wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Waga ważna?? Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Czw 27 Kwi 06, 21:47:23     Waga ważna?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zwykle pierwszym wyznacznikiem doboru czesci jest oczywiscie nic innego jak tylko cena nastepnie cena i klasa czesc. Przez co mam rowerek nie z najwyzszej polki natomiast lekki diabelnie.

Ostatnio mialem przyjemnosc dokupic pare gadxetów do mojego wehikulu (lampki Sad zwykle niepotrzebuje ale sytuacja wymaga, bagaxnik) co nieco podwyzszylo wage. Zdawałoby sie ze to nic takiego ale dzis gdy smarowalem rower i podnosiłem go to musze przyznac ze jesli bede mugl to powracam do poczatku a wiec maxymalnie ogolonego sprzeta.

A dodam jeszcze... jak rower nabiera innego wygladu nawet po dodaniu kiku gadxetów.

I wracam do tytułu postu. Dla mnie waga ważna bo widze ze jestem wstanie wiecej wykrecic na czyms lzszejszym? Ale oczywiście tylko dla przyjemnosci.


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Czw 27 Kwi 06, 22:54:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Waga jest wazna ale wazniejsza jest chec do jazdy Smile .. nawet z najlzejszym rowerem bez checi do jazdy nigdzie nie pojedziesz:P ..waga jest wazna ale - nie do przesady!.. pewnie ze jak sie ma rower co wazy 20kg to daleko nie pojedziesz ale mysle ze jak mam niecale 14kg to jest w miare dobrze. Grunt to dobrze nasmarowany zeby lekko sie pedalowalo. Roweru nie mam najlzejszego bo jest zlozony jako bardziej wytrzymaly ale jak dla mnie wystarczy Smile


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 28 Kwi 06, 9:56:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moderowany przez szczepana:
Temat już istnieje Exclamation TU , polecam poszperać a potem now temacik Exclamation



© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Pią 28 Kwi 06, 11:27:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

... tak jest, temat istnieje, może można go dokleić czy coś??! Smile

..a że nie wypowiedziałem się w poprzednim to napiszę tutaj, że dla mnie waga jest istotna, ale w granicach rozsądku...tzn. nie kupuję części najdroższych tylko dlatego że są najlżejsze i nie wkładam do rowera części lekkich lecz no name (bezpieczeństwo ważniejsze od ...lekkości)!!!
.......a kręcić i tak trzeba i to w rowerowaniu jest naprawdę kręcące!!! Twisted Evil Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 28 Kwi 06, 12:25:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A u mnie w tym temacie huśtawka. To znaczy mam okresy, że wydaje mi się iż ma to jakieś znaczenie, innym razem mniej. Generalnie dobrze mieć lekki rower ale nie w sensie sztuki dla sztuki. Nigdy nie kupowałem części tylko po to, że są lżejsze od poprzednich. Ale oczywiście wagę komponentu biorę pod uwagę przy zakupach nowych gadżetów. Są części których nigdy nie zamienił bym na dużo lżejsze. Przykładem są ramy. Napewno nie zdecyduję się nigdy na alu ramę poniżej powiedzmy 1500 gram. Mogą sobie pisać, że super wytrzymała i wogóle, ale dla mnie jak coś co waży 1500 to nie może być wytrzymałe tak samo jak coś o wadze 1800. Cudów nie ma. A widzieliście na przykładzie zdjęć na tym forum jak wyglądają te wypasione ramki w kilku kawałkach... Generalnie uważam, że waga ma znaczenie ale już nie tak duże jak uważałem 5 lat temu Very Happy


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 28 Kwi 06, 12:50:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To już wiem czemu mam tak marne osiągi, mam ciężką ramę Cool


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Pią 28 Kwi 06, 13:40:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

..marne osiągi to mają babcie na ukrainach, większość mieszkańców naszego pięknego miasta przez tydzień planuje wycieczkę rowerową do olsztyna i myśli, że to niezłe osiągnięcie (inaczej w propozycjach tras zgłaszałyby się tłumy) Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pią 28 Kwi 06, 14:38:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Są części których nigdy nie zamienił bym na dużo lżejsze. Przykładem są ramy.


zgadzam sie w 100% nie tylko z tym kawałkiem ale z całą odpowiedzią, bo potem tylko płacz, że sie połamało, nikt nie bierze pod uwagę, że ludzie jeżdżą na naprawde lekkich rowerkach tylko na zawodach, na treningi używaja drugiego roweru, ewentualnie mają bogatego sponsora ale dla zwykłych śmiertelników ładowanie sie w super lekka ramę jest z lekka pisząc bezsensowne, bo co to da, że rama będzie o 300-400gr lżejsza - nie wygramy mistrzostwa świata albo złota na olimpiadzie. Stukając w rame słysząc dźwięk podobny do tego jaki daje puszka po piwie mam dziwne przekonanie , że nie może to być wytrzymała rzecz, a co do innych komponentów to ważne żeby podchodzić do tego ze zdrowym rozsądkiem, waga ważna ale nie kosztem bezpieczeństwa


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pią 28 Kwi 06, 14:41:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

waga ma szczególne znaczenie w przypadkach gdy już jesteś wyczerpany i nie chcesz patrzeć na rower, jedziesz i jedziesz i trafiasz na hałde jakiegoś gówna w drodze z Olsztyna ścieżką przy trasie o czym chyba pisaliście, trza przenieść rower albo wprowadzić i się nie ma siły Wink



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Pią 28 Kwi 06, 17:43:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

blabla napisał:
bo potem tylko płacz, że sie połamało,

.......złamać może się wszystko, z tym że te lżejsze szybciej?!! Smile
MonteRochee napisał:
waga ma szczególne znaczenie w przypadkach gdy już jesteś wyczerpany

..jak masz dość roweru to sam jesteś parę gram lekszy z odwodnienia i dlatego słabszy Laughing Laughing Laughing
MonteRochee napisał:
trza przenieść rower albo wprowadzić i się nie ma siły

..no a ja po wycieczkach muszę wtachać na 4 p bo z piwnicy już 2 zajeb.......i Very Happy Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 28 Kwi 06, 20:42:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wszyscy mówicie o wadze roweru, a ja powiem o wadze bikera, szczególnie o swojej, i tu ja muszę się dobrze zastanowić, bo logiczne jest, że jeli zakupiłbym leciutki sprzęt, to napewno przędzej , czy później go złamę, z tym, że raczej prędzej, dlatego właśnie dla mnie waga rowerka nie odgrywa kluczowej roli, no chyba, że miałbym mieć sprzęt, którego masa miała by sięgać 20 kilo Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 30 Kwi 06, 15:16:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczepan mnie uprzedził... Miałem napisać posta o wadze bike`era. Co z tego że odchudzicie rower choćby o 500 gram skoro na przykład Wasz Body Mass Indeks jak byk wykazuje, że macie 7 kg nadwagi!!! Jesteśmy przypięci do roweru i wtedy stanowimy z nim jedną całość. Co z tego, że sprzęt będzie lekki jak nasza d**a dopełnia obrazu zniszczenia?? A poza tym: w drodze do Wadowic zapytałem Marcina, który z wykształcenia jest fizykiem i ma za sobą m.in. ponad 30 godzinną wyprawę do Gdańska Exclamation Shocked , jak to jest z tą "masą rotującą" czyli z ciężarem tylnego koła. Powiedział jedno zdanie które bardzo mi się podoba i które sam często też wypowiadam: kto nie ma w nogach to i tak nie pojedzie...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
cysiek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6612 (94%)
Postów: 76
Wiek: 35

Last Grosz

Post Nie 30 Kwi 06, 18:48:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ehh o ile wiem to zjazdowcy i kolesie typu trial 4 cross i bmx stawiaja na lekkosc bo do ewolucji szybszych zjazdow itp tylko lekki sprzet dla poprawy szybkosci zwrotnosci krecenia spinow i wyzyszch lotow jak waga sie ma do xc pojecia nie mam ale mnie moj 30kg klocek nie przeszkadza nie zmienie tu polowy zeby miec 2 kg mniej a slabszy sprzet jak sie ktos przyzwyczaji to zamienic nie bedzie chcial byle zyskac ten kilogram bo wiem po sobie Shocked


Born 2 Ride - Ride 2 Die www.halas.xt.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 30 Kwi 06, 19:18:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cysiek napisał:
ehh o ile wiem to zjazdowcy i kolesie typu trial 4 cross i bmx stawiaja na lekkosc bo do ewolucji


No akurat z tego co ja wiem to zjazdowcy o ostatniej rzeczy o jakiej myślą to waga, rowery zjazdowe są bardzo ciężkie, ale za to niesamowicie wytrzymałe, zwróć też uwagę, że waga w niczym nie przeszkadza przy zjazdach, no może tylko jak coś duzo waży to trzochę gorzej z zatrzymaniem Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 12 Maj 06, 17:34:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś na trasie spotkałem gościa, którego widuję na różnych szlakach już od dwóch lat. Jeździ przeważnie zawsze - jeśli pogoda dopisuje - w samych kolarkach na szelkach. Nie zakłada koszulki. Jego sprzęt to tak na oko 20 kilogramowy, żółciutki bike z pełną "amortyzacją" rodem z REAL`a. Sam facet waży, jak na moje oko ze 110 kg. I dogina po drodze jak się patrzy. Ciekawe co by powiedział na te nasze wywody dotyczące wagi... xD


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Pią 12 Maj 06, 18:15:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe to mi sie podoba ride with pride SmileSmile


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
cysiek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6612 (94%)
Postów: 76
Wiek: 35

Last Grosz

Post Pią 12 Maj 06, 20:29:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

waga malo wazna? Shocked powiedz mi co lepiej rozpedzic i czym lepiej manewrowac lekkim czy klockiem? Shocked Wiem co mowie jezdze 2 sezon w zawodach DH a pozatym czolowka swiatowa zmienia nawet dampery na powietrzne choc na jeden start bo nie wytrzymaja wiecej ale jest roznica kilkudziesieciu gramow wiec sponsor da nowy a cenne sekundy sa Shocked takze tu wiem lepiej bedac w tym a lekkosc patrz na piasty DT idzie doskonale w parze z wytrzymaloscia pozdro Shocked


Born 2 Ride - Ride 2 Die www.halas.xt.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Pią 12 Maj 06, 21:03:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tam obstaje zawsze za lekkością bo wiem jak trudno ciagnie sie maszyne po 150 kilometrze terenu nawet jak jest ona najlzszejszym piórkiem Smile


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Sob 13 Maj 06, 9:48:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
w samych kolarkach na szelkach.

...ma dobry opływ powietrza!! Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sob 13 Maj 06, 21:05:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A goli klatę ? Twisted Evil

Moderowany przez MonteRochee:
nie róbta OT



"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Sob 27 Maj 06, 9:23:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 18:39 26.05.2006 ----------

dziś odebrałem rowerek z serwisku...powiem tylko , że z każdego kółeczka "zdjąłem" jakieś 500-550gram....jeszcze na niego nie wsiadałem , ale zrobię to za jakąś godzinkę..... Wink

---------- 08:23 27.05.2006 ----------

...mogę tylko napisać , że efekt końcowy zmiany kółek przerósł moje oczekiwania....rewelacja , mam wrażenie , że rowerek sam jedzie....ale tak to jest jak się zmniejszy (o tyle!!) masa rotująca , która ma decydujący wpływ na jazdę.....
ps. moich pancernych denteczek 300g już chyba nie założę.... Laughing Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
cysiek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6612 (94%)
Postów: 76
Wiek: 35

Last Grosz

Post Sob 27 Maj 06, 10:57:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powiem ze kolka masz lekkie sprawdzalem wczoraj lekkie detki tez robia swoje jedno Twoje kolo wazy tyle co moja sama opona i dosc przyjemnie sie kreca


Born 2 Ride - Ride 2 Die www.halas.xt.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sob 27 Maj 06, 12:05:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

piter jesli chodzi o dętki to conti mtb 26 light są o ok 70 g lżejsze niż standardowe dębice albo panaracery Wink,a z wytrzymałością jest podobnie Wink



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Nie 28 Maj 06, 10:47:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MonteRochee napisał:
conti mtb 26 light

źle dla mnie brzmi słowo conti i tym bardziej źle light, ale skoro lubicie ryzyko! Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Nie 28 Maj 06, 11:48:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak ja tesh jestem przeciwnikiem light... sam patrze na wage ale jezeli chodzi o gumowanie to mam najzwyklejsze gumy bo dokonalem kiedys zakupu pieknych ritchey light i okazalo sie ze sil i wytrzymalosci starczylo im na 15 km ...


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy