wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Rowerowa kultura Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6928 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Sro 26 Kwi 06, 17:57:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jadąc sobie do Olsztyna kiwnąłem głową do kilku bajkerów, odpowiedziało może ze 2-3. Głównie ludzie w starszym wieku Smile

Pozdrawiam
Piotrek


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Czw 04 Maj 06, 22:44:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja szczeże mówiąc jadąc na rowerze nie pozdrawiam nikogo. Wynika to chyba z tego, że przeważnie jeżdże po mieście, a jak już jeżdzę po szosach, (w stroju 100% cywilnym, bo srwierdziłem że strój kolarski jest niewygodny o_o ) to czasem machne komuś ale ze starszych mało kto mi odmachnie (może dlatego że mam 15 lat i kto by tam takiemu głuwniarzowi odmachiwał), a z młodzieży z około mojego rocznika to albo się wyśmieją, albo mi odmachną, ale środkowym palcem... :/ .
Może pojawiam się w złym miejscu, o złym czasie, albo co...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 05 Maj 06, 7:29:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

krysiekk napisał:
w stroju 100% cywilnym, bo srwierdziłem że strój kolarski jest niewygodny o_o

Toś mnie rozbawił (to niby po co one są i tyle kosztują) Laughing Laughing


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
cysiek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6612 (94%)
Postów: 76
Wiek: 35

Last Grosz

Post Pią 05 Maj 06, 9:30:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja osobiscie procz jednego pozdrowienia przez Szczepana nigdy nie widzialem zeby ktos mi mowil czesc wiec jemu odpowiedzialem ale widac malo osob jezdzi tam gdzie ja lub po prostu olewa to


Born 2 Ride - Ride 2 Die www.halas.xt.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Pią 05 Maj 06, 14:38:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

outsider napisał:
Toś mnie rozbawił (to niby po co one są i tyle kosztują)

No cóż, ja tam stawiam na komfort: jazdy i osobisty. W luźniejszych ciuchach mi sie lepiej jeździ a po za tym to tak jak napisałeś są drogie, wiec tym bardziej bym sobie takiego czegoś nie sprawił...


cysiek napisał:
ja osobiscie procz jednego pozdrowienia przez Szczepana nigdy nie widzialem zeby ktos mi mowil czesc wiec jemu odpowiedzialem ale widac malo osob jezdzi tam gdzie ja lub po prostu olewa to

I tutaj kolega Cysiek ma racje, bo faktycznie rzadko się spotyka kogoś kto nam odmachnie.
Uważam że wynika to z tygo, że mało kto zna o tym obyczaju bikerskim... Crying or Very sad
Podobno w górach na stoku wszyscy mówia sobie cześć, bo to podobno było promowane kiedyś na bigbordach w Zakopanym i innych miastach w górach więc ludzią w krew weszło i se mówią cześć, a podczas rowerowania to nieco mniej znana tradycja, dlatego też mało kto się jej trzyma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Pią 05 Maj 06, 15:06:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

krysiekk napisał:
bo to podobno było promowane kiedyś na bigbordach w Zakopanym i innych miastach w górach więc ludzią w krew weszło i se mówią cześć, a podczas rowerowania to nieco mniej znana tradycja, dlatego też mało kto się jej trzyma.

.nie wiem czy to kwestja bigbordów, ale wiem że każdy kto chce przynależeć do jakiejś grupy, w określony sposób wyrażać siebie, ma wspólne zainteresowania to taka osoba nas nie oleje (może ci aroganci olewają innych bo mają rower po to aby się przmieścić wyłącznie do pracy lub założyć drogie ciuchy i manifestować swoją zamożność, nie każdy musi przynależeć do prawdziwych rowerzystów pomimo że jedzie na rowerze, może nie ma na to ochoty, ale grzeczność mówi że pasowałoby odmachnąć - chyba że taki gość chce pokazać swoją niegrzeczność Very Happy ).............możliwe, że rower jest dość powszechny i przez niektórych określany wyłącznie jako środek transportu (w sumie kierowcy aut sobie nie machają na mieście)..........chyba że z nerwów. Miłe zachowanie ludzi zauważyłem podczas zlotu motocyklistów na jasną górę, był tam mój wujek, który ma swój wiek, ma kupę kasy i bogaty motor....podchodził do niego 20 latek posiadający junaka i z uśmiechem na ustach mówi cześć, jak się masz, mogę zobaczyć jak to działa.....nie było granic, ani barier, wszyscy byli zjednoczeni zainteresowaniem............................................u nas jest to mniej widoczne, niestety?!!!!!!może się to zmieni!!!
Zauważyłem, że jeśli chodzi o grupy zainteresowań to bliźsi sobie i bardziej otwarci są ludzie którzy uprawiają np. sporty extremalne , tam gdzie występuje ryzyko, chodzenie po górach też może stać się niebezpieczne!!!

Dziwimy się, że kierowcy nie są dla nas wyrozumiali, czy też mundurowi, kiedy sami dla siebie często jesteśmy niemili................ale Question

Jutro będzie lepiej!!! Very Happy Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 05 Maj 06, 19:10:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bikerx napisał:
Dziwimy się, że kierowcy nie są dla nas wyrozumiali, czy też mundurowi


Ja tutaj akurta mam lepszy przykład, dzisiaj widzieliśmy wracając do domu jak na drodze z Olsztyna jechało trzech "rowerzystów" niby spoko sprzęty dualowe czy jak on się tam zwią ale kultury za grosz, z przeciwka samochody jadą a Oni sobie samym środkiem, tak, że nie było nawet jak wyprzedzić więc za nimi sznurek samochodów, do tego jeden znich zaczął sobie slalomem jechać,

Po takim widoku i zachowaniu to nie dziwię się kierowcom, którzy nie chcą Nas na drogach Confused


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6740 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Pią 05 Maj 06, 19:26:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie się zgodze ze szczepanem, tacy ludzie kompromitują rowerzytów.... Confused za grosz kultury... ehhh.... Sad


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sob 06 Maj 06, 11:12:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla objaśnienia: ten gość zaczął jechać centralnie środkiem ulicy robiąc slalom wymijając linie przerywane odzielające pasy jezdni! A w momencie wymijanie go przez sznur zdaje się ośmiu samochodów zaczął jechać klasycznym manualem... Gratuluję rozumu i kultury!!! Nie dziwię się, że kierowcy patrzą na nas jak na debili po takim doświadczeniu! Nie wiem o co mu chodziło. Może chciał się przed nami popisać. No i udało mu się. Byłem zachwycony jego debilnością!!!


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7045 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Sob 06 Maj 06, 16:22:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ehh, szkoda ze tacy pseudorowerzysci nieczytaja opini na temat ich zachowania na takim forum, odezwac sie do nich tez sie czlowiek nieodezwie bo ci wyciagnie z zarekawa cos, wiadomo co to za szaleniec?! trudno tu cos poradzic, mnie to generalnie juz nierusza chyba ze jechalby przedemna:) zasunal bym z "kopa" zartuje! znalezc sposob na takich "pseudoroweryziakow" to by bylo cos!Smile




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
cysiek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6612 (94%)
Postów: 76
Wiek: 35

Last Grosz

Post Sob 06 Maj 06, 16:46:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja wiem kto jechal wtedy i kto robil manualla a w naszej ekipia to w miare szanowana osoba a czeste manuale to chleb powszedni ogardy ale bez przesady burzac ruch na jezdzni i narazajac nie tylko swoje zdrowie Shocked


Born 2 Ride - Ride 2 Die www.halas.xt.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Sob 06 Maj 06, 18:27:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najgorsze jest to ze jezdzi u nas po ulicach duza ilosc kierowcow ktora mogla by sie przestraszyc widzac pajaca na drodze na manualu. jadac szybko i zobaczyc na srodku drogi rowerzyste to dla niektorych ludzi sytuacja gdzie nie mysla oni co robia.. moga skrecic na przeciwny pas ruchu, rozjechac kogos albo wpasc do rowu. przez takich kretynow jak kolega cyska sa wypadki w ktorych gina niewinne osoby.

trzeba pomyslec czasem nie tylko o sobie ale tez o innych "uczestnikach" ruchu ulicznego ... jak sie chce "wydziwiac" to mozna jechac na parking gdzie krzywde mozesz sobie zdobic nie narazajac innych ..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
kalinka Kobieta



Status: Offline
Dni: 6564 (93%)
Postów: 6
Wiek: 34

Częstochowa

Post Nie 07 Maj 06, 16:37:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam super sprzętu , nie nosze kasku, nie mam amortyzatorów, żadnych rękawiczek, specjalnych butów do jeżdżenia, jakoś żyję jak ide na rower to idę i jak jadę to nie patrze na innych i jakoś nie tęskno mi za pozdrawianiem innych ;]


kalinka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Nie 07 Maj 06, 19:17:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a zaluj bo to przepiekna kultura jak pojezdzisz dluzej to sama zrozumiesz ja jezdze jush bardzo dlugo i jest duzo ludzi kturzy tak samo jexdxa i powiem ci rower jest jak narkotyk czym dluzej tym mocniej pragniesz i powiem jeszcze tak pozdrawianie wg mnie to jak najbardzje mily gest.
szczególnie wtedy jak mozesz do kogos powiedziec na rowerze na ty lub po imieniu mimo ze go nie znasz lub w innej sytuacji nie wypadaloby ci sie tak zachowac rowerowa kultura jak najbardziej jest ok.


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
Wojtek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6850 (97%)
Postów: 136


Post Nie 07 Maj 06, 20:13:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzisiaj jechałem to pozdrawiałem ale jakoś nie specjalnie ludzie sie do tego kwapili Sad najpierw na przeprośnej potem koło guardiana (szosowcy 0 rozsądku i dojrzałości pomimo wieku) tak wiec nie mam szczescia Wink no cóż płakać nie bede


lubisz dziwnych ludzi ?? to klauna se namaluj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Nie 07 Maj 06, 20:18:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a mnie kazdy odpowiedzial wiec nie wiem !! ale czasem tak bywa nie kazdy odpowiada


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
belmotybe Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6558 (93%)
Postów: 71
Wiek: 42

Grosz - Ostatni:)

Post Nie 07 Maj 06, 20:27:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja dzisiaj pare razy machalem - mnie rowniez... fajnie... na czerwnym w sokolich to nawet jeden bikerowiec czesc krzyknal:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
Wojtek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6850 (97%)
Postów: 136


Post Nie 07 Maj 06, 21:09:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może mam nie sympatyczne ryło xD a żeby nie było OT to powiem ze na czerwonym w sokolich to kojejnych 2 nie odp to dalej nawet nie probowalem Smile Twisted Evil


lubisz dziwnych ludzi ?? to klauna se namaluj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6650 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Pon 08 Maj 06, 11:14:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak jak pisałem różnie jest z pozdrawianiem się, wczoraj o dziwo nawet każdy szosowiec mi odpowiedział na pozdrowienie, ale nie powinno sie zniechęcać nawet jak ktoś nie odmachnie, taka osoba widząc, że ktoś ją pozdrawia za którymś razem może zrozumie, że wypadałoby odpowiedzieć na pozdrowienie a może z czasem sama zacznie pozdrawiać innych rowerzystów


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6740 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Pon 08 Maj 06, 15:41:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

blabla napisał:
taka osoba widząc, że ktoś ją pozdrawia za którymś razem może zrozumie, że wypadałoby odpowiedzieć na pozdrowienie a może z czasem sama zacznie pozdrawiać innych rowerzystów


Właśnie, może nie każdy poprostu wie o co chodzi... Wink
Machający gostek na rowerze.... xD Poprostu ludzie może się boją Laughing
Mi przeważnie "machją" lub krzyczą "cześć" Wink Z szosowcami to różnie....kwadratowo i podłużnie xD Wink
Pozdrawiam ! Very Happy


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 09 Maj 06, 9:37:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dajcie już spokój z tym opisywaniem po każdej wycieczce czy ktoś zamachał czy nie. W zasadzie wszyscy się już w tym temacie wypowiedzieli i takie "relacje z machania" nic już nie wnoszą do sprawy... Opisujmy tu inne aspekty rowerowej kultury...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Wto 09 Maj 06, 12:28:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

XeLiBrI napisał:
Właśnie, może nie każdy poprostu wie o co chodzi...

Faktycznie jak się pierwszy raz spotkałem z pozdrawianiem przez innych rowerzystów to wyglądałem mniej więcej tak Shocked. Nie znam gościa a on ręke podnosi ... o co mu chodzi Question Dopiero później zajarzyłem o co biega xD . Teraz już jeśli ktoś mnie pozdrawia to odpowiadam, sam jak dotąd nie pozdrawiam choć widzę że to się chyba zmieni Very Happy Zatem osoby niewiele jeżdżące poza miastem lub początkujący bikerzy mogą nie rozumieć naszych intencji. Jednak sprawa pozdrawiania się dąży moim zdaniem w dobrym kierunku, początki zazwyczaj bywają trudne Wink


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Sro 17 Sty 07, 19:55:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

..A ja dziś wracając wieczorkiem z pracy , spotkałem bardzo kulturalnego rowerzystę. Nie dość , że mi odmachnął ( celem pozdrowienia ) , to jeszcze oboje się zatrzymaliśmy i wymieniliśmy kilka uwag na temat sprzętu... w czasie rozmowy wynikło , że mamy wspólnych znajomych Exclamation , i koleś jest także userem na forum , mało tego gość miał bardzo podobne ubranko do mojego ( niezłe jaja Exclamation ) ....
W końcu , w trakcie dalszej rozmowy wyszło na jaw , że to Arek ..... Laughing


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
mrmarino



Status: Offline
Dni: 6226 (88%)
Postów: 52


Post Pią 06 Kwi 07, 22:28:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim skromnym zdaniem ...
machanie ... ani w gorach ani na rowerze to nie ma za duzo sensu dla mnie ... przynajmniej w takich miejscach gdzie jest pelno ludzi ... w okolicach guardiana to najlepiej z jedna reka w gorze caly czas ... no i sprawdzcie czy mozna mowic czesc po drodze na giewont ...

powitanie ma sens gdy jestesmy w jakims ustronnym miejscu i malo ludzi jest ...

to ze zatrzymac sie mozna i pogadac to juz lepiej, ale to chyba zawsze wolno czy nie ??


podstawowe zasady higieny sa takie, ze jak sie wchodzi to sie puka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
ktoś



Status: Offline
Dni: 6222 (88%)
Postów: 68


Post Pią 06 Kwi 07, 22:55:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czemu nie ma sensu? Że ktos ma kulture? Okazuje szacunek to nie jest bez sensu. Co ma powitanie do ilosci spotykanych osob? Czy to okazania kultury i szacunku potrzeba ustronnego miejsca ktore dla kazdego moze znaczyc co innego przeciez. Ale to Twoje zdanie.


Wasz "ulubieniec" powraca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy