wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[sztyca podsiodłowa] - konserwacja, opinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6908 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sob 21 Sty 06, 17:15:24     [sztyca podsiodłowa] - konserwacja, opinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio znalazłem smar na sztycy, jaki był tego cel ??
Notatka dodana przez MonteRochee:
Temat został wydzielony i zmodyfikowany z Arrow Warsztat Arrow "jaka kierownica?"...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7070 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sob 21 Sty 06, 18:22:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
Ostatnio znalazłem smar na sztycy, jaki był tego cel ??


Nawet nie wiesz pewnie, że to ma cel :>
Sam smaruje sztyce smarem grafitowym Exclamation oczywiście w znikomej ilości, ponieważ niweluje mi trzaski w rurze podsiodłowej oraz w jarzemku.
Tak się ratuję patentami do czasu wymiany nowej sztycy choć później i tak to zda egzamin moim zdaniem, bo w znikomej ilości smar blokuje dostawanie się wody od góry poprzez zacisk Wink

tylko mówie znikome ilości na samych końcach Exclamation

sprawdza sie w 100 %



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile


Ostatnio zmieniony przez MonteRochee dnia Nie 22 Sty 06, 23:52:28, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Reklama
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6968 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 22 Sty 06, 15:54:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No Monte... Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - smarujesz tą część sztycy, która tkwi w ramie? Jeśli tak to wiem że to nie za dobry pomysł smarować sztycę smarem. Smar który dostanie się ze sztycy na rurę "sztycową" ramy z czasem straci swą konsystencję i zacznie się stopniowo zamieniać w ciało bardziej stałe - coś na kształt oliwki, która zbiera się z brudem na kółeczkach przerzutki.. Spowoduje to POWAŻNE problemy z wciskaniem i wyciąganiem sztycy z ramy. Miałem kiedyś taki problem...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7070 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Nie 22 Sty 06, 23:34:02     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam z tym problemu i robię to z poleceń pewnego źródła, patent na skrzypienie i strzelanie sztycy, który wszystko eliminuje.
Smarowane jest góra 2 cm rury cienkiej warstwy smaru, nie myślcie że całą Exclamation Shocked
Już to testowałem i wiem, że się sprawdza, a sztyca nie obniża się.
Wszystko oczywiście w granicach rozsądku i znikomych ilości.
Działa.



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy