wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[kask] - Kaski rowerowe Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Nie 08 Maj 05, 21:28:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

taaa... ja co nieco o tych papugach już słyszałem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 08 Maj 05, 22:39:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prawda, Siwy Exclamation ja też Very Happy do tego miałem się na nie powoływać Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pon 09 Maj 05, 0:03:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz dzięki chłopaki, bezpieczeństwo najważniejsze, więc biore z Was przykład Smile Very Happy
P.S. Utożsamiam się z papugami Laughing



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 08 Gru 05, 17:47:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pragnę odświeżyć temat ponieważ zbliżają się święta i trochę kasy wpadnie więc planuje zakup kasku. Zastanawiam się nad modelem: Magnus KH-201L posiada ktoś ten kask ?? co o nim myślicie ? podaje linka :

http://www.kellys-bicycles.com/index.php?module=display&cat=2&class=13&prod=18

a może znacie coś ciekawego w podobnym przedziale cenowym??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 08 Gru 05, 20:53:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz w takim przedziale cenowym to nie poszalejesz, kask jak kask, napewno dość dobry ale żadna rewelacja, w końco i za małą kaskę.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Czw 08 Gru 05, 21:56:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wolałbym dołożyć do Lazera Rolling Eyes i nie pożałujesz mówie Ci Exclamation



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pią 09 Gru 05, 20:26:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zobaczę ile kasy zbiorę końca stycznia (w lutym kończą się wyprzedaże) a mam do kupienia jeszcze kilka rzeczy które przydadzą się mojemu rowerowi (oświetlenie, jakiś plecak itp.)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Wto 07 Lut 06, 15:27:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na osobników jeżdzących w kaskach patrzyłem jak na kosmitów do czasu kiedy tir, a raczej jego kierowca chciał mnie z premedytacją rozjechać. Wynik: koziołek, urażona duma, Zgięta oś w spd i siniak na nodze (od kiery), który przypominał o zdarzeniu bez przesady przez 3 miechy. Krótka refleksja i spacer do sklepu po kask. Trafiła się jesienna promocja. 170 zł za kask met sfero, z dość sporą regulacją obwodu głowy, 16 otworami wentylacyjnymi, wagą 260g okazał się najlepszą ofertą. Służy mi już 3 sezony i sprawuje się wyśmienicie. Z czystym sumieniem mogę go wszystkim polecić. Do tej pory pozostaje w nienaruszonej formie pomimo, że czasem zdarzy się go upuścić po zdjęciu z głowy. Przyzwyczaiłem się do niego i w przypadku zużycia również zdecyduję się na zakup kasku tej marki i tej samej linii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 08 Lut 06, 11:13:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MonteRochee napisał:
wolałbym dołożyć do Lazera i nie pożałujesz mówie Ci


zgadza się ja również polecam kaski Lazera, sam posiadam Lazera O2 wygląda to tak:

dokładniej to ten w kolorze tytanowym
Jest to jeden z niewielu modeli, które jako tako wyglądaja na mojej głowie, jest lekki, wykonany w systemie in mold, ma super wentylację no i cena nie jest jakaś kosmiczna
Kedyś też uważałem, że kask to przesada ale od kiedy miałem bliskie i twarde spotkanie z ziemią w sokolich górach radykalnie zmieniłem swoje poglądy na ten temat, a teraz nigdzie się bez niego nie ruszam


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 08 Lut 06, 12:16:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja już dawon przekonałem się do jazdy w kasku, szkoda tylko, że narazie moje fundusze nie pozwalają mi na zaopatrzenie się w takowy :/ ale w tym roku, a dokładnie tego lata kupię na 100 %. Zresztą też miałem kilka zdarzeń, w których kask napewno zmniejszyłby obrażenie


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 08 Lut 06, 13:25:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
Zresztą też miałem kilka zdarzeń


Pamiętamy szczepan xD Ta tęcza na Twojej twarzy xD Jakbyś miał skorupkę, to napewno lepiej byś wyglądał. Kask trza mieć i tyle. Czy to przeciw kierowcom czy samemu sobie, gdy adrenalina przesłoni zdrowy rozsądek.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Nataszka Kobieta



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 285
Wiek: 52

Częstochowa - Śródmieście

Post Sro 08 Lut 06, 13:49:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój pierwszy kas to był kask z Alpinusa ale cholera była ciężka , kark mnie bolał ale też twardy był , dzięki niemu moja głowka pozostała cała po zderzeniu z ziemią kiedy to niesforny szaraczek wyskoczył mi prosto pod koła a ja jak ta sierota się wystraszyłam podziwiając otaczające mnie widoki, a że dróżka była kamienista tak więc spadłam na kamienie łepetynką,w kasku za to pozostało wgniecenie na pamiątkę. Kask podarowałam mojemu mało jeżdżącemu braciszkowi (niech się chłopaczek pomęczy) . Mój małżonek zrobił mi prezent pod choinkę i dotałam śliczny, nowy kask Autora będę go testować w tym sezonie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6928 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Sro 08 Lut 06, 16:01:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam taki oto kask:



Bardzo fajnie mi się w nim jeździ, na lato chyba sobie wymienię daszek na dłuższy (o ile takie są) Smile Ogólnie polecam - zwłaszcza za taką cenę (chyba 85 zł albo coś koło tego) Smile


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sro 08 Lut 06, 16:08:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

blabla napisał:
MonteRochee napisał:
wolałbym dołożyć do Lazera i nie pożałujesz mówie Ci


zgadza się ja również polecam kaski Lazera, sam posiadam Lazera O2...
dokładniej to ten w kolorze tytanowym
Jest to jeden z niewielu modeli, które jako tako wyglądaja na mojej głowie, jest lekki, wykonany w systemie in mold, ma super wentylację no i cena nie jest jakaś kosmiczna


Racja.

btw
Cyclone i O2 różnią się "tylko-aż"...rozmiarem głowy Laughing, ewentualnie kolorami malowaniem no i minimalnie ceną Smile

Cyclone (50-57), O2 (54-61) Cool



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 08 Lut 06, 19:09:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

piotrusb napisał:
Bardzo fajnie mi się w nim jeździ, na lato chyba sobie wymienię daszek na dłuższy (o ile takie są) Ogólnie polecam - zwłaszcza za taką cenę (chyba 85 zł albo coś koło tego)

mam ten sam model nawet takie samo malowanie ale nie miałem okazji go jeszcze testować, mam nadzieje że śniegi szybko ztopnieją Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Czw 09 Lut 06, 9:51:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MonteRochee napisał:
Cyclone i O2 różnią się "tylko-aż"...rozmiarem głowy , ewentualnie kolorami malowaniem no i minimalnie ceną


heh tak dokładnie to rozmiarami różnią się cyclone (50-57), i X3M(54-61) , a kolorem różni się O2, które jest jednokolorowe Smile
Aktualnie w kolekcji na rok 2006 nie ma już O2 jako osobnej grupy należy ona do X3M gdzie wg mnie powinna być od początku bo ten podział był trochę bezsensowny - wszystkie modele można pooglądac na stronce Lazera
Nie zmienia to faktu, że to super kaski Cool


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pią 10 Lut 06, 0:34:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

blabla napisał:
Aktualnie w kolekcji na rok 2006 nie ma już O2 jako osobnej grupy należy ona do X3M gdzie wg mnie powinna być od początku bo ten podział był trochę bezsensowny...


Kaski są super tylko mogli by dawać łaskawie jeszcze wymienne poduszeczki od wewnątrz bo już mi sie przecierają od częstego użytkowania, ale kolo z Amp bike mi powiedział, że można dokupić osobno Rolling Eyes hhmm blabla wiesz coś o tym Question Idea



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pią 10 Lut 06, 8:53:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No widzę, że mamy ten sam problem moje wkładki są już na wykończeniu, więc będe musiał się rozejrzeć, wydaje mi się ,że powinny być w sklepach które biorą towar od AMPbika bo to oni są przedstawicielami na Polskę Lazera, także chyba nie powinno być problemu z zamówieniem w np. Sprint biku w alejach czy tym sklepie na Kościuszki ale jak jest dokładnie i ile kosztuje taka przyjemność to niestety jeszcze się nie orientuje

btw....Wkurza mnie , że mamy w mieście taką firmę jak AMP i tylko możemy iść popatrzeć na towar, bo firma nie prowadzi sprzedaży detalicznej :/


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Pią 10 Lut 06, 12:04:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Faktycznie można dokupić te poduszeczki. Każdy szanujący się sklep powinien to sprowadzić. Dla nich to żaden problem-dzwonią i zamawiają na działalność gospodarczą tj. na sklep. (szkoda, że amp bike nie prowadzi sprzedaży detalicznej) Proponuję jednak jechać do tego sklepu na łąkach przy ul. Bór, do (chyba Marcina)- rozmowny gość, ma bliskodo nich i chyba kogoś tam zna, myślę że zjedzie z ceny. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pią 10 Lut 06, 15:29:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no szkoda, że detalu amp bike nie prowadzi, mogli by tam otworzyć salon rowerowy zamiast dospelu Wink
musze zajrzeć niedługo na wieluńską albo okólną oni teżmają towar od amp bike Smile



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6928 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Pią 10 Lut 06, 16:57:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A słuchajcie, można dokupić te plastikowe daszki do kasków ? I czy do każdego kasku pasują, czy trzeba do wybranego modelu zamówić ?


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pią 10 Lut 06, 21:26:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem to do naszego da sie dokupić ale raczeni daszki nie są uniwersalne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sob 11 Lut 06, 1:17:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

piotrusb napisał:
A słuchajcie, można dokupić te plastikowe daszki do kasków ? I czy do każdego kasku pasują, czy trzeba do wybranego modelu zamówić ?


Wątpie czy można dokupić do tańszych modeli kasków daszki, a już szczególnie do no name.
Wyższe modele mają części zamienne coś a'la Lazer Cannibal bodajże, widziałem taki daszek do niego w katalogu.
Trza by się zapytać dystrybutora i przedstawiciela.
Do każdego modelu masz inne kształty i długości, więc nie pasują i nie są uniwersalne daszki.



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sob 11 Lut 06, 11:21:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 09:54 11.02.2006 ----------

AUTHOR Basic to nie jest aż takie no name. Fakt że nie jest to kask bardzo firmowy ale jak go kupowałem to pytałem czy można dopić daszek i wkładki . Piotrek proponuje iść na Piotrkowską tam powinny być te daszki.

---------- 10:21 ----------

znalazłem http://www.cyklotur.com/go/_category/index.php?idc=id_15&sess_id=d1697f6f260f8dfc95f1e2c2098aba7d Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6740 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Sob 11 Lut 06, 16:19:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin i piotrusb, jak się sprawują Wam te kaski ?

Wygodne są ? Łeb się zbytnio nie poci ? Wink

Pytam, bo musze raczej jakiś kask sobie kupić, a kasy... :/ xD

pozdr Wink


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy