wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
PIKIETA POD UM !
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy decydujesz się przyjechać ?
TAK
100%
 100%  [ 6 ]
NIE
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 6

Autor Wiadomość
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Pon 28 Sie 06, 15:51:09     PIKIETA POD UM ! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najpierw przeczytaj posta, potem weź udział w głosowaniu !

TEN wątek wszyscy już chyba znają.

Czwartek pasuje najbardziej, bo w piątek - sobotę coś napiszą, a weekendowe wydania czyta najwięcej ludzi - będzie o nas głośno.

Godzina wstępnie 10, dziś na Altance w parku robimy spotkanie o 18 kto chętny, jak będzie trzeba jutro się zrobi drugie.

Teraz moja wizja "akcji" - nie może być zbyt agresywnie, bo będzie prasa - nie chcemy sobie przecież walnąć samobója.

W związku z wypowiedzią Leśnikowskiego TU 10 sierpnia napisałem list otwarty o takiej treści :

Harry napisał:
Szanowny Panie Rzeczniku

W związku z Pańską wypowiedzią dla "Życia Częstochowy" przedstawioną
także w formie elektronicznej w tym

www.czestochowiak.pl/aktualnosci/?news=1920
artykule, którą to wypowiedź osobiście uważam za skandaliczną,
proszę w imieniu własnym, oraz użytkowników Forum
Częstochowskiego, o komentarz do tejże wypowiedzi na forum.

Podaję link do wątku :
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=46489970&a=46659374&wv.x=1
Sporo osób z ciekawością czeka na Pańską reakcję w tej
sprawie, liczę, że powaga stanowiska jakie Pan zajmuje zmotywuje Pana
do wypowiedzi w rzeczonym wątku.

Ten E-mail ma charakter listu otwartego - tym samym zastrzegam, iż jego treść
może zostać opublikowana na Forum Częstochowskim w wyżej wymienionym
wątku.

Z wyrazami szacunku : HARRY ([email protected])


Do chwili obecnej pozostał bez odpowiedzi, w związku z tym trzeba się po odpowiedź pofatygować osobiście.

Opcji jest kilka :

1) Wariant mocno optymistyczny

Jedziemy pod UM, ustawiamy się tak, żeby było nas widać (można tak, żeby nas widzieli z okna, ale trzeba wiedzieć gdzie to jest) i idziemy zawołać rzecznika, ewentualnie Wronę (najprawdopodobniej pójdę osobiście) żeby zszedł do nas porozmawiać - jeśli zejdzie (wariant mocno optymistyczny, ale może obecność prasy go zmotywuje) pytamy, czy to, co rzecznik powiedział jako rzecznik prasowy jest oficjalnym stanowiskiem UM - jeżeli powie, że tak, wręczamy petycję z podpisami popierającymi utworzenie ścieżki w Alejach - i pytamy, jak to jest, że ludzie nie chcą, skoro mamy tyle podpisów.

Jeżeli powie, że nie jest to stanowisko oficjalne, pytamy, dlaczego rzecznik jako rzecznik, a nie osoba prywatna wypowiada się w tak skandaliczny sposób - czekamy na odpowiedź, możemy skomentować, potem się rozjeżdżamy.

2) Wariant realny

Nikt do nas nie schodzi (bądź schodzi ktoś mało znaczący, np portier) - leją na nas - wtedy widać, jak władza traktuje obywateli - najpierw skandaliczne wypowiedzi, potem brak komentarza - itd.

3) Wariant prawdopodobny

To samo co w wersji 2, tylko, że UM wzywa Policję, aby rozpędzić naszą demonstrację - w związku z tym, że nie jest ona w żaden sposób w Policję wymierzona, rzucamy przez megafon hasło, że UM zamiast z nami rozmawiać przysyła na nas Policję - nikt z nas nie przyjechał robić zadymy, dlatego na wezwanie Policji spokojnie się rozjeżdżamy.

W naszym szeroko pojętym interesie leży, żeby nikt nie zrobił zadymy, bo w ten sposób sobie z deka zaszkodzimy - zwłaszcza tym młodszym nieletnim (jeżeli tacy przyjadą) należy zapowiedzieć, że jak odwiną jakiś numer, który nam zaszkodzi, nakopie się im do dupy - pamiętajcie, że będą media, więc bez chamskich numerów, haseł, transparentów itp.

Demonstracja jako taka jest nie w pełni legalna - Policja nie będzie powiadomiona, dlatego trzeba się liczyć z możliwością wylegitymowania.

Z drugiej strony, w Konstytucji RP mamy prawo do pokojowych zgromadzeń - jest jedno "ale" - jest to konstytucja III RP, a mamy IV-tą... Wink

Konstytucja RP napisał:
Art. 57. ust 1
Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa.


Interesujący jest także :

Konstytucja RP napisał:
Art. 54. ust 1
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.


oraz

Konstytucja RP napisał:
Art. 42. ust 1
Odpowiedzialności karnej podlega ten tylko, kto dopuścił się czynu zabronionego pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia. Zasada ta nie stoi na przeszkodzie ukaraniu za czyn, który w czasie jego popełnienia stanowił przestępstwo w myśl prawa międzynarodowego.


Powyższe fragmenty pochodzą z Konstytucji Rzeczypospolitej, zaczerpnięte z TEJ strony - czyli u źródła.

W związku z tym moja logika jest następująca :

- mamy prawo zorganizować takie coś i niekoniecznie musimy powiadamiać o tym Policję

- jeżeli nikt nie popełni żadnego przestępstwa / wykroczenia w trakcie trwania tej demonstracji nikt nie może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej

- jeżeli demonstracja będzie przebiegać spokojnie i pokojowo (żadnych wulgarnych haseł itp.) to nic nie mogą nam zrobić.

- każdy odpowiada za siebie, za nieletnich odpowiadają rodzice - w związku z tym, że formalnie nie ma oficjalnego organizatora (nikt nie podpisuje się imieniem i nazwiskiem, a jedynie działamy jako grupa)

Kto się na prawie lepiej zna, niech pisze, czy dobrze rozumuję.

Ważna sprawa : ŻADNYCH PRZEPYCHANEK Z POLICJĄ ! To byłoby samobójstwem.

Jeżeli przyjedzie policja mogę porozmawiać z dowódca (o ile będzie to ktoś normalny, jak trafimy na kogoś, kto ma regulamin zamiast mózgu, to nie ma sensu)

Chyba wszystko co mam w tej sprawie - jeżeli sobie coś przypomnę, od razu będę dopisywał.

Deklarujcie się kto przyjedzie, tylko jeśli ktoś już powie "Tak" to niech przyjedzie, jak ktoś jest niezdecydowany, niech nie głosuje, bądź odpowie "Nie" - lepiej, jak powie, że go nie będzie, a przyjedzie, niż powie, że przyjedzie, a nie zjawi się na miejscu.

Jeżeli będzie nas mało, to sądzę, że nie ma sensu tego organizować już teraz - ale zwlekać z tym też nie można w nieskończoność.

Były sugestie, żeby zrobić to jeszcze w sierpniu, bo zaczyna się szkoła, dlatego najprawdopodobniej czwartek, godz 10. ale to jest jeszcze do ustalenia.

Była jeszcze opcja blokady drzwi - ale za taki numer możemy mieć już problemy z Policją, a tego chciałbym uniknąć - po co mamy się jeszcze narażać na nieprzyjemności ?

Pamiętajcie, Pikieta jest POKOJOWA ! Jeżeli ktoś jedzie z myślą o robieniu zadymy, niech lepiej zostanie w domu.

Pytanie postawowe, co chcemy osiągnąć ?

Chcemy dowiedzieć się, dlaczego stanowisko UM (zgodnie z hasłem, które głosi, że Częstochowa jest miastem przyjaznym dla rowerzystów) jest inne, gdy przedstawiciele władz przyjeżdżają na Masy Krytyczne, a inne w rzeczywistości.

Piszcie swoje sugestie. Pozdrawiam.

HARRY


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
t3d1 (usunięty)







Post Pon 28 Sie 06, 22:00:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Konkretna data i godzina Question Czawrtek ale ktory Question Jesli bedzie pogoda owszem zjawie sie Twisted Evil

Ps. Pamietajcie jesli policja bedzie chciala Was wylegitymowac macie PRAWO spytac co jest powodem wylegitymowania i spisania numerow legitymacji/odznaki nie wiem dokladnie Smile Spokojnie bez nerwow. To tak odemnie.
Powrót do góry
Reklama
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Wto 29 Sie 06, 0:02:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czwartek, 31 Sierpnia, godz. 10 rano Wink


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
orelek1990 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6422 (91%)
Postów: 3
Wiek: 33

Czę100chowa - sTrAdOm

Post Wto 29 Sie 06, 9:44:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja oczywiście jak najbardziej pojade na to... niewyobrażam sobie zycia bez roweru!, ścieżka w alejach to git pomysł! pozdrawiam


Brak podpisu to najlepszy podpis Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Wto 29 Sie 06, 9:45:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W przygotowaniu jest Transparent jeżeli ktoś ma pomysł na jakieś hasło to proszę zamieszczać. Tylko pamiętajcie żeby były cenzuralne na transparencie nie będzie żadnych gwiazdek Cool

I jeszcze jedno czy ma ktoś w domu nie potrzebne koło najlepiej rozwalone albo uszkodzony kask ?? chodzi oto żeby go dać Panu Ireneuszowi np. kask żeby taka tęga głowa nie potłukła sie jak będzie jeździć po częstochowskich ścieżkach w celu rekreacyjnym Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Wto 29 Sie 06, 12:15:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 12:14 29.08.2006 ----------

Słuchajcie, są pytania do mnie, czy spotykamy się od razu pod UM, czy też np na Placu Biegańskiego i przejedziemy pod UM ?

Osobiście obstawiam zebranie się na Placu, a pod UM przejedziemy jak już wszyscy będą.

W związku z tym proponuję spotkanie na Bieganie o 9:40, o 9:55 wyjeżdżamy z Placu tak, aby punkt 10 być pod UM.

Acha, marcin, Konrad i Łukasz : treść listu otwartego do Prezydenta Wrony wysłałem Wam wczoraj mailem, przeczytajcie i ewentualne sugestie do mnie na maila, ja się zajmę ostateczną kosmetyką i wydrukiem, wyłapałem kilka błędów składniowych, musze je poprawić, nie są wielkie, ale jak je poprawię będzie ładniej to wyglądało.

P.S. Post był edytowany, bo wysłał się 2 razy


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Wto 29 Sie 06, 16:10:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja proponuje o 9:40 na bieganie poczym przejazd pod UM jak ktoś sie spóźni to wie gdzie nas szukać Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6877 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Wto 29 Sie 06, 19:53:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja proponowałbym pod dawną BILĄ (TERAZ ELEA), ponieważ z biegana kiepska droga , pod urząd - jeżeli jechać ulicą , a z BILII 2 zakręty i jesteśmy pod urzędem , możnaby wtedy jechać całą szerokością ulicy -jak na masie , i nie byłoby żadnych większych problemów , a kto nie czasowy niech zasuwa pod urząd i po sprawie.... Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Sro 30 Sie 06, 9:51:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pomysł z Billą nawet niezły - to teraz krótka decyzja i deklarować się komu bardziej pasuje - mnie obojętne - i tu i tu mam blisko.

W związku z tym, że pogoda jest jaka jest, oświadczam, że akcja odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne, no chyba, że będzie trzęsienie ziemi.

Żeby zwiększyć frekwencję można by podać jeszcze informację na forum gw, ja ją ładnie zredaguję, tylko wyraźcie swoje opinie czy to dobry pomysł - z jednej strony możemy mieć więcej uczestników - z drugiej odkrywamy karty.

Czekam na Wasze opinie do 14 (wtedy urzędnicy w UM kończą pracę) i wtedy wrzucam posta na forum GW.

Nawet jak go Leśnikowski przeczyta, to już będzie miał mało czasu, żeby coś z tym zrobić.


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6929 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Sro 30 Sie 06, 10:28:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie jest obojętne, gdzie się spotkamy, chociaż bliżej mam do Elei, niż na Biegana ^_^ Ale decyzja należy do Was Wink

PS: Po jakim czasie mogą mnie wypuścić z komisariatu ? xD Laughing


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Sro 30 Sie 06, 15:35:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 10:40 30.08.2006 ----------

piotrusb napisał:
Po jakim czasie mogą mnie wypuścić z komisariatu ? xD Laughing


Ciebie będą musieli odebrać rodzice, bo jesteś niepełnoletni Razz

A co do tematu :

przeczytajcie TO - o to też zapytam prezydenta bądź rzecznika.

---------- 14:40 ----------

Scenariusz ostateczny (chociaż cholera wie, czy do rana się coś nie zmieni) jest taki :

1) Zbiórka na Placu Biegańskiego o 9:40

2) Ok. 9:55 wyjeżdżamy pod UM - skręcamy w Nowowiejskiego, potem w Waszyngtona, pojedziemy jak na Masie, kolumną - chociaż nie wiadomo, ilu nas będzie - zadeklarowało się jak na razie 5 osób.

3) O 10 musimy być pod UM

4) Ja i ewentualnie ktoś ze mną wchodzi do środka celem zawołania Prezydenta Wrony lub ewentualnie gdy go nie będzie, któregoś z vice prezydentów, lub bezpośrednio Leśnikowskiego

5) Wręczamy Prezydentowi List Otwarty, wraz z podpisami uczestników (będą zbierane na miejscu)

6) Prosimy o komentarz

7) Spokojnie się rozjeżdżamy.

Demostracja jest maksymalnie pokojowa, jak ktoś odwinie numer, który nam zaszkodzi, np. jakieś chamskie okrzyki bądź przepychanki w razie przyjazdu Policji, to osobiście nakopę do dupy. Jedziemy w sprawie dyplomatycznej, a nie na bijatykę - jak ktoś ma zamiar jechać z myślą o zadymie, to niech lepiej zostanie w domu.

Przypominam, że będą niezależne media, więc apeluję o spokój i zdrowy rozsądek.

---------- 15:35 ----------

Ryzyk - Fizyk Panie i Panowie - czytajcie TO.

Nagłaśniamy w pewnym stopniu akcję, co prawda w ostatniej chwili, UM raczej już nie zdąży wiele zrobić, żeby się z tego wywinąć - coś za coś : ryzyko niepowodzenia akcji (które nawet i bez tego jest spore) a większe zainteresowanie sprawą.

Jutro się okaże, co z tego wyniknie.


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
orelek1990 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6422 (91%)
Postów: 3
Wiek: 33

Czę100chowa - sTrAdOm

Post Czw 31 Sie 06, 14:58:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no super wypadłes Harry Smile nie wiecie w jakich gazetach to bedzie?


Brak podpisu to najlepszy podpis Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Harry Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 129
Wiek: 41

Częstochowa

Post Pią 01 Wrz 06, 0:02:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystkie opinie i komentarze są w TYM wątku, tam się teraz wypowiadajcie - ten wątek można zamknąć.


SI VIS PACEM, PARA BELLUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy