wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[koła] - [porady] - Centrowanie w terenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Sob 12 Lut 05, 0:21:50     [koła] - [porady] - Centrowanie w terenie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy ktoś jest w stanie powiedzieć w kilku zdankach jak mozna dobrze i szyko wycentrowac kółeczko w warunkach polowych

bo rzeczy typu ósemeczka zdarzaja sie i to w najmniej spodziewanym momencie i nie do smiechu jest wtedy wracac do domku


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sob 12 Lut 05, 20:19:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze kup sobie kluczyk do centrowania (ok. 4 zł).

I pokombinuj troche na starym kole to się nauczysz. Praktyka czyni mistrza - sam się uczyłem centrować tamtej jesieni. Cała sztuka polega na odpowiednim dokręceniu / obluzowaniu szbrych. Gorzej, że trzeba to robić z niesamowitym wyczuciem. :/


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Reklama
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Sob 12 Lut 05, 20:23:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam juz za soba centtowanie i zaplatanie koła na nowo i taki lewy nie jestem ale chcialem uslyszec jakie drobne rady fachowe na co uwazac itp.

a na tym co jexdxe to nie chce testowac bo po prostu szkoda sprzeta


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sob 12 Lut 05, 20:24:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Speedy w każdym rowerowym można taki kluczyk nabyć ?


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Sob 12 Lut 05, 20:28:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no ależ oczywiscie tylko a kluczyki uniwersalne takie co maja kilka dziurek i pasuja to kilku rodzajów nypli albo takie które są tylko i wylacznie to jednego rozmiaru nypla wiec musisz wiedziec jaki kupic


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sob 12 Lut 05, 20:42:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja kupiłem taki okrągły z 8 "dziurkami" na 4 rozmiary za 4 zł. I całkiem niezły :D

Jak będziesz brał to pamiętaj, że lepiej wziąść okrągły, a nie kluczykowy (na 1 rozmiar).

Wcale się nie dziwie, że nie chcesz tego robić na swoim rowerze wizar :>. Ale ja dużo do stracenia nie mam Very Happy


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Sob 12 Lut 05, 20:48:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe dobre dobre speedy ale pamietaj rower tez człowiek

a powiem ci w tajemnicy jedna szprycha kosztuje 2 zeta wiec obawy moje sa chyba uzasadnione
Very Happy Very Happy :D


no ale zbłakamy z tematu a ja wciąż nie dostałem dobrych rad jak szybko i bezpiecznie zrobić to w terenie......


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!


Ostatnio zmieniony przez wizar dnia Sob 12 Lut 05, 21:06:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sob 12 Lut 05, 20:57:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

2 złote... szprych mamy 24 (tak?) w kole. Koła mamy 2.

Razem daje to 2zł x2 x24 = 96 zł za szprychy... no ładnie :P

Teraz policzymy moje Cool Sztuka - 10 groszy

0,1 x2 x24 = 4,8 zł

Ładnie oszczędny jestem Razz (albo i skąpy Very HappyVery HappyVery Happy)

PS. Nie mam trzech szprych Very Happy
PS2. ... i dętki Twisted Evil


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sob 12 Lut 05, 21:04:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

2 zł a 10 gr to nie mała różnica... odrazu wiadomo co wybrać... Very Happy

ale chyba te szprychy za 2 złocisze w przypadku wizara są wykonane z czegoś innego niż te "by Speedy" nie ? dobrze myslę ?

wiecie, ja się tam nie znam... Rolling Eyes


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Sob 12 Lut 05, 21:09:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

speedy tylko jedno szprych mam 32 w kazdym z kół i one są cieniowane mniejsze opory i nie czepia sie ich brud Very Happy Very Happy Very Happy


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Sob 12 Lut 05, 21:12:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

te szprychy są cieniowane, tak?

wiedziałem że są "zwykłe" i "niezwykłe" Razz


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sob 12 Lut 05, 21:14:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja wiedziałem, że 32! Albo mialem przynajmniej przeczucie. Ale pytam się macusia:
Cytat:
19:54:55 Speedy: Rowery maja 24 szprychy?
19:55:28 macus: Różnie. Ale 24 to chyba standart.


i on mnie zmylił Very Happy Ale szprychy muszą być super. Nie są przypadkiem z tworzywa sztucznego? Ile takie z materiałów syntetycznych kosztują?


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Sob 12 Lut 05, 21:18:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale normalne kółko ma 36 szprych Very Happy Very Happy Very Happy


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Pon 14 Lut 05, 23:32:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

podbijajac do tematu to w terenie nie zdazylo mi sie centrowac kola sobie ale innym osobom juz centrowalem.. jedno jest pewne.. jak sie zaczynasz brac za centrowanie to nie rob tak ze tylko troche podcentrujesz i juz... a reszte w domu.... moze sie okazac wtedy ze w domu juz nie masz co centrowac bo powyciagasz szprychy...

w terenie nie majac maszynki co sie kolo zaklada polecam wziac sznurowke, zawiazac ja w kolko, zawiazac na manetce (tak ze po mocnym naciagnieciu bedzie mogla zacisnac manetke..) wkrecasz jakis patyk w sznurek tak zeby manetka stopniowo sie zaciskala ...
(musze tu dodac ze nieraz trzeba poluzowac linke albo podkrecic kolo zeby wogole weszlo w hamulce:) zdazalo sie ze nie chcialo:P )
... przyblizajac tym samym klocki do obreczy... jak poustawiamy wiadomym sposobem szprychy ze kolo obraca sie dobrze to krecimy patykiem dalej zeby bylo mniej luzu w hamulcach i centrujemy dalej...

cala procedura trwa min 10 max 25 min (zalezy od sposobu osemkowania i sprytu centrowania Smile )

jak ktos robi .. szybciej... inaczej ... wygodniej.. to niech sie podzieli z innymi Smile ..

ps. chyba nie musze mowic ze rower ma byc odwrocony kiera do dolu... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Wto 15 Lut 05, 7:52:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm... ciekawy sposób... nie omiekszkam przetestować Very Happy


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Sro 16 Lut 05, 11:09:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

krotko co do kluczyka do centrowania.... jak chcesz miec DOBRY kluczyk to zrob go sobie sam.... bierzesz lozysko ... obojetnie jakie.. i robisz wszystko zeby w reku zostala Ci tylko ta gorna obwodka.. bierzesz pozniej jakis cieniutki pilnik i pilujesz na wymiar nypla Smile... (dluuuugo).. jedno jest pewne... kluczyk nie do zajechania ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Sro 16 Lut 05, 23:26:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to sie nie xle przeba napilować bo łożysko jest z hartowanej stali i poooo
nie wiem czy .... ale chcialbym zobaczyc takie cudeńko


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 20 Lut 05, 18:29:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wizar bardzo trafny temat !!!!!!!!!!

proszę tylko nie myśleć, że jestem ogórek i teraz się zorientowałem ale nie maiłem neta przez kilka dni,

A co do tematu to fakt - warto umieć sobie wycentrować kółko, bo ja kiedyś oddałem do centrowania (z tym, że koło było uderzone) no i gość mi zrobił jak umiał (zaznaczam, że nie był to sklep rowerowy tylko mały serwis osiedlowy (znajomy mojego ojca - inaczej bym nie oddał tam bo to serwis AGD i rowery)); zadowolony, że mam zrobione kółko wybrałem się na miasto, a tu ZONK kółko mi się zgieło tak że obcierało o ramę - "wycentrowałem" je butem a później w domu wyrzuciłem. Dlatego fajnie by było umieć zrobić to profesjonalnie..............
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy