wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Ubezpieczenie rowerowe....?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6741 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Nie 04 Cze 06, 16:23:45     Ubezpieczenie rowerowe....? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szperając w sieci znalazłem coś takiego:
http://www.inteligo.pl/infosite/nowosci_main_rower.htm Idea Rolling Eyes

Co o tym myślicie ? :>
Niby Casco rowerowe jest....ciekawe na jakiej to zasadzie działa....
Wydaje mi się, że niezła sprawa.....ktoś w Nas "walnie" autkiem to
kaske chyba za części zwracają Wink (oby nie musieli Wink )
Piszcie co o tym sądzicie..... Wink

Pozdrawiam !


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 04 Cze 06, 18:19:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Więcej o ubezpieczeniach roweru znajdziecie tutaj
przedstawione tu są przykładowe ofery róznych towarzystw i warunki ubezpieczeń


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Reklama
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6631 (94%)
Postów: 490


Post Nie 04 Cze 06, 19:00:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tylko nigdzie nie podają, że mają biegłych prawników i na dobrą sprawę dowolną interpretację tych przepisów Exclamation
banda cwaniaków i tyle Exclamation
dobry prawnik zawsze wywinie kota ogonem, bo tego nie powiedziano, bo to jest oczywiste, a pan o tym nie wiedział itd, itp Evil or Very Mad
a, rower i rowerzysta zawsze będą w dupę kopani, potrąci nas samochód (to powiedzą że zboczyliśmy z toru jazdy, nieważne że tam była 20 cm dziura) i podobne sytuacje będą rozpatrywać na tej zasadzie Twisted Evil Sad Neutral

z kradzieżą może być podobnie o ile ktoś nie będzie miał zabezpieczenia m-ki magnum lub kryptonite za 400 zł (czy ta linka authora za 30 zł była wystarczająco mocna Question Twisted Evil )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
dukenstein Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6697 (95%)
Postów: 45
Wiek: 38

Częstochowa-Lisiniec

Post Nie 04 Cze 06, 19:22:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzebaby wywalczyć sobie jakieś normy prawne w tej sprawie. Jeśli interpretacja ogólnych przepisów będzie zależała od prawników to zawsze będziemy w d*pie :/ Przecież im tylko zależy żeby jak najmniej odszkodowań wypłacać ..


g=9,81 m/s^2 ... bullshit!

http://czestochowaforum.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Nie 04 Cze 06, 19:27:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mnie tam nigdy takie cos nie bylo potrzebne.. mysle ze w przyszlosci rowniez nie bede z takich "przyjemnosci" kozystal.

tak jak pisze bikerx - jak nie masz odpowiedniego zabezpieczenia (odpowiednio drogiego) i dokumentacji ze w czasie kradziezy miales je zapiete to nic nie wyrwiesz..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6877 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Nie 04 Cze 06, 19:36:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedynie sensowną rzeczą jest ubezpieczyć się OC i NNW , bo to od kradzieży ( casco) to tylko niepotrzebnie zwiększa koszty , a i tak się non-stop wymienia części , a paragoniki czy fakturki to w "zapomnienie idą"......
....a w dodatku i tak nie wycenią ci rowerku na tyle , ile on jest wart... Cry


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
dukenstein Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6697 (95%)
Postów: 45
Wiek: 38

Częstochowa-Lisiniec

Post Nie 04 Cze 06, 19:44:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja przestałem wierzyć w ubezpieczenia i teraz uważam, że nie dają one żadnego pewnego odszkodowania. A przynajmniej uzyskanie odszkodowania uważam na tyle samo prawdopodobne co udział w wypadku, po którym takie odszkodowanie można uzyskać.

Jak byłem małym gojem to trzy razy mi nie przyznali. Teraz wolę te pare groszy zachować na ew. serwis czy nowe części Wink


g=9,81 m/s^2 ... bullshit!

http://czestochowaforum.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6631 (94%)
Postów: 490


Post Nie 04 Cze 06, 19:45:38     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fr33 napisał:
mnie tam nigdy takie cos nie bylo potrzebne.

od tego mogłem zacząć, zdrowy rozsądek jest najlepszym stróżem Exclamation
piter napisał:
...a w dodatku i tak nie wycenią ci rowerku na tyle , ile on jest wart..

a, to następny istotny aspekt, ile rower jest wart wie ten kto go składał, czyli my, dochodzi do tego pewna emocjonalna wartość, zaangażowanie, poszukiwanie części itd. a nie to co jakiś dupek stwierdzi po zaniżonych kosztach Exclamation Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
heg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6528 (93%)
Postów: 86
Wiek: 36

Poraj

Post Nie 04 Cze 06, 21:35:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tez sądze że nie warto z tego korzystac, jedynie co to NW jak ktoś ostro jeździ i czuje taka potrzebe, wypadku się dobrze nie udokumetuje a w rowerze nawet jak go przypniesz to złodziej sobie osprzet może łatwo odkręcić

dla mnie najlpeszym zaberzpieczeniem ciągle jest kolega, albo nie tracenie rowerka z oka


smaruje łańcuch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu Tlen Jabber  
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 04 Cze 06, 21:59:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

heg napisał:
dla mnie najlpeszym zaberzpieczeniem ciągle jest kolega, albo nie tracenie rowerka z oka


Ja też uważam, że to jest najlepsze zabezpieczenie, staram się rowerka nie spuszczać z oczu, niestety przez to wiele razy nie mogę skorzystać z JEgo usług, bo nie mam gdzie zostawić a takto mógłym i czasu zaoszczędzić i nerwów na mpk


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6890 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pon 05 Cze 06, 16:45:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jedyne sensowne ubezpieczenie dla rowerzysty to według mnie OC. Z kradzieżą wiadomo jak jest ukradną rower to zaraz będzie że zabezpieczenie było nie wystarczające. NWW cytuje "Przedmiotem ubezpieczenia są trwałe następstwa nieszczęśliwych wypadków lub zdarzeń objętych umową (zawał serca, krwotok śródmózgowy, choroba tropikalna) polegające na uszkodzeniu ciała lub rozstroju zdrowia powodujące trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć ubezpieczonego." ale w umowie będzie ze wypłacone zostanie po zakończeniu leczenia czyli jeżeli uszkodzisz sobie kręgosłup i rehabilitacja będzie trwała 2 lata to kasę dostaniesz mniej więcej po 3 latach o ile ją dostaniesz. No i ostatnie ubezpieczenie bagażu "przedmiotem ubezpieczenia bagażu jest bagaż podróżny ubezpieczonego przewożony tylko podczas użytkowania roweru. Ubezpieczeniem objęte są również przewożone części zamienne do roweru." tu jest bardzo wiele zastrzeżeń. po pierwsze jak jedziesz to nikt ci nic nie ukradnie dopiero jak staniesz to mogą ci coś wyciągnąć. Po drugie jadąc rowerem nie wozisz w kieszeni listy rzeczy w plecaku razem z paragonami ile za co zapłaciłeś a jak ci ukradną plecak to raczej ciężko udowodnić co miałeś w wewnątrz i czy naprawdę ci to ukradli a nie wypadło na wybojach.

A nad OC to zastanawiałem się od dłuższego czasu bo w brew pozorom czasem może się przydać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy