wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[oświetlenie]Jakie? (przód+tył w przystępnej cenie) Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jajo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5117 (73%)
Postów: 104
Wiek: 30

Częstochowa - Błeszno

Post Pią 08 Lip 11, 23:07:30     [oświetlenie]Jakie? (przód+tył w przystępnej cenie) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, jakoże stare lampki odmówiły już posłuszeństwa, to przychodzi mi rozglądać się za nowym oświetleniem. Najlepiej jakby lampa przednia byłaby zasilana akumulatorkami AAA. Dotego dochodzi jeszcze jakaś przystępna cena i ogólnie jakie polecacie?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
evemir Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4768 (68%)
Postów: 98
Wiek: 34

Częstochowa - 1000lecie

Post Pią 08 Lip 11, 23:26:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jestem zadowolony z Topeak Red Lite II i White Lite II. Niestety są na baterie "kółkowe". Przednia ma 3 diody led, tylnia 4. Widać ją ładnie ale drogi nie oświetla zbytnio. Ale takie do porządnego oświetlania kosztują sporo. Mocowanie na gumki - dzięki czemu się nie ułamie. No chyba że zaczepy. No i dla mnie najważniejsze - lampki są minimalistyczne. Fajne i estetyczne. Cena zestawu 85 - 80 zł bodajże w sportowym w realu. Taniej niż allegro.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Reklama
Szympex Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4667 (66%)
Postów: 52
Wiek: 28

Jaskrów

Post Sob 09 Lip 11, 7:48:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja z przodu mam lampkę "Falcon Eye", nie wiem jaki model. Kosztowała 30 zł w Galerii. Na dwie baterie AA. Oświetla bardzo dobrze, nie oddałbym jej za nic Very Happy
A z tyłu mam jakąś najtańszą z Tesco na dwie AAA, ale też dosyć mocno daje po oczach Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
evemir Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4768 (68%)
Postów: 98
Wiek: 34

Częstochowa - 1000lecie

Post Sob 09 Lip 11, 12:18:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szympex, wrzuć jakieś foto Twojej przedniej lampki. Smile

Widzę że i tak najpewniej diodówka to jest. Czyli tak czy siak świeci tyle o ile. Jak na te zwykłe diodówki to ten mój topeak też całkiem całkiem świeci. No ale wadą jego są te baterie. Ale za to jest mały i nie przeszkadza.
Ja się zastanawiałem przez jakiś czas czy nie kupić na przód popularnego na allegro taniego ZOOMa. Ot tak żeby sprawdzić ten shit. Ze zdjęć wychodzi że świeci niemal jak reflektor w samochodzie. Ale prawdopodobnie świeci tak tylko raz przez 1 godzinę. Very Happy Nie kupiłem go w końcu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
CSA Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5828 (83%)
Postów: 44
Wiek: 42

1000

Post Sob 09 Lip 11, 14:35:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oceń sobie Mactronic Scream http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=3676

Nie wiem czy Twój pułap cenowy, ale ja sobie ją naprawde chwalę. Oczywiście aku+ładowarka niezbędne. "Zoom" z allegro powinien startować w konkursie pt. "co się pierwsze rozpadnie, uchwyt czy lampka" hehe. Szkoda pieniędzy.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Szympex Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4667 (66%)
Postów: 52
Wiek: 28

Jaskrów

Post Pon 11 Lip 11, 13:25:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://imageshack.us/photo/my-images/32/1002791h.jpg/



Uploaded with ImageShack.us

Nie wiem ile tam jest diodek dokładnie, ale jak dla mnie wystarczająco - oświetla cała drogę. Dwa tryby świecenia: ciągły i pulsujący.

No i jak dla mnie wielkim jego plusem jest uchwyt na kierownicę, ponieważ ma (nie wiem jak to się fachowo nazywa Very Happy ) zacisk, taki jak przy kołach, albo przy mocowaniu sztycy do ramy, dzięki czemu możemy bez śrubokręta zmieniać wysokość świecenia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Tomas_1982 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5034 (71%)
Postów: 442
Wiek: 41

Częstochowa - Błeszno Stare

Post Pon 11 Lip 11, 14:43:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Evemir też miałem (na szosówce) Topeak'a; tył/przód. Tylnia jest Ok jednak co do przedniej to trudno to nazwać lampką Wink Bardziej rzekłbym jako sygnalizator rowerzysty. Inni Cię zobaczą ale ty sam niewiele widzisz.

Przód > http://allegro.pl/lampka-diodowa-topeak-white-lite-ii-wroclaw-i1672124674.html
Tył > http://allegro.pl/lampka-tylna-topeak-red-lite-ii-4-diody-wroclaw-bi-i1672124675.html

Estetycznie to wygląda, fakt ale jak mnie ze dwa razy nocka złapała na szosie to miałem problem z powrotem do domu, założyłem sobie takie coś > http://allegro.pl/lampka-rowerowa-smart-polaris-111ww-przod-przednia-i1691354440.html (mocowana na motylka, podobnie chyba jak w lampce opisywanej post wyżej)

Jest dużo lepiej, ta lampa jest mocna jak jasna cholera jednak światło jest zbyt skupione, trzeba mocniej odchylić lampkę żeby oświetlała drogę sporo przed rowerem, między miejscem doświetlonym a przednim kołem pozostaje jednak sporo pustej czarnej przestrzeni i niestety jak dla mnie; nie jest to idealne rozwiązanie.

Wniosek? Omiajałbym takie diodowe, soczewkowce. Topeak? Tak, ale tylko na tył. Przednia jest bajerancka i w ogóle jednak nie sprawdza się jako oświetlenie drogi. Osobiście jednak preferuje swoje seryjne oświetlenie z GIANTA, elektrownia w przednim kole plus lampki z żarówkami biją na łeb niejednego LED'owego potwora.

Very Happy Very Happy Very Happy



Kontakt: 502 606 949
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 11 Lip 11, 18:14:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jaka to jest przystępna cena?


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5233 (74%)
Postów: 251


Post Pon 11 Lip 11, 21:49:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jajo napisał:
stare lampki odmówiły już posłuszeństwa

Zamiast kupować nowe czasami warto poświęcić trochę czasu i udoskonalić stare lampki - ja tak zrobiłem i powiem, że chyba bym się nie zamienił na jakieś nowe Smile

Mój odmłodzony Cateye hl500




KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
Jajo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5117 (73%)
Postów: 104
Wiek: 30

Częstochowa - Błeszno

Post Pon 11 Lip 11, 22:02:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeziu napisał:
Zamiast kupować nowe czasami warto poświęcić trochę czasu i udoskonalić stare lampki

Problem w tym, że spaliły się wszystkie diody, próbowałem reanimować, ale na nic Smile

Cytat:
Jaka to jest przystępna cena?

Dla mnie to w granicach 50 zł, nie wymagam niewiadomo jakiego oświetlenia, ale poprostu dla własnego bezpieczeństwa Smile


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jeziu Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5233 (74%)
Postów: 251


Post Pon 11 Lip 11, 22:08:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jajo napisał:
Problem w tym, że spaliły się wszystkie diody

W moim przypadku ze starego lampiszcza to tylko obudowa została Smile
Fakt przeróbka nie kosztowała 50zł lecz troszkę więcej - skoro zależy Ci na bezpieczeństwie warto się zastanowić nad czymś konkretnym.


KTO SIĘ NIE DZIARA, TEN FUJARA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Wto 12 Lip 11, 10:12:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A więc nie łudź się, po prostu idź do sklepu rowerowego, ewentualnie w necie i kup lampkę za 50 zł. Sens zabawy w wybór oświetlenia zaczyna się od ok 80zł, poniżej zazwyczaj są po prostu słabe lampki (aczkolwiek wystarczające do poruszania się po mieście w nocy).


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
mario66 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5036 (71%)
Postów: 151
Wiek: 57

Częstochowa , Raków

Post Wto 12 Lip 11, 17:34:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja w ubiegłym roku nabylem coś takiego : http://allegro.pl/komplet-latarka-cree-zoom-240lm-ogniwo-ladowarka-i1670850971.html . Spokojnie wystarcza do jazdy po lesie .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Jajo Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5117 (73%)
Postów: 104
Wiek: 30

Częstochowa - Błeszno

Post Pon 18 Lip 11, 17:41:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobra już kupiłem u Marcina na Niedługiej za 20 zł jakąś 8diodową lampkę na 3xAAA, wali dość mocno, zobaczymy jak się sprawdzi na TO. Temat można chyba zamknąć Smile.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
evemir Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4768 (68%)
Postów: 98
Wiek: 34

Częstochowa - 1000lecie

Post Pon 18 Lip 11, 22:35:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeszcze. walnij foto lampki. Smile jakbyś miał okazje to też jak świeci w nocy. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
EdytKa Kobieta



Status: Offline
Dni: 4564 (65%)
Postów: 521
Wiek: 37

Częstochowa - Wrzosowiak

Post Wto 25 Paź 11, 14:58:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czytam temat, i nadal nie wiem co wybrac Sad

szukam jakiejś konkretnej lampki na przód, żeby dorbze oświetlała drogę, w granicach max 100 zł


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Wto 25 Paź 11, 15:07:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

EdytKa - widziałaś jak świeci lampka STi. Czego chcieć więcej? Jeśli się zdecydujesz daj mi znać. Tam gdzie kupował ją STi już jej nie ma - trzeba zamówić. Zadzwonię do sklepu i porozmawiam z zaprzyjaźnionym sprzedawcą. Dla Roberta udało mi się wygospodarować rabat, który spowodował, że lampka kosztowała nieco poniżej 100 zł.
Ewentualnie tutaj bez kombinacji: http://allegro.pl/sigma-sport-lampka-przednia-lightster-20-lux-cyklo-i1884867597.html
103 zł z przesyłką.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
EdytKa Kobieta



Status: Offline
Dni: 4564 (65%)
Postów: 521
Wiek: 37

Częstochowa - Wrzosowiak

Post Wto 25 Paź 11, 15:49:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lampka STi świeci bardzo dobrze

arektacana - poszło na PW


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
tobik



Status: Offline
Dni: 4197 (60%)
Postów: 1


Post Nie 30 Wrz 12, 23:02:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a co powiecie o tylnej lampce philipsa ??? http://www.motointegrator.pl/produkty/386382-lampa-tylna-philips-saferide-led-rearlight-niemigajaca troche kosztuje ale znajomy mi ją polecał ponoć duzy kąt świecenia. Miałem ostatnio jakąś chińską z reala ale ułamał się zaczep i ją gdzieś zgubiłem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
konarider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5061 (72%)
Postów: 112
Wiek: 42

Częstochowa - Lisiniec

Post Pon 01 Paź 12, 11:49:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co do tylnej polecam sigme tail blazer - cena około 50 zł. Lampki topeak-a redlite na tył - odradzam. Bardzo słabo uszczelniona.
Co do przednich- fajną ma ofertę mactronic - dodatkowo coraz solidniej wykonane.
Jeszcze pytanie czy ma to być lampka "żeby być widocznym" w nocy czy "widzieć" w nocy.


Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
argentino



Status: Offline
Dni: 3503 (50%)
Postów: 9


Post Sro 17 Wrz 14, 12:57:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znalazłem w internecie latarkę przednia do roweru: https://aleo.com/pl/produkt/715423-diodowa-przednia-latarka-rowerowa-mactronic-bike-pro-scream-bpm170l i wydaje mi sie tak jak porównywałem ceny w sklepach nawet tych sportowych to jak na diodową chyba cena nie jest zbyt wysoka??Co sądzicie, czy jest wogóle sens kupować tak drogą lampkę??Z tymi złodziejami wiemy dobrze jak jest więc nie wiem czy to nie zakup na chwilę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
kobe24la Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4559 (65%)
Postów: 230
Wiek: 38

Częstochowa - Błeszno

Post Czw 18 Wrz 14, 11:41:00     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak się zostawia rower z całym osprzętem pod sklepem, to potem nic dziwnego, że połowa sprzetu zginie. Poza tym 100zł za ledową latarkę, to wcale nie jest dużo, myślę, że to dolna granica, żeby kupić coś sensownego o dobrych parametrach.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
_omar_ Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 4745 (67%)
Postów: 174
Wiek: 40

Częstochowa 1000-lecie

Post Czw 29 Paź 15, 11:01:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no, pozwolę sobie odświeżyć temat oświetlenia Smile rozglądam się za czymś na przód - to coś ma powodować, żebym ja widział gdzie jadę (np. nocna jazda nieoświetloną szosą) a nie tylko żebym był widoczny Smile

przeczytałem Wasze powyższe wpisy i zastanawiam się, czy ktoś może polecić jakąś inną lampkę niż ta którą ma Robert?
Lampkę STi znalazłem na allegro za 99 zł

http://allegro.pl/przednia-sigma-sport-lightster-led-20-lux-i5631626577.html

Czy jest coś godnego uwagi w podobnej cenie?


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Tlen Jabber  
Parker Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 3909 (55%)
Postów: 91
Wiek: 37

Częstochowa

Post Czw 29 Paź 15, 13:02:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam Convoy S2+ od gościa który handluje nimi na światełka.pl
lampki modowane sprowadzane z chin.

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=11008
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=14000

W tej cenie żadna markowa lampeczka nie dorasta chińszczyźnie do pięt.
Pare osób ma i też sobie chwali Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
fasol Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5435 (77%)
Postów: 174


Post Czw 29 Paź 15, 20:07:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o Lightstera to podpowiem tylko, że ostatnio kupowałem ją dużo taniej na centrumrowerowe.pl (82 zł)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Co warto kupić? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy