wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Centrum miasta Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 02 Paź 08, 18:33:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Normalnie szok!!! Wiadomość z zeszłego tygodnia, ale dopiero dziś przypomniało mi się, żeby na forum napisać: prawie na całym odcinku ścieżki rowerowej na AK - tzn. od Worcella do przystanku tramwajowego przy Promenadzie usunięto wdzierającą się na ścieżkę od strony ogrodzenia torowiska, trawę. Miejscami pochłaniała ona nawet do metra szerokości ścieżki (zwłaszcza tuż za przystankiem na PCK). Obecnie trawa wychatrana nawet z 5 cm zapasem za krawężnikiem Very Happy

Natomiast dziś uzupełniono oznaczenie na ścieżkach w okolicy skrzyżowania Legionów z Faradaya - dodano pasy w miejscach, gdzie chodnik przecina się ze ścieżką rowerową. Wygląda na to, że ta ścieżka zaczyna być zdecydowanym liderem w mieście, jeśli chodzi o oznakowanie poziome...

Podobne oznaczenia - pasy i rowerki - pojawiły się przy stacji PKP Raków.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
marcin maranda Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5854 (83%)
Postów: 12
Wiek: 46

Stare Miasto

Post Czw 02 Paź 08, 23:26:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie chcę nadmiernie eksponować swojej osoby - wybaczcie, ale to są pierwsze efekty lustracji ścieżek rowerowych i raportu, który przygotowaliśmy z Jackiem i przekazaliśmy Miejskiemu Zarządowi Dróg. Jutro (3 października) mamy kolejne spotkanie z dyr. Augustynem w sprawie ustalenia priorytetów, harmonogramu prac i zabezpieczenia pieniędzy na stopniowe wyeliminowanie wszystkich mankamentów na drogach dla rowerów w przyszłym roku. Po spotkaniu w MZD przyjdzie czas na spotkanie z Prezydentem Sobusiem w sprawie realizacji wytycznych przez poszczególne służby miejskie (nie wszytkie problemy opisane w naszym raporcie są w gestii Miejskiego Zarządu Dróg). Szczegóły wkrótce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Reklama
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pią 03 Paź 08, 9:18:52     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to mamy w końcu jakieś pozytywy bo już myślałem że ten cały raport na nic.
Jeśli chodzi o priorytety to z moich obserwacji wynika że właśnie ścieżki łączące Północ i Raków z centrum są najbardziej użytkowane (czyli właściwie wzdłuż linii tramwajowej).


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Nie 12 Paź 08, 22:17:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obok dworca PKP Raków istniał "dziki " zjazd do tunelu pod torami...
Parę tygodni temu:
Dziki zjazd zastąpiono zieloną /"rowerową"/ kostką...
Parę dni póżniej:
Na kostce wymalowano białe rowery...
Po paru dniach:
Ustawiono znak C13 droga dla rowerów...
Jak to wszystko wykonano i rowerzyści przyzwyczaili się do luksusowego zjazdu
na znaku Droga dla rowerów naklejono czerwony pas zmieniający znak C13 na C13a ZAKAZUJĄCY jazdy rowerem !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Nie 12 Paź 08, 23:44:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak to wszystko wykonano i rowerzyści przyzwyczaili się do luksusowego zjazdu
na znaku Droga dla rowerów naklejono czerwony pas zmieniający znak C13 na C13a ZAKAZUJĄCY jazdy rowerem !


To ktoś zrobił dowcip? Czy naprawdę kolejna paranoja??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pon 13 Paź 08, 10:34:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jurczyk napisał:
Jak to wszystko wykonano i rowerzyści przyzwyczaili się do luksusowego zjazdu
na znaku Droga dla rowerów naklejono czerwony pas zmieniający znak C13 na C13a ZAKAZUJĄCY jazdy rowerem !


Spokojnie, bez nerwów, wczoraj jak wracałem do domu widziałem ten znak w krzakach obok ścieżki, komuś widocznie się nie spodobał i już tam nie stoi.


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
outsider Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6960 (99%)
Postów: 1704

Raków Zachód

Post Pon 13 Paź 08, 11:12:22     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale faktem jest że to kolejna całkiem skaszaniona inwestycja pseudo rowerowa:
Zjeżdżamy w przejście po prawej stronie, skąd prosto pod koła mogą wyjść piesi z peronów, ostrożni rowerzyści odbiją od razu na lewo ale inni ....
Pewnie się skapnęli że jest to niebezpieczne i stąd postawili znak. Żeby było dobrze trzeba by zrobić zjazd po lewej stronie schodów i zlikwidować stopnie (ciekawe po co je w ogóle zrobili).


"Jaki trenig - taki czas"
"Ból przeminie - chwała pozostanie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora   Tlen    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pon 13 Paź 08, 12:59:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 12:45 13.10.2008 ----------

Wracałem wczoraj póżnym wieczorem i nie widziałem...
Tak wychodzi zawsze jak inwestycje rowerowe poprzedza się pseudo-konsultacjami !!!

---------- 12:59 ----------

Przeczytajcie co pisze o polityce jakośći mgr K. Augustyn:
http://www.mzd.czest.pl/images/polityka%20jakosci.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Jacek Krawczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6026 (85%)
Postów: 33
Wiek: 41


Post Czw 16 Paź 08, 15:02:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłem wczoraj sprawdzić jak wygląda sytuacja przy omawianym powyżej zjeździe przy PKP Raków. Otóż ścieżka jest oznakowana - a nie była wcześniej - piktogramami, wymalowano pasy dla pieszych przy samym zejściu, pojawiły się znaki pionowe. Nie znalazłem nigdzie znaku przekreslonego o którym była mowa lub jakiegokolwiek zakazu. Nawet leżącego w krzakach Smile Być może ktoś się pomylił i szybko go zdjął - na chwilę obecną jest wszystko w porządku.
Pozdrawiam


Radny Miasta Częstochowy
www.jacekkrawczyk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 16 Paź 08, 18:07:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiadomość z godziny 17:00. Znak leży obok przystanku autobusowego przy zjeździe do tunelu...

Dziś zauważyłem, że na skrzyżowaniu Kilińskiego z Jana Pawła II wymalowano piękne, ZIELONE!!! przejazdy przez jezdnię!!! Zarówno przez Kilińskiego jak i Jana Pawła II.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Jacek Krawczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6026 (85%)
Postów: 33
Wiek: 41


Post Czw 16 Paź 08, 23:34:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arektacana napisał:
Wiadomość z godziny 17:00. Znak leży obok przystanku autobusowego przy zjeździe do tunelu...


Ja nie widziałem, moze patrzałem nie tam gdzie trzeba - a byłem dosłownie na sekunde. W kazdym bądź razie nie ma go na słupku, a to przeciez jest najwazniejsze Smile
Cieszę się, ze przypadły do gustu malowane przejazdy na zielono. Mam nadzieje, ze trochę wytrzymaja - chocby jeden/dwa sezony. Nawet najlepsza farba się wyciera - zwłaszcza przy natężeniu dużego ruchu tak jak przy Kilińskiego czy też Nowowiejskiego... Jednak kroczek za kroczkiem i do przodu Panowie...


Radny Miasta Częstochowy
www.jacekkrawczyk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Pią 17 Paź 08, 10:14:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znaku nie ma jest OK. Skoro znak leży w krzakach to znaczy że nie usunął go
MZD. Chronologia jego ustawienia jest dokładnie taka jak opisałem.Przejeżdżam tamtędy rowerem kilka razy w tygodniu.Ustawienie znaku
zakazu jazdy rowerem /zmiana z C13 na C13A/ na nowej ścieżce rowerowej
oraz idiotyczne usytuowanie zjazdu opisane przez Outsidera wskazuje na zupełną indolencję urzędników MZD. Konsultacje z rowerzystami nic nie kosztują a na pewno pozwolą uniknąć w przyszłości podobnych sytuacji.
Za takie nieudane inwestycje płaci kasa miejska a my dowiadujemy się że brak
pieniędzy na wymalowanie w tym roku piktogramów na istniejących ścieżkach rowerowych !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 17 Paź 08, 13:27:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiadomość z dzisiaj, znak znowu stoi na "swoim" miejscu, został powtórnie wkopany, niestety z niego i koloru nawierzchni wynika, że ścieżka kończy się tuż przed tunelem, niestety ...


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 17 Paź 08, 17:20:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znak stoi, ale o ile znam się na przepisach to niestety prawidłowo. Przed tunelem kończy się ścieżka, gdyż w myśl przepisów nie wolno poruszać się na rowerze w tunelu znajdującym się na terenie PKP... Nie wiem czy dokładnie taki przepis właśnie istnieje, ale coś takiego kiedyś obiło mi się o uszy.


Wymalowano NARESZCIE śluzę rowerową na przecięciu ścieżki wzdłuż AK z ulicą Worcella. Może nie za duża - szerokość chyba z 1,5 metra - ale zawsze coś. Można legalnie przejeżdżać. Niestety nie zieloną. Może tylko na razie Question


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Gergely



Status: Offline
Dni: 5900 (84%)
Postów: 32


Post Pią 17 Paź 08, 18:33:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

„Zgodnie z obowiązującymi przepisami jazda na rowerze przez tunele kolejowe i przejścia podziemne łączące perony jest zabroniona.”
Tak napisałem kilka miesięcy temu w jednym ze swoich niewielu postów, a mówi o tym Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 listopada 2004 roku (Dz. U z 2004 r. Nr 264, poz. 2637).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Pią 17 Paź 08, 23:15:36     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to przez tunele i przejscia... a gdyby wyznaczyc w tunelu droge rowerowa? jakby sie to mialo do tego zapisu?

rozumiem, o co chodzi, ale przy lewej scianie nie ma zadnych przejsc z peronow i spokojnie mozna by tam wyznaczyc pas dla rowerow. Wtedy nie przejezdzalibysmy przez przejscie jako takie tylko przez droge rowerowa przebiegajaca pod torami. Bo idac tym tokiem... to wyjazd z promenady do m1 tez odbywa sie tunelem pod torami (tramwaj) i powinno sie chyba tez go zablokowac!?

sorry jesli zamotalem, ale jestem po kilku glebszych i nie kryje oburzenia tym znakiem w tym miescu i mnie lekko szlag trafdia jak czytam takie zarzadzewnia augustyna i spolki o_o jasna cholera co ich trzyma na tycgh stolkach??


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lisu



Status: Offline
Dni: 7001 (99%)
Postów: 144
Wiek: 35

Czestochowa-Zawodzie

Post Nie 19 Paź 08, 19:16:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co do tego przejezdzania przez tunele itd to powiem wam że różnie to jest.Mieszkam teraz we Wrocławiu i mamy tu takie wielkie skrzyżowanie pod którym jest tunel/przejscie dla pieszych.ma ono kształt prawie koła tak że mozna wyjechać w dowolnym miejscu.i o dziwo jest tam ścieżka rowerowa!!, obmalowana, oznakowana znakami poziomymi jak i pionowymi...ha! Very Happy Smile Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 19 Paź 08, 19:26:58     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gergely napisał:
„Zgodnie z obowiązującymi przepisami jazda na rowerze przez tunele kolejowe i przejścia podziemne łączące perony jest zabroniona.”

Lisu... Chodzi o tunele i przejścia na terenach PKP - pisałem o tym 3 posty wyżej - a nie tradycyjne tunele, czy przejazdy na zwykłych drogach...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Wto 21 Paź 08, 19:22:51     ...jeszcze o ścieżce na Rakowie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znak obok tunelu PKP na Rakowie wkopano trochę w innym miejscu.
Na tym samym słupku są dwa znaki. Jadąc z miasta w kierunku Olsztyna widzimy znak zakazujący jazdy rowerem, wracając np z Olsztyna do miasta
na odwrocie tego samego znaku widzimy znak zezwalający na jazdę rowerem.
A więc mamy tu jednokierunkową ścieżkę rowerową dla powracających do naszego dobrego miasta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Jacek Krawczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6026 (85%)
Postów: 33
Wiek: 41


Post Sob 25 Paź 08, 0:08:05     ...w ciagu Al. Niepodległości Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W ciągu Al. Niepodległości przed samym mostem nad Stradomką usunieto uskok, który znacznie przeszkadzał rowerzystom. Był on oczywiscie ujęty w raporcie, który przygotowaliśmy. Zgłosiłem interwencję Wink
Tego już nie ma:

http://img139.imageshack.us/my.php?image=16niepvy2.jpg

Pozdrawiam


Radny Miasta Częstochowy
www.jacekkrawczyk.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6388 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Sob 25 Paź 08, 10:58:35     ...w ciągu Al. Niepodległości Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uskok usunięty ale na całej długości ścieżki od Ronda Alkoholików /Mickiewicza/ do estakady na Rakowie i dalej brak oznaczeń poziomych,pionowe do poprawy, dużo niebezpiecznych dla rowerzystów prawoskrętów a na końcu trasy kompromitująca MZD ścieżka do tunelu PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Nie 26 Paź 08, 2:48:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten uskok to jeszcze był Pikuś. Po drugiej stronie od Bór do Mickiewicza jest chodnikowy tor przeszkód. A tutaj zaś jest wąsko! Ciąg chodnikowo-rowerowy to zły pomysł, zwłaszcza jak się nie ma sygnalizatora dźwiękowego (ongiś miałem dzwonek, ale to było do przewidzenia, że jazda po polskich drogach go wykończy). Więc gdy zachodzi konieczność, to krzyczę: Eeee!!! A ludzie mają tendencję do chodzenia całą szerokością chodnika (myślałem, że 5 szczepionych panienek to maximum dla chodnika w alejach, ale 11 osób w szeregu na drodze w Siedlcu Janowskim... zmieniło to moje myślenie), tak oto kiedyś wrzasnąłem na dwie baby z dupami jak koła młyńskie zajmujące całą szerokość chodnika: Eeee!!! Baby się zlękły, dupska usunęły na bok, choć niechętnie. Jedna nie omieszkała mi rzucić koło ucha: "A gdzie dzwonek??" Na to ja krótko: "Między nogami!" Porca puttana!

Wracając do tematu: ja sobie nie krzywdowałem jeżdżąc tamże po ulicy, kiedy to jeszcze można było. Stare, dobre czasy. Tego, co wprowadził te zakazy dla rowerów tam, na Bohaterów Monte Cassino i w innych miejscach nie udostępniając nic sensownego w zamian, powinno się na taczce wywieźć poza miasto i ukamienować (a szaty jego podzielić między sobą).
(Przenośnia).

Najbardziej dokuczają mi ostatnimi czasy dwa odcinki chodnika, po których zmuszony jestem jeździć:
1) po wschodniej stronie trasy, od Okrzei do Ossowskiego,
2) po zach. stronie trasy od końca Krakowskiej do Bór.
Jeśli zniszczę tam sobie koła to w afekcie mogę kogoś zabić. (Napisałem to. Żeby nie było, że nie ostrzegałem.)


Pozdrawiam i życzę jak najwięcej pozytywnych zmian w tym mieście!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 28 Paź 08, 9:40:15     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słynne targowisko na drodze rowerowej przy Promenadzie już co prawda nie istnieje. Przeniosło się za to tuż przed centrum handlowe "Promenada" - tam gdzie świeżo wymalowano pasy dla rowerów trwa w najlepsze handel zniczami itp - a po drugiej stronie pasażu jest pusto!! Evil or Very Mad

Gdzie są te pasibrzuchy strażaki miejskie? Zapewne czają się na rowerzystów za latarniami w Alejach...


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6905 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Wto 24 Lut 09, 23:44:37     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolejny krytykujący artykuł na temat budowy dróg rowerowych w Częstochowie...

http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,6315101,Sciezki_rowerowe__buduja__ale_zle.html

Gazeta.pl napisał:

Ścieżki rowerowe: budują, ale źle
Miasto planuje kolejną ścieżkę rowerową. Rzut oka na projekt wystarczy, by wiedzieć, że ci, dla których jest budowana, nie będą chcieli z niej korzystać.

W minionym roku miasto zbudowało drogę rowerową wzdłuż ulic Nowowiejskiego oraz Kilińskiego. Na ich połączenie poczekamy parę lat, aż przebudowany zostanie pl. Biegańskiego. Za to szybciej - bo już w tym roku - zostanie wydłużona droga rowerowa na ul. Kilińskiego, urywająca się dziś na al. Jana Pawła II. Miasto podciągnie ją do ul. Dekabrystów.

- Od al. Jana Pawła II do Liceum im. Traugutta ścieżka rowerowa prowadzić będzie lewym poboczem, następnie przeskoczy na prawą stronę ul. Kilińskiego - mówi Marta Górska, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Dróg.

Ostatnie metry ścieżki już istnieją: na zielono wybrukowano część wyremontowanego w ubiegłym roku chodnika w pobliżu skrzyżowania z ul. Dekabrystów.

Droga rowerowa łącząca śródmieście z miasteczkiem akademickim na Tysiącleciu - jako taka bardzo potrzebna - będzie miała istotną wadę: sposób przecięcia al. Jana Pawła II. Przed skrzyżowaniem ścieżka biegnie lewą stroną i tak samo będzie za skrzyżowaniem. Tyle że na wprost, w poprzek al. Jana Pawła II, nie ma i nie będzie przejścia czy przejazdu. Co to oznacza? Rowerzysta będzie musiał przejechać przez ul. Kilińskiego (światła), potem przez al. Jana Pawła II (światła) i ponownie przez ul. Kilińskiego (trzecie światła na tym samym skrzyżowaniu!).

- Nie wierzę, by jakiemukolwiek cykliście chciało się jeździć tak, jak wymyślili projektanci. Prędzej zjedzie przed skrzyżowaniem na jezdnię i pokona skrzyżowanie wraz z samochodami. Zaoszczędzi na tym parę dobrych minut - mówi Mateusz, który rowerem jeździ do szkoły nawet zimą.

Tyle że w drodze powrotnej na jednokierunkową jezdnię pod prąd zjechać się nie da. - To już chyba lepiej pojechać wraz z samochodami ul. Dąbrowskiego. Tak będzie szybciej - mówi Mateusz.

MZD już rozpisał przetarg na budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Kilińskiego. Będzie gotowa do 30 czerwca.



Komentarz

Tomasz Haładyj

Rower to nie tylko zabawka, lecz zyskujący na popularności środek miejskiego transportu. Im więcej ludzi z niego skorzysta, tym mniejszy będzie tłok na ulicach. Do jazdy rowerem mają przekonywać ścieżki rowerowe - byle budowane z sensem.

Opisany projekt nie uwzględnia też potencjalnego celu podróży rowerowej, jakim są budynki politechniki przy ul. Dąbrowskiego. W miastach prowadzących politykę prorowerową stosuje się na ulicach jednokierunkowych kontrapasy, czyli pasy umożliwiające rowerzystom jazdę pod prąd. Wbrew pozorom są wtedy bezpieczni dzięki kontaktowi wzrokowemu z kierowcami (a nie ma go, gdy samochód jedzie za rowerem).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Sebiq Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 5936 (84%)
Postów: 690

Częstochowa - Ostatni Groszek

Post Sro 25 Lut 09, 3:23:49     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
Kolejny krytykujący artykuł na temat budowy dróg rowerowych w Częstochowie...

http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,6315101,Sciezki_rowerowe__buduja__ale_zle.html


Po przeczytaniu artykułu widzę, że krytyka jest uzasadniona. Niestety.


"Każdy, kto wykaże zdecydowaną inicjatywę,
może wyrwać się z kieratu codzienności."
Andrzej Zawada, himalaista (1928-2000)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy