wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
PKP i my rowerzyści!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Sob 06 Maj 06, 20:23:28     PKP i my rowerzyści! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W ostatnich dniach było kilka dni wolnych jak zapewne wiecie można było w tym czasie pojeździć. Miejsc do poszalenia w Polsce i zagranicą jest wiele. Ale żeby tam sie dostać to jest prawdziwy koszmar. O tym przekonałem sie ja oraz kilku bikerów. Poruszyło mnie głęboko że w XXI wieku nie mogę w normalnych warunkach przewieźc siebie i swojego cudeńka aby pośmigać w pieknych zakamarkach Polski. Oto kopia listu wysłanego przeze mnie do biura PKP Polska.
Dobrze zrobiłem????
:

"Witam!
Jestem mieszkańcem Częstochowy miasta położonego niedaleko Katowic, Radomska, Opola.
Chciałbym donieść o nieusatysfakcjonowaniu mnie w związku z podróżowaniem PKP.
W ostatnich dniach 28 kwiecień 3 maj miałem nieprzyjemność podróżować PKP. Ponieważ zaplanowałem sobie z przyjaciółmi wyjazd w tych dniach, a niestety nie stać nas na prywatny przejazd samochodami osobowymi postanowiliśmy skorzystać z usług PKP.
Wybraliśmy pociąg o połączeniu bezpośrednim poprzez Częstochowę do Lublina po godzinie 2 z piatku (28.04) na sobote (29.04). Znajomi dokładnie sprawdzili przejazd oraz wagony, w które miał być wyposażony pociąg. Interesował nas dokładnie wagon do przewozu rowerów. Czy wyobraża sobie pan jakie było nasze zdziwienie, stojąc o godzinie 2 w nocy i oczekując na jedyny w tym dniu pociąg do Lublina, że pociag do którego zamierzamy wsiąć takiego wagonu nie posiada! Jest dla mnie rzeczą niedopuszczalną, że robi sie z nas użytkowników - baranów! Płącących wysokie kwoty za bilety (dodatkowo za przewóż ROWERÓW). Nie byłbym zdruzgotany gdyby pociąg był wyposażony w dostateczną ilośc wagonów dla podróżujących, natomiast nawet przejścia pomiędzy wagonami były zapchane ludźmi wiec nie było mowy o wcisnięciu sie na siłę. Co by pan zrobił wtedy w takiej chwili a dodam że wyjazd planowaliśmy długo wcześniej i wszelkie i informacje udzielane przez pańswa wskazywały na odpowiednie wyposażenie pociagu.
Wydaje mi się, że zupełnie państwo nie przemyśleli tego iż w tych dniach nastąpi wzmożony przepływ podróżnych co wydaje mi sie trochę dziwne bo przecież Polskie Koleje Państwowe nie istnieją od wczoraj!
Musieliśmy wybrać droge alternatywną poprzez podróż do Warszawy a nastepnie do Lublina podróżując w bydlęcych warunkach w wagonie rowerowych w którym powinny znajdować sie tylko rowery (około 25 szt.) natomiast było ich ponad 40szt oraz około 15 osób które pomiędzy tymi rowerami musiały czatować przez 5 godzin podróży.
Podróż powrotna odbywała sie już bez przesiadek Lublin - Częstochowa oczywiście już nie byłem zdziwiony że pociąg ten nie posiada wagonu rowerowego - choć w rozkładzie takowy istniał. Bezpośrednio w kasie w Lublinie inormację otrzymaliśmy: Nie będzie dołączony wagon rowerowy - proszę wsiadać do przedziałów osobowych. I tak też zrobiliśmy!

Bardzo dziękuję za skutecznie zespucie m.in. mnie podróży i wydłużenie jej około o 5godzin w warunkach, w których nie powinien ten pociąg jechać! Godzin przejazdów nie podaję bo już nie pamietam i zapomnieć o tym koszmarze chcę. Proszę tylko o branie pod uwagę że pociągami jeżdżą ludzie i tak też chcą być traktowani!

Jeżeli nie są państwo wstanie podstawić wagonów o konkretnym przeznaczeniu proszę nie podawać informacji błędnych ."


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sob 06 Maj 06, 20:33:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur - jak zawsze słusznie Mr. Green


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6740 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Sob 06 Maj 06, 20:34:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i bardzo dobrze, że napisałeś....bo szkoda gadać, nasze koleje państwowe myślą, że przewożą za przeproszeniem świnie, a nie ludzi.... Confused
A mogłbym się dowiedzieć co Ci odpisali na ten list ?
pozdrawiam ! Smile


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Sob 06 Maj 06, 20:38:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A to sie jeszcze okaże co odpiszą i czy odpiszą. Na pewno was powiadomie o tym fakcie. Bo mam jush dość ignorancji!


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Sob 06 Maj 06, 22:29:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"wizar" dzieki wielkie dzieki! zrobiles bardzo dobrze, padlo na ciebie niestety ale to moglbyc ktokolwiek z nas ktory planuje w wakacje takie podroze, a teraz sie niezdziwie przynajmniej, ale jakby nie ty zrobilbym tam niezla jadke odpowiedzialnym ludziom za wprowadzanie ludzi w blad! malo tego proponowalbym wyslac ten list w podobnej formie do jakis mediow gazety wyborczej tvp katowice oni szukaja takich sensacji a napewno przedaloby sie to nam rowerzystom by zwrocono na to uwage, oczywiscie to juz jest twoja decyzja ale im wiecej bedzie zgalaszanych takich uwag rowerzystow moze ktos z nami sie zainteresuje, bo niestety na nasze forum ludzie z poza dosc rzadko docieraja




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 07 Maj 06, 16:56:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobry pomysł, zarówno Twój wizar jak i Twój damzac, wysłanie listu to spoko pomysł, ale myślę, że nie wystarczy, jak zwykle w takich wypadkach urzędas oleje sprawę i nic z tego nie wyjdzie, myślę, że powiadomienie mediów da dużo większy efekt, jeśli oczywiście media się zainteresują. Myślę, że uwaga w TVN będzie w sam raz Oni lubiątakie tematy, gdzie urzędasy olewają porządnych obywateli


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6986 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Nie 07 Maj 06, 17:28:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moze za kilka lat ruszy projekt "szlaku staropolskiego" czyli tzw. droga S-46

Kłodzko – Opole – Częstochowa – Kielce – Lublin - Włodawa

Droga ekspresowa S46 połączy Kijów na Ukrainie przez Polskę , Czechy, płd Niemcy, Francję do Santiago de Compostella w Hiszpanii.

Projekt ma za zadanie rozwinac komunikacje na tym szlaku rowniez w innych dziedzinach transportu a mianowicie

LINIA KOLEJOWA:

Linia Kolejowa - Modernizacja linii kolejowej
Przebieg trasy Dorohusk – Chełm – Lublin – Dęblin – Radom – Skarżysko Kamienna – Kielce – Częstochowa - Lubliniec – Opole – Nysa – Kłodzko – Kudowa Zdrój.
Modernizacja linii kolejowej poprzez starania dążące do zaliczenia jej przebiegu do europejskiej sieci AGC (Umowa Europejska o głównych międzynarodowych liniach kolejowych) i AGTC (Umowa Europejska o ważnych międzynarodowych liniach transportu kombinowanego).

TRANSPORT LOTNICZY:

Rozwój komunikacji lotniczej miast : Lublina, Kielc, Częstochowy, Opola.


Mysle ze gdy wejdzie juz to w zycie duzo sie poprawi bo polska bedzie jednym z krajow ktore maja za zadanie umozliwic start z tym projektem i napewno zostanie na to polozony duzy nacisk.

Budowe trasy S 46 zapisano w Narodowym Planie Rozwoju
Przewidywany termin realizacji inwestycji – 2009 – 2018 Wink
Projekt ma byc finansowany z budzetu panstwa.


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Nie 07 Maj 06, 23:07:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sadzac po tepie i wczesniejszych obietnicach tego projektu (od 2 lata slysze o nim a teraz sie dowiedzialem ze zacznie sie jeszcze pozniej i skonczy jesczze pozniej) to mimo mlodego wieku mam watpliwosci ze doczekam jego realizacji, ale nadziej mam bo bardzo bym chcial i chyba nietylko ja:)




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 08 Maj 06, 9:26:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pozwoliłem sobie skopiować na forum gazety wyborczej, mam nadzieję że mi wizar głowy nie ukręci.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Pon 08 Maj 06, 20:47:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

glowy nie ukreci ale kto wie


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 09 Maj 06, 9:34:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podobna sytuacja zaskoczyła nas podczas podróży koleją z wyprawy do Wadowic. Pociąg, który jedzie z Bielska Białej do Gdyni - czyli przez całą Polskę- i który jest bodajże jednym z dwóch pociągów w ciągu doby na tej trasie, również nie posiadał wagonu do przewozu rowerów. Ba!!! Nie posiadał nawet wagonu bagażowego!!! Efekt był taki, że jechaliśmy w pięciu w dwóch przedziałach z rowerami wciśniętymi do przedziałów między siedzenia. My w związku z tym siedzieliśmy "w kucki" na siedzeniach. Mój rowerek natomiast nie zmieścił się do przedziału i musiał stać na korytarzu z odkręconym mostkiem i kierą skręconą o 90*, bo inaczej nie dało by się przejść korytarzem. Pełna cywilizacja XXI wieku...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 09 Maj 06, 9:59:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No taka to u nas norma. W zeszłym roku jak jechaliśmy w Beskidy (albo do zakonu) też nic nie było do przewozu rowerów. Dwa rowery zmieściły się w kiblu dwa w przejściu między wagonami - kombinacje na całego. Do tego zwykłe wysokie wagony, jakbyś mykał z sakwami to weź i wnieś rower po tych schodkach :/


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Wto 09 Maj 06, 20:43:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

my sakwy musielismy odpinac bo nie bylo szans na wejscie wprowadzic rowery a nastepnie podac sakwy pelan porazka muwie wam. jedyna pociecha ze ten wyjazd wszystko wynagrodzil z nawiazka


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6545 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Sro 10 Maj 06, 0:32:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja chyba na szczęście nie korzystałem jeszcze, i w najbliższym czasie nie będe z usług PKP, bo z pociągami jest jak z autobusami MPK, na rozkładzie pisze "D" krótki niskopodłogowy, a przyjeżdza stary jelcz. Choć teraz nasze MPK nieco bardziej przywiązuje wagę do tego co wcześniej napisało na rozkładzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 10 Maj 06, 13:44:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja w pociągu miałem tylko raz okazję jechać z rowerkiem, na szczęście była to krótka trasa bo stałem z rowerem na samym przodzie składu, wagony były z przedziałami więc nie było za dużo miejsca, aby jak najmniej przeszkadzać innym pasażerom wbiłem się na sam przód i zatarsaowałem sałe przejście


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Sro 10 Maj 06, 15:39:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

....a ja kiedyś przejechałem 80 km w 1.20 min i to siedząc na rowerowym siodełku, bez kitu...................


......jechałem do dąbrowy górniczej, a w osobówce był taki tłok, że siedziałem na rowerze w przedziale służbowym Laughing Laughing Laughing .......nasze kochane PKP (żeby nie cytować znaczenia skrótu)??!!!!!!!!!!!! Laughing Laughing :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Sob 27 Lut 16, 15:05:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chcemy poprawy Smile sygnalizujmy o wagony dla rowerzystów. Chociaż i tak już jest nieźle.
Oto ankieta:
http://rozkladjazdy.badanie.net/
Skoro nie mówimy, czego potrzeba.. nie narzekajmy.


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Nie 28 Lut 16, 17:45:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

TeczowaMagia napisał:
http://rozkladjazdy.badanie.net/
Skoro nie mówimy, czego potrzeba.. nie narzekajmy.


A czy narzekanie nie jest mówieniem czego potrzeba?

Ankieta wypełniona.
Zaznaczyłem 3 problemy w PKP Intercity:
- notoryczne opóźnienia pociągów,
- 3 wieszaki na rowery i bezsensowny system rezerwacji tychże miejsc w dalekobieżnych pociągach,
- pluskwy (robaki, nie mylić z podsłuchami),
które powodują, że nie korzystam z oferty tego przewoźnika.
Zapomniałem o wąskich drzwiach i tych stromych schodkach...


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Nie 28 Lut 16, 19:39:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Owszem, ale kiedy narzekanie skierujemy we właściwym kierunku, może odnieść skutek.
Wypełnione - No i brawo.


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Dominika



Status: Offline
Dni: 2661 (38%)
Postów: 14


Post Wto 02 Sty 18, 11:26:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety podróże polskimi kolejami pozostawiają wiele do życzenia nawet jeśli nie jest się rowerzystą. Wybierając się w podróż zawsze liczę się z tym, że dotrę na miejsce z godzinnym opóźnieniem. Ja jeszcze nie miałam tej wątpliwej przyjemności podróżowania z rowerem. Jedno jest pewne - jeśli będę miała taki plan nie skorzystam z usług PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Hyde-Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy