wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[korba] - Co wybrać :?:
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Darek_Pn Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6503 (92%)
Postów: 42

Częstochowa - Północ

Post Czw 08 Cze 06, 16:48:05     [korba] - Co wybrać :?: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sorry, moze byl juz taki temat, jestem tu nowy.

Jaka korbe polecilibyscie do 100 zl. ?
bo ja w korbach jestem zielony i kazdy sprzedawca mowi co innego. Confused
Znajdzie sie jakis SR Suntour?


www.liveforspeed.pl - dla wszystkich maniaków symulatorów. SKAD SKOMBINOWAC NAKLEJKE KELLY'SA NA RAME??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 08 Cze 06, 18:33:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Darek_Pn napisał:
Sorry, moze byl juz taki temat, jestem tu nowy.


wygląda na to,że nie było, ale tak na przyszłość to szukanie nie boli, a zawsze możesz natrafić na cośco Cię zainteresuje,


Darek_Pn napisał:
Jaka korbe polecilibyscie do 100 zl. ?


no to wracając do tematu, to za tą kasę możesz mieć shimano Alivio na taką jeśli chodzi o suntora to Ci nie pomogę, z truvativa raczej też nie, choć nie powiem, że nic nie kupisz za taką kasę bo cośsię znajdzie napewno


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6740 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Czw 08 Cze 06, 19:04:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
shimano Alivio na taką

Zgadzam się..... Smile
Ładna z wyglądu i fajna cena Smile
Chyba nic lepszego nie znajdziesz Smile
pozdrawiam i witam nowego użytkownika Smile


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Czw 08 Cze 06, 19:43:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

.....dołóż 50 to więcej będzie do wyboru Exclamation
...jeśli koniecznie do 100 to ta alivka jest spoko, możesz popatrzeć na allegro nówki, myślę że powinno coś się znaleźć z truvatiwa, suntoura, bopa, accenta....
....możesz też popatrzeć po sklepach, w każdym znajdzie się coś do 100 Exclamation

......tylko korbę osadza się na środek suportu i tutaj nie można kupować na chybił - trafił, bo narażasz się na dodatkowe koszty wymiany tego elemantu....
...trzeba wiedzieć co się ma i pytać czy nowa korba będzie na dany rozstaw pasować, już o systemie mocowania nie wspominając (kwadrat, octalink, isis - teraz coraz tańsze już używają tych rozwiązań)

......lub kup altusa i nowy środek - 100 styknie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6561 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Czw 08 Cze 06, 20:11:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja mam TRuvativ five D Smile kosztowała 108zł...Narazie nie narzekam Smile Ale przejechałem na niej dopiero 400km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 08 Cze 06, 20:21:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja wolał bym poczekać troche doskładać kase i kupić deorke http://arnik.freshsite.pl/product_info.php?cPath=24_34&products_id=352
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Darek_Pn Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6503 (92%)
Postów: 42

Częstochowa - Północ

Post Czw 08 Cze 06, 21:10:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Deorki sa spoxxxxx.... ale narazie nie mam kasy, a Altusy to sa podobno lipne.... Zobacze suport ale chyba wlasnie Alivio mam jak sie nie myle.... Zobaczymy, moze dadza przymierzyc. THX wszystkim za pomoc.

I jeszce takie pytanie : Znacie moze taka firme STR? Amortyzatory robi (suspension technology revoltion) Kolega mi mowil ze to podobno "znakomita firma" ale ja o niej pierwsze slysze... On sobie kupil rower z amorkiem STR 785 i podobno jest cudny...(za 99zl Smile ) a Wy co byscie mi polecili do 200 zl? (jak sa jeszce takie) Ze skokiem w okolicach 100mm.

Moderowany przez szczepana:
o amorkach akurat jest temat Exclamation tutaj i jeśli masz paytania to pisz tam,

Nie odpowiadaćna amortyzator w tym temacie Exclamation



www.liveforspeed.pl - dla wszystkich maniaków symulatorów. SKAD SKOMBINOWAC NAKLEJKE KELLY'SA NA RAME??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
heg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6527 (93%)
Postów: 86
Wiek: 36

Poraj

Post Czw 08 Cze 06, 23:00:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a takime mam pytanie do znawców czy się różnią modele za 100 a na przykalad za 300zł


smaruje łańcuch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu Tlen Jabber  
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 09 Cze 06, 0:59:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

heg napisał:
czy się różnią modele za 100 a na przykalad za 300zł


podstawowa różnica to cena Wink

ale tak naprawdę to chodzi o użyty materiał i przedewszystkim technologię wykonania
jedno i drugi ma wpływ na kulturę pracy i wagę, ale waga nie w tym temacie

np w drogich modelach masz technologię Hollowtech II, czyli puste ramiona i oś (wpływa na sztywność całości) do tego zewnętrzne łożyska, całość sprawia, że siła twoich mięśni jest bardziej efektywnie wykorzystywana i co z tym idzie masz lepsze osiągi,

brzmi to trochę jak rozwiązania dla zawodowców, ale na forum są osoby, które jeżdża tylko i wyłącznie dla przyjemności a zalety doceniają


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
dukenstein Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6696 (95%)
Postów: 45
Wiek: 38

Częstochowa-Lisiniec

Post Pią 09 Cze 06, 14:27:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na allegoro ostatnio widziałem korby truvativa w cenie 80-100zł z supportem na wielowypust. Jedna to była Truvativ Five D. Bardzo fajna korba, mój znajomy ją ma i nie marudzi Wink

Jak znajdę linka to dodam do postu.


g=9,81 m/s^2 ... bullshit!

http://czestochowaforum.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pią 09 Cze 06, 14:47:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Darek_Pn napisał:
Znajdzie sie jakis SR Suntour


suntour to lipa, z braku, środków tymczasowo włożylem w rower jakiegos suntura xcc310 czy jakis inny numerek, kosztował ok. 100( podobał mi się z wyglądu a pozatym był to czas kiedy nawet wysokie modele kellysa miały montowaną tą korbę), no i zawiodłem się na całej lini, jakaś taka mięka szczególnie odczuwalne jest od kiedy mam spd, ząbki w koronkach bardzo szybko sie zuzywają ogólnie niepolecam, czekam, aż ją bardziej zajadę i wymianka bez najmniejszego żalu.
Bierz alivio


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6740 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Pią 09 Cze 06, 14:53:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pare korb w tym przedziale cenowym:

1.
- http://allegro.pl/item108169455_mechanizm_korbowy_alivio_hollowtech_prozniowe_.html

- http://allegro.pl/item107909796_alivio_2006_cuper_cena_.html
(nie wiem czym się one różnia.... Neutral , wygląd ? Wink )

2.http://allegro.pl/item108160134__mechanizm_korbowy_truvativ_five_d_.html

3. http://allegro.pl/item107112094_korby_shimano_deore_alivio_fc_20.html

4. http://allegro.pl/item108826764_korba_truvativ_isoflow_44_32_22_kwadrat_zobacz_.html

I myśle, że najkożystniej wychodzi alivio Wink
Albo faktycznie dołóż do Deorki nowej Smile
Ja też będę myślał niedługo nad korbą i albo Deorka albo LX, ale to zależy
od kasy bo jest duża przepaść cenowa Sad
Pozdrawiam !


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 09 Cze 06, 17:07:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

XeLiBrI napisał:
(nie wiem czym się one różnia.... Neutral , wygląd ? Wink )


różnica jest taka, że te pierwsze mają puste ramiona, system wykorzystywany w wyższych modelach, podnosi sztywność i redukuje wage


XeLiBrI napisał:
Ja też będę myślał niedługo nad korbą i albo Deorka albo LX, ale to zależy
od kasy bo jest duża przepaść cenowa Sad


wcale nie taka duż, chyba, że kupisz okazyjnie korbę i środek w zestawie, ale jakby policzyć normalnie to koszt korby (ok. 170 zł ) i środka supportu (ok 70 zł) wychodzi tylko (albo aż) trochę ponad 100 zł


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6740 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Pią 09 Cze 06, 18:42:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wcale nie taka duż, chyba, że kupisz okazyjnie korbę i środek w zestawie, ale jakby policzyć normalnie to koszt korby (ok. 170 zł ) i środka supportu (ok 70 zł) wychodzi tylko (albo aż) trochę ponad 100 zł

Za tyle to się kupi LX`a, ale rocznik 2004, który też nie jest głupią propozycją Wink

-Rok 2004: http://allegro.pl/item107110427_nowa_korba_deore_lx_44_32_22_okazja.html

-Rok 2006: http://allegro.pl/item107922945_deore_lx_2006_nowa_korba_w_orginalnym_pudle_.html

Tyle, że ta druga jest w kompleciku z supportem Wink
Także, różnica między Deorką, a LX`em jest dosyć duża Wink ( 2006 rok ) Wink
Pozdrawiam !


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Pią 09 Cze 06, 20:19:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

heg napisał:
pytanie do znawców czy się różnią modele za 100 a na przykalad za 300zł

przede wszystkim wagą bo co do sztywności to raczej teoria (sprawdzone)
szczepan napisał:
np w drogich modelach masz technologię Hollowtech II, czyli puste ramiona i oś (wpływa na sztywność całości) do tego zewnętrzne łożyska, całość sprawia, że siła twoich mięśni jest bardziej efektywnie wykorzystywana i co z tym idzie masz lepsze osiągi,

czysta teoria, z praktyką bywa różnie (jak pisałem w temacie o hamplach) gnie się wszystko, zależy od siły jaką się działa na dany materiał, dane producentów możemy traktować z Wink oka, wiadomo tylko że sprzęt wyższej klasy będzie droższy, estetyczniej wykonany i lżejszy, niekoniecznie wytrzymalszy, bo jak może być mocniejsze ramie puste w srodku od litego lub zębatka aluminiowa od stalowej, tak na zdrowy rozsądek Laughing tutaj nie można nawet usprawiedliwiać wyższych blatów korb, że przejechałem tyle Surprised każdy jeździ inaczej, na innych przełożeniach i np. lekko kręcąc można zrobić 2 razy większy dystans na miększej kasecie niż harpagan wykręci na supertwardej (może nie do każdego docierają moje argumenty, ale zawsze można sprawdzić, ja próbowałem już wszystkie klasy osprzętu oprócz extremalnie drogich i podsumowując kwestję korb,ich jakości i wytrzymałości z czystym sumieniem stwierdzam, że to nie jest prosty temat) Laughing przy herbie można by polemizować, ale dla założyciela tematu radzę alivio, reszta przyjdzie z czasem, doświadczeniem i grubością portfela wypchanego osobiście zarobioną sałatą Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy