wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Amortyzator] - Co wybrać :?: Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Pią 28 Paź 11, 11:44:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trochę mi ulżyło, bo też ostatnio zapomniałem odblokować i zastanawiałem się czy czasem czegoś nie uszkodziłem ale z waszych wypowiedzi wynika, że gdyby coś było nie tak to raczej musiałoby być od razu zauważalne.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
skate_style Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5136 (73%)
Postów: 156
Wiek: 32


Post Czw 09 Lut 12, 20:21:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie odświeżyć nieco temat.

Ponieważ zdecydowałem się ostatnio na Rebę a jako takiej nie mogę nigdzie dostać w dość dobrym stanie i z wystarczająco długą rurą sterową pogrzebałem trochę na allegro i googlach. Jako, że to już moje drugie podejście do amortyzatora to kupić coś trzeba zanim kasa się rozejdzie.

Zaintrygowały mnie trzy oferty z allegro ale chciałbym poznać wasze zdanie. Pierwsza to :

http://allegro.pl/manitou-drake-super-100-abs-nowy-i2107966702.html

Cena jak na nowego drake'a dość niska porównując z chociażby sklepami internetowymi. Co do samego amortyzatora to nie mam wyrobionego zdania na jego temat. Zbyt mało na googlach wyszukałem... Jak kultura pracy ? Jeździł ktoś ?

Druga intrygująca propozycja to :

http://allegro.pl/spinner-aeris-sport-czarny-mega-promocja-krakow-i2093728152.html

Z tym, że pierwszy raz się moje oczy spotykają z takim wynalazkiem. Firmy nie znam szczerze mówiąc i nie wiem co na ten temat myśleć. Za taką kasę nowy amortyzator z taką wagą - 1356g. (!) robi wrażenie. Tylko teraz pytanie gdzie tu jest haczyk... Wink

Trzecia opcja to używany skareb.

http://allegro.pl/amortyzator-manitou-skareb-comp-80mm-okazja-i2105371873.html

Cena nie wygórowana, waga przyzwoita. Tylko właśnie... używka. To jest ten ból.

Niech mnie ktoś oświeci, proszę. Ewentualnie naprostuje nieco światopogląd. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Reklama
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 09 Lut 12, 20:40:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze: ja wiem, że to kwestia pieniędzy ale dla mnie kupowanie używanego amortyzatora na allegro (co innego od znajomego o którym wiemy jak i ile jeździł) to porażka. To klasyczne kupowanie kota w worku. Zwłaszcza w modelu który podałeś - nie jest to banalny w budowie amor, w którym nie ma się co zepsuć. Żadnej gwarancji, że to co zyskasz na cenie na wstępie nie utopisz w serwisie. Poza tym Skareb to już wiekowy amor...
Wg mnie zapomnij o Spinner. Zyskał kiedyś mocne zainteresowanie na serwisach typu lightbike gdzie konfrontowano go z SID`em ale niestety - szybko się okazało, że z SID`em ma wspólną jedynie wagę... Podobno dość awaryjny i nietrwały a serwisu ze świecą szukać...
Z tego co podałeś zostaje nowy Drake. No ale tego amora nie znam...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Piksel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4670 (66%)
Postów: 263

Podjasnogórska

Post Czw 09 Lut 12, 21:17:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spinner nie dość, że nieznany to jeszcze nie waga oszukiwana przynajmniej w modelu 320 wynosiła około 200g więcej, tak więc ten zakup zupełnie traci sens.Drake zbiera pochlebne opinie, ale pamiętaj, że to OEM.Sprężyna stalowa z asystą powietrzną, pytanie ile ważysz, bo jak mniej niż 65-70kg to też możesz o nim zapomnieć.Sterówka ma 20.5cm, więc musisz zmierzyć czy Ci wystarczy.Cena skareba mocno przesadzona, za 300zł można by pomyśleć, ale za 500zł to nie ma się co w niego pchać, tym bardziej, że tak jak napisał Arek to używany sprzęt mający parę ładnych lat.Nie wiem ile masz pieniędzy, ale sądząc po propozycjach około 700-800zł, za tą cenę możesz kupić Sunotur Axon(tak wiem, to suntour, ale to najwyższy model i działa bardzo przyjemnie do tego lekki, a serwis nie sprawia trudności.Możesz też poszukać recona, sprawdzona marka, całkiem niezła praca, ale i waga większa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
skate_style Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5136 (73%)
Postów: 156
Wiek: 32


Post Czw 09 Lut 12, 23:38:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o Suntoura, to skłaniał bym się raczej do Epicona zamiast Axona. Za niecałe 6 stówek już można go mieć a myślę, że dużo od niego odbiegać nie będzie. Myślałem, że z tym nie będzie problemu w Drake'u ale ważę niecałe 65kg więc może być kłopot w takim razie. Swoją drogą byłem przekonany, że Drake jest w pełni powietrzny. o_o Recon raczej odpada, waga którą posiada dyskwalifikuje go. Nie brałem go nawet pod uwagę tak samo jak i Torę. Może nasuniecie mi jeszcze jakąś propozycję nieprzekraczającą 1.8kg ? Póki co nadal jestem przy Drake'u ewentualnie Epiconie w ostateczności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Piksel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4670 (66%)
Postów: 263

Podjasnogórska

Post Pią 10 Lut 12, 0:08:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurde, może mnie się coś pomyliło, ale chyba nie z tego co kojarzę te OEMy były właśnie z asystą powietrzną.
Cytat:
Ma sprężynę ACT Air czyli sprężyna stalowa+ asysta powietrzna

http://www.forumrowerowe.org/topic/104134-amortyzatorjaki-wybrac-amortyzator/ na drugiej stronie masz trochę o nim napisane, a jednak dobrze pamiętałem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
skate_style Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5136 (73%)
Postów: 156
Wiek: 32


Post Sob 11 Lut 12, 16:13:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poczytałem... poczytałem... i zdecydowałem się na nowego Epicona 2012. Niebawem będzie u mnie, to opiszę pewnie wrażenia Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
voit Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4573 (65%)
Postów: 465
Wiek: 50

Częstochowa 1000-lecie

Post Czw 05 Kwi 12, 7:22:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

skate_style napisał:
Poczytałem... poczytałem... i zdecydowałem się na nowego Epicona 2012. Niebawem będzie u mnie, to opiszę pewnie wrażenia Wink


Napisz jak Ci się sprawuje, albo jakiś szerszy teścik.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Wto 18 Gru 12, 23:04:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W wyniku zareklamowania Reby, gwarant wymienił mi towar na nowy. Problem polega na tym, że po odpakowaniu paczki zamiast Reby Dual Air z 2010 r. otrzymałem model Solo Air 2012. Nawet nie wiedziałem, że są ten model występuje w takim wariancie.
Czy może mi ktoś doradzić, czy zostawić ten wynalazek czy żądać przysłania Dual Air?


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Piksel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4670 (66%)
Postów: 263

Podjasnogórska

Post Wto 18 Gru 12, 23:14:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro reba solo air to rocznik 2013.
Na Twoje pytanie nikt raczej nie odpowie, bo nowa reba dopiero wchodzi na rynek i prawie nikt jej nie ma.
Moim zdaniem dual to lepsze rozwiązanie, no ale nie jeździłem na rebie solo air.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Pią 21 Gru 12, 22:16:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie mam jednak wyjścia. Ten model zastąpił mój z 2010 a co za tym idzie, muszę go zamontować. Tak czy inaczej podobno Rock Shox wycofuje się z produkcji dual air'ów.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Piksel Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4670 (66%)
Postów: 263

Podjasnogórska

Post Pią 21 Gru 12, 22:19:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, ze względu na skomplikowane ustawianie.
Ja nad tym boleję, bo dual daje fantastyczne możliwości regulacji i można wyregulować amor naprawdę idealnie.
Zawsze możesz ją sprzedać i rozejrzeć się za starszym rocznikiem reby.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 21 Gru 12, 22:29:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli to prawda to RS wchodzi w psi kał... czy to obecne społeczeństwo jest naprawdę na tyle tępe i nie potrafi sobie radzić z tak prostymi czynnościami jak czytanie instrukcji i stosowanie się do niej krok po kroku?

Niech RS robi sobie amory z chipami, z pilotami i najlepiej żeby można było bezpośrednio z amora walić posty na fejsdupie - paranoja. Następuje Era Idiotów oraz Pokolenia Ja Nie Umiem - Zrób Mi.

Kupuj starszego Duala już teraz, bo jestem pewien, że po rezygnacji RS te amory będą tylko zyskiwać na cenie i będą legendarne.. w życiu bym nie zamienił Duala na Solo.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
endecja_czwa Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5294 (75%)
Postów: 373
Wiek: 46


Post Nie 23 Gru 12, 12:30:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Postanowiłem zamontować ten amorek bo pewnie więcej by mnie kosztowały próby upchnięcia go niż to warte a na nowego duala szkoda mi kasy.
A tak w ogóle przy okazji montażu wyszło, że w nowej Rebie blokada działa odwrotnie co nie jest kompatybilne z manetką z 2012 r. którą otrzymałem, więc żeby amortyzator pracował musiałbym jeździć przy zaciągniętej manetce a blokada następuje po jej opuszczeniu.


"Kapitalizm to nierówny podział dóbr, komunizm to równy podział nędzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
_omar_ Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4746 (67%)
Postów: 174
Wiek: 40

Częstochowa 1000-lecie

Post Wto 03 Lis 15, 12:14:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy jeździł ktoś na takim oto modelu i mógłby coś więcej powiedzieć na temat doświadczeń z nim związanych?

http://olx.pl/oferta/amortyzator-rock-shox-CID767-IDcrDsd.html?requestFromAd=1&track%5Bmessage_sent%5D=1&id_at=1497013309

a w ogóle to rozglądam się za przednim amorem na koło 26 w granicach 500 zł - ktoś coś poleci?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy