wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Masowa kontrola rowerow - Policja vs My Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 09 Kwi 14, 22:43:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od strony ul T. Rejtana przy tunelu pod torami brak jakiegokolwiek znaku zabraniającego wjazdu rowerów. /Tak jak pisał Sebik znaki takie są na Dworcu Głównym / Jadąc tunelem przed oznaczonym "rowerkiem" podjazdem po prawej stronie widzimy znak C 13 DROGA DLA ROWERÓW. Tak więc przejazd w tą stronę jest legalny ! W czasach gdy dyr. MZD był P. Augustyn od strony Skweru Junaków wybudowano zjazd do tunelu. Zjazd wybudowano po prawej stronie po tej samej stronie gdzie w tunelu znajdują się schody na perony. Na zjeździe namalowano "rowerek" a po paru tygodniach na dole po lewej stronie ustawiono znak C 13 A oznaczający koniec drogi dla rowerów. To symbol bezmyślności !!! Tunelem za miasto jadą setki rowerzystów. Trzeba to zalegalizować ! To zadanie dla Radnych !!! Mogą się wykazać przed wyborami !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4963 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Sro 16 Kwi 14, 7:50:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no i ktoś się udał do radnych z tą sprawą?


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 16 Kwi 14, 16:35:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj wysłałem na "stronę ' Rady Dzielnicy Raków:
.............................................................................................................

Jan Jurczyk
16.04.14
[email protected]
Częstochowa
Rada Dzielnicy Raków w Częstochowie


Scieżka rowerowa wiodąca Aleją Pokoju następnie przez Skwer Junaków kończy się tuż przed
tunelem pod torami kolejowymi.
W czasach gdy dyr. MZD był P. Augustyn od strony Skweru Junaków wybudowano zjazd do tunelu. Zjazd
wybudowano po prawej stronie po tej samej stronie gdzie w tunelu znajdują się schody na perony. Na zjeździe
namalowano "rowerek" a po paru tygodniach na dole po lewej stronie ustawiono znak C 13 A oznaczający
koniec drogi dla rowerów. To symbol bezmyślności !!! Wykonano i oznaczono zjazd dla rowerzystow za
niemałe pieniądze a potem okazało się ,że prawdopodobnie PKP nie wyraziły zgody na przejazd rowerzystów
przez tunel.
Jadąc tym tunelem w stronę Skweru Junaków po prawej stronie widzimy znak C13 oznaczający drogę dla
rowerów. , przed tunelem brak znaku zakazu wjazdu oraz oznaczenia ,że tunel stanowi teren PKP.
Tunelem tym setki częstochowian dziennie jadą w stronę Olsztyna, jest to najkrótsza i najbezpieczniejsza droga
rowerowa prowadząca z miasta na Jurę ! Komunikacja kolejowa dzięki staraniom polityków powoli
zamiera, ruch podróżnych na Dworcu Raków jest bardzo mały czas więc najwyższy aby zalegalizować
przejazd rowerzystów przez tunel pod torami. Podobno gorliwcy ze Straży Miejskiej urządziłi tam
ostatnio zasadzkę i zasilali kasę miasta pieniędzmi z mandatów. Czy tak władze miasta powinny dbać
o swoich mieszkańców chcących aktywnie spędzać czs ?
Sznowni Radni informując Was o tym problemie mam nadzieję , że załatwicie tą tak istotną
dla tysięcy częstochowian sprawę pozytywnie. Będzie to sprawdzian Waszej skuteczności !
...............................................................................................................Jutro zapakuję to do koperty i wyślę pocztą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
_omar_ Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4746 (67%)
Postów: 174
Wiek: 40

Częstochowa 1000-lecie

Post Czw 17 Kwi 14, 9:09:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kruk napisał:
no i ktoś się udał do radnych z tą sprawą?


tak Smile
Jeden z radnych 11-04-2014 złożył interpelację w tej sprawie Smile


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen Jabber  
kruk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4963 (70%)
Postów: 153

Częstochowa

Post Czw 17 Kwi 14, 23:37:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zaskakujące autorstwo interpelacji Wink
ale fakt jest faktem - mzd zaczęło właśnie analizować ten problem. mają rozmawiać z pkp co do możliwości wejścia na ich teren.


Kamil A. Rajczyk

Śląska Inicjatywa Rowerowa
Kamil A. Rajczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
_omar_ Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4746 (67%)
Postów: 174
Wiek: 40

Częstochowa 1000-lecie

Post Pią 18 Kwi 14, 7:44:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kruk napisał:
zaskakujące autorstwo interpelacji Wink
ale fakt jest faktem - mzd zaczęło właśnie analizować ten problem. mają rozmawiać z pkp co do możliwości wejścia na ich teren.


dla mnie nie jest zaskakujące, ale najważniejsze aby problem został rozwiazany Smile
pozdrawiam !!


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen Jabber  
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 18 Kwi 14, 10:21:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pisemko wysłałem wczoraj w wersji" papierowej" na adres Rady Miasta. Stawiam zakład, że PKP/ czy jak to się teraz nazywa.../nie wyrazi zgody. Jest takie staropolskie przysłowie -" Z koleją jeszcze nikt nie wygrał"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
_omar_ Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4746 (67%)
Postów: 174
Wiek: 40

Częstochowa 1000-lecie

Post Sro 30 Kwi 14, 9:14:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poniżej przeklejam odpowiedź na interpelację dotyczącą "Zalegalizowania przejazdu rowerem w tunelu pod dworcem PKP Raków" którą złożył Radny Tomasz Blukacz:

" Szanowny Pan
Tomasz Blukacz
Radny Miasta Częstochowy




W odpowiedzi na interpelację Pana Radnego z dnia 11.04.2014r. w sprawie zalegalizowania ruchu rowerowego w tunelu pod dworcem PKP Raków w Częstochowie - uprzejmie informuję, że Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie w porozumieniu ze służbami PKP podejmie działania w celu rozwiązania tego problemu zgodnie z oczekiwaniami rowerzystów.


Zastępca Prezydenta
Miasta Częstochowy
(-) Mirosław Soborak "


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 07 Maj 14, 22:41:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś ponownie łapanka. Stali z obu stron tunelu. Uważajcie na zbójników łupiących pospólstwo.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MK Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6526 (93%)
Postów: 178
Wiek: 33

Częstochowa - Raków

Post Czw 08 Maj 14, 19:18:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakby nie mieli ważniejszych spraw na głowie...A może nie mają? Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
siwuch Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3974 (56%)
Postów: 253
Wiek: 61

zawiercie

Post Czw 08 Maj 14, 20:06:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No przeciez to jest sprawa kluczowa dla bezpieczeństwa publicznego Smile, więc panowie strażnicy wiejscy nie chcą ale muszą Wink
a tak się zastanawiam, czy robia to legalnie- od pilnowania porządku na kolei to chyba sokoły są


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 23 Maj 14, 9:20:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wysłałem pismo w sprawie tunelu do Rady Miasta Częstochowy licząc ,że swoim autorytetem pomoże ona
przekonać PKP do legalizacji przejazdu rowerzystów. Rada Miasta nie wystąpiła do PKP z pismem dot. tunelu tylko skierowała sprawę do Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu. A MZDiT w piśmie MZDiT.WI 2214-1/14 poinformował mnie ,że tunel należy do PKP. O tym to ja wiedziałem wcześniej i napisałem to w piśmie do Rady Miasta. Dalej MZDiT informuje ,że cyt.: zarówno Rada Miasta jak i Prezydent Miasta z podległymi służbami nie posiadają kompetencji do ingerowania w tereny zarządzane przez PKP. koniec cyt. MZDiT obiecał ,że cyt. :wystąpi do zarządcy terenu o przeanalizowanie możliwości legalnego przejazdu rowerzystów przez tunel.koniec cyt.
Już wiem co odpisze PKP !!! Jak już pisałem -z koleją jeszcze nikt nie wygrał.
A co myślę o Radzie Miasta to zachowam w ciszy przedwyborczej !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
kombryg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5110 (72%)
Postów: 79
Wiek: 52

Częstochowa-Północ

Post Pią 23 Maj 14, 9:49:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciśnienie mi się podniosło na dzień dobry.

Głupstwa wszyscy plotą, po prostu im się nie chce i mają to gdzieś.
To nie PKP trzeba przekonać do legalizacji przejazdu rowerzystów tylko Zarząd Dróg. Niech nie opowiadają bajek, że nie mogą ingerować i podobnych bzdur. Jak Zarząd Dróg chce budować, remontować lub przebudowywać wiadukt nad torami, albo robić przejazd przez tory, czy po prostu poszerzyć drogę i zająć w tym celu kawałek terenu, którego właścicielem jest PKP to się błyskawicznie i na cacuś potrafi z PKP porozumieć i nie ma wtedy żadnego problemu. Tylko, że takie inwestycje robi się dla świętych krów - kierowców, a nie dla jakiś tam rowerzystów.
Ostatnio coś pisały gazety o wiadukcie nad torami w przedłużeniu ulicy Ogrodowej. Jakoś nic nie było o tym, że z PKP się nie wygra i że MZDiT nie może "ingerować w tereny zarządzane przez PKP" i budować na nich wiaduktów.

A Rada Miasta co? Wstydzi się, czy też radni nie potrafią napisać pisma do PKP z poparciem dla tego pomysłu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 24 Cze 14, 22:43:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,16210561,Mandaty_dla_cyklistow_za_jazde_pod_dworcem_PKP_Rakow_.html


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Wto 24 Cze 14, 23:32:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 23:30 24.06.2014 ----------

Zdjęcie wklejone odwrotnie. A co ciekawego widać na zdjęciu ?

---------- 23:32 ----------

Komu podlega Straż Miejska w Częstochowie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 25 Cze 14, 7:42:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rzecznik straży miejskiej Artur Kucharski napisał:
tunel i dworzec są miejscami publicznymi i ogólnie dostępnymi, dlatego straż miejska może tam interweniować.


Bardzo ciekawa interpretacja, kiedy na drodze osiedlowej jakiś baran zastawił mi wyjazd straż miejska odmówiła interwencji z uwagi, na fakt, że to droga osiedlowa a nie publiczna. Prawda, że wygodnie interpretować przepisy.

Dodatkowo, o ile wiem straż miejska ma prawo/obowiązek interweniować na wniosek właściciela terenu, ciekawe czy PKP wnosi o takie kontrole?


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
r3tr0 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3585 (51%)
Postów: 5
Wiek: 35

Częstochowa - Tysiąclecie

Post Sro 25 Cze 14, 8:00:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie się wydaje, że to bardziej chodzi o wyrobienie progów w straży miejskiej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sro 25 Cze 14, 10:54:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A mnie się wydaje ,że Straży Miejskiej podlegającej Prezydentowi Miasta chodzi o napełnienie miejskiej kasy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
marlotnik Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3907 (55%)
Postów: 55
Wiek: 30

Częstochowa Raków-Zachód

Post Sro 25 Cze 14, 14:44:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Straż Miejska.... Oni tylko patrzą na to jak wyłudzić pieniądze. Jak ludzie mi wchodzą z psami i idą po drodze dla rowerzystów i widzą że jadę, to niby wszystko jest w porządku, a obok przechodzi straż miejska i nie zareagują, ale jak pod mostem przejeżdżam wolno to już nie mogę. Czy ja mam jeszcze jakieś prawa ? Dostał ktoś już mandat za jazdę pod tunelem ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
BenedictoXVI



Status: Offline
Dni: 3561 (50%)
Postów: 4


Post Pon 30 Cze 14, 20:44:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Straży Miejskiej niemal zawsze chodzi o napełnienie kabzy... niestety.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Konczyk89



Status: Offline
Dni: 3489 (49%)
Postów: 1


Post Pon 08 Wrz 14, 9:54:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BenedictoXVI napisał:
Straży Miejskiej niemal zawsze chodzi o napełnienie kabzy... niestety.


Bez przesad. Zawód jak każdy inny, instytucja również. Takich rzeczy dopatrywałbym się raczej u góry, wśród politykierów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 24 Paź 14, 21:16:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapraszam. Taki mój ból du.py, ale można to potraktować jako ostrzeżenie:

http://poisonek.bikestats.pl/1242092,Dom-praca-dom-x-2-i-mandacik.html


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Czw 30 Paź 14, 13:33:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A pozwolili ci jechać dalej? Bo zgodnie z ich logiką powinni albo nakazać prowadzić rower albo go zarekwirować jako nienadający się do dopuszczenia do ruchu.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
TeczowaMagia Kobieta



Status: Offline
Dni: 4568 (65%)
Postów: 485
Wiek: 40

Częstochowa/Strzelce Opolskie

Post Czw 30 Paź 14, 13:36:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

..no przecież miał dzwonek zastępczy: "strzelające klamki" .


"..Kręć się..Kręć się.. Kręć się.. tylko nie kręć.."
____ __o
___ `\<¬
__(_)/ (_)____
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Pon 20 Kwi 15, 11:04:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jechałem Al. Wolności i widziałem panów w białych beretach spisujących rowerzystów jadących po chodniku w rejonie dworca PKS.
P.S. Za niedługo "specjaliści" z MZDiT wybudują tam "nowoczesną autostradę" rowerową a do tego czasu Policja ma czas na podreperowanie budżetu. Chociaż potem będą pewnie polować na tych, którzy wybiorą jazdę po jezdni dla samochodów.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy