wczytywanie...
Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Centrum miasta Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Czw 27 Sty 05, 22:59:51     Centrum miasta Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedyna sensowna, ale w zasadzie nie rowerowa, ścieżka to aleja. Ulice przecinające aleje to prawdziwy koszmar. Dajmy np. Aleję Wolności - zagracona ludziami na całą długość dodatkowo chodniki miejscami szerokości 0,5m... po prostu koszmar. W okolicach placu biegańskiego jest tak samo ciasno.

Cieżko byłoby przebudować centrum, choć coś się szykuje. Jeden z projektów przewidywał połączenie części północnej placy Biegańskiego (kościół św. Jakuba) z południową (ratusz). Ruch byłby wtedy wstrzymany i miejsca duuużo Very Happy. Nie pamiętam który z projektów zwyciężył (bylo o tym na starym forum), ale pewnie będzie lepiej niż teraz.

Połączenia między aleją Jana Pawała, a Marii Panny, też mi się nie podobają. Najwygodniejsze jest to przy filharmonii, ale nie zawsze po drodze. Pozostaje jeszcze kwestia połączenia "trójkąta" (wypadówka na parkitkę i grabówkę) z III Aleją, ale ostatecznie można przejechać kawałek ulicą.

I jeszcze połączenie centrum z innymi dzielnicami - szczególnie z Rakowem - na przeszkodzie stoi głównie Aleja Wolności, o której wspomniałem wyżej.

Czekam na wasze uwagi dotyczące centrum naszego miasta.


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Nie 30 Sty 05, 13:06:30     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm... to jak jest z jeżdżeniem po Alejach ? Można legalnie jeździć czy nie ?
Bo zanaki inforumujące o czym wolno, przedstawiają tylko pieszych... spacerujących...

BTW zgadzam się z kolegą... ale nie mam nic do dodania... Confused


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Reklama
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Nie 30 Sty 05, 19:13:45     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no legalnie po alejach możesz jeździć a czemuż to nie ja tam bardzo czxęsto przez nie daję, tylko uważaj na czarnych bo lubia mandaty wlepiać bo tak ogólnie to nie wolno tamtędy jeźdxić....

ale powiem tak mimo iz oficjalnie tamtędy nie wolno na biku śmigać to każdy i tak jeźdxi - powód jest jeden - brak dodatkowego pasa dla rowerów - a ja nie będe jexdxił droga żeby mnie jakich szalony samochodziarz potrącił swoja bmk-a

a tak w () to często gęsto spotykam mundurowych i oni mi nic nie mówia, tylko nalezy pamiętac o tym aby zachować zdrowy rozsądek i nie szalec zbytnio pomiędzy luidzmi.... to takie niepisane pozwolenie

no a znam przypadek jednego upartego czarnego co wlepia mandaty jak leci a konkretnie to czarnej, musi nastukać duzo mandatów żeby sie wykazać żeby dostać radiowów i mój kompel (wcale nie szalał) juz dwa razy od niej uzyskał kwitek..... a więc... reguły nie ma.... JEDNO WIADOMO -OFICJALNIE NIE WOLNO


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Sro 02 Lut 05, 20:46:20     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powinien być specjalny pas dla bikerów wymalowany przez całą długość tego deptaku w alejach wtedy nie było by problemu.
Co do jazdy po tej alejce to nie tylko trza uważać na wszędzie motających się ludzi czy zwierzęta a szczegolnie zwrócić uwagę na przelotowe ulice przecinające każdą z aleji. tam jest dopiero niebezpiecznie a szczegolnie przy lini tramwajowej...



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Speedy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 957

Raków, Mireckiego

Post Sro 02 Lut 05, 20:50:07     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MonteRochee napisał:
(...)a szczegolnie zwrócić uwagę na przelotowe ulice przecinające każdą z aleji. tam jest dopiero niebezpiecznie a szczegolnie przy lini tramwajowej...


No dokładnie... raz tam przejechałem na czerwonym, a byłem na 120% pewny że jest dla mnie zielone (z 3 razy patrzałem - ale widocznie nie na te co trzeba Razz). O tym co zrobilem powiedzial mi kumpel, który jechał ze mną (pzdr. GuLcZaS! Wink )

Ale te uliczki rzeczywiście są najniebezpieczniejsze, bo nigdy nie wiadomo czy taki przepuści, czy nie.

PS. Jeszcze gołębie stwarzają zagrożenie dla rowerzystów, a o tym nie wspomniałeś! Wink


Tak, jeszcze żyję Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Jabber  
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Czw 03 Lut 05, 22:36:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czym tu sie martwić: ja wyznaje zasadę: "PRZECIEŻ ONI MAJA LEPSZE HAMULCE" wiec smigam czasami tuz przed maskami samochodów...

a tak na poważnie to kierowcy myslą że jak przeciinają deptak to maja pierwszeństwo : guzik prawda!!!!!!!!!


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
MonteRochee Mężczyzna



Status: Offline
Przebieg: 7051 (100%)
Kondycha: 1726

Kawodrza Dolna

Post Pią 04 Lut 05, 0:36:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Racja!!
Przyznajcie mi racje bo mi sie już nie raz tak zdarzało, że jechałem "środkiem" wiecie o co chodzi i dojeżdżając do przecznicy koło Merkurego kolesie skręcali a raczej zawracali bo tam sie tylko zawraca stawali mi na drodze jeden za drugim i żaden "wspaniałomyślny kierowca" nie zrobił nawet 0.5 m luki między jednym autem a drugim.
Więc jak tu przejechać!!
To się nazywa ułatwianie ruchu sobie nawzawjem.



...pozdrowienia dla wszystkich rowerowych teoretyków...ja jak Speedy jeszcze żyję... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email   Tlen    
Siwy Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7012 (99%)
Poj. silnika: 600
Postów: 1676

Częstochowa Raków

Post Czw 10 Lut 05, 9:18:31     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hhmmm... jechałem przez plac Biegańskiego (ale nie tam gdzie w zimę stoi choinka) tylko po stronie JAKUBA.. zatrzymali nas i dostaliśmy po 50 dych na głowę za jazdę po chodniku... sprawdzali nam nawet czy mamy sprawne hamulce... ;/ a jak to jest z tą drugą stroną placu Biegańskiego ? Czy traialowców i BMX-siarzy wyganiają z tamtąd Policja i Straż Miejska czy może ktoś inny ? (pewnie głupie pytanie walnąłem ale cóż... ) Cool


Odblaski ratuja życie.

Umieszczanie w stopce tresci reklamowych (adresow internetowych, danych kontaktowych firmy, etc.) o charakterze komercyjnym jest usluga platna (100zl netto/m-c +23%VAT).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Szczepek1989 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6571 (93%)
Postów: 14
Wiek: 34

Częstochowa-Stare Miasto-Centrum

Post Nie 16 Kwi 06, 8:44:28     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wczoraj jade przez Aleje a tam dzieck0 mi przed koło...a ja nie wiedziałem co zrobic i prawie gleba Twisted Evil ..nie nawidze tych SZCZYLÓW latających po alejach bez opiekunów..Wczoraj akurat byli rodzice ale zajęci czyms na ławce s0bie zad0w0leni siedzieli:DVery Happy...wiec PRECZ Z LUDZMI W ALEJACH...ALEJE DLA ROWERZYSTWÓVery Happy


Zycie bez Roweru powoduje raka i choroby serca:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Nie 16 Kwi 06, 9:46:56     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczepek1989 napisał:
PRECZ Z LUDZMI W ALEJACH...ALEJE DLA ROWERZYSTWÓ


No może nie precz, ale żądamy równoupranienia z pieszymi, bo jesteśmy dyskryminowani, no i oczywiście trochę rozsądku dla ludzi bo jak widzę dziecvi biegające po ścieżkach i chodnikach praktycznie bez opieki albo rodziców z wózkiem na scieżce rowerowej to mi się słabo robi :/


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Nie 16 Kwi 06, 10:40:50     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
bo jak widzę dziecvi biegające po ścieżkach i chodnikach praktycznie bez opieki albo rodziców z wózkiem na scieżce rowerowej to mi się słabo robi

...i w moim przypadku mocherowe berety z modelem psa o marce jamnik na smyczy rozciągniętej w poprzek i omal niewidocznej...........skończyło sie dobrze, ale mogło to boleć i mnie i jajowca Very Happy
...i żeby być sprawiedliwym to wśród nas też zdarzają się błędy, nie jesteśmy fenomenami...?!!......jadę sobie środkiem, kulturalnie oglądam za fajnym rowerem czy tam rowerzystką, a po odwróceniu głowy do przodu widzę matkę z wózkiem (miała prawo tam być), hample i plecki, rower na mnie, mycie otartego barku w kfc i bolące ramie z przerwami przez ok 2 lata bo coś się nadciągnęło!!!! Very Happy
....póki aleje będą wspólnym ciągiem komunikacyjnym to piesi i tak będą mieli racje Sad
...musieli by przebudować i zrobić ścieżkę ,najlepiej odgrodzoną jakimś trawnikiem!!! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Nie 16 Kwi 06, 14:45:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczepek1989 napisał:
PRECZ Z LUDZMI W ALEJACH...ALEJE DLA ROWERZYSTWÓ

Wyluzuj chłopie. Nie ma sensu rozgrzebywać nierealnego do zrealizowania problemu. Piesi muszą łazić środkiem i nie ma szans, żeby było inaczej. Było już o tym pisane - nie spodziewam się rewolucji w tym temacie. Dalej uważam, że najbardziej realnym rozwiązaniem byłoby dopuszczenie ruchu równorzędnego. Oczywiście nie bez odrobiny krytycyzmu - szalonych, agresywnych i niebezpiecznych dla pieszych rowerzystów też trzeba by w jakiś sposób przyhamować... Wszystkojest dla ludzi - i spacerek i rowerek tyle, że z dużą dozą tolerancji i życzliwości obu stron...


Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Pon 17 Kwi 06, 11:50:19     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wlasnie ja jexdxe ZAWSZE srodkiem alei i jeszcze nei spotkalem sie z zastrzymaniem czarnych choc mialem okazje ich spotkac uwazam ze jesli zachowujesz sie w porzadku to oni tesh czepiac sie nie beda (choc wyjatki slyszalem)

no w kazdym razie srodkiem alei jexdxic bede i tyle...


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Sob 27 Maj 06, 21:19:39     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj rano wysłałem e-maila do Komendy Miejskiej Policji z prośbą o wyjaśnienie, czy rowerzyści mogą korzystać z środka alei i czy można dostać mandat za korzystanie z nich.
Niewyobrażacie sobie mojego ździwienia, gdy przeglądając pocztę 20 minut temu znalazłem od nich odpowiedź Shocked i tu mają u mnie duży + za szybką odpowiedź.
Oto ona:

"W odpowiedzi na Pana pytanie uprzejmie informuję, iż srodkowy pasaż Alei NMP w CZęstochowie został oznakowany znakiem nakazu C-16 " droga dla pieszych " .Oznacza to, iz zarządca drogi poprzez umiejscownienie tego znaku staral sie wyeliminować z drogi ruch pojazdów dopuszczajac tylko ruch pieszych.Oczyswiście przepsiy prawa ruchu drogowego ogólnie zabraniają kierujacym pojazdami - w tym rowerami korzystania z chodnika lub drogi dla pieszych ,jednakże w wyjatkowych okolicznosciach i warunkach zawartych w ustawie kierujacy jednośladem może korzystac z tych miejsc dostosowujac swoje zachowanie do obowiązków wynikajach z prawa.Jednym z najwazniejszych warunków jest to, że szerokośc chodnika, drogi dla pieszych powinna wynosić co najmniej 2m, brakuje na niej wydzielonej drogi dla rowerów a na drodze ruch pojazdów jest dozwolony z predkoscia wieksza niż 50 km/h.Choć w przypadku Al.NMP predkość ograniczona jest do wspomnianej , to jednak biorac pod uwage bardzo duże nateżenie pojazdów jazda rowerem w tych warunkach jest niebezpieczna, tym bardziej że rowerzyści jak i piesi należą do tej samej grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego..W takim przypadku jadacy rowerem korzystajac z chodnika lub drogi dla pieszych zobowiazany jest jechać powoli zachowując szczegolna ostrozność polegajca na zwiekszeniu uwagi o dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji na drodze .
Z poważaniem
Rzecznik KMP w Częstochowie"

Czyli z tego co wyczytałem, po zachowaniu odpowiedniej prętkości i zachowaniu ostrożności, można legalnie poruszać się rowerem po Alejach (środkiem) Wink Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Sob 27 Maj 06, 22:26:25     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no musze przyznać że jestem tym mile zaskoczony ale nie może to stanowić jakiegoś konkretnego oparcia w razie zatrzymania ponieważ jest wiele pojęć względnych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
krysiekk Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6546 (93%)
Postów: 101
Wiek: 32

Częstochowa Raków

Post Sob 27 Maj 06, 22:57:16     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie, bo zawsze mogą Ci wmówić że jechałeś jak wariat i nie będzie nic do gadania.
Chyba że znajdziesz dwóch świadków którzy są ze względów sposobu poruszania się bezstronni i odwołasz się od otrzymania mandatu do sadu i będzie sprawa i ... i tak przegrasz.
Wiec ten e-mail od niebieskich jest warty tyle, co bilet miesięczny z kwietnia 2006.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu    
bikerx Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6630 (94%)
Postów: 490


Post Nie 28 Maj 06, 10:42:48     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

krysiekk napisał:
Wiec ten e-mail od niebieskich jest warty tyle, co bilet miesięczny z kwietnia 2006.

jak wiedziałeś z góry to po co pytałeś, ja jeżdzę w taki sposób jak piszą już dość długo (pisałem o tym w innym temacie) i nawet przejeżdzając obok jakiegokolwiek mundurowego nie zostałem nawet upomniany!!! Smile
nie wiem skąd w was bierze się takie podejście, a jak macie problem to pomykajcie ulicą Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość      
fr33 Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6987 (99%)
Postów: 933
Wiek: 42

Częstochowa

Post Nie 28 Maj 06, 12:31:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jadac rowerem w alejach zawsze staram sie jechac wolniej niz zwykle (chyba zejade o 0:00 to wtedy nie ma tam prawie nikogo).. nigdy nie zostalem tam zatrzymany przez funkcjonariuszy wiec - uwazam ze mozna tam pomykac jak sie uwaza na innych ..


Jurajski Klub Alfa Romeo
www.jkar.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
wizar Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 7053 (100%)
Postów: 587
Wiek: 43

częstochowa - kawodrza dolna

Post Nie 28 Maj 06, 12:35:35     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rownie potwierdzam jezeli ktos jedzie normalnie nawet w godzinach szczytu deptakiem wielokrotnie spotkalem czarnych na swojej drodze i nic...

no chyba ze ktos ma pecha i trafi na jakichs patalachów


w p o s z u k i w a n i u k o n d y c j i !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu Tlen    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Nie 28 Maj 06, 17:09:44     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tam zawsze popierdzielam ulicą.....poprostu pewniej czuję się miedzy samochodami...no i zdecydowanie szybciej się jedzie...(jak światła spasują) Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Poisonek Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6949 (99%)
Postów: 3301
Wiek: 49


Post Pią 23 Mar 07, 11:48:41     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oooooooooooooooo Exclamation Exclamation Exclamation Shocked Shocked Shocked To się porobiło Exclamation Exclamation Exclamation
http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,4006953.html


Gazeta.pl napisał:


Będzie deptak przez całe Aleje


Rewolucja w centrum. Po remoncie samochody na główną częstochowską ulicę już nie wrócą. Na budowę półtorakilometrowego deptaka miasto dostanie z Unii Europejskiej 10 mln euro

Decyzję prezydent Tadeusz Wrona ogłosił wczoraj na konferencji prasowej. Na ekran rzucono schemat, pokazujący, jak będziemy jeździć po śródmieściu, gdy całe Aleje staną się deptakiem. Trzeba będzie wszystkiego uczyć się od nowa!

Co z wiaduktem?

Deptakiem będzie też III Aleja, choć na remontowanej południowej jezdni postawiono już rząd znaków. - Puścimy tu ruch tylko chwilowo, by zapewnić dojazd podczas przebudowy drugiej jezdni [zaczęła się wczoraj - przyp. red.] - zapowiedział Wrona.

Idźmy dalej: pl. Biegańskiego przestanie być poprzecinany jezdniami: piesi zawładną całym terenem między kościołem a ratuszem. Oczywiście utrzymane zostaną poprzeczne przejazdy: z ul. Śląskiej w Kilińskiego i z Dąbrowskiego w Nowowiejskiego.

Szerokim deptakiem stanie się II Aleja. Jak pisaliśmy w ramach akcji "Przystanek Częstochowa" - to tu bije serce Częstochowy, tu chodzimy najczęściej na zakupy. A przecież na całym świecie samochody wyrzuca się najpierw ze ścisłego centrum.

Lecz co z przejazdem przez tory? Dla mostu Frankego w Alejach nie ma dziś alternatywy. Wprawdzie planuje się wiadukt na ul. Sobieskiego, ale szanse na budowę do 2013 r. (do tego czasu trzeba wykorzystać 10 mln euro unijnej dotacji na remont Alej) są niewielkie. Czeka nas paraliż komunikacyjny?

- Dopóki nie powstanie nowy wiadukt, auta będą jeździć wyremontowanym już odcinkiem II Alei od ul. Wilsona do tramwaju. Potem i ten fragment zamkniemy - odpowiada Kazimierz Augustyn, szef Miejskiego Zarządu Dróg.

Natomiast I Aleja stanie się deptakiem od razu po remoncie.

Dojazd, parkowanie

Śródmieście objedziemy al. Jana Pawła II od północy i ul. Sobieskiego od południa. Dojazd w najbliższe sąsiedztwo Alej zapewnią istniejące uliczki. Jedna z nich - Racławicka - jeszcze w tym roku zostanie udrożniona, zapewniając przejazd od ul. Popiełuszki do Kilińskiego. Miasto chce przebić ul. Racławicką dalej, do ul. Staszica. - Zdążymy - ocenia prezydent, pytany, czy uda się to zrobić przed remontem II Alei. Nie jest to proste: trzeba wykupić grunty prywatne i spółdzielcze, a tamtejsi mieszkańcy krzywo patrzą na projekt. Nie chcą mieć pod oknem samochodów zaparkowanych przez robiących zakupy w Alejach.

Duże zmiany czekają kierowców na Starym Mieście. Ulice Warszawska i Krakowska staną się jednokierunkowe z północy na południe, zaś w przeciwną stronę pojedziemy nową ulicą poprowadzoną po zasypanym kanale Kohna, a następnie Nadrzeczną. Tę reorganizację sfinansuje częściowo budowniczy galerii handlowej na dawnej wyspie.

W śródmieściu będą też drobniejsze zmiany: np. ul. Wilsona połączy się z al. Jana Pawła II skrzyżowaniem ze światłami, co pozwoli na wszelkie manewry. - Będzie to jednak możliwe po wyprowadzeniu tranzytu na Opole na autostradową obwodnicę [ma być gotowa za cztery lata - przy. red.] - zaznacza Augustyn.

Konkurs na deptak


Wygląd pl. Daszyńskiego i Biegańskiego oraz deptaka w Alejach rozstrzygnie w lipcu konkurs, zorganizowany przez Stowarzyszenie Architektów Polskich. Zwycięzca dostanie 30 tys. zł oraz zlecenie na wykonanie projektu technicznego. Roboty rozpoczną się w 2009 r., ale dziś nie sposób powiedzieć, od której strony.




Dream Big, Play Hard, LIVESTRONG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
XeLiBrI Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6740 (96%)
Postów: 334

:] Częstochowa - Kambodrza :]

Post Pią 23 Mar 07, 14:59:51     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oooooooooooooooo Exclamation Exclamation Exclamation Shocked Shocked Shocked To się porobiło Exclamation Exclamation Exclamation
http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,4006953.html


W sumie to nie jako "wizytówka" naszego "pięknego" miasta....
Dajmy na to we Wrocławiu po Rynku auta nie jeżdżą.... xD A rowerem wszędzie wjedziemy, gorzej z masą.... :> Coś się wymyśli, moim zdanie mądry plan, będzie jedyne "główne" miejsce w Częstochowie, a nie dwa pasy i po środku beton....

Pozdrawiam ! Mr. Green


http://budzik.fotolog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu    
szczepan Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6989 (99%)
Postów: 3236
Wiek: 37

cZwA/ ŁdZ / kRk / wrocLove

Post Pią 23 Mar 07, 17:27:23     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No obietnice są bardzo ładne, teraz trzeba czekać, co z tego pięknego gadania wprowadzą w życie, może wreszcie coś ruszy w tym zapyziałym mieście, bo aż wstyd ...


© Copyright by Szczepan ® All Rights Reserved


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Marcin Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6889 (98%)
Postów: 831
Wiek: 33

Cz-wa centrum

Post Pią 23 Mar 07, 17:52:33     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tylko czy nie mogli sie nad tym zastanowić w zeszłym roku ? Przecież nie trzeba było robić ulicy z kostki i wbijać słupków (Magnum uważaj Twisted Evil ), tylko zrobić wszystko na jednej płaszczyźnie. Ale jak to mówią lepiej późno niż w cale.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
piter Mężczyzna



Status: Offline
Dni: 6876 (97%)
Postów: 1426
Wiek: 49

częstochowa-raków

Post Pią 23 Mar 07, 18:40:17     Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale , ale , niech kostkę zrobia aż do pl.Daszyńskiego , a potem wystarczy oznaczyć , że to droga dla rowerów.....było by to super rozwiązanie....a i karetka , czy straż miała by latwiejszy dojazd w razie potrzeby.... Wink


Powrót do góry
Zobacz profil autora Galeria użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Częstochowskie Forum Rowerowe - Strona Główna » Ścieżki rowerowe w Częstochowie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional


Kontakt z osoba zarzadzajaca witryna: Speedy