wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[smary] - Jakie smary?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin_Rakow Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6564 (93%)
Postów: 34
Wiek: 33

Cz-wa - Stary Raków

Post Sro 24 Maj 06, 17:42:36     [smary] - Jakie smary? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po chwili zastanowienia postanowilem zalozyc ten temat Smile sam osobiscie zbyt duzo nie wiem, wiec chcialbym sie poradzic jakich smarow i do czego powinno sie stosowac ? Wink chcialbym kupic jakies dobre ale nie orientuje sie w tej sprawie w ogole Embarassed


Sorry za byki Smile ==>>Pozdro @ll<<==
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6762 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Sro 24 Maj 06, 17:50:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jak już napisałem na shoucie i również tutaj napisze Wink
Rolhof, Finish Line..... Smile
Ja właśnie się przygotowywuje do kupna bo się skończyło Wink


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7008 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Sro 24 Maj 06, 18:51:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

XeLiBrI napisał:

Rolhof, Finish Line.....


ja tak samo .. tyle ze - jeszcze mam Very Happy


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6911 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 24 Maj 06, 19:30:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja najcześciej Finish Line ale teraz kupiłem jakiś wynalazek ale nie pamietam nazwy a nie mam pod ręką Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7011 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 24 Maj 06, 20:07:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja do łańcucha używam Pedrosa SynLube - na warunki mokre, dzięki temu nie muszę smarować bardzo częto, teraz planuję zaopatrzyć sięw jakiś dobry smar do łożysk, ale jeszcze dokładnie nie zastanawiałem się co wybiore


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wojtek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6872 (97%)
Postów: 136


Post Sro 24 Maj 06, 20:30:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ostatnio Rohloff Smile polecam i pozdrawiam


lubisz dziwnych ludzi ?? to klauna se namaluj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6672 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Czw 25 Maj 06, 9:16:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

odnośnie smarowideł do łańcucha to był juz chyba taki temat kiedyś, co prawda ja w nim nic nie pisałem dlatego pozwole sobie teraz Smile ,
przed smarowankiem wypadałoby usunąc resztki starego smarowania i wszeliki syf z łańcycha za pomocą jakiegoś odtłuszczacza, wd 40, nafta, czy cos takiego. Po odparowaniu smarujemy i tu masz sporo specyfików dostepnych na rynku, z mojego doświadczenia:
-Rohloff nie najtańszy ale chyba najfajniejszy ze stosowanych przeze mnie,
-Finish Line zielonyczyli na mokre bardzo fajny z tym, że łapie dużo syfu,
-Brunox dobrze smarował łapał mało syfu ale wymywał się szybko na mokrym, poza tym jakos mało widoczny na półkach sklepowych


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6982 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 25 Maj 06, 9:23:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gdybym za kazdym razem miał odtłuszczać, usuwać syf itd to pewnie bym nic nie robił. Teraz po prostu jak łańcuch skrzypi to go smaruję i po smarowaniu czekam trochę i usuwam nadmiary szmatą. To wszystko, a to co wyżej to raz na miesiąc albo i dłużej.
Używam Pedrosa Extra dry a wcześniej Brunoxa - nie widzę specjalnej różnicy i podejrzewam że tak samo jest z innymi finishami itd.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6861 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Czw 25 Maj 06, 9:32:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

blabla napisał:
Finish Line zielonyczyli na mokre bardzo fajny z tym, że łapie dużo syfu,


Fakt, łapie dużo syfu ale tylko wtedy jeżeli nie przecierasz łańcucha od czasu do czasu. Warto to robić bo wtedy można smarować rzadziej.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6672 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Czw 25 Maj 06, 10:56:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
Gdybym za kazdym razem miał odtłuszczać, usuwać syf itd to pewnie bym nic nie robił.

to była rada dla marcina, przecież wiadomo, że nie za każdym razem trzeba wszystko dokładnie czyścić ale skoro pyta to pewnie nigdy tego nie robił


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6881 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Czw 25 Maj 06, 12:40:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tym czyszczeniem łańcucha naftą to nie zawsze jest najlepszy pomysł. Przy starym łańcuchu może przynieść więcej szkód niż pożytku. Miałem taki przypadek że po kąpieli łańcucha w nafcie dostał większych luzów i po założeniu zaczął delikatnie przerywać. Zaznaczam iż ów łańcuch już miał troszkę przebiegu, może z nowszym nie było by takiego problemu. Od tego czasu raczej unikam kąpieli w nafcie. Słyszałem że do tego celu lepszy jest np. olej napędowy, jednak nie sprawdzałem. Obecnie łańcuch smaruje olejem silnikowym gdyż skończył mi się smar do łańcucha, a mojemu łańcuchowi i tak już nic nie zaszkodzi Laughing Dwie zębatki w kasecie już wyglądają prawie jak te z zimowego roweru Arka Mr. Green Niestety na tych przełożeniach zaczyna przerywać Sad Czeka mnie zmiana napędu, jak to zrobie to będę musiał się zaopatrzyć w jakiś smar.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6911 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 25 Maj 06, 17:10:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

blabla napisał:
-Brunox dobrze smarował łapał mało syfu ale wymywał się szybko na mokrym, poza tym jakos mało widoczny na półkach sklepowych

można go kupić w KTM`ie ja go kupiłem i narazie nie narzekam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7075 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Pią 07 Lip 06, 22:30:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak mi sie ptrzypomnialo co do smarowania lancucha to wydajny jest rohloff pewnie ameryki nie odkrylem hmm ale na pewno nie znacie takiego smaru: TITANX - smar do lozysk. lepki prawie gumowy ja tym zaprawiam swoje piasty i spd. do sterów sie nie dobieram bo ta strefa jest jeszcze przeze mnie nie rozpoznana i chyba niech tak pozostanie


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy