wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
XVIII Masa Krytyczna (czerwiec 2006) Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KSW Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6983 (99%)
Postów: 228
Wiek: 47

Panki (30km od Cze-wy)

Post Pią 30 Cze 06, 22:50:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja oczywiście mase połączyłem z wycieczką na cały dzień ... szkoda tylko że padał deszcz.
Trasa masy napewno inna niż wszystkie dotychczasowe jakie sie odbyły - nie było krążenia kilka razy tymi samymi ulicami Wink
A oto jej kształt:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Kangel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6573 (93%)
Postów: 96
Wiek: 31

Częstochowa - Podjasnogórska

Post Sob 01 Lip 06, 12:21:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@KSW: To z GPSa? Trzeba sobie coś takiego załatwić Razz

Mi się Masa podobała - to była moja druga i niestety, druga w deszczu. Złe wspomnienia z masy Razz Co prawda w połowie myślałem, że wysiądę, bo mnie zaczęły boleć nogi, ale później przestały. Mocny jestem! Smile A co do luk: faktycznie były, ale jak tylko je widziałem, starałem się przyspieszyć, co robili niektórzy ludzie za mną (i przede mną) i to trochę pomagało. Najfajniejsze były kłótnie z kierowcą i chcąca nas przejechać ciężarówka, którą któryś z organizatorów odważnie próbował powstrzymać. Nie wiem, jak mu się to udało, bo jechałem z przodu.
Bardzo mnie zdenerwowało właśnie zachowanie niektórych osób, które mając do dyspozycji ścieżkę jechali chodnikiem dla pieszych, przecież

ZIELONE DLA ROWERÓW!


I ogromnie dziękuję którejś żółtej kamizelce za gazetkę i naklejki! Smile
Oczywiście kupiłem obowiązkowo Szprychówkę, nie po to, by mieć zniżki, bo wiem, że nic nie kupię, ale po to, by wspomóc MK. Cykliści, do boju! Smile

Edit- A były robione zdjęcia? Jeśli tak, to z tyłu, nie? Szkoda Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Reklama
Alien Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6497 (92%)
Postów: 5
Wiek: 35

Częstochowa - Stradom

Post Sob 01 Lip 06, 14:25:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masa była spoko Very Happy tylko ten deszcz Evil or Very Mad Były też lekkie potknięcia organizacyjne ale to się wytnie Wink Wkurzali mnie troche kierowcy którzy nie wiedzieli nawet co sie dzieje Evil or Very Mad Ludzie poprostu nie wiedzą co to jest Masa Krytyczna Sad Ja musze wszystkim moim znajomym tłumaczyć :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
t3d1 (usunięty)







Post Sob 01 Lip 06, 23:15:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masa bez policji ma swoje plusy ale na tej masie poznalismy i minusy Exclamation Jesli policja by blokowala ulice na dekabrystow nie bylo by niepotrzebnych scysji z kierowcami ktorzy nie wiedzieli co sie dzieje. Uwaga do prowadzacych PANOWIE WOLNIEJ wsrod Nas jad dzieci i osoby starcze, jadac na koncu widzialem jak mlody chlopak odstawal i to znacznie od "peletonu". Jesli nastepnym razem bedzie deszcz padal wszyscy zakladaja blotniki Cool . A moze nastepnym razem trasa masy bedzie spontaniczna nikt nie bedzie wiedzial gdzie jedzie tylko prowadzacy Question Taka mala sugestia Srodmiescie, 1000-lecie, Polnoc byla, kolej na Parkitke, Zawodzie, Rakow i Bleszno Question A i kolega z tym glosno gadajacym jadac moglby zwracac uwage zeby jechac po zielonym czy blokujemy cala ulice czy tylko jeden pas bo byl maly mentlik i nie wiedzialem co sie dzieje. HaHa "pozdrowienia" dla Pana z bialej furgonetki ooIoo, chyba sie gdzies spieszyl Twisted Evil
Powrót do góry
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7052 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sob 01 Lip 06, 23:24:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

t3d1 napisał:
Uwaga do prowadzacych PANOWIE WOLNIEJ wsrod Nas jad dzieci i osoby starcze, jadac na koncu widzialem jak mlody chlopak odstawal i to znacznie od "peletonu".


nie no bez przesady, na nogach mógłym iść i bym nie odstawał, przecież to jest spacerek, prędkość jazy nie przekraczała 25km/h Rolling Eyes

btw.
trochę zonk organizacyjny, ale to się wytnie tym razem



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6631 (94%)
Postów: 490


Post Sob 01 Lip 06, 23:40:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MonteRochee napisał:
na nogach mógłym iść i bym nie odstawał


MonteRochee napisał:
25km/h

he, he chciałbym to zobaczyć Laughing

Notatka dodana przez MonteRochee:
3/4 drogi masowej to był spacerek, a 25km/h to była ekstremalna prędkość z górki na promenadzie Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Nie 02 Lip 06, 9:15:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

t3d1 napisał:
jadac na koncu widzialem jak mlody chlopak odstawal i to znacznie od "peletonu".

Zaznaczmy tutaj że owy chłopak bo myślę że myślimy o tym samym przez czas trwania masy z 15 minut przegadał przez telefon i dlatego tak się ociągał. Dodajmy że nie miał zestawu słuchawkowego czy czegoś w ten deseń, więc i bezpieczne to niezupełnie było.

Ale co racja to racja. Tempo chwilami przegięte, robiły się dziury, ludzie odstawali. A przez te dziury w peletonie robił się bajzel z kierowcami wjeżdzającymi w peleton... Może przed następną masą zbierzmy się (zabezpieczający) z godzinę wcześniej i pogadajmy dłużej o strategii że tak powiem, o jakichś schematach zachowań itd żeby nie iść na żywioł podczas przejazdu. Ustalmy maxymalną prędkość w czasie przejazdu itd. Chodzi o komfort i bezpieczeństwo ludzi.


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6877 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Nie 02 Lip 06, 9:56:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale co do powrotu to chyba nie ma skarg bo prędkość wynosiła 15- max 20 , a i z zabezpieczaniem lepiej było.... Wink ( arek swoje zrobił) Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Kangel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6573 (93%)
Postów: 96
Wiek: 31

Częstochowa - Podjasnogórska

Post Nie 02 Lip 06, 19:08:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A tak właściwie ile trzeba mieć lat, żeby coś pomagać w organizacji Masy? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Nie 02 Lip 06, 19:27:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kangel napisał:
A tak właściwie ile trzeba mieć lat, żeby coś pomagać w organizacji Masy? Smile

Nie ma żadnego progu. Smile Na dzień dzisiejszy w sumie kamizelkowców jest oporowo (tzn. jest ich tyle ile wyprodukowano kamizelek), ale jeśli ktoś ma jakieś dobre pomysły itd. to zawsze może się nimi podzielić. Smile


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Kangel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6573 (93%)
Postów: 96
Wiek: 31

Częstochowa - Podjasnogórska

Post Nie 02 Lip 06, 21:24:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bo ja chciałbym w czymś pomagać, bo bardzo lubię Masę i zgadzam się w pełni z jej ideą, choć zapalonym rowerzystą nie jestem. Ale za to jestem młody Cry

Edit- A jak coś, to z kim i gdzie się podzelić? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6890 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pon 03 Lip 06, 14:49:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pospostaram sie zorganizować spotkanie z ludźmi zabezpieczającymi masę, na pewno nie będzie to godzinę przed masą bo tak miało być teraz ale "z pewnych przyczyn" nie wyszło i nie chodzi tu o deszcz ale o pewną osobę która lubi sie spóźnić. Wtedy zainteresowani będą mogli przyjść i podzielić sie uwagami. Dodatkowo dziękuje za wszystkie uwagi i obiecuje że wyciągniemy wnioski Wink była to nasza pierwsza tak daleka masa bez policji a my też jesteśmy tylko ludźmi którzy uczą sie na błędach. Następnym razem postaramy sie przeanalizować każde skrzyżowanie i zwolnimy tempo Very Happy

P.S do Ciebie Kangel odezwę sie pod koniec lipca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Kangel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6573 (93%)
Postów: 96
Wiek: 31

Częstochowa - Podjasnogórska

Post Pon 03 Lip 06, 15:51:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzymam cię za słowo, Marcinie. W razie czego wyślę ci PW, jesli będą jakieś problemy (jakiś wyjazd czy cuś). I tak w ogóle to dzięki Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
pumbus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6531 (93%)
Postów: 86
Wiek: 40

Czewa - Jasna Góra

Post Pon 03 Lip 06, 20:36:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MonteRochee napisał:
3/4 drogi masowej to był spacerek, a 25km/h to była ekstremalna prędkość z górki na promenadzie Razz
może mi licznik szwankował Razz ale na promenadzie tempo wynosiło od 28 do 34km/h (chwali się)
natomiast tempo Pitera to 20 do 25km/h po prostej

uważam, tempo 20km/h nie jest złym tempem, krócej też są blokowane ulice, można zwiększyć dystans nie zwiększając czasu masy (który i tak mógłby zostać na stałe wydłużony do jegnej godziny), w końcu większość uczestników masy (w tym jak sądze wszyscy którzy naprawdę jeżdżą, nie raz na miesiąc) tempo wytrzyma bez problemów
no a jak komuś ciężko przy 20km/h zawsze może jechać w tunelu areodynamicznym za kimś (i jaka pouczająca lekcja fizyki! Very Happy)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Kangel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6573 (93%)
Postów: 96
Wiek: 31

Częstochowa - Podjasnogórska

Post Pon 03 Lip 06, 20:51:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale rower chyba aż takiego tunelu nie wytwarza Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Pon 03 Lip 06, 21:50:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kangel napisał:
Ale rower chyba aż takiego tunelu nie wytwarza Wink

No nie wiem... Myślisz że dlaczego szosowcy dają sobie zmiany jak jadą w kilku? Co jakiś czas zmieniają tego który jedzie pierwszy bo on ma najciężej. Czasami też sie zdarza, że np. cała grupa tworzy łuk, a zaraz za nim jedzie lider grupy, który w ostatniej chwili wyskakuje i wyprowadza samotną ucieczkę. Smile


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Kangel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6573 (93%)
Postów: 96
Wiek: 31

Częstochowa - Podjasnogórska

Post Pon 03 Lip 06, 21:55:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale to ludzie wytwarzają, a ja mówię o rowerze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6929 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Wto 04 Lip 06, 9:29:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kangel napisał:
Ale to ludzie wytwarzają, a ja mówię o rowerze



No to sory, na Masie rowery same jadą ? Rolling Eyes


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
t3d1 (usunięty)







Post Wto 04 Lip 06, 15:29:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekcja fizyki Ok ale zapomniales dodac ze dopiero jest to zauwazalne przy wiekszych predkosciach a nie przy spacerowym tempie.

Co do takiej jazdy jeden za drugim: wracamy z masy promenada pod gorke skrecamy kolo szkoly podstawoej 54 i nagle robi sie korek gdybym jechal tuz za rowerzysta przedemna dostal bym kolem w ryj Smile
Moderowany przez arektacana:
Panowie hola, hola! Pięć ostatnich postów o fizyce a nie o Masie... Zbaczamy...
Powrót do góry
Galeria użytkownika
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6651 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 05 Lip 06, 8:12:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

robi się korek bo powrót był typowym spontanem, a to dlatego, że ktoś wpadł na genialny pomysł zakończenia masy w lasku aniołowskim - dobrze że Piter poprowadził powrót, bo organizatorzy jakoś sie nie kwapili


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6950 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 05 Lip 06, 8:54:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po mojemu to coś się pokopało Sad Oto vlepa z majowej Masy. Jest na niej numer XVII...

[zdjęcie usunieto na prośbę poniżej]

A to vlepa z czerwcowej Masy i jak byk stoi numer XIX:

[zdjęcie usunieto na prośbę poniżej]

Ukradli nam jedną Masę czy co Sad Question Sad


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG


Ostatnio zmieniony przez Poisonek dnia Sro 05 Lip 06, 11:07:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6890 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 05 Lip 06, 11:03:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście błąd. Żadna masa Ci nie uciekła ale proszę o usunięcie tych fotek z forum. Możesz zamieścić kopie szprychówek dostępnych na www.masa.ids.czest.pl . Koleżanka projektująca vlepki pomyliła się przy projektowaniu a my nie sprawdziliśmy. Wszystkich serdecznie przepraszamy. Dla jasności to była 18 masa Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6950 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 05 Lip 06, 11:10:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Doskonale wiem, że nic nie uciekło. To było tylko zaznaczenie pomyłki. Nie rozumiem czemu zdjecia vlepek nie mogą być na forum, ale skoro ktoś prosi, to usunąłem. A dla ścisłości, to strona Masy nie działa ( 5 czerwca 11:11 i wcześniej), więc nie miałem możliwości zamieszczenie kopii szprychówek...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6890 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 05 Lip 06, 11:33:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No więc w regulaminie jaki podpisują sklepy jest punkt „Szprychówkę można nabyć tylko na Masie Krytycznej, zakupione u innych źródeł szprychówki, lub odbiegające wyglądem od tej na tablicy informacyjnej sklepu lub serwisu, mogą być przez sklep lub serwis poddawane wątpliwości i rabat może nie zostać udzielony.” Dlatego zawsze zamieszczamy w necie szprychówki z napisem „kopia” nie podejrzewam nikogo z forum o próbę podrobienia szrychówki. Dlatego prosiłem o usunięcie fotek. Jeżeli chodzi o stronę masy to postaramy się ją jak najszybciej przywrócić do działania.

P.S wyślij mi na pw adres e- mail to prześle ci kopie szpychówek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6877 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Sro 05 Lip 06, 20:13:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arek , spoko , wkrótce zrobię "trochę" szprychówek z zaległych mas.....bez błędów Wink .... i z adresem forum.... Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Częstochowska Masa Krytyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy