wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Ojej!!! Zepsuło się... :( Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6950 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 21 Kwi 06, 10:10:57     Ojej!!! Zepsuło się... :( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli właśnie coś zepsuliście, urwaliście, złamaliście czy skopaliście to wypłaczcie się tutaj. Może przyjdziemy z chusteczką, wytrzemy nosek, pogłaszczemy po główce i razem poradzimy coś na tą tragedię... Very Happy


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
belmotybe Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6559 (93%)
Postów: 71
Wiek: 42

Grosz - Ostatni:)

Post Pią 21 Kwi 06, 10:37:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o wlasnie:) to ja zaczne... caly czas cos cicho dzwoni mi gdzies z przodu...
prawdopodobnie moze byc to przednia tarcza - probowalem jakos to podregulowac, ale cos mi nie idzie:) na dziurawym chodniuku, czy "kocich lbach" najbardziej to slychac...
moze ktos ma jakies pomysly? jak nie, to i tak w kusietach was dzisiaj pomecze:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
Reklama
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6860 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Pią 21 Kwi 06, 12:35:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może to przednia przerzutka dostała luzu na sworzniach Question Nie wiem jaką masz przerzutkę - top swingi lubią łapać luzy. U mnie Altus dzwoni aż miło, u brata STX też dzwoni tyle że znacznie mniej Laughing Złap za prowadnicę łańcucha (czy jak to się tam nazywa - te blachy pomiędzy którymi idzie łańcuch) i poruszaj czy nie ma nadmiernego luzu. Być może to właśnie przerzutka. Nie wiem czy da się to naprawić. Pewnie można coś pokombinować ze sworzniami ale przy moim złomiastym Altusie nie chce mi się nic robić Wink Jeśli to nie przerzutka to coś jest najprawdopodobniej słabo dokręcone jeśli dzwoni właśnie na dziurach. Niech jeszcze inni bardziej obeznani w temacie się wypowiedzą.


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Pią 21 Kwi 06, 14:23:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ojej.. zepsulem sobie kolana.. bola i nie wiem co zrobic. czas ics chyba do serwisu (ortopeda? chirurg?) .. moze jakies masci? co polecacie?

ciekawe kiedy znow wsiade na rower :/ .. ?


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6631 (94%)
Postów: 490


Post Pią 21 Kwi 06, 17:04:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
pogłaszczemy po główce i razem poradzimy coś na tą tragedię...
.........czyżby to były początki rowerowego pogotowia w Cz-wie!!!? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6950 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 28 Lip 06, 11:01:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odświeżam... Jedziemy sobie dziś rano ze szczepanem do Żarek a tu z 500 metrów za stacją PKP w Poraju, na prostej asfaltowej drodze nastąpił strzał! Pierdyknęło tak, że się ciężko wystraszyliśmy. Okazało się, że szczepan przeciął oponę i strzeliła mu dętka. Doczłapaliśmy się z 200 metrów nad zalew i szczepcio zakleił dziurkę. Niestety... przy pompowaniu dętki przez zawór presta upierdzieliła się jego odkręcana końcówka, niszcząc zaworek... Całe powietrze zeszło bez mozliwości ponownego napompowania. A zapasowej dętki brak. Podskoczyłem do rowerowego w Poraju - dętki są, ale nie z zaworem presta, a szczepan ma otwór w obręczy o średnicy dopuszczającej tylko taki zaworek... Trzeba było dzwonić po kumpli do Żarek, żeby podratowali transportem czterokołowym. A w Żarkach w rowerowym też nie było dętek z prestą xD . Poleciłem szczepanowi jedyne logiczne rozwiazanie - wiertarka i powiększenie otworu w obręczy zapewniające możliwość zastosowania wszystkich zaworów. Złośliwość rzeczy martwych... Very Happy


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 28 Lip 06, 11:08:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mieliśmy ten sam problem ale otwór powiększyliśmy na miejscu. Ponieważ jest to aluminium to dość łatwo 'rozwierciliśmy' ten otwór najpierw kluczem (prawie jak McGiver) a pózniej nożem (gdybym od razu wpadł na to że mam nóż operacja trwałaby krócej).


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 15 Lut 07, 14:55:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jadąc z Arkiem wpadliśmy, a właściwie wjechaliśmy na piach na dojeździe do niebieskiego, ja się zakopałem i zmierzając w kierunku ziemi tuż po tym jak zdążyłem się wypiąć "wypiąłem" też sobie licznik, ale niestety razem z saneczkami :/ tak więc czeka mnie klejenie, mam nadzieję, że klej złapie Neutral


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Linkin_Dark Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6467 (92%)
Postów: 103

Częstochowa - Północ "D"

Post Czw 15 Lut 07, 20:11:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to ja powiem coś szokującego, drastycznego, okropnego - pękła mi korona amortyzatora xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6929 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Czw 15 Lut 07, 22:45:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Linkin_Dark napisał:
to ja powiem coś szokującego, drastycznego, okropnego - pękła mi korona amortyzatora



O KUFA !

Panowie, nie wiem jak Wy, ale ja dzisiaj będę miał koszmary nocne przez tego newsa...


^_^


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 15 Lut 07, 23:41:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Linkin_Dark napisał:
to ja powiem coś szokującego, drastycznego, okropnego - pękła mi korona amortyzatora


szczerze mówiąc to nie wie co miałeś na celu pisząc ten post, :/ to chyba nie jest fajne a ty się cieszysz, chyba nie ma z czego ... ale cóż może to ze mną coś jest nie tak ...


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6358 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Pią 16 Lut 07, 0:35:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no szczepan, chyba nie masz racji, zgodnie z pierwszym postem w temacie, możemy pisać o wszystkim tym co złamaliśmy, urwaliśmy itd. nigdzie nie jest napisane że musiało być przy demolce śmiesznie... ale teraz moja kolej. Po 1300 km suport VP ISIS strzela i trzeszczy. Kulki w łożyskach przypominają kwadraturę koła. Sam nie wiem, reklamować czy dać sobie spokój...


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6890 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pią 16 Lut 07, 12:00:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja na twoim miejscu bym zareklamował tylko nie wiem gdzie go kupowałeś :/ ja jak reklamowałem amora (capa T5) to oddałem amora i sie dogadałem że kupuje nowego a starego oni biorą na sklep przez co dopłacałem tylko 100 i miałem nowego, lepszego i nie czekałem aż mi przyślą naprawionego. Sprzedałem go po cenie o 15 zł niższej niż był na sklepie. I tobie proponuje takie samo rozwiązanie oile jest to możliwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 16 Lut 07, 13:37:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

magnum napisał:
Sam nie wiem, reklamować czy dać sobie spokój...


Sądząc po tym co zamierzasz w tym kierunku robić z bike'iem to chyba nie musisz reklamować,
chyba wiesz czemu Wink


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Linkin_Dark Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6467 (92%)
Postów: 103

Częstochowa - Północ "D"

Post Pią 16 Lut 07, 19:11:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powrócę do mojego amortyzatora. W zasadzie nie jest mi przykro, że go popsułem.. I tak był do wymiany... pod koniec Marca prawdopodobnie będę miał nowy.

A i nie zareklamuję go - używałem go niezgodnie z jego przeznaczeniem - on był do XC :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7046 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Sob 07 Lip 07, 16:38:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ponieważ nie przepadam za Giantem (jak i Merida -> to na przyszłośc jak coś znajde:)), warto by ewentualni przysli "nieszczęśnicy" którzy wybiorą tą marke zoabczyli ten link http://www.bikefoto.pl/rower/zdjecie/24584/ i wpisy pod zdjeciem, bardzo 'prawdziwy' przyklad jak duza firma podchodzi do klientow, chodz niestety widac tu nieodpowiedni wybór dystrybutorów tych rowerow a tym samym bledna politykę firmy, bo podobno gianty nie są takie zle? jak to kiedys mi pewien właściciel zasugerował ...




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7052 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Wto 10 Lip 07, 8:54:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a co myślisz, że u dystrybutorów innych marek jest tak pięknie?



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
damzac Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7046 (100%)
Postów: 562
Wiek: 40

Myszków DWA KOŁA I PASJA

Post Czw 12 Lip 07, 13:32:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aha, tak wlasnie mysle bo nie spotykalbym sie najczesciej z opiniami na forach i normalnie w zyciu tylko z taka gadka o giantach i meridach...




http://zabiegani.czest.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 06 Kwi 08, 11:04:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W piątek po zajęciach zadowolony wsiadłem na rower. samego początku coś było nie tak, co jakiś czas słychać było wyraźne tarcie, w końcu przerodziło się w ciągłe. Okazało się, że pękł mi sworzeń w jednym ramieniu tylnych V-ek w wyniku czego sprężyna nie odbijała. Myślałem, że to wina sprężyny, udałem się do Rafała i już byłem bliski zamówienia nowej (dobrze, że nie nie miał na sklepie), dopiero po zdjęciu i dokładnym wyczyszczeniu zobaczyłem co jest grane, na łożysku ślizgowym znajdował się sworzeń unieruchamiający tą część ramienia w ramie, dopiero o niego zamocowana jest sprężyna, myślałem, że już lipa i szukałem czegoś nowego, ale okazało się, że ten sworzeń po rozłożeniu ramienia da się wybić i zastąpić go nowym, nawet jeśli nie wytrzyma tak długo jak oryginalny to teraz już wiem jak to naprawić, nawet w trasie kawałkiem drutu Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5865 (83%)
Postów: 732


Post Pon 19 Maj 08, 11:06:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ojej zepsuło sięSad
znaczy się tłumik w moim amorze. a zaczęło się od przebitej dętki...
wymieniając dętkę zmieniłem również opony i po napompowaniu, celem sprawdzenia czy powietrza jest dość, włączyłem blokadę skoku, nacisnąłem na kierownice...
od tamtej pory mam sztywny widelec:(
cóż to za widelec zapytacie zapewne:) a SR Suntour, model aXon DRL, dwuletni.
dziwne że się akurat teraz zepsuł??? dwa dni po tym jak zamówiłem nowy widelec??? ciekawy zbieg okoliczności:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Gaber (usunięty)







Post Pon 19 Maj 08, 16:42:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
pogłaszczemy po główce i razem poradzimy coś na tą tragedię... Very Happy

Po główce Question Shocked zdecydowanie wolę po głowie ^_^
Moja powtarzająca się tragedia to zrywanie gwintu z tylnej ośki przy mocniejszym dokręcaniu przewciwnakrętki do konusów :/
W sobotę wieczorem usiłowałem wyregulować konusy na tylnej osi koła i szlag trafił gwint Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
magnum Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6358 (90%)
Postów: 646
Wiek: 46

1/2night

Post Pon 19 Maj 08, 18:49:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

proponuję kupić piastę na "maszynach" i problem zniknie na zawsze


"Dla reguły mówiącej, że nie ma reguł bez wyjątków, wyjątek stanowi jedynie reguła mówiąca, że nie ma reguł bez wyjątków, ponieważ od tej reguły nie ma wyjątków"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
marsman Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5865 (83%)
Postów: 732


Post Pon 13 Paź 08, 21:25:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ojej popsuło się!!!
rozkręcilem ubijaka i jakoś tak zostało... ta tulejka co tam w środku jest już na swoje miejsce wejść nie chce Confused
coż cała jesień/zima przedemną więc jakiś sposób napewno wymyślę Smile
na wszelki wypadek poskromcie ciekawość i nie rozkręcajcie czegoś zanim nie będzie to naprawdę konieczne Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
qaquu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5633 (80%)
Postów: 2


Post Nie 26 Paź 08, 19:25:14     coś mi dzwoni xD Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ej mam problem Mr. yellow dwa dni temu kupiłem nowy rower Mr. yellow author a-gang a.m, on nie ma przerzutek z przodu sa jedynie z tyłu. Jak wrzuce na 3 to coś mi lekko dzwoni, ale tylko jak pedałuje;/ mam troche łańcuch w piasku.. jak myślicie to przez to? bo najczęściej jeździłem na 3 xDD


Author a-gang a.m
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5937 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Nie 26 Paź 08, 19:50:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

qaquu napisał:
Jak wrzuce na 3 to coś mi lekko dzwoni, ale tylko jak pedałuje;/


Myślę, że regulacja tylnej przerzutki rozwiążę problem.
Przy przerzutce powinieneś mieć charakterystyczną śrubkę, przez którą przechodzi linka. Chodzi o to, aby tak wyregulować naciąg linki za pomocą tej śrubki, aby łańcuch był przez przerzutkę prowadzony dokładnie na osi zębatki (zębatek).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy