wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
[porady] - Kiedy najtaniej :?: Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sob 19 Lis 05, 20:29:52     [porady] - Kiedy najtaniej :?: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od pewnego czasu mój brat (niestety on Confused ) odkłada sobie pieniądze na rower. Planuje go sobie kupić na przyszły sezon, ale zastanawia się czy nie taniej by go wyszlo (wszak materialista straszny Wink ) kupić np. zimą.

Więc pytam w jego imieniu: Kiedy sprzęt rowerowy, chodzi głównie o całe rowery jest najtańszy? W którym sklepie części najbardziej tanieją?


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6740 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Sob 19 Lis 05, 20:47:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w sumie to sklepy dają upusty różne w zime...
Prawie w kazdym kupisz taniej rowerek.
Ja polecam sklep Kocot Bike ( sam kupowałem Mr. yellow )
Jest to przedstawiciel Gianta i am chyba Leader Foxy.
Sklep jest na ulicy Okólnej Smile
A rowerek kupuj tyko zimą.
Ja swojego kuopiłem około 300 zł. taniej Smile
pozdrawiam Smile


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Reklama
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 20 Lis 05, 1:36:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszytko zależy na co się ogląda, jeśli chce kupić rower to najlepiej zimą z kolekcji roku, który się kończy, można też na wiosnę bo wtedy wchodzą nowe bike'i więc "starych" na gwałt się trzeba pozbyć - TANIO i to sporo jak się dobrze trafi, jest tylko jeden minus - można mieć kichę co do rozmiarów no i oczywiście modeli, o kolorach nie wspominając, i tak: jeśli chce Kelly'sa to Sprint Bike, albo Mega Sport (Ul. Wieluńska), jeśli chce Scott'a albo Meridke to Wieczorek, jeśli chce Gianta to Kocot albo róg rząsawskiej i Warszawskiej (nazwy nie znam), zostaje też KTM (Kościuszki) no i ostatecznie Dema (ja bym nie dotykał - podobno są fabrycznie krzywe :/ ) - to oczywiście Drogowców (znajdziesz tam też Fuji i osławione Scout'y).
Mimo tego, że najczęściej sklepy specjalizująsięw marce to często warto połazić wszędzie bo reguła jest, że w każdym sklepie znajdzie się rowerek innej marki i może być akurat bardzo tani i pasować (ja tak miałem na Wręczyckiej, niby "przedstawiciel" Meridy a na sklepie w środku sezonu miał dosłkownie kilka sztuk, ale w śród nich Matts'a, który akurat mnie interesował, rozmiar na mnie Very Happy i t tak go nie kupiłem bo chodziło mi o rozmiar ramki ... ).
Mówię jeszcze raz: DUŻO CHODZIĆ Exclamation i szukać do tego pytać to zawsze się coś ciekawego znajdzie Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Nie 20 Lis 05, 1:40:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

podam Ci taką propozycję Speedy, zobacz oferty zniżek posezonowych Shocked Very Happy
http://www.skiteam.pl/?off=lato&open=wmaj&co=2



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 20 Lis 05, 12:38:47     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No temat praktycznie jednomyślny... Właśnie teraz!!! Jak ma coś kupować to tylko teraz. I tak jak powiedział szczepan: musi dużo łazić, napewno coś znajdzie. Ma czas do końca zimy, zanim do sklepów spłyną nowe modele. Ale wbrew pozorom trzeba się starać, bo wielu jest takich którzy z kupnem nowego sprzętu czekają na zimę. Ale jeśli chodzi o aspekt cenowy to tylko teraz...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Pon 21 Lis 05, 17:50:46     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Ale jeśli chodzi o aspekt cenowy to tylko teraz...


Heh, to będe musiał braciszka pogodonić Very Happy Może polecicie jakis konkretny model, albo co powinien miec sprzecik do 1'000 zł? :>


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6740 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Pon 21 Lis 05, 18:05:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://allegro.pl/show_item.php?item=71743808 - do MoteRoche zagadaj jak sie sprzęt sprawuje Wink Wmiare fajny Smile

http://allegro.pl/show_item.php?item=73443050 - meridka wmiare fajna Smile

pozdro Smile ( polecam Gianta Wink )


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sob 03 Gru 05, 13:35:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Speedy no i jak tam maszynka Question Kupuje się czy jeszcze, bo Masa 12 już niedługo Twisted Evil Wink



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 03 Gru 05, 14:09:09     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jęsli chodzi o KTM'a to w tym momencie raczej nie masz po co iść, tzn po rower, Oni zimż zajmują się nartami więc w sklepie nie ma rowerów, chyba, że mają gdzieś indziej w magazynie wiec może jednak warto spytać to Ci przywiozą Very Happy


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Nie 04 Gru 05, 15:55:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tym tygodniu pójdę chyba z bratem się rozejrzeć... ale jeszcze trochę kasy mu brakuje Rolling Eyes


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sob 24 Gru 05, 15:17:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

Brat mnie poprosił o jeszcze pare pytań w jego imieniu. Po pierwsze (do już z mojej inicjatywy), na co warto zwrócić szczególną uwagę kupując rower - na które części? (mówię mu, że aluminiowa rama, stery A-Head i napęd).

Drugie... co sądzicie o kupowaniu roweru przez internet (mówię, mu że nie, ale nie słucha bo taniej Razz ). I która z tych ofert jest godna uwagi?
1. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77205361
2. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77978673
3. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78621141

Dzięki i wesołych!


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sob 24 Gru 05, 15:45:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ejj Speedy czemu takie oferty Rolling Eyes straszne te ramy i osprzęt, troche makro Confused
w.g. mnie żadna oferta nie jest godna uwagi...



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sob 24 Gru 05, 16:36:55     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ofertę numer 1 odrzucił bym od razu ze względu na stalową ramę i wagę (ponad 16 kg )
Pozostałe 2 w zasadzie niemożna nic o nich powiedzieć nie wiem na jakim są widelcu ale capa T5 bym się nie spodziewał, opis trochę nie komplety, na pewno są lżejsze lecz nie jest to sprzęt godny poleczenia. W opisie :PRZERZUTKA PRZÓD: SHIMANO to za wiele nie mówi (podejrzewam że to zwykły SIS )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sob 24 Gru 05, 17:16:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To on mi podał te oferty... nawet ich nie przeglądałem Mr. yellow Chodzi mi głównie o to, żebyście przyznali mi rację. Te rowerki są tanie i wyglądają na dobre, choć takie wcale nie są. Niestety mój brat nie da sobie tego przetłumaczyć i mówi, że ja to zawsze na wszystko mówie "nie" Razz

Powiedzcie w których komponentach roweru najbardziej opłaca się skupić, myśląc o moderniazcjach. W jego planach pierwszy do wymiany amor, wiec czy kupic "sztywne" zawieszenie" czy lipny amor na 1 rok?


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Nie 25 Gru 05, 0:29:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

po pierwsze to ile twój bracholek ma lat??, czy to jego pierwszy rowerek??? , jaką jazdę preferuje??.......najlepiej zwrócić uwage na dobrą ramę o odpowiedniej charakterystyce , inne komponenty można zawsze sukcesywnie wymieniać a do ramy , a właściwie do ułożenia w czasie jazdy czlowiek się przyzwyczaja \ przynajmniej ja \ Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 25 Gru 05, 1:21:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No według mnie też przedewszystkim rama, dobrze by było, żeby był też dość dobry widelec, najłatwiej wymienić osprzęt typu przerzutki i hample ale z reguły to one (przerzutki) w rowerkach są najwyższej klasy bo wielu (nieznających sięzbyt dobrze) kupujący właśnie na nie zwraca uwagę. No nic prawda jest taka, że za taką kasę to nic konkretnego nie wybierze. Co do ofert to nie brał bym żadnej bo to jest kicha, przede wszystkim ramy a one są najważniejsze.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Czw 29 Gru 05, 19:47:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Speedy przeanalizuj jeszcze tą ofertę Gary Fisher rowerek na dobrej ramie i w miarę dobry osprzęt co prawda amorek trochę kiepski ale z tą cenę nie ma co wymagać .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Czw 29 Gru 05, 22:27:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za linka. Jak widać ciekawsze ofery zaczynają się dopiero od 1000zł, a mój brat ma budżet 700zł. Mówię, mu że lepiej zainwestować w coś lepszego (nawet jeśli w grę wchodzą raty), bo w końcu idzie na to sporo kasy, a sprzet powinien starczyc na pare dobrych lat. Także dziwie mu się, że chce brac cos z nizszej półki... ale jak on mówi: "starczy mi, nie potrzebuję niczego lepszego". Tylko, żeby za rok tego nie żałował Confused

Za 700zł widziałem dzisiaj rower DEMA z aluminowa ramą, osprzet shimano (sis, albo cos podobnego) + lipny amorek (Omni, z 7cm skoku na oko Wink ) + stary mostek i stery. I lipa, bo ja wolałbym dołożyć już te 300zł i mieć coś dużo lepszego i normalnego. Ale to mój brat i jego się nie przekona.

Zadziwia mnie, że 300 zł różnicy w tym przedziale cenowym robi taką różnicę w osprzęcie.


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 30 Gru 05, 0:43:12     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Speedy napisał:
Za 700zł widziałem dzisiaj rower DEMA z aluminowa ramą,


Nie Exclamation tylko nie DEMA, słyszałem, że te rowerki miewają fabrcznie krzywe ramki :/ już lepiej niech sobie kupi tańszą Meridkę, Kelly'sa albo Gianta ale nie DEMĘ :! Exclamation Exclamation


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 30 Gru 05, 8:20:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A to szczepan ciekawe: fabrycznie krzywe ramki? Słyszałeś, od kogo? Czy widziałeś? Twoje informacje pochodzą ze sprawdzonego wiarygodnego źródła?
Mam kolesia który jeździ na demie i na oko całkiem w porządku sprzęcik a on sobie chwali, chociaż za dużo nie jeździ więc nie moge polegac całkiem na jego zdaniu.


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 30 Gru 05, 12:11:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Now właśnie dlatego mówie, że "słyszałem" a nie że "są", to akurat mówił mi kolega w sklepie rowerowym, nie mam 100 % pewności, ale takie opinie nie biorą się z powietrza, sam myślałem zresztą nad taką ramką - bo cena jest rewelka - 250 zł - ale właśnie qmpel mi odradził bo mówił, że właśnie bywa, że ramki są lipne


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pią 30 Gru 05, 17:33:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zadziwia mnie, że 300 zł różnicy w tym przedziale cenowym robi taką różnicę w osprzęcie.


Policzmy
rama ~200zł
widelec ~150zł
razem ~450zł

w rowerku za 700 zł na osprzęt zostaje 250-300zł dokładamy 300 zł i mamy 550-600zł to prawie 2 razy więcej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sob 07 Sty 06, 21:44:34     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

... jeszcze nie kupiony Very Happy
Chyba ostatecznie padnie na rower Giant Boulder (specyfikacja). W sklepie był rozmiar ramy 17" i trochę dziwna mi się wydawała Confused Chyba warto będzie pomyśleć o 19". Po za tym, jakiś większych zastrzeżeń nie ma. Od Sierry (ją masz Rochee, nie? :> ) różni się tylko osprzętem (Sram 3.0 / 4.0 = 7 / 8 przelożeń z tyłu).

Takżę liczę na opinie użytkowników Giant'ów - Andrzeja i MonteRochee'go. Szczególnie dot. dołączonego amorka.


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Andrzej Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6898 (98%)
Postów: 594
Wiek: 34

Częstochowa - Raków Zachód

Post Sob 07 Sty 06, 22:24:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten boulderek to taki bardzo podobny do mojego, albo taki sam xD .
Mnie ten rower dobrze się spisuje, jedynie dużo waży. Czasem mi przeżutka "strzela" (uderzyłem gdzieś). Mój egzemplarz miał wade fabryczną która ujawniła się dopiero po kilku miesiącach, mianowcie rozeszła mi się dętka.
Amorek nie jest jakiś najlepszy, ale jak narazie działa. Myśle że jeszcze z sezon albo i więcej go pomęcze.


http://luda.eu/ fotografia na zamówienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 08 Sty 06, 0:18:11     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rowerek ok, jest o niebo lepszy od prezentowanych wcześniej Very Happy co do amorka to nie jest cudo ale jak pisałeś Twój bracisze za często nie hula wię powinien wystarczyć Mu na sporo czasu


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Warsztat - naprawa i serwisowanie sprzętu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy