wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Kierowcy myślcie co robicie :!: Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Sob 29 Lip 06, 22:32:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziś znów miałem pogoń za kierowcą-debilem , który myślał że mam prowadzić rower po ścieżce rowerowej wymalowanej na przejściu z sygnalizacją....koleś źle sobie skalkulował wiek rowerzysty - i rzucił w moją stronę przez szybę TY BARANIE!! ROWER SIĘ PRZEPROWADZA!!!.... cóż dziadzio miał pecha , bo dojechałem go w końcu pod jego blokiem Twisted Evil (a się qrna zdziwił)- Exclamation CZERWONY FIAT PANDA >SC 54412< Exclamation -parkuje na przeciw tego placu gdzie dawniej stał pomnik z czołgiem....
....wkrótce pojawi się temacik i zdjęcia samochodów , których właściciele są dla nas niebezpieczni....mam już taką listę....CZARNĄ!!!...pozdro Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Sro 10 Sty 07, 22:35:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

troszkę na wesoło...dla odświeżenia tematu... Wink
http://video.interia.pl/obejrzyj,film,37796,sortuj,sm,st,33035,pozycja,4,Fiat_i_rowerzysta


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Reklama
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 17 Lut 07, 17:04:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jedziemy sobie z Magnumem a tu na rondzie Mickiewicza śmignął nam taki mały samochodzik, białe Renault Clio, kierowca dość mocno Nas obtrąbił, po czym nadzwyczajnej odjechał, wydaje mi się, że potem widzieliśmy Go w alejach i znów coś do Nas krzyczał ...




© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6357 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Sob 17 Lut 07, 17:09:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokładnie tak było, mało tego przy pierwszym spotkaniu wołał coś o mięsie czy coś tam... może chciał nim rzucać??


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 21 Mar 08, 14:06:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrze, że bez ofiar w ludziach...
http://wiadomosci.onet.pl/1715068,11,item.html


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Pią 21 Mar 08, 14:54:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=9783525&rfbawp=1206103908.973&ticaid=1591e to samo z tym ze kierowca chcial uciec, beda rozne wersje teraz... szkoda "mlodzikow" Sad




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 09 Lip 08, 19:31:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W zasadzie to nie wiem czy to post do tematu "Kierowcy myślcie co robicie" - nie wiem czyja była wina...:
Dziś po południu wraz z STi pojechaliśmy na szybką, asfaltową przejażdżkę do Olsztyna przez Kusięta. Po drodze niezbyt miła sytuacja, która trochę popsuła nam humory. W pewnym momencie z ogromną prędkością wyprzedziła nas jadąca na sygnale nieoznakowana, policyjna Vectra. Zastanawialiśmy się po co jechała z tak dużą prędkością (myślę że około 150 km/h) tą mało ruchliwą i wąską drogą - tuż przed budynkami wydziału kolejowego huty. Wszystko wyjaśniło się około 1,5 km dalej. Na asfalcie leżał młody chłopak z pokiereszowaną i zakrwawioną twarzą cały owinięty w folię termiczną. Obok rower... Parę metrów dalej małe auto ciężarowe na "awaryjnych" z widocznymi na drzwiach śladami uderzenia. Na asfalcie dość długie ślady hamowania. Szczegółów ciężko się było domyśleć - czyja wina??? W każdym bądź razie rowerzysta z oczywistych względów stracił dużo więcej niż tylko podrapany lakier i pogięta blacha. Zwłaszcza, że był bez kasku... Sad


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Sro 09 Lip 08, 20:49:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

był bez kasku ale z odtwarzaczem MP3!!!
ok 18:30 trafił do nas na Parkitke. akurat kończyłem dyżur więc nie bardzo wiem jak z nim sprawa wygląda ale na rtg kręgosłupa szyjnego tylko był a stan nawet niezły bym powiedział. ja po wypadku dużo gorzej wyglądałem a poza złamanym nosem i zjechaną połową twarzy nic mi się nie stałoSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 15 Paź 08, 20:32:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A oto moja dzisiejsza przygoda:
W Konopiskach mega adrenalina. Jadąc sobie jak najbardziej przepisowo, zobaczyłem nagle przed sobą prostopadle ustawiony samochód. Okazało się, że gość tak zamaszyście wyjechał ze swojej posesji, że zatrzymał się na ulicy około metra od linii krawężnika - wyjechał całym przodem auta na ulicę. Nie miałem zbyt wiele czasu na reakcję - jechałem 30 km/h - hampel i już stoję na przednim kole. Gdyby nie auto zaliczył bym klasyczne OTB, ale "dzięki" niemu oparłem się ręką o jego maskę. Strat w zdrowiu i sprzęcie zero. Co innego blachosmród: rower uderzył w niego rogiem, który zarysował mu maskę i wbił się w lewy reflektor, tłukąc go. Gość w pierwszej chwili chciał zdaje się mnie zrypać, ale gdy zobaczył jak stoi jego auto, nic się nie odezwał. Dla równowagi ja pojechałem po nim zdrowo i odjechałem. A ciekawe jakby gość wyglądał, gdybym jechał TIR`em...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG


Ostatnio zmieniony przez Poisonek dnia Pią 17 Paź 08, 17:23:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5864 (83%)
Postów: 732


Post Sro 15 Paź 08, 20:56:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Jadąc sobie jak najbardziej przepisowo, zobaczyłem nagle przed sobą prostopadle ustawiony samochód. Okazało się, że gość tak zamaszyście wyjechał ze swojej posesji, że zatrzymał się na ulicy około metra od linii krawężnika - wyjechał całym przodem auta na ulicę.

jakiś czas temu spotkalo mnie to samo podczas przejażdżki przez olsztyn Confused tyle że ja miałem te kilkadziesiąt cm więcej na manewr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Sro 15 Paź 08, 23:56:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to Arku miales kupe szczescia... swoja droga to chyba pierwszy przypadek na forum kiedy ROWER uszkadza samochod na dodatek rowerzysta wychodzi z tego cało!




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 27 Lip 09, 13:33:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

onet.pl napisał:
Nieposiadający prawa jazdy 17-latek zabrał bratu samochód i jadąc z prędkością co najmniej 160 km/h zabił rowerzystę, a dwóch innych ciężko ranił.
Jak poinformowała policja, do wypadku doszło w Leźnicy Wielkiej w gminie Parzęczew (Łódzkie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że po północy 17-letni mieszkaniec gminy Parzęczew zabrał bratu samochód i ruszył "w szaleńczą jazdę". Chłopak nie posiadał prawa jazdy.

Kierujący nie dostosował prędkości do warunków, stracił panowanie nad samochodem i zjechał na lewą stronę drogi. Tam uderzył w dwa prawidłowo zaparkowane auta. Uderzenie było tak silne, że jeden z samochodów odbił się i obrócił dookoła własnej osi wpadając w jadących prawidłowo rowerzystów.

W wyniku uderzenia śmierć na miejscu poniósł 21-letni rowerzysta, a dwaj pozostali 20-latkowie w stanie ciężkim zostali przewiezieni do łódzkich szpitali.

Jak informuje policja, wskazówka prędkościomierza samochodu sprawcy zatrzymała się na 160 km/h. 17-latek trafił do policyjnego aresztu.


http://wiadomosci.onet.pl/2015596,11,item.html
Sad Sad Sad


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Wto 24 Lis 09, 18:10:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżdżę do pracy jedynym słusznym pojazdem Smile prawie codziennie i dosłownie nie ma dnia, żeby mówiąc kolokwialnie "normalnie" dojechać do niej i wrócić. Zawsze musi zdarzyć się utarczka albo z pieszym albo kierowcą.
Wczoraj np. samochód zamiast zatrzymać się przed przejściem dla pieszych i przejazdem rowerowym, wjechał za inny oczekujący samochód, blokując ten przejazd i przejście.
Zdołałem się wcisnąć przed niego a przejeżdżając pokiwałem głową. W efekcie zostałem otrąbiony na co odpowiedziałem środkowym palcem Razz i wiązanką. Koleś nie dość, że zablokował przejazd rowerom to jeszcze darł się, że powinienem rower przeprowadzać, choć i to byłoby trudne wobec tego, że stanął na przejściu dla pieszych.
Dzisiaj na Kilińskiego ochrzaniłem pacana co na ścieżce zaparkował, to jeszcze za mną jechał i darł parcha, grożąc mi.
Więc cóż począć, bić się z nimi za każdym razem? Mija się z celem.
Pouczać? To Cię zbluzgają chociaż masz rację.
Ręce opadają!!!


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Wto 24 Lis 09, 19:08:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

endecja_czwa napisał:
Dzisiaj na Kilińskiego ochrzaniłem pacana co na ścieżce zaparkował, to jeszcze za mną jechał i darł parcha, grożąc mi.


Nie tylko Ty masz takie perypetie... Ciągle powtarzam, że polska kultura to brak kultury - w szerokim słowa tego rozumieniu. :/

Częstą sytuacją jest zatrzymanie się samochodu przed przejściem dla pieszych gdy przeprowadzam rower, a na drugim pasie lub z naprzeciwka samochód pruje - bo zdąży! A co, przecież nie wyjdę mu na maskę. Heh... Żeby się, ku***, kiedyś nie zdziwił...


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Fludi (usunięty)







Post Wto 24 Lis 09, 19:25:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

endecja_czwa napisał:
Wczoraj np. samochód zamiast zatrzymać się przed przejściem dla pieszych i przejazdem rowerowym, wjechał za inny oczekujący samochód, blokując ten przejazd i przejście.
Zdołałem się wcisnąć przed niego a przejeżdżając pokiwałem głową. W efekcie zostałem otrąbiony na co odpowiedziałem środkowym palcem Razz i wiązanką. Koleś nie dość, że zablokował przejazd rowerom to jeszcze darł się, że powinienem rower przeprowadzać, choć i to byłoby trudne wobec tego, że stanął na przejściu dla pieszych.

Ja na takie sytuacje odpowiadam jakże pięknym brakiem kultury dup po masce czy bagażniku + fak Cool
Powrót do góry
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 24 Lis 09, 19:57:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety, wszystko to prawda co piszecie.

Mnie również rzadko zdarza się przejechać do czy z pracy bez jakiś mniejszych lub większych przygód. Brak infrastruktury rowerowej to jedna sprawa, ale zerowa kultura osobista to niestety równie uciążliwa sprawa.

Zatrzymywanie się na przejazdach czy pasach jest sprawą nagminną, a grożą przecież za to mandaty! Niestety nawet jeżdżąc samochodem widzę jak inni kierowcy wjeżdżają na skrzyżowania pomimo tego, że widzą, że się nie zmieszczą i zablokują innych - po prostu zero myślenia!

Opisana przez Sebiqa sprawa z przejeżdżaniem przez pasy jest też bardzo częsta i niebezpieczna! Jadąc rowerem i widząc pieszych, którzy chcą przejść, często się zatrzymuję przed nimi i wymuszam na samochodach zatrzymanie się - raz się uda (ale tylko mój pas, na drugim debile cisną ile wlezie), a raz się nie uda i wtedy niestety rozkładam przed pieszymi ręce i razem dziwimy się jak w tym kraju przestrzega się przepisy i własne bezpieczeństwo.

Po prostu dno i metr mułu jeśli chodzi o kulturę na drogach.

O pieszych stojących na drogach rowerowych i nie schodzących gdy jedzie rower też można pisać i pisać.

Rowerzyści, którzy na całej piździe jeżdżą po chodnikach i przez pasy dla pieszych też niestety nie są rzadkością.

Jeśli jakiś kierowca mnie bezpodstawnie otrąbia to najpierw leci klasyczne pozdrowienie, a jak jest tylko okazja to gonię gościa do najbliższych świateł i tam mu wyjeżdżam z wiązanką. Jeśli debil jedzie z tyłu to zjeżdżam bardziej do środka pasa i myślę sobie "no to k***a pojechałeś". Gdy kierowca ignorant stoi na drodze dla rowerów to zatrzymuję się i go grzecznie informuję o jego błędzie - jeśli reakcja jest negatywna to i ja zmieniam swój stosunek i jadę po cwelu i mu tłumaczę, że równie dobrze może zaparkować na jezdni. Jeśli auto stoi i nie ma kierowcy to pstrykam fotkę dla pamiątki.

Chcąc nie chcąc nerwów się trochę traci, a ja z reguły jestem spokojnym człowiekiem.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 07 Sty 10, 17:49:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gazeta.pl napisał:
Polska jest najniebezpieczniejszym w UE krajem dla rowerzystów. Ginie ich na naszych drogach cztery razy więcej niż w innych krajach Wspólnoty. W ubiegłym roku 60-letni pan Józef z Opola wracał na rowerze z kościoła, było po godz. 8, była dobra pogoda, doskonała widoczność.

Jego śpiącego sąsiada zbudził huk. Gdy wyszedł z domu, zobaczył zakrwawionego mężczyznę w krzakach w jego ogrodzie. Płot był całkowicie zniszczony, a obok walał się rozwalony rower. - Podszedłem do Józefa, ale już nie żył, nie mogłem pomóc - opowiadał sąsiad.

Sprawca wypadku, 24-latek jechał audi A4. Według świadków gnał z ogromną prędkością i nie zwolnił na widok rowerzysty. Gdy go uderzył, fragmenty ubrania, a także broszurki kościelne z torby impet rozrzucił na kilkanaście metrów.

Pan Józef był jednym z 500 rowerzystów, którzy giną co roku na polskich drogach. 5 tys. zostaje rannych. Dane na temat wypadków z ich udziałem przedstawiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na podstawie raportów policyjnych z lat 2006-08.

W krajach Unii średnio ginie rocznie czterech rowerzystów na 1 mln mieszkańców. W Polsce - aż 18, co jest niechlubnym rekordem w krajach UE.

W słoneczny dzień na prostej drodze

Wbrew obiegowym opiniom wypadki zdarzają się głównie z winy kierowców aut, a nie rowerzystów. Do większości dochodzi za dnia (86 proc.), na prostej drodze (55 proc.), przy dobrych warunkach atmosferycznych (77 proc.) i suchej nawierzchni (82 proc.).

Ponad połowa rowerzystów zostaje uderzona przez auta bokiem. - Dominacja takich uderzeń dowodzi, że kierowcy wciąż nie traktują rowerzystów jako równorzędnych uczestników ruchu drogowego - komentuje Bogumił Siewruk, lobbysta rowerowy z Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Raporty policyjne to potwierdzają. Jako główne przyczyny wypadków z udziałem rowerzystów wymieniają nieudzielenie im pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe omijanie i nieprawidłowe skręcanie.

Co warte podkreślenia - zaledwie jeden na 12 rowerzystów biorących udział w wypadku jest pijany. - To wbrew opiniom kierowców, którzy winą za wypadki obarczają zawianych cyklistów - dodaje Bogumił Siewruk.

Dostosować prawo do Europy

Grupa parlamentarzystów, która jeździ na rowerach złożyła w Sejmie projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym, który ma wprowadzić przepisy podobne do obowiązujących w innych krajach UE.

Proponuje m.in. • wprowadzenie „pasa ruchu dla rowerów", czyli oznakowanej części jezdni przeznaczonej dla rowerzystów, - zezwolenie na korzystanie z chodnika przez rowerzystów w przypadku złych warunków pogodowych, - zezwolenie rowerzystom, by wyprzedzać wolno jadące pojazdy z prawej strony (np. w korkach), - wprowadzenie pierwszeństwa rowerzystów przed samochodami skręcającymi i opuszczającymi drogę, której część stanowi ścieżka rowerowa.

- Ten raport to sygnał, że należy zdecydowanie zmienić sytuację rowerzystów na polskich drogach - zaznacza Marcin Hyła, projektant infrastruktury rowerowej z Departamentu Studiów GDDKiA. - Wierzę, że będzie impulsem do rozpoczęcia kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i zmiany wadliwego dla rowerzystów prawa. Sam dojeżdżam do pracy rowerem ścieżką rowerową przez rondo i jeszcze nie zdarzyło mi się, by samochód ustąpił mi pierwszeństwa, a przecież powinien.

Zbigniew Myśliński, 74-letni opolanin, wsiada na rower tylko w kasku i odblaskowej kamizelce. - Kierowcy omijają nas w odległości kilku centymetrów i niebezpiecznie wymuszają pierwszeństwo. Wiele razy musiałem hamować na skrzyżowaniu, gdy zajeżdżali mi drogę przed nosem. Mimo swojego wieku mam dobry refleksem i tylko dzięki temu uniknąłem wypadku. Jeździłem po niemieckich i ukraińskich drogach, i tam jest o wiele bezpieczniej. Kierowcy omijają rowerzystę bezpiecznym łukiem.



Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 08 Sty 10, 12:47:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No z tą Ukrainą to trochę przegiął Smile


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 26 Cze 10, 13:14:56     Życie rowerzysty w Paryżu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Francuzi w stosunku do rowerzystów są bardzo podobno do Polaków. Nie wiem nawet czy nie gorsi Shocked Rolling Eyes

http://studio.wp.pl/i,Zycie-rowerzysty,mid,724964,wideo.html

Polecam obejrzeć.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 24 Sie 10, 21:06:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gazeta.pl 24.08.2010 napisał:
Na trzy miesiące trafił we wtorek do aresztu 28-letni kierowca, który spowodował śmierć 17-letniego rowerzysty.
Jak informowaliśmy, do tragedii doszło w niedzielę ok. godz. 20 w Kłomnicach. Kierujący daewoo tico na wiadukcie nad torami kolejowym potrącił prawidłowo jadącego 17-letniego rowerzystę. Nastolatek spadł z wiaduktu na tory. 28-letni kierowca tico, nie zatrzymując się, pojechał dalej. Został zatrzymany kilka kilometrów dalej. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu i nie był nawet w stanie dmuchać w alkomat. Niemal natychmiast po ulokowaniu go w radiowozie zasnął. Niestety, nastoletni rowerzysta nie przeżył upadku z kilkunastu metrów. Zmarł w szpitalu. Sekcja zwłok wykazała, że śmierć nastąpiła na skutek rozległych obrażeń narządów wewnętrznych.

We wtorek 28-letni kierowca, gdy wreszcie wytrzeźwiał, został doprowadzony do prokuratury. Przyznał się do winy, ale nie potrafił wytłumaczyć okoliczności tragedii. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 28-latka. Jak się okazało, wsiadając za kierownicę tico, złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Miał zatrzymane prawo jazdy za jazdę po pijanemu na rowerze. Grozi mu 12 lat więzienia. Według przepisów obowiązujących od 1 lipca sprawca śmierci nastolatka straci też dożywotnio prawo jazdy.



Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5233 (74%)
Postów: 251


Post Wto 24 Sie 10, 23:37:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety czytałem ten artykuł - dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów + 12-15 lat więzienia to chyba znacznie za mało!!!


KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sob 30 Paź 10, 7:38:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gazeta.pl napisał:
12 lat więzienia grozi 54-letniemu mieszkańcowi Lublińca, który swoim mercedesem śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł. Dzięki intuicji dzielnicowego został zatrzymany. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawcy wypadku.
Na ul. Skłodowskiej w Lublińcu 54-latek kierujący mercedesem potrącił jadącego w tym samym kierunku 33-letniego rowerzystę. Potem uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając poszkodowanemu pomocy. Mimo reanimacji podjętej przez ratowników pogotowia rowerzysty nie udało się uratować.

Intuicja i "policyjny nos" dzielnicowego doprowadziły do zatrzymania uciekiniera. Funkcjonariusz zatrzymał jadącego w kierunku miejsca wypadku rowerzystę, a ten okazał się poszukiwanym kierowcą mercedesa. Na dodatek był pijany, miał ponad 2,7 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak ustalili lublinieccy policjanci, mężczyzna ukrył samochód za budynkami gospodarczymi oddalonymi o kilkaset metrów od ul. Skłodowskiej. Potem wsiadł na rower i wrócił na miejsca wypadku, żeby zobaczyć co się tam dzieje.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczkę i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu, a także za kierowanie pojazdem po pijanemu mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.


Więcej... http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,8591548,Zabil_autem_rowerzyste__na_miejsce_wypadku_wrocil.html#ixzz13p0DyCcS



Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 05 Gru 10, 22:07:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tylko jedno słowo: S_K_U_R_W_Y_S_Y_N_!!!!!!!!!!
Cytat:
21-letni imigrant z Maroka, który rano w Kalabrii na południu Włoch wpadł samochodem w grupę rowerzystów, zabijając siedmiu z nich, był pod wpływem narkotyków i nie miał prawa jazdy, gdyż zostało mu odebrane przed kilkoma miesiącami - podała policja.

Trzy osoby zostało ciężko ranne. Wszystkie ofiary to członkowie klubu sportowego w wieku od 35 do 58 lat.

Do wypadku doszło na drodze krajowej w rejonie miejscowości Lamezia Terme. W trakcie manewru wyprzedzania kierowca pędzący z dużą prędkością uderzył w grupę uczestników wyprawy rowerowej, jadących z naprzeciwka, a następnie auto spadło do rowu. Kierowca odniósł obrażenia, podobnie jak jego 8-letni kuzyn, podróżujący z nim autem.

Sprawca wypadku został aresztowany.



Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5233 (74%)
Postów: 251


Post Pon 06 Gru 10, 1:44:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fakt
arektacana napisał:
S_K_U_R_W_Y_S_Y_N_!!!!!!!!!!


arektacana napisał:
21-letni imigrant z Maroka

arektacana napisał:
był pod wpływem narkotyków

ale dziwne by było, jakby był pod wpływem alkoholu Wink.


KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5233 (74%)
Postów: 251


Post Nie 19 Gru 10, 20:38:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobry sposób na "walkę" z debilami



KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy