wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[Amortyzator] - Co wybrać :?: Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6919 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Wto 20 Cze 06, 16:53:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można zalać amorek olejem, albo wymienić sprężyny na miększe. Nie jest to proste ale wykonalne. Musisz wykręcić górne nakrętki, najlepiej specjalnym kluczem ale jak takowego nie posiadasz to możesz zrobić to albo starym rometowskim kluczem uniwersalnym albo gwoździem i młotkiem (tego 2 sposobu nie polecam). Podczas odkręcania musisz uważać żeby nakrętki gdzieś nie wystrzeliły Very Happy. Jeżeli już je odkręcisz to możesz wyjąć sprężyny i najlepiej zanurzyć je w nawcie albo innym odtłuszczaczu. Teraz żeby już się nie babrać w rozkręcanie całego Amora wyczyść komorę ze smaru i wlej tam olej do amorków. Ile?? To trzeba samemu wyczuć. Jeżeli ten zabieg nie pomoże to trzeba wymienić sprężyny. Podobno można jeszcze pokombinować z elastomanerami jeżeli twój amorek je posiada ale tego nigdy nie próbowałem więc niech się inni wypowiedzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
heg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6557 (93%)
Postów: 86
Wiek: 36

Poraj

Post Sro 21 Cze 06, 11:35:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja to już robilem, może nie profesjonalnie, ale dzialalo...

francuzem odkrecilem nakredki od góry(jak bedziesz zakrecal to nie za mocno bo mozna polamac), i po odkreceniu wyciagasz te nakreteczki i do nich beda przymocowane sprezynki i elastometry(przynajmniej u mnie byly)...

po tym, wziolem je umylem benzyna i posmarowalem, do tego wlalem tam troche oleju, i przesmarowalem golenie, skrecilem i dziala juz spoko...


smaruje łańcuch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Reklama
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6576 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Sro 21 Cze 06, 12:00:54     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za pomoc. Zastanawiam się czy wziąźć się za to sam czy dać do reklamacji w sklepie (bo kupiłem w rowerowym na Sabinowskiej).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6979 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sro 21 Cze 06, 12:03:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzę,że duch Adama Słodowego i Pomysłowego Dobromiła w narodzie nie ginie... Nie wiem czy zalewanie nieprzystosowanych do tego amorów olejem to dobry pomysł... Wypadało by to jakoś uszczelnić, żeby nie chlapało olejem i nie wciągało z goleni całego syfu do wnętrza. Ale jak działa to niech działa. Byleby za kawałek całkiem nie zdechło...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6680 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 21 Cze 06, 13:00:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokładnie tak jak pisze Arek, a co do rady Marcina to po takim zalaniu amorka olejem radzę założyć jakąś pelerynkę i okulary do pływania bo jak Cie amortyzator obrzyga olejem, którego nie bedzie miało co zatrzymać (odpowiednie uszczelki), to odechce Ci sie robienia otwartej kompieli olejowej, napisz przede wszystkim jaki masz ten amortyzator, jeśli jakis podstawowy rst to weź go rozkręć i wywal elastometry napewno zrobi sie miększy, można jeszcze pokombinować cos ze spreżynami ale cudów bym się nie spodziewał


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6919 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 21 Cze 06, 13:31:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Krysiekk ma RST 791 C5 50MM, Ja zalewałem swojego SR Suntour xcp-75 i nic mi nie chlapie bo przy łączeniu goleni górnych z dolnymi mam uszczelkę która zapobiega przedostawaniu się brudu i wydostawaniu się oleju, dodatkowo mam gumki osłaniające całe golenie górne .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6576 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Sro 21 Cze 06, 13:41:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie nie wiem, ale napewno jeden ze zwyklejszych bo mam rower trekkingowy a w nich z tego co wiem lepszych nie zakładają, tu jest link do niego: http://www.sportshop.waw.pl/files/Image/PL16ZXM____1146337651_big.jpg co do parametrów amorków z przodu, bo o te mi chodzi to jest to coś takiego: RST 791 C5 50MM. A co to są te elastometry i gdzie się one dokładnie znajdują? Jeszcze raz dziękuje Wam za pomoc, ale prosiłbym o bardzo szczególową instrukcje tego "zabiegu" z tymi elastometrami bo chyba bede to musiał zrobić sam a boje się żebym cvzegoś nie uszkodził... Bardzo bym prosił o wyrozumiałość i o pomoc.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Sro 21 Cze 06, 14:43:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W rst co niektórzy wymieniali sprężyny na takie od simsonów, podobno dużo lepiej to pracuje.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7017 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Sro 21 Cze 06, 15:03:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powiem Ci krysiekk ze ten amortyzator chyba juz nie bedzie o wiele lepiej dzialal. On ma 50mm wiec bardzo malo i on sam z siebie musi byc troche twardszy zeby nie dobijalo go do konca. Ja bym Ci polecil kupienie sobie smaru w sprayu z TEFLONEM i czestym psikaniu na golenie (po wyczyszczeniu oczywiscie). jesli masz tam te plastikowe (gumowe) oslonki musisz je podwinac i pod nie psiknac Wink ..

ps. dawno temu mialem rst281r .. tez tepo chodzil ale takie cos mu pomagalo. mial chyba 68mm skoku (jakos tak) ..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6576 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Sro 21 Cze 06, 16:12:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i tak, 3 specjalistów i każdy doradził inaczej. Fr33 napisał żeby tylko popsikać smarem, Blabla napisał żebym wyrzucił elastometry a Marcin żebym wlał tam oleju... No i co ja mam teraz zrobić Question Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
heg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6557 (93%)
Postów: 86
Wiek: 36

Poraj

Post Sro 21 Cze 06, 17:05:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiem ze sie rozpedziliscie z rozmowa ale chce odpowiedziec na watpliwosci arka

arektacana napisał:
chlapało olejem i nie wciągało z goleni całego syfu do wnętrza


mnie nie ochlapalo bo nie wlalem duzo, a z goleniemi to nie wiem czy bierze, ale staram sie je zawsze czyscic i pozatym jak pamietam z motoroweru, ze smar wykorzystywalo sie do uszczelniania silnika to nie wime czemu teraz mialby tak nie dzialac z goleniami (mam tam takie gumki które maja czyscic)


smaruje łańcuch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu Tlen Jabber  
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7019 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 21 Cze 06, 17:42:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

krysiekk napisał:
No i co ja mam teraz zrobić


ja na Twoim miejscu nie robiłbym nic na własną rękę, rower jest nowy a jak zacznisz kombinować to gwarancję szlak trafi, amortyzator nie będzie chodził dużo lepiej (o ile w ogóle będzie chodził) a tak chodzi tak na ile pozawala jego lklasa i konstrukcja


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6576 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Sro 21 Cze 06, 18:56:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok, za dużo nie bede kombinował, popryskam tylko te amorki smarem tak jak doradził Fr33, tym raczej im nie zaszkodze a może będzie lepiej. To dzięki za rady i pomoc Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6680 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Czw 22 Cze 06, 8:18:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fr33 napisał:
On ma 50mm wiec bardzo malo i on sam z siebie musi byc troche twardszy zeby nie dobijalo go do konca

dokładnie, pisałem jakie sa mozliwości ale nie wiedziałem co to za amortyzator i ile ma skoku itp, w takim wypadku wywalenie elastometrów nic nie da skok jest za mały, pozostałbym przy przesmarowaniu go.
krysiekk napisał:
bo mam rower trekkingowy a w nich z tego co wiem lepszych nie zakładają,

zakładaja, zakładają np takie
marzocchi


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7081 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pią 23 Cze 06, 0:23:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tyle gadania a wogóle bym się za to nie brał, szczególnie w takim "amorze" nie ta klasa i serwisowanie na poziomie...
wcale bym się nie ździwił gdybyś miał tam tylko jedną sprężynę Laughing Wink



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6990 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 27 Cze 06, 7:10:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czym smarujecie, czyścicie golenie amorków? Arek coś mówiłeś o jakimś Brunoxie, co to za specyfik: smar czy coś takiego jak wd40? Bo ja dostałem z amorem próbkę tego ale to jest coś jak wd40 właśnie odtłuszcza itd smar to nie jest i nie pomogło na 'piskanie'.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6979 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 27 Cze 06, 7:20:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Brunox jest to preparat do konserwacji goleni amortyzatorów zalecany przez Rock Shox`a. Jest w formie spray`u, bardzo podobny w swej konsystencji do WD40. Stosuje się go na poprzednio wyczyszczone golenie amora i pozostawia on na nich warstwę ochronno - smarującą. Nie wiem czy pomoże na Twoje "piskanie". Z tym proponuję się przejechać na serwis u Wieczorka i zapytać Pawła - powiedz że cię "psoru" przysłał. Ale najpierw spróbuj Brunox`em. W zasadzie kąpiel olejowa w naszych amorach powinna zapewniać dokładne smarowanie w środku, więc nie wiem co Ci tam "piszczy"...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7081 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Wto 27 Cze 06, 11:49:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe właśnie apropos RS'a Very Happy
zapomniałem się Wam przyznać, że od prawie miesiąca jeżdżę na http://www.harfa-harryson.com.pl/fnc/gooddisplay.php5?id=109&pos=1 Wink
+ stery

bardzo płynnie działa wszystko
jeszcze nie sprawdzałem go w różnych warunkach, ale myślę że będe miał okazję

btw brunox chyba będzie trza zakupić, bo po szutrach śmigając nie widze górnych goleni Laughing Wink



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
heg Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6557 (93%)
Postów: 86
Wiek: 36

Poraj

Post Wto 27 Cze 06, 12:01:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tez ciągle myśle o tym zebry sobie go sprawić jak portfel pozwoli, polecasz go?


smaruje łańcuch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu Tlen Jabber  
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7081 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Wto 27 Cze 06, 15:30:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

heg napisał:
tez ciągle myśle o tym zebry sobie go sprawić jak portfel pozwoli, polecasz go?


polecę Ci go jeśli go dobrze sprawdzę, narazie jest wporzo, ale jeszcze nie sprawdziłem jego możliwości w zróżnicowanym terenie i nie będe się z góry wypowiadał czy polegał na opiniach innych
jeśli chodzi o polecanie to Xelibri ma go dłużej Razz Mr. Green
niech Ci napisze "recenzje"

pozdro



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6770 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Wto 27 Cze 06, 18:16:42     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MonteRochee napisał:
hehe właśnie apropos RS'a
zapomniałem się Wam przyznać, że od prawie miesiąca jeżdżę na http://www.harfa-harryson.com.pl/fnc/gooddisplay.php5?id=109&pos=1
+ stery

A ja wiedziałem pierwszy xD Razz Wink

Notatka dodana przez szczepana:
a wcale nie bo ja, jeszcze przed zakupem Very Happy


MonteRochee napisał:
jeśli chodzi o polecanie to Xelibri ma go dłużej
niech Ci napisze "recenzje"

Powiem tak:
AMorek chodzi płynnie i sprawnie, tak jak napisał Monte na szuterkach goleni nie widzać xD Mr. Green
Zabardzo nie ma mu co zarzucić.......
Polecam i tyle, bierz go Smile Smile Smile
Będziesz 3 na forum ( czyli jeszcze na podium Wink Razz Wink Razz )
Pozdro


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
blabla Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6680 (94%)
Postów: 686

cz-wa błeszno/grosz

Post Sro 28 Cze 06, 8:49:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no monte gratuluje zakupu, a jeśli to nie tajemnica to ile cię kosztowała ta przyjemność ?


........blaaaaaaaaaaaaaaaa.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7081 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sro 28 Cze 06, 22:50:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

blabla napisał:
...a jeśli to nie tajemnica to ile cię kosztowała ta przyjemność ?


wyszło około 650 pln ze sterami Very Happy

jesli już wymieniać to zestaw bo należało się Smile

btw: rozkręciłem mojego obumarłego xc-60
mój Boże co tam w środku się działo jak zalany silnik mega syfem jakaś woda itp.. i zapieczone sprężyny Shocked
ale myślęże go zregeneruje i jeszcze komuś posłuży Laughing Wink



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6919 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Wto 08 Maj 07, 16:27:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monte możesz napisać jak Ci sie sprawuje Judy ? Masz go już dość długo i chyba zdążyłeś go przetestować w różnych warunkach, a jeździsz o wiele więcej od Xelibriego więc napisz coś o nim. Pytam ponieważ niedługo kupuje u Rafała Dart 3 (odpowiednik J3 tylko pod inną nazwą) za 520 zł z gwiazdką i wymianą więc chciałbym sie dowiedzieć jak sie spisuje. Z góry dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7081 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Czw 10 Maj 07, 0:14:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dart ma 32mm golenie górne więc jest już trochę inny Wink
ogólnie to świetnie wybiera drobności J3, jedyne co to padła mi blokada skoku i sam skok się zmniejszył, ale na gwarancji kwestia wymiany uszczelek i mam jak nowy amor Smile ogólnie to polecam



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy