wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[opony] - Jakie opony wybrać :?: Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6771 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Sob 18 Mar 06, 15:10:55     [opony] - Jakie opony wybrać :?: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i mam taki pronlem, jaki oponki ?

macie jakieś godne uwagi i wmiare tanie oponki ? Smile

pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6870 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Sob 18 Mar 06, 19:07:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli tanie to może Dębica Tygrys?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6771 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Sob 18 Mar 06, 19:51:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to była ironia czy są takie ? Laughing

ja słyszałem coś o oponkach CST czy coś takiego.... słyszeliście ? Smile


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6661 (94%)
Postów: 490


Post Sob 18 Mar 06, 19:51:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla niektórych tanie to 10 zł,a dla innych 100 zl. Ja ujeżdzam Maxxis Larsen TT 1.9 i jestem bardzo zadowolony, płaciłem coś kolo 50 zł za szt, śmiało mogę polecić. Smile
Na ogumieniu nie ma co oszczędzać bo opony wiele muszą przejść i utrzymać nas i rower, lepiej odłożyć i kupić coś średniej klasy Smile
Można odłożyć więcej i kupić przód, zanim uzbieramy na tył na pewno nie zdąży się zużyć Very Happy
Jeśli chodzi o coś naprawdę taniego to radziłbym trzymać się mimo wszystko znanych marek, wyżej wspomniana Dębica, Kenda, Rubena, Kellys można dostać za 20-25 zł szt, zależy od rozmiaru. Smile
Polecam obejrzeć ofertę sklepu na Wałach tego z logo Gianta-tam mają spory wybór i niskie ceny Very Happy
No i oczywiście allegro, przynajmniej można zorientować się w klasie gumek i cenach coby nam sprzedawca kitu nie wciskał :> Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6870 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Sob 18 Mar 06, 20:01:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

XeLiBrI napisał:
to była ironia czy są takie ?


Zadnej ironii - są takie na 100% bo sam je mam


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6771 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Sob 18 Mar 06, 21:42:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cena jaka mnie satysfakcjonuje to myśle, że do około 30 zł. Smile

myśle, że Kenda albo te CST chyba wygrają Wink

musze obskoczyć pare sklepów Smile

a jaką grubość bieżnika polecacie ?

mam na oku mniej więcej 1.95 Smile


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7020 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 19 Mar 06, 1:31:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam gumki CST, model: C1435, szerokość 1,95 i jestem z nich zadowolony, wprawdzie nie są najlżejsze i mają stosunkowo duże opory to i tak są dość dobre oponki, przedewszystkim nie zażyło mi się złapać kapcia a to świadczy dużo o oponie, cena ok 20 zł za sztuke


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6661 (94%)
Postów: 490


Post Nie 19 Mar 06, 11:54:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 10:51 19.03.2006 ----------

Swoje opisałem wyżej to się nie będę powtarzał. Są dobre. Szerokość zależy od preferowanego stylu jazdy tak samo jak i wysokość i gęstość protektora.
Osobiście wolę twarde szlaki, jak trafi się piasek to się jedzie ale z pasja się w niego nie ładuję.
Przy wymianie zdecydowanie wybiorę chyba jeszcze cieńsze, jakieś 1.75-1.80" Smile
Owocnych poszukiwań Very Happy

---------- 10:54 ----------

..to jest moja opisywana.....
http://www.bikefoto.pl/nowe_show_img.php?id=12479
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6771 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Nie 19 Mar 06, 14:24:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powiem szczerze, że nawet się zastanawiałem właśnie nad oponkami mniej więcej 1.7, zobaczymy co mi ciekawego wpadnie Smile


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7082 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Nie 19 Mar 06, 23:17:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

XeLiBrI napisał:
powiem szczerze, że nawet się zastanawiałem właśnie nad oponkami mniej więcej 1.7, zobaczymy co mi ciekawego wpadnie Smile


Ty najpierw się określ do czego te opony mają być gdzie będziesz jeździł, a dopiero później wybieraj.



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7020 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 19 Mar 06, 23:59:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrze gada, bo o ile szersze, tj 1,9 -2,1 bez problemu pojeździsz po asfalcie - tyle, że się więcej napedałujesz to jak wpadniesz na oponkach 1,7 w piach albo błoto nie nie wyjedziesz - więc się dobrze zastanów, a jak nie jesteś zdecydowany to kup sobie takie między 1,8 - 1,9 i wtedy będą bardziej uniwersalne


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6991 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 20 Mar 06, 8:07:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś ujeżdżał jakieś semi slicki (głównie na asfalt, drogi szutrowe, ubite dukty) ? Potrzebne mi takie ale w tym rodzaju oponek się nie orientuje.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6661 (94%)
Postów: 490


Post Pon 20 Mar 06, 10:46:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem kiedyś takie semislicki f-my CST (jakieś chińskie) rozmiar 1.95. Na środku miały mikroskopijną kratownicę, a szczątkowy protektor znajdował się na krawędziach żeby lepiej trzymać w zakrętach. Na takie nawierzchnie jak napisał outsider spokojnie wystarczały. Jednak na błocie lub piachu dostawały uślizgów przy mocniejszym pedałowaniu.
Ze szczepanem się jednak nie zgodzę ponieważ nie szerokość decyduje o tym czy opona pójdzie po piachu, a właśnie protektor (przecież musi się czymś wbić w nawierzchnię). Co z tego że gumka będzie miała 2.50 i będzie łysa. Na poważnych zawodach X4 kolesie używają dość często 1.80 z większym protektorem. Opona czym węższa tym głębiej wbije się w podłoże, a protektor i tak pociągnie jak się ma w nodze! Widziałem opone 1.55 (dziwny rozmiar) niby cienka, a protektor miała dość wysoki (niestety nie była najtańsza). Tyle faktów, każdy i tak ma indywidualne preferencje!
Najważniejsze gdzie się jeździ, bo jak głównie po twardym to szkoda się spowalniać wysokim protektorem, a przypadkowo napotkaną kałuże jakoś pokonamy, a jak ktoś woli przełaje to klocuszki by się przydały.
Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6907 (98%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Wto 21 Mar 06, 16:01:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam , jeżeli chodzi o oponki typu "semi" , to polecam te
http://www.velo.com.pl/panaracer/panaracer_06.htm
...to co o nich piszą to prawda...jeździłem na nich 2 sezony , bardzo miło szumią na asfalcie Smile , i co najważniejsze jest kilka wersji do wyboru w zależności od ilości gotówki....


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6959 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Wto 21 Mar 06, 16:35:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, ile kosztują i gdzie dostać jakieś opony samo-uszczelniające się ? Przydało by się mieć takie na jakiś wyjazd a nawet nie wiem gdzie kupić Rolling Eyes


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6920 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Wto 21 Mar 06, 16:50:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piotrek wydaje mi sie że to są dętki samo-uszczelniające się Wink dętki to nie wiem ale kiedyś widziałem płyn wulkanizacyjny na Śląskiej który sie wlewa do dętki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Jacek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6870 (97%)
Postów: 499

Poczesna

Post Wto 21 Mar 06, 18:37:57     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Słuchajcie, ile kosztują i gdzie dostać jakieś opony samo-uszczelniające się ? Przydało by się mieć takie na jakiś wyjazd a nawet nie wiem gdzie kupić

Były w Go sporcie w galerii Auchan po ok. 20zł


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6959 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Wto 21 Mar 06, 18:38:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
Piotrek wydaje mi sie że to są dętki samo-uszczelniające się


A może Laughing Ciekawe ile takie coś kosztuje, muszę się dowiedzieć przy najbliższej okazji, w końcu taki bajer może się przydać Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6920 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Wto 21 Mar 06, 19:22:05     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 18:00 21.03.2006 ----------

płyn na 2 dętki kosztował w zeszłym roku ok 32 zł a dętka z płynnem wg. Michała na Koścuszki w tym roku ok 18 zł ale pewien nie był Cool

---------- 18:22 ----------

a tak swoją drohą to tu jest temat do dyskusji o dętkach http://www.cfr.i365.pl/viewtopic.php?t=188
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6907 (98%)
Postów: 1426
Wiek: 50

częstochowa-raków

Post Sro 22 Mar 06, 22:03:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam , ja drugą połowę zeszłego sezon przejeździłem na dętkach samouszczelniających z dębicy...te dęteczki można nabyć w sklepie "Draco" na wałach cena 20 zeta,towar sprawdzony spisuje się całkiem spoko...tylko , że wagowo to podchodzi pod 300g Laughing ....


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wojtek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6881 (97%)
Postów: 136


Post Sro 22 Mar 06, 23:13:43     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

łoo 300 g to ... duużo Laughing


lubisz dziwnych ludzi ?? to klauna se namaluj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7082 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sro 22 Mar 06, 23:27:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jacek napisał:

Były w Go sporcie w galerii Auchan po ok. 20zł


no jeszcze są z zeszłego sezonu, ale sprowadziliśmy też nowe Very Happy, tylko ważą troche ponad normę i kosztują ok 35 pln jeszcze nie sprawdzałem dokładnie cen



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7020 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 23 Mar 06, 0:22:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MonteRochee napisał:
no jeszcze są z zeszłego sezonu, ale sprowadziliśmy też nowe


"sprowadzaliśmy" czyżbyś się załapał gdzieś do pracy Question




© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6577 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Nie 21 Maj 06, 22:12:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam do Was takie pytanie:

Jeżdże po asfalcie, (szosach) ale nie chce kolarzówki więc kupuje sobie normalny górski, znaczy taki jak ma większość z nas.
Chodzi mi o to jakie sobie dobrać opony, (granica 30 - 40 zł za sztuke) znaczy marke i jaki rozmiar typu (2.1, 1.9) czy coś innego, do jazdy po asfalcie, ale żeby na nasze chodniki też były, bo w tej działce nie mam żadnego pojęcia.

Prosze o pomoc Embarassed Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7018 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Nie 21 Maj 06, 22:23:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tez mam pytanie..

Podobnie jak Krysiekk jezdze duzo po asfalcie i sporo w terenie. Potrzebuje czegos co nie bedzie stawialo oporu na asfalcie i bedzie sie dalo jezdzic w terenie. Chcialbym przeznaczyc na opone max 70zl. Moze jakas semi?
Z przodu mam Michelin Wildgripper 1.95 a potrzebuje do tyłu.

Dzieki za podpowiedz:)


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy