wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Centrum miasta Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 08 Mar 09, 13:54:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wracam do sprawy zakazu jazdy rowerem po wiadukcie na Monte Cassino. Podobno jeden z chodników miał być dopuszczony do ruchu rowerowego... na dzień dzisiejszy znaki zakazu stoją: jadąc w stronę centrum po obu stronach wiaduktu, jadąc w kierunku Jagiellońskiej po lewej stronie wiaduktu. Czy potrzeba pół roku na uprawomocnienie się tej strategicznej dla miasta decyzji i drugie pół na rozpisanie przetargu na demontaż trzech znaków drogowych??? Jakby co ja w czynie społecznym jako weteran rowerowych akcji i happeningów jestem skłonny wyręczyć MZD i odkręcić te kilka śrubek mocujących wspomniane znaki... Można by znów media zaprosić...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Nie 08 Mar 09, 14:24:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę że jak zaprosimy media to będzie tak jak ze ścieżką w alejach i "pikietą" pod UM. Wtedy prezydent wyszedł i obiecał ścieżkę w alejach ale jakoś jej nie widać. Teraz albo się wykręcą że będzie ścieżka jak będzie jakiś remont albo powiedzą że właśnie mieli zdjąć te znaki ale jak rowerzyści to zrobili sami to ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Reklama
jurczyk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6387 (91%)
Postów: 1207

Częstochowa Śródmieście

Post Nie 08 Mar 09, 20:51:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proponuje najbliższą Masę Krytyczną poprowadzić na Stradom i stanąć dużą grupą przed znakami zakazującymi przejazdu . Ale czy Masa ruszy w marcu ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Nie 08 Mar 09, 20:58:04     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Albo na Masie odkręcimy znak wyjdą panowie z niebieskiej limuzyny zgarną nas na dołek a media zrobią z nas męczenników a inni uczestnicy masy wezmą trofeum Smile Taki czarny scenariusz...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Gergely



Status: Offline
Dni: 5899 (84%)
Postów: 32


Post Pon 06 Kwi 09, 8:27:24     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że w sprawie zalegalizowania jazdy rowerem po chodniku na wiadukcie Alei Bohaterów Monte Cassino nasi zaprzyjaźnieni Radni są po prostu BEZRADNI. Mamy 6 kwietnia 2009 r. i dalej obowiązują zakazy wprowadzone przez bezmyślnego "urzędasa", który z pewnością nie ma pojęcia, jakie korzyści dla zdrowia człowieka i środowiska przynosi jazda na rowerze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Czw 07 Maj 09, 21:20:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ścieżka to nie jest, ale ja tamtędy jeżdżę często, a od jutra zacznie się hardcore. Przypominam, a tych którzy nie wiedzą informuję: od jutra chluba naszego miasta, czyli rondo na Mickiewicza zmienia się z wyjątkowego (reguła prawej ręki) na tradycyjne (ustąp pierwszeństwa przy wjeździe). Straciliśmy jedno z dziwów, które nas wyróżniało od innych metropolii... xD Niekoniecznie w dobrym tego słowa znaczeniu... xD


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Czw 07 Maj 09, 21:26:06     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przejeżdżam tamtędy dzisiaj Wink i faktycznie już teraz jest tragedia...

skorzystałem z tego zamieszania i wjechałem na rondo "po staremu" a wyjechałem "po nowemu" - czytaj: zawsze miałem pierwszeństwo Laughing

Jeśli ktoś ma w samochodzie coś do wyklepania to jutro niech się wybierze na rondo.. pewnie będzie tam już kupa taksówkarzy krążyć i czekać na "tę chwilę" Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6988 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Sob 13 Cze 09, 22:05:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj będąc w końcu w naszych Częstochowskich (nie podjasnogórskich Exclamation ) parkach specjalnie zwróciłem uwagę na zakazy przy wejściach i przeżyłem niemały szok:




© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
STi Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6859 (97%)
Postów: 606
Wiek: 43


Post Sob 13 Cze 09, 23:56:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ostatnio zrobiłem podobne zdjęcie tylko go nie publikowałem ... a że z radarami tam nie stoją więc mogą nam ..... Smile


"Jeżeli zamkniesz prawdę, pogrzebiesz ją głęboko, ona rozkwitnie, osiągnie potężną moc, która w momencie eksplozji zniszczy wszystko, co stanie na jej drodze."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 14 Cze 09, 0:05:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wy naiwni!

Czy widzicie rowerzystę na tym rowerze? Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Fludi (usunięty)







Post Nie 14 Cze 09, 0:12:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 00:11 14.06.2009 ----------

Podoba się mi to ograniczenie prędkości Very Happy
I szczerze mówiąc jeszcze nie widziałem liczników dla rolek czy desek Cool Także chyba trochę ciężko będzie to ograniczenie przestrzegać Wink

---------- 00:12 ----------

Nie wspomnę już o tym, kto jeździ na desce czy rolkach po kocich łbach albo szuterku Laughing
Powrót do góry
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sro 17 Cze 09, 17:18:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

My tutaj ciesząc się możliwością jazdy rowerem po parku nie wiemy co szykują rowerzystom urzędnicy z Londynu...

sami zobaczcie: http://www.rower.com/archiwum.php?art=3978


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Sob 18 Lip 09, 19:43:10     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można już legalnie przejeżdżać przejścia dla pieszych jadąc zachodnią stroną Alei Niepodległości. Wymalowano śluzy na przejściach przez ul. Źródlaną, koło zajezdni tramwajowej, Równoległą i Bór. Oczywiście bez jakichkolwiek piktogramów i do tego tak z boku przejścia, że ciężko potem trafić w chodnik Laughing Np. przy przejeździe przez ul. Bór jadąc w stronę miasta przejeżdżając przez śluzę, na jej końcu spotykamy wysoki krawężnik i..... słup sygnalizatora świetlnego. No ale przynajmniej służby nie będą miały pretekstu do wlepiania kwitów...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Sob 18 Lip 09, 20:21:03     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOOOOW!!!!!

No nie gadaj!!!

To była moja propozycja podczas wizyty w MZD i nie wierzę, że słowo stało się ciałem!! Shocked

Koniecznie muszę to zobaczyć na własne oczy Shocked Shocked Shocked


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6448 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Nie 19 Lip 09, 1:58:21     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lukas napisał:
My tutaj ciesząc się możliwością jazdy rowerem po parku nie wiemy co szykują rowerzystom urzędnicy z Londynu...

Polecam artykuł na temat zmian z 2008 roku: http://www.rowery.org.pl/london2008.html


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
t3d1 (usunięty)







Post Nie 19 Lip 09, 10:58:26     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja z takim pytaniem.
Jeśli na przejściu dla pieszych jest wymalowany przejazd dla rowerów to można przejechać bez problemu, bez konieczności schodzenia i przeprowadzania roweru ?
Pytam dlatego bo ostatnio czekam na zielone koło hali Polonia w stronę miasta, zielone się pojawiło i jadę i nagle koleś z auta na mnie z mordą że muszę rower przeprowadzać.
Auto na rejestracji WF
Może tylko u nas są inne przepisy
Powrót do góry
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 19 Lip 09, 11:20:14     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pan z auta ma wszy jak ruskie czołgi i owsiki jak pancerniki, robił prawo jazdy w 1946 i nie zna przepisów. Możesz pokonywać taki przejazd bez konieczności schodzenia z roweru.


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG


Ostatnio zmieniony przez Poisonek dnia Nie 19 Lip 09, 14:46:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Lukas Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6904 (98%)
Postów: 1114
Wiek: 38

Częstochowa [Tysiąclecie]

Post Nie 19 Lip 09, 11:20:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że można przejeżdżać, nawet trzeba.

Temu cwaniakowi z Warszawy lub lokalnemu cwaniakowi w samochodzie z leasingu należało oklepać obie maski..


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6448 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Nie 19 Lip 09, 14:36:27     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim to jakiś pieniacz musiał być, bo co to dla niego za różnica czy ktoś przejeżdża czy przechodzi skoro ma czerwone i bez względu na to musi stać i cierpliwie czekać, a jeśli ma zieloną strzałkę - powinien zachować nadzwyczaj szczególną ostrożność przepuszczając wszystko co się rusza. Niektórzy myślą, że cztery kółka od razu robią z nich pojazd uprzywilejowany...


Łatwiej utrzymać filiżankę, kiedy nie jest przepełniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Fludi (usunięty)







Post Nie 19 Lip 09, 15:51:53     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

---------- 15:49 19.07.2009 ----------

dunDer napisał:
a jeśli ma zieloną strzałkę

No niestety Polska to taki pie***ęty kraj, że jak już jest zielona strzałka to się uważa, że ma się zielone i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mimo skrętu zapieprzać ile wlezie.

---------- 15:51 ----------

Cytat:
Temu cwaniakowi z Warszawy lub lokalnemu cwaniakowi w samochodzie z leasingu należało oklepać obie maski..

No z tym się zgodzę, tym bardziej, że w ostatnim czasie takie cfaniaki powodują u mnie coraz większą frustrację...
Powrót do góry
dunDer Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6448 (91%)
Postów: 194
Wiek: 38


Post Nie 19 Lip 09, 19:47:08     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fludi napisał:
No niestety Polska to taki pie***ęty kraj, że jak już jest zielona strzałka to się uważa, że ma się zielone i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mimo skrętu zapieprzać ile wlezie.

Nie sposób się nie zgodzić. Najbardziej mnie to denerwuje na skrzyżowaniu Wręczycka->Rocha, bo wymuszają pierwszeństwo tak, że ciężko czasami się wyrobić z przejechaniem na zielonym - jedyna opcja to pchać się przed maskę ale wiąże się to z pewnym ryzykiem ;]

Fludi napisał:
No z tym się zgodzę, tym bardziej, że w ostatnim czasie takie cfaniaki powodują u mnie coraz większą frustrację...

Po prostu mentalność ludzi jeszcze u nas jest na takim poziomie... W większości krajów europy rowerzystów i pieszych się szanuje, bo w razie wypadku to oni są najbardziej poszkodowani. Wynika to jednak nie tyle z przepisów, co czystej ludzkiej życzliwości, której u nas niestety brakuje. Nie rozumiem z czego to wynika, że gdy Dr Jackyl zasiądzie w swojej blaszanej puszce, zamienia się od razu w Mr Hyde'a...
Moderowany przez arektacana:
Panowie troszkę zbaczamy z tematu. Mamy tu temat o ścieżkach a nie o zachowaniu kierowców Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu Jabber  
Fludi (usunięty)







Post Nie 19 Lip 09, 21:45:13     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Arek sorka za dalsze zboczenie...
Ja w najbliższym czasie jak będę miał 99PLN wolnej floty zakupię sobie coś o czym ostatnio wspominał piter, czyli airzound'a www.airzound.pl
I nie ma bata jak to dostanę w swoje ręce to mam nadzieje, że to seryjnie tak grubo będzie walić ludziom po garach Twisted Evil Bo nikomu, ale to nikomu nie przepuszczę blokowania ścieżki rowerowej Cool
Co prawda znając moją pasję do czegoś jak mnie załapie to albo będę to pompował ze 2x na dzień albo wstawię tam większy pojemnik Twisted Evil
Powrót do góry
t3d1 (usunięty)







Post Pon 20 Lip 09, 14:58:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panowie dzięki wielkie za rozwianie wątpliwości.
Myślałem, że się przepisy zmieniły czy coś.
Powrót do góry
tekla Kobieta



Status: Offline
Dni: 5420 (77%)
Postów: 36


Post Sro 22 Lip 09, 18:46:01     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wracając do przepisów obowiązujących w parku:
Rolki i deskorolki nie mają liczników, to prawda (niestety, bo przydałby mi się licznik) ale w parku i tak nie da się "jechać" na tych sprzętach większą prędkością niż 2 na godzinę. Kiedyś się tam wybrałam i było to bardzo złe posunięcie. Bo tam się w ogóle nie da jechać! Nawierzchnia jest tak okropnie nieprzyjazna, że w rolkach można tam tylko iść. Bardzo nieprzyjemnie. Także niezwykle dziękuję za to, że mogę wkroczyć w rolkach na ten przewspaniały teren, zbytek łaski.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pon 27 Lip 09, 13:24:59     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Kostka to łatwy w utrzymaniu i trwały materiał do budowy ścieżek rowerowych..."
Tak dziś wygląda opiewany kiedyś przez naszego zaufanego polityka kawałek ścieżki rowerowej wzdłuż Jagiellońskiej (naprzeciwko Shell`a):




Wykonawstwo pierwsza klasa - kto by tam pomyślał, że w ziemi znajdują się korzenie wysokiego drzewa stojącego w odległości metra od krawężnika...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy