wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[kierownica] - Jaka kierownica :?: Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pią 20 Sty 06, 15:54:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja używam prostej kiery oczywiście z rogami, jak dla mnie jest ok, jakoś średnio jeżdzi mi się na kierownicy giętej może własnie przez jej szerokość i obawę, że zachacze o jakieś drzewko na wąskiej ścieżce leśnej - dlatego nie zamieniłbym prostej na giętą. Druga sprawa to rogi które bardzo lubie i często używam podczas jazdy,a na kierownicy gietej wyglądają wg mnie jakoś dziwnie. Kierownica jak i siodełko to kwestia indywidualna każdego bikera i ile osób tyle opini na ich temat dlatego najlepiej samemu się przekonać co dla kogo dobre.
Siwy rama 1 calowa to faktycznie przeżytek ale jeśli tylko jest dobra i nie nosisz się z zamiarem zmiany to opcji jest pare. stery a-heady są też na calowe ramy, kiedys widziałem w rowerowym na śląskiej tanie nawet były, jak nie to pewnie czasami cos sie na allegro pojawia, jest tez mozliwość zainstalowania przejściówki z 1 cala na 1 1/8 i z tego co wiem to tego są też dwa rodzaje jedna do a- headów a druga do zwykłych sterów nakręcanych...
.....btw wizar widze, że mamy takie samo wykształcenie Smile


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pią 20 Sty 06, 17:24:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do kiery to jestem fanem giętej ale niestety musze ze swoją coś pokombinować bo mi się chwyty ześlizgują (są pod kątem w dół) więc albo coś z tym pokombinuje albo będę musiał zmienić kierownice do tego na giętej jest nieco mniej miejsca ale mimo to przyzwyczaiłem się do niej i na rowerach o prostej kierownicy jeździ mi się trochę dziwnie . Dlatego pod tym względem to po prostu kwestia wyczucia tak jak z siodełkiem jednym pasuje miękkie a drugi woli twarde więc najlepiej było by jak byś pojeździł trochę na tej trochę na tej i sam zdecydujesz .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Reklama
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sob 21 Sty 06, 17:12:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
Co do kiery to jestem fanem giętej ale niestety musze ze swoją coś pokombinować bo mi się chwyty ześlizgują (są pod kątem w dół)

musisz sie pozbyć oleju spod nich, bo pewnie zakładałeś je za pomocą jakiegoś wspomagacza Question :>



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Wto 07 Lut 06, 14:43:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast jestem zdecydowanym fanem kierownicy prostej z rogami. Miałem kiedyś kierownicę giętą i była ok. na miasto do 30 km, na długich trasach okazywała się bardzo niewygodna Mad i skończyła w zimówce. Laughing Wróciłem do prostej i raczej pozostanę jej wierny. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Wto 07 Lut 06, 19:57:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie zgodzę sie ja mam dośc duże przebiegi raczej poza miastem i chyba pozostane zwolennikiem giętej. mialem kiedyś prostą z rogami ale odkad zalozylem gieta to jest ok.

co do wygody... kazdy lubi cos innego.

pozdro....Smile


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Sro 08 Lut 06, 13:06:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrze, że każdy lubi coś innego bo świat byłby bardzo monotonny gdyby wszyscy jeździli na tym samym. Ta moja gięta kiera miała końce podniesione do góry (chyba jak w tych do skakania) co powodowało, że było to dość nietypowe położenie dla nadgarstka (był jakoś skręcony). Na dłuższej trasie po prostu ręce wysiadały. Rogi poza tym pozwalają na zmianę położenia ręki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 23 Lut 06, 13:39:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie kiery:

Jeździ ktoś na Accencie Question albo czy ktośw ogóle używa osprzętu tego producenta Question z tego co wiem to Author muntuje u siebie (przynajmniej w niższych modelach )

Co myślicie o prostej kierze Accenta Question

http://www.synkros.webpark.pl/images/kier_mtbatb.jpg

Opis:
Kierownica prosta. Wykonana ze stopu aluminium 6061-T6. Grubość ścianki 2,3 mm. Szerokość 560 mm.
Waga: 229 g. Srebrna polerowana, czarna.
Cena: 24,90 zł


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 24 Lut 06, 9:37:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dość masywna... Ja mam Uno którą kupiłem za 30 zeta u Bartolewskiego i ona ma grubość ścianki ok 1 - 1,5 mm. Przynajmniej przy końcach kiery. I jeszcze się nie złamała Twisted Evil . Jak dbasz o bezpieczeństwo - widziałem już skutki złamania kiery na zjeździe - to ją weź. Napewno jest mocna...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Sob 11 Mar 06, 15:21:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moja waży 128 g i się nie martwię!?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy