wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
rowerki szosowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Pon 20 Mar 06, 20:12:21     rowerki szosowe Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie chodzi mi o ściganie się na szosie, jednak istnieją szosówki z trzema zębatkami przy korbie.....Niektórzy używają takich rowerów do turystyki......
i tu pytanie????????! Smile

..czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tego rodzaju sprzętem, czy na takim rowerze da się jechać nie tylko na szosie ale np. na utwardzonym szlaku, i w końcu jaka jest wytrzymałość kół i tak cieniutkich oponek???????

-piszcie o doświadczeniach i ewentualnych przeżyciach z tego rodzaju sprzętem, a nie o przypuszczeniach (same konkrety)! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Pon 20 Mar 06, 20:43:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No... W tym temacie mogę trochę powiedzieć bo swego czasu z dwa-trzy lata na szosówce przejeździłem...

bikerx napisał:
istnieją szosówki z trzema zębatkami przy korbie

Mam taką (3 tarcze Sora) i prawdę mówiąc mnie trochę to irytowało ze względu na to że z najmniejszej wogóle nie korzystałem i nabijała wagę. Ale moja jazda miała charakter bardziej sportowy... Ale prawdę mówiąc nie jestem przekonany do tego czy trzy tarcze nawet w rowerku szosowo-turystycznym mają sens... Odpowiednio dobrane dwie powinny wystarczyć.

bikerx napisał:
czy na takim rowerze da się jechać nie tylko na szosie ale np. na utwardzonym szlaku, i w końcu jaka jest wytrzymałość kół i tak cieniutkich oponek???????

Zdarzało mi się jeździć po jakichś ścieżkach i przyznam że nie było to zbyt miłe doświadczenie... Głównie ze względu na komfort, bo rower szosowy z zasady jest "sztywny" i wszelkie nierówności są mocno przenoszone na kierownicę, tyłek itd. Smile No chyba że mówić o takich rowerach typowo szosowo-turysztyczny z minimalnie grubszymi oponkami itd., ale takich rowerów trzeba szukać raczej na rynku wtórnym.

Co do kół... Niestety, ale polskie drogi są jakie są i centrowanie zdarza sie w przypadku szosówki często i warto umieć to zrobić samemu żeby nie splajtować. Wink Opony wbrew pozorom w moim przypadku były trwałe (jakiś model Hutchinsona chyba) i przez cały okres jeżdzenia ich nie zmieniałem, i o ile pamiętam tylko raz złapałem gumę (a i to przez najechanie na drobne szkiełko).



Generalnie rower szosowy wspominam bardzo dobrze... Jest to zupełnie inna jazda, podjazdy bierze się łatwiej, a prędkości wyższe przy tym samym wysiłku. Ale ty Bikerx zdaje się preferujesz jazdę typowo turystyczną i szczerze mówiąc chyba odradziłbym ci ten wydatek. Sam nie raz będąc gdzieś na szosie żałowałem że nie bardzo mogę sobie odbić w jakąś leśną ścieżkę...

Nadmienię też tak żeby udowodnić że na szosówce jeździ się znacznie lżej, że jeżdząc na niej w wieku 13 lat nie straszne mi były dystanse ok. 100 km (ze śrenią w okolich 20-25 km/h).


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Reklama
Wojtek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6850 (97%)
Postów: 136


Post Pon 20 Mar 06, 21:03:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tam spotkałem kolesia na szosówce (bodajże Kony) na ścieżce obok Zielonej Góry Smile ryj miał uhahany tak więc chyba da radę Very Happy


lubisz dziwnych ludzi ?? to klauna se namaluj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Pon 20 Mar 06, 21:07:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wojtek napisał:
ja tam spotkałem kolesia na szosówce (bodajże Kony)

Że Kona robi szosówki to wiem, ale jeszcze nie spotkałem w Polsce kogoś kto by jeżdził na bajku tego typu od tej firmy.


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Wojtek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6850 (97%)
Postów: 136


Post Pon 20 Mar 06, 21:11:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no patrz Very Happy znaczy miałem szczęscie Wink ale bankowo to była kona


lubisz dziwnych ludzi ?? to klauna se namaluj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Wto 21 Mar 06, 10:26:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może to była przełajówka? (mała różnica ale jest) Very Happy ta firma robi sprzęt raczej solidny więc i w takiej dziedzinie czują się mocno Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Wojtek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6850 (97%)
Postów: 136


Post Wto 21 Mar 06, 12:15:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

heh szczerze mówiąc przegladajac ofertę kony nie natknąłem sie na przelajówki (moze cos przeoczylem albo starszy rocznik) zato ze stylu malowania ramy stwierdzam, iż moim zdaniem to była szosówka bo podobne widzialem w katalogu (nie napisze takie same bo nie jestem na 100% pewien Smile ) Very Happy

ps. rowerem kony to sie wszedzie wjedzie nieważne jaki Razz Wink


lubisz dziwnych ludzi ?? to klauna se namaluj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy