wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[kask] - Kaski rowerowe Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wooyek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6972 (98%)
Postów: 52
Wiek: 38

Katowice

Post Czw 31 Mar 05, 17:08:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do kaskow Authora. Sa faktycznie tanie, ale tez skuteczne. Dzieje sie tak za sprawa grubszej skorupy, no i wlasnie... Przez ta skorupe nie kupilem Authora, bo w takim kasku wygladalem jak debil, tudziez grzyb Razz mimo, ze obwod dalo sie dopasowac (fajny system regulacji!). Ogolnie jestem raczej chudy (szczuply Rolling Eyes) i niski (170cm), wiec to nic nadzwyczajnego - jak ktos jest wymiarowy, a najlepiej, jak ma wielki leb, to polecam Authora Smile Stowa zainwestowana w zdrowie/zycie to nie stracona stowa Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7042 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Czw 31 Mar 05, 17:12:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no właśnie... ja mam takie pytanko... bo po założeniu swojego kasku, nie sięga on czubków uszów tylko jest ładny 1 cm (moze 2) nad nimi... to dobrze ?


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7081 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Czw 31 Mar 05, 17:17:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siwy napisał:
po założeniu swojego kasku, nie sięga on czubków uszów tylko jest ładny 1 cm (moze 2) nad nimi... to dobrze ?

Tak powinno być...zresztą jak nie ma mozliwosci ustwaić i masz taką głowę to musi być Wink



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Wooyek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6972 (98%)
Postów: 52
Wiek: 38

Katowice

Post Czw 31 Mar 05, 17:23:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tez tak czesto mialem (wszystkie Uvexy, czy Mety, juz nie pamietam), z tym ze ta odleglosc byla wieksza (jeszcze wiekszy grzyb, niz w Authorach Twisted Evil )...

Generalnie kask nie musi (nie powinien?) dotykac uszu, 1cm odleglosci jest raczej optymalny, 2 moze tez... to juz musisz sam sprawdzic.

Jak? Kask musi byc stabilny. Zeby to wybadac, zaloz go, dopasuj obwod i bez zapiania paska pod brode zacznij wywijac glowa jak poj*** Twisted Evil (skacz, krec sie, czuj sie jak na MetalManii Twisted Evil ) Dobrze pasujacy kask nie ma prawa spasc, ani nawet sie zbytnio poruszac (jakies minimalne odchyly przy ostrych manewrach mozesz dopuscic, chyba, ze uznasz, ze moga Ci przeszkadzac w czasie jazdy). Mozesz tez ew. pare razy kontrolnie sie rozpedzic i walnac glowa w sciane Twisted Evil ale sprzedawca w sklepie moze dziwnie patrzec Rolling Eyes

Generalnie wybor kasku to cholernie indywidualna sprawa, gorzej niz z siodelkiem Confused Mozna spedzic godziny na szukaniu opinii w necie, na grupach dyskusyjnych i czytajac recenzje, a po odwiedzeniu sklepu w celu zakupu tego jedynego, najlepszego, wybranego, moze sie okazac ze za cholere nie pasuje do Twojej glowy Confused I IMHO nie poradza tu nawet najlepsze sposoby regulacji...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7042 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Czw 31 Mar 05, 17:25:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MonteRochee napisał:
zresztą jak nie ma mozliwosci ustawić


no regulacji góra-dół to nie ma...

Wooyek lubię twoje wypowiedzi... trochę dłuższe, ale zawsze na temat i można się dużo dowiedzieć... THX Smile


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7018 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 31 Mar 05, 18:11:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I do tego zawsze można się trochę pośmiać:

Wooyek napisał:
Mozesz tez ew. pare razy kontrolnie sie rozpedzic i walnac glowa w sciane ale sprzedawca w sklepie moze dziwnie patrzec



Ciekawe, jaka by była Jego reakcja Question Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7082 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Czw 31 Mar 05, 20:31:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tego obijania po scianach to nie wypróbowywałem ale no jest to mysl ,,, klient ma zawsze rację nawet jesli racji nie ma... ale mety dobrze dopasowane to coś lepszego niz zwykly kask po prostu to jest jednosc z kwadratowa czy tudziez kulista łepetyną, i doskonale spelniaja swoja funcke nawet jesli gryzie w tym miejscu pod kaskiem gdzie akurat nie ma otworu hmm taka złośliwośc rzeczy martwych ale mozna temu tez zaradzic - umyć glowe dzień wcześniej RazzRazzRazzP


pzdrwm. i kaski włóż ...Smile


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7018 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 31 Mar 05, 21:56:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wizar napisał:
złośliwośc rzeczy martwych


a rzeczy martwe lubią być wredne, choć nie zawsze, ale wydaje mi się że jak się pochodzi i poszuka to napewno coś się odpowiedniego znajdzie. W końcu Częstochowa to duża wieś i jest kilka sklepów rowerowych Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 01 Kwi 05, 7:07:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak dokładnie taki jak na tym zdjęciu, cena też uważam że przystępna (90 zł). Na razie wystarczy taki, chociaż marzy mi się lepszy.
Między znaczniki wstawiam ścieżkę z dysku, czy adres http gdzie ew. umieszczam zdjęcie? Po ścieżce nie bardzo wchodziło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7042 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Pią 01 Kwi 05, 7:15:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niestety, musi to być adres z http... jeżeli nie masz miejsca na jakimś serwerze to wyslij mi fotkę na meila a ja zajmę się już resztą Wink


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).


Ostatnio zmieniony przez Siwy dnia Pią 01 Kwi 05, 7:24:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 01 Kwi 05, 7:22:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OK jak będę miał cos ciekawego to się zgłoszę Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7018 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 01 Kwi 05, 11:53:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na Siwego można liczyć Very Happy Zawsze pomoże w tych sprawach Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7042 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Pią 01 Kwi 05, 16:03:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a dziękuje, dziękuję... staram się jak mogę... uczynny ze mnie biker Wink

apropo... kask zakładacie prosto na głowę, czy np. tak jak Wizar, najpierw bandamka a później kask ? Cool


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Wooyek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6972 (98%)
Postów: 52
Wiek: 38

Katowice

Post Pią 01 Kwi 05, 16:06:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zalezy jaka pogoda. Jak pizdzi, a temperatura <5 stopni, to wtedy na bandamke, fajne sa tez specjalne czapeczki pod kask - kosztuja <20zl, a ponoc super grzeja, no i bezproblemowo sie zaklada Smile R&P cos takiego ma w ofercie.

A jak lato i ladna pogoda, to oczywiscie prosto na glowe, bo juz i bez bandamki goraco Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7018 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 01 Kwi 05, 17:40:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do zimna, to w marcowym Magazynie Rowerowym jest kask Lazer'a do którego można dokupic zaślepkę na przednie otwory, aby nie wiało Very Happy
Niestety dość drogi jest ten kask Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7082 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Pią 01 Kwi 05, 19:51:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ejj latem tez jexdxe bez bandamki ale nie powiem bo zdarza sie jexdxic w poniewaz jak sie z oczila leje to nie kapie po nosie jak sie ma bandamke w kazdym badx razie nie polecam jexdxenia z gola glowa w upale


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7018 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 01 Kwi 05, 21:33:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale samą gołą Question czy gołą pod kaskiem Question bo jeśli chodzi o samą goła to zawsze tak jeżdże Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7042 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sob 02 Kwi 05, 10:57:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i tak i tak... zawsze lepiej mieć coś na głowie... Cool szczególnie w bardzo upalne dni...


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7018 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 02 Kwi 05, 11:01:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja zawsze jeździłem w gołą głowę (no chyba, że to była zima Very Happy), a jako chłodzenia używałem powietrza - pędu powietrza Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7042 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sob 02 Kwi 05, 11:03:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i dlatego Ci się mózg przegrzał... Very Happy żartuję... Mr. Green

ja tam mam naturalną ochrone w postaci szopy włosów która dodatkowo podwaja ciepło wydzielane przez słoneczko... Very Happy


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7018 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 02 Kwi 05, 11:06:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tam nie preeferuję takiej ilości włosów Very Happy Nie miałbym do nich cierpliwości Very Happy Wolę krótkie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7042 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sob 02 Kwi 05, 11:09:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja już zaczynam powoli ją tracić, szczególnie jak jeżdżę w kasku.... ale pojeździmy - zobaczymy Cool


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7018 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 02 Kwi 05, 11:34:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siwy napisał:
ja już zaczynam powoli ją tracić


Jak to Question Włosy Ci wypadają od kasku Question Chyba nie Question co Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7042 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sob 02 Kwi 05, 11:40:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie nie... ale gniotą się... po zdjęciu kasku wyglądam jak... Neutral i wogóle... ale sciąć ich raczej nie zetnę także...


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7081 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Nie 03 Kwi 05, 13:47:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siwy napisał:
...ale sciąć ich raczej nie zetnę także...


czemu nie chcesz ściąć Question



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy