wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Licencja PZKol, badania lekarskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pią 04 Lis 05, 16:14:34     Licencja PZKol, badania lekarskie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy wie ktoś jak można wyrobić sobie licencje czy trzeba mieć jakieś badania jaki jest koszt tego no i czy można to załatwić w Częstochowie czy trzeba jechać do Katowic ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6759 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Nie 06 Lis 05, 12:33:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tyle info zdołałem załatwić Smile :

Po co Ci licencja PZKol'u ?

Jeżeli nie masz możliwości wystartowania w amatorskich zawodach, warto zdobyć licencję Polskiego Związku Kolarstwa. Posiadając ten dokument możesz startować we wszystkich zawodach organizowanych przez PZKol. Poza tym licencja daje zielone światło dla startów w zawodach organizowanych przez UCI.

Jak zdobyć licencję PZKol'u ?

Dobre kluby troszczą się o licencje swoich zawodników, więc jeśli trafisz do odpowiedniej kuźni talentów - problem masz z głowy. Musisz tylko uważać, aby jej nie zgubić. Jeśli natomiast sam chcesz sobie zrobić licencję, skorzystaj z poniższej "instrukcji postępowania":

1. Wykupujesz ubezpieczenie OC i NW z tytuły ryzyka uprawiania kolarstwa. Cena ubezpieczenia zależy od jego rodzaju oraz od firmy. Należy się jednak liczyć z wydatkiem od 50zł w górę.

2. Zgłaszasz się do najbliższego oddziału Związku Kolarskiego, po kartę zawodnika. Tam każą Ci wypełnić wniosek i przygotować dwa zdjęcia. U fotografa nie zapomnij zdjąć kasku Musisz także posiadać dowód osobisty lub legitymację. Ostatni dokument dotyczy tylko osób niepełnoletnich. Jeśli do nich należysz - musisz namówić tatę lub mamę, na wycieczkę do PZKolu. Tam rodzic będzie musiał wyrazić zgodę na Twoje starty w zawodach. Ostatni i jeden z najważniejszych dokumentów to badania lekarskie.

Odpowiedni formularz [kartę zawodnika] można także pobrać ze strony internetowej www.pzkol.pl. Po wykupieniu ubezpieczenia - numer polisy - wpisujesz w formularzu. W polu klub - jeśli nie należysz do żasnego - wpisujesz "nie stowarzyszony".

3. Piszę o nich na końcu - ale powinieneś właśnie od nich zacząć załatwienia związane z licencją. Jest to związane z procedurą: najpierw na badania, potem wynik i w końcu na podstawie pozytywnych wyników - dostaniesz lekarskie zaświadczenie. Lekarz do którego powinieneś się wybrać to lekarz z uprawnieniami sportowymi. Zapytaj o takiego w swojej poradni. Badania kosztują około 30 zł i obejmują m.in.: morfologię, OB, mocz, EKG wysiłkowe i jeśli masz ponad 18 lat - rentgen klatki. Potem czeka Cię badanie ogólne i jeśli się nadajesz dostaniesz zaświadczenie. Może się zdarzyć, że lekarz zażąda jeszcze badań wydolnościowych. Przez cały czas załatwień z lekarzem bądź cierpliwy - to wszystko potrwa.

4. Teraz, gdy wiesz już, że jesteś zdrów jak ryba na rowerze - wracasz do siedziby Związku Kolarskiego. Składasz tam wniosek o wydanie licencji. Panowie przydzielą Cię na podstawie wieku do jednej z kategorii:

- Młodzik młodszy (10 zł - cena licencji)

- Junior Młodszy (15 zł)

- Junior (20 zł)

- U 23 (30 zł)

- Masters (30 zł)

- Elite (60 zł) [ceny mogą być nieaktualne]

Licencję powinieneś otrzymać od razu. Tylko licencje kategorii Elite zostają wysłane do Warszawy - więc trzeba na nie poczekać jakiś czas.

5. Licencja jest ważna w ciągu jednego roku kalendarzowego. Więc co sezon ulega zmianie obowiązujący kolor i musisz przedłużyć jej ważność. Aby to zrobić - musisz zabrać wszystkie dokumenty (na szczęście bez badań lekarskich) i znowu zawitać w Związku Kolarskim - w celu przedłużenia licencji.

pozdro Very Happy


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pią 17 Lut 06, 20:59:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to nie jest zupełnie takie skomplikowane. Poszedłem w ferie najpierw do lekarza rodzinnego który wypisał mi skierowanie do lekarza sportowego na ul. Sobieskiego i mile zaskoczył że badania są bezpłatne Smile przyszedł dzień w którym wybrałem się do lekarza sportowego wchodzę i bardzo miła rozmowa wiele pytań ale ogólnie durzy plus Very Happy . Popełniłem tylko jeden błąd bo przyznałem się że jestem alergikiem Sad . Na zakończenie powiedział mi że jak zrobię wszystkie badania to mam przyjść i wystawi papierek, pożegnałem go z uśmiechem na twarzy i skierowaniem do: okulisty, laryngologa, i niestety alergologa (badania krwi dałem mu od razu) Razz . Dziś zaczęły się schody bo zadzwoniłem do poradni alergologicznej i powiedzieli że najbliższy termin w jakim mogę się złość to 17 kwietnia no i czekam Evil or Very Mad Evil or Very Mad . Z mojej strony radze nie przyznawać się że macie alergie a jak coś to że już wam przeszła Twisted Evil Twisted Evil

P.S
wydzielcie z tego osobny temat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6948 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Sob 18 Lut 06, 10:05:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z mojej strony radze nie przyznawać się że macie alergie a jak coś to że już wam przeszła


A ja bym radził nie ukrywać takich rzeczy, bo później można mieć nieprzyjemności jak ktoś się dowie, że kłamaliście Rolling Eyes


www.piotrusb.fotolog.pl
MISTRZ, MISTRZ CKM !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7070 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sob 18 Lut 06, 13:37:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

piotrusb napisał:

A ja bym radził nie ukrywać takich rzeczy, bo później można mieć nieprzyjemności jak ktoś się dowie, że kłamaliście Rolling Eyes


to już jest twoja wola, odpowiadasz za swoje zdrowie, zresztą jeśli chodzi o to co napisałeś to zawsze możesz powiedzieć, że nastąpiło to natychmiastowo Twisted Evil



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7072 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sob 18 Lut 06, 20:43:18     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
Z mojej strony radze nie przyznawać się że macie alergie a jak coś to że już wam przeszła


Wiesz... lekarz jest po to, żeby dbać o Twoje zdrowie i nie powinieneś mieć przed nim tajemnic. Alergia to może nic wielkiego, ale i tak warto się do końca upewnić, czy nie zaszkodzi.

Ale wyrabiasz tą licencję "żeby mieć", czy masz już na oku jakąś imprezę sportową i planujesz w niej wziąść udział? :>


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Nie 19 Lut 06, 12:51:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w kwietniu są jakieś zawody międzygimnazjalne na które jade (tam licencja nie jest potrzebna), a wyrabiam ją żeby jak bedą jakieś zawody w okolicy to żeby wystartować.
Jak zdobede plan imprez na ten sezon to napewno sie na coś zdecyduje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6968 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 19 Lut 06, 13:28:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
lekarza sportowego na ul. Sobieskiego i mile zaskoczył że badania są bezpłatne

Bezpłatne... ale tylko dla niepełnoletnoch. Niestety dorośli (jeśli nie są zrzeszeni w żadnym klubie) 100% odpłatności, bo NFZ nie refunduje. A co do tej przychodni, to gorąco polecam tych lekarzy sportowych! Zwłaszcza dr Pietruszewskiego. Super gość i rewelacyjny fachowiec. Nigdy nie wypuści Was z gabinetu bez naprawdę kompleksowego badania.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7070 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Nie 19 Lut 06, 16:09:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

podajcie dokładnie adres tam na Sobieskiego (wszelkie numery) jeśli już piszemy, że na Sobieskiego...



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Nie 19 Lut 06, 16:34:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monte mówisz i masz Very Happy

Wojewódzki Zakład Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą
Dyrektor: Małgorzata Lemańska
adres: ul. Sobieskiego 7 a 42-200 Częstochowa
tel.: +48 (34) 32 47 649
fax: +48 (34) 32 47 649
e-mail: [email protected]
strona www: http://www.republika.pl/wzoz_czestochowa/
strona bip: http://bip.silesia-region.pl/wzoznmdim/


arektacana napisał:
Zwłaszcza dr Pietruszewskiego. Super gość i rewelacyjny fachowiec. Nigdy nie wypuści Was z gabinetu bez naprawdę kompleksowego badania.


Tak sie składa że akurat na niego trafiłem Smile i musze przyznać że naprawde miły gość.


Ostatnio zmieniony przez Marcin dnia Nie 19 Lut 06, 16:43:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7008 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 19 Lut 06, 17:44:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Bezpłatne... ale tylko dla niepełnoletnoch. Niestety dorośli (jeśli nie są zrzeszeni w żadnym klubie) 100% odpłatności


A orientujesz się może ile mniejwięcej takie badanie kosztują Question bo jak znam życie i polskie realia to tanie chyba nie są:/


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6968 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 19 Lut 06, 18:24:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem ile kosztują. Poza tym za bardzo mnie to nie interesuje, bo zawodnikiem to ja napewno nie zostanę Very Happy Zresztą szczepciu po co Ci to? Wybierasz się na jakiś wyścig Very Happy Question


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7008 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 19 Lut 06, 19:05:32     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Zresztą szczepciu po co Ci to? Wybierasz się na jakiś wyścig


Czy ja wyglądam na osobę, która wybiera sięna jikiś wyścig xD buhahaha, poprostu ciekawy jestem ile kosztuje w Polsce bycie "sportowcem"


arektacana napisał:
bo zawodnikiem to ja napewno nie zostanę


no nie ... ,już jesteś jak zawodowiec Wink


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7070 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Nie 19 Lut 06, 23:58:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na wyścig to można jechać bez licencji przynajmniej, na bikemaraton, to wystarczy Very Happy



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Z życia rowerzysty... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy