wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Ścieżka do Olsztyna Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 06 Lip 06, 11:23:24     Ścieżka do Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://czestochowa.naszemiasto.pl/wydarzenia/620973.html

Cytat:
Powodzeniem zostały uwieńczone trwające kilka lat starania o wybudowanie ścieżki rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 46 prowadzącej z Częstochowy do Olsztyna. Szlak powinien zostać otwarty jeszcze jesienią tego roku.

Olsztyn cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów, latem każdego dnia przybywają tu setki ludzi chcących obejrzeć malownicze ruiny zamku, powspinać się na Góry Towarne lub Sokole bądź po prostu wypocząć z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Spora część z nich przyjeżdża rowerami. Podążając od Częstochowy muszą jechać bardzo ruchliwą drogą nr 46, bez utwardzonych poboczy, wśród pędzących aut osobowych i ciężarówek. Wybudowanie szlaku rowerowo - pieszego znakomicie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa cyklistów. Powstanie 1850 m ścieżki rowerowej i chodnika dla pieszych, parkingi dla samochodów i miejsca odpoczynku dla cyklistów. Jedynie 15 procent kosztów budowy pokryć musi samorząd gminy Olsztyn, reszta pochodzić będzie z funduszy programu ZPORR i budżetu państwa.

Nowy szlak prowadzić będzie wzdłuż długiego prostego odcinka szosy nr 46 i na wysokości stacji paliw Odrzykoń połączy się z lokalną drogą przez Skrajnicę do Olsztyna. Oznacza to, że rowerzyści będą mogli bezpiecznie dojechać z Częstochowy aż pod ruiny zamku, nie wjeżdżając wcale na szosę krajową.

Piotr Piesik - Dziennik Zachodni


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Kangel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6572 (93%)
Postów: 96
Wiek: 31

Częstochowa - Podjasnogórska

Post Czw 06 Lip 06, 15:05:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli jesienią ziu na zamek? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Reklama
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6986 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Czw 06 Lip 06, 17:58:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i tak tamtedy nie jezdze bo jest duzo spalin i halasu.

wole jechac lasem:P ..

mogli wyznaczyc i utwardzic jakas fajna sciezke lasem


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Czw 06 Lip 06, 22:17:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fr33 napisał:
wole jechac lasem:P .. mogli wyznaczyc i utwardzic jakas fajna sciezke lasem


Przecież masz już taką drogę przez Kusięta Wink .

Też wolę lasem, i nawet kiedy ta ścieżka powstanie to będę uboczem jeździł, właśnie ze względu na spaliny i hałas, które psują cała przyjemnosc jazdy na rowerze. Ściażke pozostawie sobie, kiedy będzie mi się spieszyło (np. na obiad Razz ).


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Czw 06 Lip 06, 22:33:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe po co to, przecież tuż przy trasie jest fajna szutrówka pod samą stację benzynową, co za mecyje Laughing



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
heg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6527 (93%)
Postów: 86
Wiek: 36

Poraj

Post Pią 07 Lip 06, 0:11:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no co wy las chcecie utwardzic...
to jakby drzewa na slupy pozamieniac, a krzaki na sklepy Very Happy
przeciez te utrudniena w lesie to sama słodycz

a nawet fajnie ze sciezka bedzie, przynajmnije jak czlowiek zmeczony bedzie to latwiej do domu mozna bedzie dojechac


smaruje łańcuch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu Tlen Jabber  
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 07 Lip 06, 6:59:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MonteRochee napisał:
hehe po co to, przecież tuż przy trasie jest fajna szutrówka pod samą stację benzynową, co za mecyje Laughing

No i wlaśnie tą będą utwardzać, podejrzewam że po to jest ta góra szutru na początku.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pią 07 Lip 06, 10:45:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no niby fajnie ale nie do końca tamta scieżka jest jak najbardziej ok nawet dla niedzielnych rowerzystów, którzy i tak w wiekszości poruszają się na niby góralach, i wg mnie jest to jej zaletą, że nie jest asfaltowa tylko szutrowa.
No ale teraz jest wielkie parcie na rower i wszyscy chcą byc cool i trendy i jeżdżą na rowerach więc potrzeba im pieknego asfaltu az pod sam zamek, żeby nie musieli rowerów na samochodach wozić jak będą chcieli zjeść lody w sportowym duchu w olsztynie. Wątpie żeby ludzie często jeżdżący na rowerach używali tej ściezki powód prosty będzie na niej straszny tłok i wymijanie ludzi jadących w tępie spacerowym, reasumując "górale" i tak zostana przy swoich szlakach a szosowcy przy swoich. Z drugiej strony dobrze, że jest taka incjatywa i że dostrzega sie rower jako środek transportu i szerokopojętej rekreacji i widzi się potrzebę tworzenia sieci dróg rowerowych. Potrzebne sa tez drogi dla ludzi, którzy na rowerach jeżdżą okazjonalnie łatwe, proste i przyjemne ale ta istniejąca droga taka własnie jest więc troche bez sensu ją jeszcze modyfikować przynajmniej na odcinku do stacji benzynowej..........a zreszta zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie i jak to bedzie wyglądać


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6839 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Pią 07 Lip 06, 11:25:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzisz utwardzanie nie zawsze oznacza wyasfaltowanie. Może chodzi tutaj tylko o zrobienie z niej porządnej szutrowej drogi a taka niedzielnym rowerzystom na pewno się przyda.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6986 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Pią 07 Lip 06, 11:56:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jacek napisał:
Może chodzi tutaj tylko o zrobienie z niej porządnej szutrowej drogi


dokładnie tak. swietnie sie jezdzi na takich drogach. 100 razy lepsza by byla taka w lesie niz asfaltowa przy drodze ..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pią 07 Lip 06, 12:00:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem dobrze że coś się dzieje w tamtej okolicy. Jeżeli ktoś jeździ samochodem do Olsztyna to wie ilu rowerzystów jeździ właśnie asfaltem, może budowa ścieżki „zmusi ich” do zrezygnowania z ruchliwej i niebezpiecznej drogi. Na pewno zwiększy to ich bezpieczeństwo w trakcie przejazdu oraz ułatwi to życie kierowcą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pią 07 Lip 06, 12:55:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dla mnie mogłoby zostać tak jak jest, naturlich szutrówka, a nie jakieś wymysły...mogli by jedynie oznakować lub nazwać ten kawałek traski dla niekumatych jeżdżących asfaltem Wink



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 07 Lip 06, 13:14:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MonteRochee napisał:
dla mnie mogłoby zostać tak jak jest, naturlich szutrówka, a nie jakieś wymysły...mogli by jedynie oznakować lub nazwać ten kawałek traski dla niekumatych jeżdżących asfaltem Wink


Oznakowane jest: to jest zielony szlak rowerowy


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6986 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Pią 07 Lip 06, 17:42:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
Oznakowane jest: to jest zielony szlak rowerowy



Ty to wiesz, ja to wiem, wszyscy to wiemy ale Ci co projektowali sciezke dla rowerow kolo tak ruchliwej drogi niestety nie. Po co rowerzysta ma jechac zielonym jak moze jechac we wspaniałych, pachnacych spalinach? Zaloze sie ze projektanci lokalizacji i wygladu sciezek nawet swojego roweru nie maja:P..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Pią 07 Lip 06, 22:02:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hhmm zgadzam sie zielonym szlakiem jexdxi sie o wiele lepiej choc przyznam sie szczerze ze jak wracam czasem z terenu bardzo zmachany to jade wlasnie sciezka nad droga.L( ale tak sobie mysle jezeli ta modernizacjia sciezki rowerowej bedzie sie tylko opierac na zrobieniu nawierzchni to straszna lipa bo tamta w zupelnosci wg mnie spelnia swoja funkje. a sa tacy co jada asfaltem bo o niej nie wiedza albo jada na rowerach szosowych albo po prostu lubia byc potracani przez tiry. osobiscie juz dawno nie jechalem czysto bugajska i unikam takich dróg.


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pon 10 Lip 06, 8:57:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale teraz bugajska tylko dla nas, zamknięta dla ruchu bo trwa remont, w niedziele mi się spieszyło w drodze powrotnej wiec ją przetestowałem, od strony olsztyna droga sfrezowana na całej szerokości potem asfalt i zero samochodów Wink


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 14 Sie 06, 11:43:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś podczas krótkiej wycieczki do Olsztyna przetestowałem powstającą ścieżkę rowerową, o której mowa w tym temacie. Na dzień dzisiejszy jeszcze w budowie, ale już coś zaczyna być widoczne. zapowiada się równa, szutrowa "autostrada" Very Happy . Poza tym w drodze powrotnej rozdziewiczyłem nowo położony asfalt na drodze głównej. Równiutko jak na stole. Coś dla chłopców asfaltowców Very Happy Poniżej zdjęcie budowanej ścieżki.



Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Pon 14 Sie 06, 22:10:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nio i taki sam szueterek jest na odcinku o kturym pisalem w jednym z postów.

fajnie sie po takim jedzie jak tylko sily sa:) choc i tak stary tesh mial swój urok


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Wto 15 Sie 06, 7:46:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
szutrowa "autostrada"

....dokładnie , szerokość jest przegięta /już widzę jak trzeba będzie walczyć z kierowcami-debilami/ , mogliby zrobić ciut węższą , a dłuższą....ale skoro ma tamtędy jeździć w "łykendy" tłum rowerzystów to ok....
...tylko coś mi się wydaje , że przy stacji benzynowej ścieżka się skończy.... Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Wto 15 Sie 06, 19:18:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no a po co dalej niech rowerzysci maja i niech sie odczepia to i tak wielka laska ze strony wladz ze dali choc tyle. to tylko taki lekki mój sarkazm ale zwykle jest tak ze szlaki sciezki miastowe jak i terenowe koncza sie ba lub urywaja w miejscach niezrozumialych dla normalnego uzytkownika....
np kawalek sciezki przy nowej estakadzie na jagiellonskiej zupelnie niezrouzmiala dla mnie platanina zielonej kostki na poboczu hmmm no ale to przeciez polska


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 19 Sie 06, 16:26:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

NIe wiadomo jak będzie dalej, podobno ścieżka chowa się gdzieś za stacją benzynową, teraz tylko kwestia czy pioprowadzą ją przez Skrajnicę, czy poszerzą pobocze i wzdłóż głównej drogi do Olsztyna, moi rodzice jak tam ostatnio jechali to widzieli że coś kombinują z poboczem


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 24 Sie 06, 10:37:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to was dobiję... Właśnie wróciłem z krótkiego wypadu do Olsztyna i obejrzałem sobie nową ścieżkę. Ręce mi opadły... Wiecie co oni zrobili Exclamation Question Exclamation Na odcinku od stacji benzynowej do około połowy długości ścieżki w stronę Częstochowy....................................................................... POŁOŻYLI RÓWNIUTEŃKI ASFALT Shocked Mad Evil or Very Mad I jadą z nim dalej! Cała ta ścieżka to będzie regularna, asfaltowa droga!!! Przecież mogli zostawić ten ubity szuter Sad Bez komentarza. Już lepiej było po staremu...
Poza tym zagadnąłem jednego z robotników i powiedział mi, że projekt przewiduje poprowadzenie tej ścieżki do samego Olsztyna wzdłuż drogi głównej. Tyle, że nie wiadomo czy dadzą radę w tym roku. I tyle...

P.s. zaraz pewnie odezwą się głosy, że się czepiam - przecież dostaliśmy śliczną ścieżkę, ale moje zdanie jest takie, że lepsza była ta stara, dobra, wyboista dróżka... Ale dla niedzielnych rowerzystów może to faktycznie dobre rozwiązanie...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Linkin_Dark Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6466 (92%)
Postów: 103

Częstochowa - Północ "D"

Post Czw 24 Sie 06, 13:36:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla szosówek będzie super, ale jak dla mnie - nie. Dla zwszystkich crossowców ubity szuter jest rajem na ziemi. A tu dostali asfalt. Własnie nie wiem dlaczego, ale wszystkie(prawie) nowe ścieżki są albo aslatowe, albo wyłożone kostką.... Dziwny jest ten świat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 24 Sie 06, 14:44:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ech nie narzekajcie, ta ścieżka nie jest dla nas, chociaż jak czasem padnę na ryj w terenie to z chęcią wrócę tym asfaltem. Raczej trzeba się cieszyć że powstała porządna droga rowerowa. Mało macie innych szlaków do Olsztyna? Ja tam popieram ten asfalt, dla rodzin i niedzielnych to będzie super droga.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Czw 24 Sie 06, 18:22:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...super....będziemy walczyć z samochodami....będzie ostro , bo nie wierzę , że blaszaki tam nam się nie wpie...olą :/ ,
...a jak faktycznie dotrą do Olsztyna , to będzie expresowa trasa powrotna.....-tyż dobrze.... Laughing


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy