wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Gdzie potrzebne są ścieżki? Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mateusz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6983 (99%)
Postów: 146
Wiek: 36

Częstochowa Północ

Post Nie 13 Lut 05, 21:34:34     Gdzie potrzebne są ścieżki? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a propo tematu i pomocy: potrzeba zrobić coś takiego:
jak wiadomo w naszym mieście brakuje ścieżek rowerowych, w tym temacie piszcie gdzie ich najbardziej brakuje. powinniśmy zrobić taki "ranking" wybrać te na których brak najbardziej narzekamy i wszystko opisać i zrobić petycję do władz miasta, najlepiej jakby taką petycję podpisywali rowerzyści w czasie Masy... poszukujemy osoby<osób> które zajęłyby się zrobieniem takiej petycji, następnie na masie ogłosilibyśmy że jest taka petycja i prosimy o podpisy.
czekam na kontakt <wiadomości prywatne, gg, forum> pozdrawiam


Smile Do zobaczenia na MASIE !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Pon 14 Lut 05, 15:03:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odnośnie postu Mateusza... Trzy sprawy:

  1. Trzeba ostro ruszyć ten wątek żeby jak najdokładniej móc podać gdzie KONKRETNIE potrzebne są ścieżki.
  2. Może napisać tę petycję wraz z Porozumieniem na Rzecz Przyjaznego Miasta? Wiadomo że im więcej ludzi/organizacji za tym stanie tym presja na panu prezydencie większa.
  3. Jeśli opracujemy już listę miejsc gdzie potrzebne są ścieżki mogę zająć się opracowaniem tego tekstu.

Pozdrawiam. ;)

P.S.
Teraz wpadłem jeszcze na pomysł że można by listę do składania podpisów wystawiać w sklepach/serwisach rowerowych.


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Reklama
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 14 Lut 05, 19:06:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to zaczynam:

1) Zezwolenie na jazdę rowerem ścieżką "spacerową" przez środek aleii - uważam, że powinno się zezwolić na jazdę rowerem w Alejach bo i tak dużo osób jeździ a tak przynajmniej nikt nie mógłby nas z tego powodu karać - bezsensownie,
2) połączenie ścieżki która powstanie w aleii (jeśli powstanie) z drogą dla rowerów przy aleii Jana Pawła II i Szjnowicza Iwanowa,

Treaz coś lokalnego:
3) na Rakowie prócz kilku metrów przy 11 listopada i Aleii Pokoju nie ma żadnej [(chyba - jeśli się mylę to proszę o sprostowanie) - nie mylić z drogą przy Niepodległości - bo to chyba już jest Grosz] ścieżki rowerowej a według mnie przydała by się wzdłóż ul Jagiellońskiej aż do połączenia z Al Pokoju tak aby były przejazdy dla rowerów (czasami trzeba zejść z bike'a jak widzimy "facetów w czerni" lub w niebieskim) - ta ścieżka miała by również połączenie z tą przy Al Niepodległości

uffff

4) Ul 11 Listopada (łączy jagiellońską z jesienną) tam również według mnie przydała by się droga dla rowerów

5) Wzdłóż całej linii tramwajowej normalna droga rowerowa a nie taka dla pieszych i rowerów łącznie i na całej długości taka jak między Jana Pawła a Dekabrystów - a nie ta droga biegnie raz jedną raz drugą stroną ulicy do tego całą szerokością najczęsciej chodzą piesi a i tak ta droga w końcu się urywa a My to chyba musimy nauczyć się latać bo slalom między ludźmi na chodniku aleją Wolności albo starci z autobusami na ulicy to średnia pzryjemność.

jeszcze raz ufffffffff
to chyba wszystko jak mi się coś przypomni to dam znać Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Pon 14 Lut 05, 19:37:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AD.1 Jestem całkowice ZA
AD.2 To już prawie jest...
AD.5 również ZA...

Poprałem te z których korzystam dość często... regularnie Razz
To co chciałbym aby było to napiszę za jakiś czas bo musze sobie poukładać wszystko i zaplanować... Razz


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Wto 15 Lut 05, 10:21:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ad1.
szczepan napisał:
1) Zezwolenie na jazdę rowerem ścieżką "spacerową" przez środek aleii - uważam, że powinno się zezwolić na jazdę rowerem w Alejach bo i tak dużo osób jeździ a tak przynajmniej nikt nie mógłby nas z tego powodu karać - bezsensownie,


To chyba najważniejsze To centrum miasta. Centrum spotkań, wypadów. Jeśli nie można jeździć po alejach to gdzie?! To powinnien być pierwszy punkt "próśb i żądań" :wink:

ad2. Już pisałem, że trzeba polączyć ulice równoległe do alei z nimi. Inne moje spostrzeżenia o centrum można przeczytać w tym temacie:
Arrow Centrum miasta

ad3. Kto ci jeździ na rakowie rowerem?! Ewentualnie przejezdnie, ale to nie jest pierwszorzędny cel.

ad4. Nie jeżdżę tam :>

ad5. Najgorszy most na Niepodległości - bardzo ciasno, ale raczej nie będzie dało się nic zrobić. A co do AK to ja nie mam tam większych problemów z płynnym poruszaniem się. Często jeżdżę ponad 30 na chodniku, a piesi to takie "uatrakcyjnienie" zjazdu Very Happy. Choć przy przystankach trzeba zwolnić (na wszelki wypadek).

I jeszcze aleja Wolności. To już zachodzi do starego centrum i cięzko tu będzie prowadzić jakieś prace. Marzy mi się szybkie połączenie rowerowe Północ - Raków. Ale to tylko marzenie Very Happy


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Wto 15 Lut 05, 13:08:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Speedy napisał:
Marzy mi się szybkie połączenie rowerowe Północ - Raków. Ale to tylko marzenie Very Happy

Właśnie Exclamation to jest zmora.
W godzinach szczytu, a zresztą wogóle nie da sie jeździć bo nie ma jak poprostu trza kombinować objazdy...



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Wto 15 Lut 05, 15:45:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kto ci jeździ na rakowie rowerem?!


Dzięki Speedy !!!! Ja na przykład jeżdżę a żeby dostać się na Północ czy w aleje to też przydała by się jakaś normalna droga
Chyba że nauczymy się latać
Ale droga to chyba trochę łatwiejsze rozwiązanie

Cytat:
To chyba najważniejsze To centrum miasta. Centrum spotkań, wypadów. Jeśli nie można jeździć po alejach to gdzie?! To powinnien być pierwszy punkt "próśb i żądań"


Właśnie dlatego znalazło się na pierwszym miejscu Cool Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Wto 15 Lut 05, 16:15:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
Cytat:
Kto ci jeździ na rakowie rowerem?!


Dzięki Speedy !!!! Ja na przykład jeżdżę a żeby dostać się na Północ czy w aleje to też przydała by się jakaś normalna droga


Jakbyś nie zauważył to napisałem:
Speedy napisał:
ad3. Kto ci jeździ na rakowie rowerem?! Ewentualnie przejezdnie, ale to nie jest pierwszorzędny cel.


Czyli chodziło mi o to, że po rakowie nie jeździ się bo nie ma tu żadnych atrakcji, a jak się już jedzie to w linii prostej i pokonuje się go w pare minutek.

Jakieś jeszcze miejsca pozostały? Może połacznie Raków-Dźbów, bo jazda Jagielońska -> Sabinowska (szczególnie tutaj) jest niebezpieczna.


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Wto 15 Lut 05, 16:57:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Speedy napisał:
Jakieś jeszcze miejsca pozostały? Może połacznie Raków-Dźbów, bo jazda Jagielońska -> Sabinowska


nie jeżdżę tamtędy regularnie ale jakiś kawałek w okolicach MAKRO chyba jest... nie jestem pewien... ale im bliżej przejazdu kolejowego (oczywiście jadąc ze strony Rakowa) tym gorzej... przez sam przejazd praktycznie trzeba przejeżdżać ulicą... a wzdłuż drogi są miejsca w których mogłyby powastać chociażby kawałki ścieżki rowerowej... (np. po drugiej stronie Makro właśnie w kierunku przejazdu kolejowego)

ale i tak CENTRUM to nasz plan przewodnii... Wink


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Wto 15 Lut 05, 17:07:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jasne Zresztą za zorganizowaniem Centrum Miasta będzie najwięcej chętnych a i najwięcej z nas skorzysta bo jeśli nawet ktoś nie jeździ alejami to napewno nimi przejeżdża jadąc gdzieś
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Wto 15 Lut 05, 20:32:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
Jasne Zresztą za zorganizowaniem Centrum Miasta będzie najwięcej chętnych a i najwięcej z nas skorzysta...


Będzie najwięcej chętnych, ale to będzie najtrudniejsze w realizacji.

szczepan napisał:
... bo jeśli nawet ktoś nie jeździ alejami to napewno nimi przejeżdża jadąc gdzieś


Nie jeździ to przejeżdża - masło maślane Razz Ale sens taki, że nie można z nich nie kożystać i trzeba coś z tym zrobić.


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6986 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Sro 16 Lut 05, 11:35:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
No to zaczynam:

1) Zezwolenie na jazdę rowerem ścieżką "spacerową" przez środek aleii - uważam, że powinno się zezwolić na jazdę rowerem w Alejach bo i tak dużo osób jeździ a tak przynajmniej nikt nie mógłby nas z tego powodu karać - bezsensownie,


co do tego to kazdy kto czytal kiedy przepisy to wie ze rowerem mozna jezdzic po chodniku jesli ten ma powyzej 1.5 metra... tak jest ... a jak kogos policjant zlapie i powie ze nie wolno to niech mu powie o tym przepisie w kodeksie... mozna zabronic wjazdu rowerem na chodnik jesli stoi znak mowiacy nam o tym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
mateusz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6983 (99%)
Postów: 146
Wiek: 36

Częstochowa Północ

Post Sro 16 Lut 05, 17:09:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mozna zabronic wjazdu rowerem na chodnik jesli stoi znak mowiacy nam o tym
to prawda jednak musicie wiedzieć też o jeszcze jednej rzeczy: jeżeli wzdłóż jezdni prowadzi ścieżka rowerowa to na jezdni panuje zakaz jazdy rowerem nawet jeżeli nie ma znaku, tego dowiedziałem się od policji i byłem - zdziwiony...


Smile Do zobaczenia na MASIE !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sro 16 Lut 05, 17:12:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ha! ja wiedziałem to od dawna... ale to nie zmienia faktu, że ten przepis jest... eee... sam nie wiem jaki jest... Smile Razz


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 16 Lut 05, 19:26:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No mnie zawsze było wiadomo, że nie wolno jeździć rowerem po chodniku i że można za to otrzymać "mały" prezencik od Facetów W Czerni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sro 16 Lut 05, 19:28:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przykład to Al.Niepodległości gdzie jest ścieżka rowerowa, co prawda szachownica nie tylko dla rowerzystów ale jest.
Właśnie w tym przypadku spotkałem się nie raz jak jakiś sprinter szosowy jechał po ulicy i dla nich ścieżki rowerowe nie są potrzebne a wtedy co, taki mandat dostanie, że kolarką jedzie po ulicy (może trenuje),a nie po ścieżce rowerowej...



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sro 16 Lut 05, 19:39:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MonteRochee napisał:
Właśnie w tym przypadku spotkałem się nie raz jak jakiś sprinter szosowy jechał po ulicy i dla nich ścieżki rowerowe nie są potrzebne a wtedy co, taki mandat dostanie, że kolarką jedzie po ulicy (może trenuje),a nie po ścieżce rowerowej...


i to jest właśnie m.in. głupota tego przepisu... Cool


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 26 Lut 05, 11:08:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

właśnie często jest tak, że droga rowerowa jest na tyle szeroka, że ciężko się na niej minąć z innym rowerzystą a do tego jeszcze (szachownica i nie tylko) mamy na niej wspaniałych, chodzących środkiem lub całą szerokością pieszych ......... ale w mieście drogi rowerowe są (oficjalna opinia) wię ulicą jeździć nie wolno
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Czw 10 Mar 05, 8:19:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Number 1:
Ściezka rowera Północ - Południe przez miasto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 10 Mar 05, 8:28:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Popieram bo w zasadzie to jest jedna droga łączącs osiedle północ z rakowem a do tego jest lipa straszna na sporym odcinku


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6986 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Czw 10 Mar 05, 13:13:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tez popieram... powinna byc sciezka z rakowa na polnoc ... taka z prawdziwego zdarzenia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Czw 10 Mar 05, 17:12:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To powinno być głównym priorytetem w budowaniu nowych scieżek rowerowych na terenie miasta i tyle.



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6986 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Nie 22 Maj 05, 18:41:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jechal ktos kiedys do Korwinowa? .. chodzi mi o chodnik obok trasy po lewej stronie (stojac tylem do czestochowy)..

MASAKRA !!! ... nawet na czarnym szlaku w najbardziej skalistym terenie jest bardziej rowno niz tam.. goraco wspolczuje ludziom bez amortyzatora ..

mogli by chociaz wziac te plytki chodnikowe, co sa teraz, zdjac i polozyc jeszcze raz ale ROWNO ... ciekawe czy Wrona jechal tamtedy kiedys na rowerze.. jesli nie to -- apeluje do tych z policji co czytaja posty na naszym forum zeby mu powiedzieli zeby sie przejechal tamtedy ...


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Nie 22 Maj 05, 18:45:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fr33 napisał:
apeluje do tych z policji co czytaja posty na naszym forum zeby mu powiedzieli zeby sie przejechal tamtedy ...


Ten tekst mnie rozwalił Mr. yellow :] Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 22 Maj 05, 18:48:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobry, ale jeśli są tacy to faktycznie niech się tym zajmą Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy