wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
"Szprycha" - pierwsza częstochowska gazeta dla row
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łukasz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6861 (97%)
Postów: 27
Wiek: 36

Częstochowa - Zawodzie

Post Wto 07 Lut 06, 14:31:13     "Szprycha" - pierwsza częstochowska gazeta dla row Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Magazyn "Szprycha" - pierwsza częstochowska gazeta dla rowerzystów - poszukuje współpracowników!

"Szprycha" to projekt non-profit ludzi związanych z Porozumieniem na rzecz Przyjaznego Miasta i Częstochowską Masą Krytyczną. Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby mieć własną, choćby nawet nieregularnie wychodzącą gazetkę tworzoną w całości przez i dla rowerzystów. Udało się jakoś pozyskać sponsorów (na razie wystarczy tylko na pierwsze dwa numery, ale wszystko zależy od naszej i Waszej kreatywności Laughing ) i na wiosnę startujemy!

Pierwszy numer "Szprychy" powinien ujrzeć światło dzienne już na przełomie marca i kiwetnia. Docelowy nakład pierwszego numeru to 10.000 egz, objętość: 8 str A4 (może się zwiększyć, jak będzie kasa Laughing ), dwa kolory + kolorowa okładka. Uwaga: Gazeta jest bezpłatna! Dystrybucja: na ulicach, w sklepach i serwisach rowerowych, w knajpach, szkołach itd.

Chcemy poruszać najróżniejsze tematy związane z życiem rowerzystów w Częstochowie. Będzie więc miejsce i na teksty o problemach, brakujących scieżkach rowerowych, dziwnych przepisach, wkurzających zachowaniach kierowców itd, na teksty nieco bardziej refleksyjne, felietony i opinie, ale także na fotograficzne migawki z życia częstochowskich rowerzystów, rowerowy humor, turystykę i sport.

Dlatego pilnie poszukujemy współpracowników - redaktorów i grafików, webmasterów, osób do zbierania reklam, kurierów i ulicznych rozdawaczy itd. Oferujemy krew, pot, łzy i ciężką pracę Laughing Wszelka pomoc mile widziana!

Czekamy też na Wasze uwagi, opinie, fajne zdjęcia, propozycje tematów i tekstów - naszą gazetę chcemy redagować wspólnie z Wami.

Kontakt: [email protected]


Częstochowska Dżihad Rowerowa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Łukasz Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6861 (97%)
Postów: 27
Wiek: 36

Częstochowa - Zawodzie

Post Pon 20 Lut 06, 4:32:19     Spotkanie ekipy redakcyjnej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapraszam na pierwsze otwarte spotkanie ekipy redakcyjnej "Szprychy".

W najbliższy wtorek, tj. 21 lutego, o godz. 18:00
Pub "Rue de Foch", ul. Focha (naprzeciwko marketu Elea)

Do zobaczenia,
Łukasz


Częstochowska Dżihad Rowerowa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
macus Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7052 (100%)
Postów: 545

Cz-wa (Zawodzie)

Post Pon 01 Maj 06, 9:05:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i pierwszy nr. wyszedł, wystartował też vortal www.szprycha.com ... Jakie są wasze opinie?


Arrow www.czestochowaforum.pl - nowy adres!

1 Kor. 10:23
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen Jabber  
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 01 Maj 06, 10:50:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gazetka papierowa całkiem spoko, tylko jest jedna lipa, chyba wicie o co mi chodzi :>

Wielkie gratulacje za samozaparcie i dążenie do celu, bo oprócz supermarketów i innych badziwi reklamowych to raczej darmowe gazetki do nas nie dochodzą


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Polepiona Kobieta



Status: Offline
Dni: 6562 (93%)
Postów: 3
Wiek: 36

Zawodzie

Post Sro 03 Maj 06, 23:55:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba wszyscy wiedzą, co jest lipą Razz Fakt Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
piotrusb Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6929 (98%)
Postów: 838
Wiek: 33

Częstochowa - Ostatni Grosz

Post Czw 04 Maj 06, 7:27:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polepiona napisał:
Chyba wszyscy wiedzą, co jest lipą Razz Fakt Wink


Niestety, ja nie jestem. Gazetki nie miałem nawet w ręce. Może mi ktoś wytłumaczyć co jest tą lipą ?

Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Czw 04 Maj 06, 10:10:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

piotusb napisał:
Może mi ktoś wytłumaczyć co jest tą lipą ?


Niech wytłumaxczy Sam Zainteresowany a jak nie chce wytłumaczyć to nie, Twisted Evil


Polepiona napisał:
Chyba wszyscy wiedzą, co jest lipą Razz Fakt Wink


Odnoszę jednak wrażenie, że nie wiesz o co akurat mnie chodzi


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
t3d1 (usunięty)







Post Pią 05 Maj 06, 13:52:40     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj tata przyniosl gazetke nie wiem skad ale podoba mi sie Smile

Ta mapka w srodku z trasami rowerowymi normlanie jak to zobaczylem myslalem ze w Cz-wa jest ich troche wiecej ale mylilem sie.

Jedyne czego mi brakuje jakis wywiadow z ludzi zwyklymi jadacymi sciazka rowerowa i zadano im pytanie dotyczace Czestochowskiego Srodowiska Rowerowego, czego im brakuje w Cz-wa zwiazanymi z rowerem, jaki jest stan sciezek wg nich gdzie one powinny sie znajdowac, czy powinni byc karani za przejechanie na pasach, takie jakies pytania Smile Brakuje tego.
Powrót do góry
Galeria użytkownika
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Pią 05 Maj 06, 20:52:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

t3d1 napisał:
Jedyne czego mi brakuje jakis wywiadow z ludzi zwyklymi jadacymi sciazka rowerowa (...)


Jest taka rubryka i nazywa się "Rozmowy Kontrowerowe". Będzie to miejsce na tego typu właśnie wywiady.


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Sro 17 Maj 06, 0:38:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja gazetkę z tydzień po masie wziąłem sobie z knajpki "mekong" , jako dodatek do obiadku....mam nadzieję ,że w piąteczek będzie rozprowadzany kolejny numer Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sro 17 Maj 06, 11:13:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

piter napisał:
mam nadzieję ,że w piąteczek będzie rozprowadzany kolejny numer


chyba nie da rady, to nie będzie chyba miesięcznik, no chyba, że ekipa się postara i zrobi nam niespodziankę Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 17 Maj 06, 14:09:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
że ekipa się postara

ekipa to sie może postarać tylko znajdź sponsora który będzie sponsorował miesięcznik Wink tu nie chodzi oto że nam sie nie chce tylko oto że nie ma na to funduszy Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Sro 17 Maj 06, 15:25:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a nie da sie pozyskac jakis sponsorow? kilka reklam duzych sklepow rowerowych w czestochowie, reklamy drukarni.. itp.

mozecie sie popytac radnych czestochowy (wiadomo ze zblizaja sie wybory samorzadowe a "kielbasa wyborcza" jest spora i dla kazdego wystarczy)..

gazeta nie musi byc wydawana na papierze super jakosci.. wydruk kilkudziesieciu sztuk po kilka stron kazda nie jest znowu taki drogi ...


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sro 17 Maj 06, 16:15:29     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a nie da sie pozyskac jakis sponsorow? kilka reklam duzych sklepow rowerowych w czestochowie, reklamy drukarni.. itp.


do pierwszego numeru jakoś nie było wielu chętnych (reklamę kupił tylko horyzont) ale mamy nadzieje że teraz reszta sie przekonała że warto inwestować u nas w reklamę i będzie nam łatwiej zdobyć sponsorów na następne numery.

fr33 napisał:
mozecie sie popytac radnych czestochowy (wiadomo ze zblizaja sie wybory samorzadowe a "kielbasa wyborcza" jest spora i dla kazdego wystarczy)..


jeżeli chodzi o tą dziedzinę to staramy sie jej unikać ponieważ "Porozumienie na rzecz Przyjaznego Miasta to luźna, wolna od politycznych układów przestrzeń współpracy dla organizacji pozarządowych i osób prywatnych z terenu Częstochowy, ..." i nie chcemy robić reklamy jakiemuś urzędasowi ( od tego mają np. wyborczą )


fr33 napisał:
gazeta nie musi być wydawana na papierze super jakości.. wydruk kilkudziesieciu sztuk po kilka stron kazda nie jest znowu taki drogi ...


tu masz racje można trochę zaoszczędzić na papierze i nad tym będziemy sie zastanawiać na najbliższych zebraniach tak samo jak nad tym kiedy będzie następny numer ale jeżeli już drukujemy jakiś numer to nie drukujemy kilkudziesięciu sztuk tylko ok 10000 ponieważ przy niższym nakładzie jeszcze ciężej jest zdobyć sponsorów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6961 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 18 Maj 07, 10:01:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co z tą Waszą gazetką się dzieje?


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pią 18 Maj 07, 12:50:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mamy problem z domeną bo nie możemy jej przenieść z Onetu na nazwe.pl ale już nad tym pracujemy. Jeżeli chodzi o wersje papierową to będzie dopiero we wrześniu bo nie dostaniemy wcześniej kasy Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Mushu123 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6562 (93%)
Postów: 308
Wiek: 38

Czestochowa - Wyczerpy

Post Sro 15 Paź 08, 10:28:51     :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ta gazetka jest nadal w obiegu ?:> Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Porozumienie na Rzecz Przyjaznego Miasta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy