wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Problemy, rozwiązania Częstochowskiej Masy Krytycznej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6910 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 27 Lip 06, 9:07:33     Problemy, rozwiązania Częstochowskiej Masy Krytycznej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj ustaliliśmy że na masie będzie przeprowadzone referendum dotyczące tego czy masa ma być eskortowana przez policje czy nie. Powiem tylko że od tego głosowania zależy oblicze masy. Jeżeli ludzie będą chcieli policje no to niestety ale pozostaniemy przy rodzinnych wycieczkach. Jeżeli natomiast okaże się że ludzie nie chcą policji to znaczy że na notce będzie napisane że prędkość wynosi przykładowo 20 km, dystans 5km i osoby które nie czują się na siłach niech zastanowią się czy chcą brać udział. Dodatkowo że organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności w razie jakichś wypadków i tyle. Może zmniejszy się ilość osób ale będzie można robić masę nawet trwającą godzinę a odstających jest zawsze ok. 10-15 osób co w 100 -150 osobowym tłumie nie robi większej różnicy.

Notatka dodana przez MonteRochee:
Temat wydzielony z Masa 28.07.2006
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7072 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Czw 27 Lip 06, 11:42:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli dość znaczna część odstaje w sporej odległości i jadą gdzieś tam za samochodami, które jadą zaś za głównym peletonem masy to wtedy jest burdel i tworzy się druga masa Surprised spowodowane to jest brakiem eskorty niebieskich, ale wtedy robi się dylemat.
Ja się waham w takiej sytuacji...
Czy mieć eskortę jechać w jednym szyku niczym się nie przejmować, czy zrobić wielki chaos na ulicach i oglądać się za resztą, choć wcale nikt nie musi zwarcać na to uwagi jeśli nie nadążają to blokują inną część trasy, a reszta jedzie jak chce.
Wtedy w tej drugiej sytuacji powstaje nowa idea zróbmy dwie masy Idea Wink



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Reklama
belmotybe Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6579 (93%)
Postów: 71
Wiek: 42

Grosz - Ostatni:)

Post Czw 27 Lip 06, 11:45:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

haha, dokladnie... i wtedy kierowcy maja argument, ze trzeba mase zablokowac i zakazac, bo nawet nie umieja sie rowerzysci zorganizowac...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
Linkin_Dark Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6487 (92%)
Postów: 103

Częstochowa - Północ "D"

Post Czw 27 Lip 06, 12:13:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale jak bedzie eskorta policji, to dlugosc masy(odleglosc) sie skroci np. z 10km do 5? Jak bedzie krotka, to wszystkich dzielnic nie objedziemy i nie zobaczy nas wiele mieszkancow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6910 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 27 Lip 06, 13:53:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z tym co powiedział MonteRochee i dlatego trzeba to zmienić. na tej masie będe starał sie nadawać jak najwolniejsze tempo żeby nikt nie odstawał. Po referendum jeżeli ludzie zechcą mase bez policji to masa będzie miała swoje stałe tempo i jak ktoś nie nadąża to niech nie jedzie. Ja osobiście zawsze uważałem że masa to nie impreza dla dzieci z podstawówki. Oczywiście nie możemy nikomu zabronić przyjeżdżać na mase ale jeżeli kogoś opuszczają siły to niech zjedzie na bok i da sobie spokój. Kiedyś była taka sytuacje że któryś z forumowiczów przyjechał z córką (nie pamiętam kto to był) okazało cię że córeczka nie nadąża i wówczas nie blokował całej masy tylko sie odłączył. Uważam że taką postawa jest najwłaściwsza.


MonteRochee napisał:
Wtedy w tej drugiej sytuacji powstaje nowa idea zróbmy dwie masy


do tego doprowadziła poprzednia masa gdzie część osób zmęczyła sie jadąć do promenady i potem Łukasz musiał ich eskortować do biegana.

jeżeli ktoś ma inne propozycje rozwiązania tego dylematu chętnie wysłucham
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Czw 27 Lip 06, 13:56:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MonteRochee napisał:
Jeśli dość znaczna część odstaje w sporej odległości i jadą gdzieś tam za samochodami, które jadą zaś za głównym peletonem masy to wtedy jest burdel i tworzy się druga masa



Musimy jechać na tyle wolno, żeby wszyscy nadążali i na tyle szybko, żeby nasza Masa dość sprawnie się przemieszczała (nie chodzi mi o to, żeby jechać jak najszybciej, tylko jak najsprawniej).

Musimy też obgadać jutro na Biegana sprawę przejazdów na czerwonym (w przypadku, gdy część osób przejechała a część dopiero znajduje się na skrzyżowaniu a czerwone się już pali) i przejazdach dla rowerów na skrzyżowaniach.

Pozdrawiam
Piotrek


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
belmotybe Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6579 (93%)
Postów: 71
Wiek: 42

Grosz - Ostatni:)

Post Czw 27 Lip 06, 14:07:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale to nie ma co obgadywac, Masa ma za zadanie chwilowo utrudnic przemieszczanie sie samochodem po miescie w celu zwrocenia uwagi wladz miasta na problemy rowerzystkow.

kazde skrzyzowanie musi byc zablokowane na czas przejazdu calej kolumny i nie wyobrazam sobie zeby moglo byc inaczej!!!

jesli kolumna dojezdza do skrzyzowania i ma czerwone - zatrzymuje sie
jesli wjezdza na skrzyzowanie i wyskakuje czerwone - wszyscy dalej jada, nikt sie nie zatrzymuje, a obstawa stoi w poprzek drogi tam gdzie moga nadjechac samochody

blokujacy zjezdzaja ze skrzyzowania ostatni (za zamykajacymi Mase) i jada szybciej zeby moc przyblokowac kolejne skrzyzowanie...

zadne skrzyzowanie nie moze zostac nieobstawione... tak jak bylo ostatnio, ze ja, piter i jeszcze pare osob musialo (mimo, ze bylismy uczestnikami a nie organizatorami), bo inaczej autobusy by nas porozjezdzaly...

nie moze byc sytuacji, ze obstawiajacy wpuszcza samochod miedzy rowerzystow... jakikolwiek... w takim wypadku od razu blokada auta az do przejechania kolumny...

odpowiedzialnosc: nikogo nie interesuje, ze napiszecie/powiecie ze nie biezecie odpowiedzialnosci... za potracenie albo cos podobnego was nikt nie posadzi, ale za zle zorganizowanie i nieumyslne doprowadzenie do tragedii juz moze - poczytajcie sobie troche o prawach organizowania manifestacji i temu podobnych...

zadanie jest trudne, nawet bardzo, ale jak juz macie cos zorganizowac, to dobrze i pozadnie, a nie na odczep sie... jak ma byc byle jak i ze jakos to bedzie, to lepiej dajcie sobie spokoj i zrobcie dobrze w przyszlym miesiacu.

nie pisze tego zeby kogos zniechecic, albo wystraszyc, pisze tylko, zeby wszyscy wiedzieli jak to powinno wygladac...
najgorsze w tym wszystkim (dla mnie oczywiscie) jest to, ze dzien przed nie ma zadnych konkretow...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6910 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 27 Lip 06, 15:17:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie zgadzam się z tym że nic nie jest przygotowane, po prostu nie wszystkie info pisałem na forum.

Kwestia zabezpieczania:
Ludzie: Andrzej, Ja, Piotrek B, Wojtek S, Macus, Kengel + 1 wolna kamizelka (kogoś będzie trzeba znaleźć (jak ktoś chętny to pisać na PW)

Skrzyżowania:
1 Wyjazd z Biegana- Macus
2 Waszyngtona-Nowowiejskiego – Piotrek B
3 Kopernika- Nowowiejskiego- Andrzej
4 Nowowiejskiego- Focha- Wojtek S
5 POW- Focha- 1 + Macus
6 Focha- Ogińskiego- Piotrek B
7 Focha- Glogera- Wojtek S
8Glogera- Kopernika- Andrzej
9 Kopernika – Pułaskiego- 1 + Macus
10 św Kazimierza – Barbary- Piotrek B
11 Barbary- Augustyna- Wojtek S
12 Barbary- Św Kingi- Andrzej (Andrzej zostaje z tyłu)
13 Barbary- Św Jadwigi- Piotrek B
14 Jadwigi- Kordeckiego 1 + Macus
15 Jadwigi- św Kingi – Wojtek S
16 Jadwigi- Wyszyńskiego 1 + Macus
17 Jadwigi-Kubiny- Piotrek B (na Kubiny Andrzej dołącza do przodu)
18 Klasztorna- Kubiny 1 + Macus
19 Kubiny- Rynek Wieluński- Wojtek S
20 Rynek Wieluński- Wieluńska- Piotrek B
21 3 Maja – Jasnogórska (skrzyżowanie z Pułaskiego) 1 + Macus
22 Jasnogórska- Dąbrowskiego- Piotrek B
23 Jasnogórska- Kilińskiego- Wojtek S
24 Jasnogórska- Kościuszki- Andrzej
25 Aleje- Kościuszki- Piotrek B
26 Aleje -Kilińskiego- Wojtek S
27 Aleje (nawrót na bieganie)- Andrzej
28 Aleje-Śląska Wojtek S
29 Aleje- Wolności- 1 + Macus
30 Aleje- Piłsudzkiego Piotrek B
31 Plac daszyńskiego Wojtek S + Andrzej
32 Aleje- Wilsona Piotrek B
33 Aleje- Kościuszki 1 + Macus
34 Aleje- Kilińskiego- Wojtek S
35 Aleje- Dąbrowskiego Andrzej
36 Nowowiejskiego- Waszyngtona Piotrek B
37 Waszyngtona- Śląska Wojtek S
Ja jadę z przodu i mogę kogoś zastąpić jeżeli nie dojedzie, Kengel jedzie z tyłu i daje znać jak tępo jest za wysokie. Teraz jeżeli jakieś skrzyżowanie jest nie obstawione to wiadomo do kogo mieć pretensje. Starałem się to tak ustawić żeby dać jak najwięcej czasu na dotarcie do przodu kolumny. No i prośba jeżeli ktoś mógłby pomóc w zabezpieczaniu przejazdu to bylibyśmy bardzo wdzięczni.


Ostatnio zmieniony przez Marcin dnia Czw 27 Lip 06, 15:22:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6897 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Czw 27 Lip 06, 15:19:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Strasznie się temat rozwija , a tu żaden problem z tą całą jazdą po mieście , wystarczy 8 osób które mają oczy dookoła głowy , i potrafią szybko śmignąć na rowerku.....
2 osoby nadają tempo - max 20(sam dzisiaj sobie w alejach tak śmigałem)
2 osoby zabezpieczają tyły-tyły!!! czyli asekurują przed samochodami ostatnich maruderów , ewentualnie gdy ci nie dają rady - delikatnie dają im do zrozumienia co by sobie odpoczeli gdzieś w cieniu
4 osoby załatwiają sprawę skrzyżowań , i wszelkich bocznych uliczek wyjazdowych.....
...a uczestnicy masy stosują się do poleceń i starają się nie stwarzać problemów z opanowaniem sztuki jazdy w tłumie innym bajkerom( o tym trzeba powiedzieć przed masą!!!! jazda na jednym kole jest efektowna , ale lansować można się na np. promenadzie , a tu przede wszystkim chodzi o nasze bezpieczeństwo!!!)
...i jeszcze jedno jeżeli jedziemy np Wolności , to trzeba zdecydować , czy zajmujemy całą szerokość-TAK JEST BEZPICZNIEJ - czy tylko jeden pas - TAK JEST MNIEJ BEZPIECZNIE , ale dla "blaszaków" wygodniej...

....to wszystko- do zobaczenia jutro.... Wink
......będzie dobrze..... Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
belmotybe Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6579 (93%)
Postów: 71
Wiek: 42

Grosz - Ostatni:)

Post Czw 27 Lip 06, 15:36:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no musi byc dobrze... ja postaram sie blokowac... ale moze ktos mi zrobi w koncu zdjecie:)) nawet sie ogole:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
Linkin_Dark Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6487 (92%)
Postów: 103

Częstochowa - Północ "D"

Post Czw 27 Lip 06, 17:18:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

belmotybe napisał:
ale moze ktos mi zrobi w koncu zdjecie


No, z zeszlej masy sa bodajze tylko 4, a co do wolnej kamizelki - moglbym z wami pojechac, tylko jade z kolega to taka rzecz odpada.
Do zobaczenia na Masie!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
belmotybe Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6579 (93%)
Postów: 71
Wiek: 42

Grosz - Ostatni:)

Post Czw 27 Lip 06, 17:21:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja moge aparat wziac (jakies tam cyfraki sie po domu walaja), ale zdjec raczej malo robic bede... bo leniwy jestem:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
Linkin_Dark Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6487 (92%)
Postów: 103

Częstochowa - Północ "D"

Post Czw 27 Lip 06, 17:24:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja pocykam z komorki Wink (dzieki temu mnie rozpoznacie Smile )

Moderowany przez MonteRochee:
problem masy czy problem fotografowania masy tu obgadujemy Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Kangel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6593 (93%)
Postów: 96
Wiek: 31

Częstochowa - Podjasnogórska

Post Pią 28 Lip 06, 0:23:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OT: Mnie też możecie cyknąć, muszę wyglądać seksi w tej kamizelce Smile

Marcin: Dzięki za rolę, akurat taka powinna mi pasowac, bo nie będę nigdzie przejeżdżał, kondyche jako taką mam, ale żeby cały peleton przejechać... to nie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6897 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Wto 01 Sie 06, 18:38:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 17:38 ----------

takie małe cudo , mogloby powstrzymać kierowców , którzy jadą za masą przed wyprzedzaniem.....bo niedługo zmrok wcześniej zapadać zacznie...
http://www.allegro.pl/item118759996_zolte_swiatlo_w_formie_koguta_policyjnego_.html
..a przynajmniej ludzie "zamykający" przejazd byliby bardziej widoczni... Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7073 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Wto 01 Sie 06, 19:15:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

piter napisał:
takie małe cudo , mogloby powstrzymać kierowców , którzy jadą za masą przed wyprzedzaniem.....bo niedługo zmrok wcześniej zapadać zacznie...

Już przemykała taka idea... Bardzo dobra swoją drogą, zwłaszcza jak Piter zauważył na jesień-zimę. Kwota niewielka - Marcin - ze szprychówek powinno na luzach starczyć.


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
mateusz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7004 (99%)
Postów: 146
Wiek: 36

Częstochowa Północ

Post Sro 02 Sie 06, 0:33:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jak tam referendum w sprawie policji ?? jakie są wyniki głosowania ??


Smile Do zobaczenia na MASIE !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6910 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 02 Sie 06, 10:06:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jutro zbierze sie komisja do policzenia głosów i wyniki opublikujemy na forum i www.szprycha.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
mateusz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7004 (99%)
Postów: 146
Wiek: 36

Częstochowa Północ

Post Pią 11 Sie 06, 12:51:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z opracowania dostępnego na stronie szprychy nie dowiedziałem się niczego na temat obecności Policji na masie...


Smile Do zobaczenia na MASIE !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy