mogą okazać się konflikty wokół tzw. „problemów rowerzystów”. Apelujemy do zdrowego rozsądku mieszkańców Częstochowy o olewanie wszelkich prób upolityczniania tematu ruchu rowerowego w naszym mieście. Ostrzegamy wszystkich cwaniaków, że będziemy bezwzględnie piętnować wszelkie nieuczciwe zagrania mające na celu wmanewrowanie naszej sprawy w wyrachowaną grę o stołki. Mimo wszystko, jesteśmy dobrej myśli. Zalety rowerów docenia się zarówno w ultraliberlanej Holandii, jak i na komunistycznej Kubie. Wierzymy więc, że niezależnie od wyniku wyborów, cykliści dalej będą cieszyć się sympatią i zainteresowaniem władz miasta. [/i]


Nie docenia się zaś w Częstochowie, nazywając nas "oszołomami z forum" - jeżeli ktoś chce gadać wyłącznie z Wami dwoma, a całą resztę ma w dupie - dalszy komentarz jest zbędny - mówiłem Wam o tym jakiś czas temu - licząc, że coś się zmieni - nie zmieniło się.
Akceptując taki stan rzeczy zgodziliście się na podział na równych i równiejszych.

Tak to skomentuję - Wy wiecie i ja wiem - i jakoś się to nijak ma do tego co tu pisze.

Idee były słuszne - jeszcze jakiś czas temu - jak zaczęła się polityka (po akcji pod UM) tak ch*** strzelił wszystkie ideały.

Zastanówcie się dobrze, czy chcecie robić coś dla ludzi, czy bawić się w politykę - a jeśli już, róbcie to oficjalnie.


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6679 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pon 30 Paź 06, 12:28:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to i ja pozwole sobie zabrac sprawę w toczącym się sporze Smile , po pierwsze Harry w wiekszości się z toba zgadzam ale mam takie małe spostrzeżenie a w zasadzie prośbę - ochłoń trochę - z uporem maniaka, przy kazdej mozliwości wytykasz , że jakiś pseudourzędnik nie chciał z toba rozmaiać, musisz zrozumieć , że większość pseudourzędników nie dorosła jeszcze do swojej roli i ciagle wydaje im się, że to oni są panami a wszyscy inni powinni sie ich łaskawie słuchać bo to oni mają racje i monopol na prawdę (najlepszm przykładem jest przydupas pana prezydentunia i wielki piewca jego wielkości i wspaniałości pan super rzecznik Leśnikowski), co do prezydenta chce niech przyjeżdża chociaz mu to na zdrowie wyjdzie bo blady chłopina trochę, a i ruszy trochę drobny handel, bo to i dres trzeba kupić i nowe adidaski bo w garniturku to na rower nie za bardzo, fakt faktem, że może nie potrzebnie go organizatorzy przywitali, chociaż z drugiej strony jest niby przedstawicielem władz i z czystej grzeczności wypadało by go przywitać, wszyscy normalnie myślący ludzie doskonale wiedzą, że przyjechał sie polansować przed wyborami i tylko w moich oczas sobie tym zaszkodził a nie pomógł, bo ludzie nie lubią sztyczności i udawania ,a pan jeszcze prezydent chyba zdaje sobie sprawę , że chociaż by jeszcze zatańczył i zaspiewał to i tak nie zmieni swojego wizerunku, na który pracował ostatnią swoja kadencję, mnie się również nie podoba wykorzystywanie masy do akcji politycznych, ale nie obrazam się na organizatorów bo to przeciez nie ich wina, że akurat zachciało się komuś tam przyjechać, i że akurat z nimi chce ktoś tam rozmawiać, sama masa (poza zgrzytem spowodowanym nadgorliwością jeszczeprezydenta) uważam,że wypadła bardzo pozytywnie, i coś w tej sprawie sie ruszyło i zaczyna miec jakieś efekty, konkretna trasa, zabezpieczenie przejazdu (jeśli się samemu nie potrafi jak to pokazały poprzednie masy - dobrze, że skorzystano z pomocy policji ),a i ilość uczestników zadawalająca idąc w tym kierunku masa bedzie sią rozwijała i rosła w siłę co napawa optymizmem bo jeszcze niedawno wydawał mi sie , że powoli dobiega kres mas częstochowskich;
podsumowując ten mój długi bełkot trzy rzeczy:
harry - wyluzuj trochę i zrozum nieprofesjonalizm niektórych urzędników
polityka z daleka od masy
organizatorzy duży plus, że coś się w końcu ruszyło


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6936 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Pon 30 Paź 06, 15:24:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak nieśmiało przypomnę, że na dwóch masach, które pomagałem obstawiać z oficjalnych organizatorów to był tylko Piotrek z Marcinem, reszta robiła to "w czynie społecznym", więc coś wiem nt organizacji masy.

Poza tym, ja nie mówię tylko o Masie - także o całej reszcie - mówiłem im jakie są nastroje, mówiłem, że specjalnie ludziom się nie podoba fakt, że MZD i UM chce gadać praktycznie tylko z nimi dwoma i jakie to budzi skojarzenia - obiecywali, że coś z tym zrobią - póki co dalej się słyszy, że "jakby rowerzyści mieli sprawę to by ONI przyszli, a z tymi od pana H. (tu moje nazwisko) i innymi oszołomami z forum to nie będą gadać" - wypowiedź jednego z urzędników.

Komentarz jest chyba zbędny.

Masa owszem - spoko, ja jechałem na tyle, od polityki trzymając się z daleka.

Urzędnicy mogą być nieprofesjonalni, od organizatorów masy profesjonalizmu wymagam - podjęli się, więc niech organizują Masę, a nie kampanię wyborczą.

Pochwalę natomiast Policję - zrobili dobrą robotę, bez zbędnego gadania.
Kamizelki to ciekawy pomysł, powinno się takie rozdawać w szkołach, zwłaszcza na wsiach, gdzie po zmoku rzadko która latarnia świeci, a na rowerach ludzie jeżdżą bez świateł.


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6936 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Pon 30 Paź 06, 17:10:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak się kojarzą - różnie, ale coraz więcej ludzi widzę w kamizelkach - szkoda, że tylko w mieście, bo właśnie poza miastem by się bardziej przydały - na obszarach słabo oświetlonych.

Opaski też - sądzę, że takie zachowania wpływające na bezpieczeństwo trzeba wpajać od przedszkola, bo nastolatkom już trudniej - oni zawsze wiedzą lepiej.

Efekty widać w statystykach.


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6936 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Czw 02 Lis 06, 11:48:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co jest ? Cenzura ? Czemu posty znikają ? Niewygodne dla kogoś ?

Moderowany przez szczepana:
jak canzura Exclamation Question weź się trochę uspokój, tematy zostały podzielone, wystarczy przeczytać pierwszy post w temacie Exclamation



SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6918 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 02 Lis 06, 18:34:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to ja też udzielę się w tej dyskusji.

Osobiście denerwuje mnie robienie z masy jakichś akcji politycznych i wolałbym aby to się więcej nie powtórzyło. O tym iż zagości na masie Pan Tadeusz wiedziałem z Yawaną na 100% jakieś 2 godziny przed imprezą. A jak to Harry mawia „skoro ja wiem to od dziś to znaczy że ktoś wie to od wczoraj”. Ten cytat bardzo tu pasuje i eliminuje przypadek. Idąc dalej rzeczywiście tworzy się bardzo nerwowa atmosfera na froncie Urząd> rowerzyści i jedyną furtką za pomocą której można się porozumieć staje się Porozumienie na rzecz przyjaznego miasta. Częste wylegitymowania poniektórych osób zamieszanych w pikietę, wypytywania o niektóre osoby mogą tylko to potwierdzać. To daje porozumieniu „wyłączność” w ingerowaniu w rzycie rowerzystów. Może rzeczywiście posty Harrego mogą się wydawać dziwne i niezrozumiałe oraz pisane pod wpływem emocji ale po prostu napisał to co myślał i jak jest naprawdę a w zamian zamiast otrzymać wsparcie duchowe może nawet podjęcie dyskusji na ten temat został opieprzony. To by było na tyle mam nadzieje że nikogo nie uraziłem tym postem .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6936 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Czw 02 Lis 06, 22:59:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to i ja się udzielę - w świetle wydarzeń ostatnich miesięcy to nie wierzę już w przypadek.

W miejscu planowanego spotkania w parku pojawia się policja z psem, na kilka minut przed czasem - przypadkiem.

Spotkania zmieniają nagle terminy, albo zwołuje się je w ostatniej chwili, z dnia na dzień - przypadkiem.

Ktoś próbuje mnie sprowokować na gg - też przypadkiem.

Jak przypadkiem dostanę po ryju na ulicy to śmiem twierdzić, że to też nie będzie przypadek.

Za dużo tych przypadków.

Niestety, różne ciekawe rzeczy się dzieją, o czym ludzie nie mają pojęcia - bo oficjalnie jest wszystko fajnie i cacy.

Mało kto zauważył, że od akcji pod UM nasze działania stały się elementem polityki - czy tego chcieliśmy czy nie - wplątano nas w to siłą.

Czego boi się Prezydent i UM, że pytają o mnie dziwni ludzie ?

Widać komuś bardzo to przeszkadza - ciekawe czemu ?

Niestety prawda jest taka, że po tej akcji skończyły się konkrety, skończyły się otwarte spotkania - zaczęła się polityka.

Coniektórym powinna się zapalić lampka ostrzegawcza już w momencie, gdy pisałem o tym, co w sekretariacie usłyszałem od prezydenta w dniu akcji pod UM. Dalsze wydarzenia zdają się to potwierdzać.

ku***, czy nawet tutaj musi być kolesiostwo i układy ?
Czy nie ma jednej dziedziny, do której nie wpieprzaliby się politycy ?

Odpowiedzcie sobie sami.

Teraz już wiecie - a co z tą wiedzą zrobicie - Wasza sprawa.


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6416 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sob 04 Lis 06, 19:08:11     ??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przeczytałem wszystko ale o soo choozii o sooo chozziiii !?!?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Łukasz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (97%)
Postów: 27
Wiek: 36

Częstochowa - Zawodzie

Post Wto 07 Lis 06, 17:06:06     Odp. wszystko razem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1. Harry, jeżeli ktoś tu uprawia politykę, to robisz to właśnie Ty. Mieszasz, próbujesz wszystkich ze sobą skłócić, kreujesz jakieś sensacyjne historie. Pozujesz na kombatanta, jesteś po prostu śmieszny…

2. Jurczyk, odnośnie Twoich wcześniejszych postów: masz 100% racji. I wszystko fajnie, ale ignorujesz pewne obiektywne uwarunkowania, np. to, że żyjemy w mieście o totalnie pokręconej strukturze własności gruntów (inaczej niż np. w Gdańsku), że urzędniczy beton ciężko przyjmuje wszelkie nowatorskie rozwiązania, a politycy wcale nie kwapią się do podejmowania niepopularnych politycznie decyzji w imię interesów grupy, która ma w mieście niespełna 1% udziału w ruchu drogowym. Tam, gdzie się coś buduje, potrzebne są pieniądze – same pobożne życzenia nie wystarczą, żeby wyczarować w mieście porządne ścieżki. Ignorowanie przez Ciebie tych kwestii jest albo świadome i oznacza szukanie taniego poklasku, albo świadczy o Twojej naiwności.

3. W Porozumieniu, staramy się myśleć strategicznie, tzn. tak, żeby mieć zawsze na uwadze zasadniczy cel naszych działań. Dobór środków, czyli taktyka, zależy od splotu okoliczności. Jest czas na napierdalanie i czas na ściskanie rąk. Działając w sferze publicznej, zawsze ociera się o politykę, chociaż nie koniecznie trzeba się jej wysługiwać. Należy przy tym ciągle trzymać rękę na pulsie. Dopóki nie zamazuje się zasadniczy cel i sens tych działań - trzeba robić swoje, zamiast siedzieć i narzekać.


pozdrawiam,
Luk


Częstochowska Dżihad Rowerowa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6416 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Wto 07 Lis 06, 22:12:38     Odp Łukaszowi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy czytałeś mój post " z czego i za ile ścieżki rowerowe" i art. H Tomasiewicz
Rower w mieście ?
Starałem się w oparciu o dostępne materiały przedstawić ARGUMENTY w dyskusji
o realizacji ścieżek rowerowych.
Nie chodzi o interesy 1 % mieszkańców ,chodzi o to aby Częstochowa
miasto pielgrzymkowe leżące na tak atrakcyjnym terenie jak JURA umiało to
wykorzystać i na tym ZAROBIĆ !!!
Chętnie przejadę się z Tobą rowerem po istniejących ścieżkach i udowodnię że
nie ..."pokręcona struktura własności gruntów" jest przeszkodą w ich rozwoju ale...
pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6936 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Sro 08 Lis 06, 0:19:03     Re: Odp. wszystko razem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łukasz napisał:
1. Harry, jeżeli ktoś tu uprawia politykę, to robisz to właśnie Ty. Mieszasz, próbujesz wszystkich ze sobą skłócić, kreujesz jakieś sensacyjne historie. Pozujesz na kombatanta, jesteś po prostu śmieszny…


Sam to wymyśliłeś, czy ktoś Ci pomógł ?

Do pewnego momentu miałem wrażenie, że gramy w jednej drużynie - natomiast od pewnego czasu wiem, że jest inaczej. Zastanów się, po której stronie jesteś.

Powtórzę : Ty wiesz, i ja wiem - nie muszę pisać publicznie, powinieneś wiedzieć, co mam na myśli.
I niekoniecznie są to "sensacyjne historie".

Jeżeli Ci się wydaję, że pewnych rzeczy nie widziałem, to się mylisz.
Najważniejszą zauważyłem w czasie pikiety pod UM.

Powtórzę znowu : nie wiem, kto dał Wam (Tobie i Konradowi) monopol na reprezentowanie środowiska, ale nie będę na to spokojnie patrzył, i kładł lachę, jak większość - jeżeli przedstawiciele władzy sobie Was i TYLKO Was upodobali do rozmów, to weź się dobrze zastanów, jak to wygląda z boku.

Dawno o tym mówiłem, ale brak jakiejkolwiek zmiany tej sytuacji.

Łukasz napisał:

W Porozumieniu, staramy się myśleć strategicznie, tzn. tak, żeby mieć zawsze na uwadze zasadniczy cel naszych działań.


Jeżeli monopol na rozmowy z władzą, (które prowadzą do czegoś konkretnego, a nie takie, z których nic nie wynika, jak np. pośpiesznie zwołana debata po akcji pod UM) to jest "strategiczne myślenie" to gratuluję poczucia humoru.
We dwóch chcecie decydować o wszystkim ?
Czy tylko przytakiwać na to, co Wam zaproponują ?

Łukasz napisał:

Jest czas na napierdalanie i czas na ściskanie rąk.
Działając w sferze publicznej, zawsze ociera się o politykę, chociaż nie koniecznie trzeba się jej wysługiwać.


Moim zdaniem zadziałał u Was "syndrom sztokholmski".

Łukasz napisał:
Należy przy tym ciągle trzymać rękę na pulsie. Dopóki nie zamazuje się zasadniczy cel i sens tych działań - trzeba robić swoje, zamiast siedzieć i narzekać.


No więc pytam, co zrobiliście od czasu, kiedy powiedziałem Wam (we wrześniu) że NIE PODOBA mi się podejście urzędników, którzy tylko z Wami chcą rozmawiać, a resztę ludzi z forum określają mianem "oszołomów" ?

Przeczytaj sobie status Porozumienia - jest na waszej stronie.
Zastanów się, jak to się ma do tego, co wyżej, jak to się ma do upolitycznienia masy, i generalnie całej atmosfery po akcji pod UM.

Tyle.

Reszcie możesz robić wodę z mózgu, jak naiwni, to uwierzą.


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6416 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 08 Lis 06, 1:13:04     ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co to jest "syndrom sztokholmski ? Czy to jest zarażliwe ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy